Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

POKUTY

Autor Bobila1 
Re: POKUTY
23. 04. 2019 17:20
Hoši klid však se dočkáte! Za pár let nám nadělej do auta krabičku s GPSkou a ta si bude pamatovat že tam a tehdy jel na 40tce 45 atd. a za čas to sečtou a budem chodit pěšky. Co už by měli úřadové z EU vymýšlet. Tak si zatím užívejte rychlý jízdy a snad se do tý doby nepozabíjíme
Re: POKUTY
23. 04. 2019 18:03
Já mám štěstí že se tych krabiček nedožiji protože na nové auto nemám a až budou k mání ojeté tak už budu míti pó smrtithumbs up smiley
Re: POKUTY
23. 04. 2019 18:13
Ty "krabičky" už se Tě ani nebudou ptát, kam chceš jet. Protože budou vycházet z minulé zkušenosti. A ještě k vám přistoupí po cestě jiní lidé, protože půjde o "elektrické sdílení" ... A to bude teprve ...
Re: POKUTY
23. 04. 2019 21:09
Re: POKUTY
24. 04. 2019 03:35
Tři jízdní pruhy jako u Hranic na Moravě.
Re: POKUTY
24. 04. 2019 08:03
To Atnarfus: no jo, ale jak je v článku... u nich je to "automobilové pozérství" smiling smiley, což u nás ještě úplně z vlny tuningu (možná i vlivem finančně náročnějších investic do vozů a jejich cellků) nepropuklo. Co u nás, ale propuklo jsou "děravé výfuky" atd smiling smiley Takže dovolenou si holt majitelé starých "vw Vento" a podobných budou muset plánovat jinam než do "švajcu" smiling smiley

Ne vážně: já se jim v tomhle moc nedivím, byl jsem u Bodamského jezera a viděl i slyšel tady "trumpeťáky", co se tam asi tři předháněli o silnější zvuk na vozech Lamborghini, Ferrari a Maserati. Typy nevím, značky stoprocentně. A jako asi mít takové autot, taky to někdě přišlápnu, je to úžasné, ale tam Ti tři (a nevím, co to bylo za národnosti) prostě dělali s tím "bordel". Tak jako někteří motorkáři...


To Rudla: Tři jízdní pruhy u Hranic - máš na mysli, nedodržování zařazování vozidel do pravého pruhu?
Re: POKUTY
24. 04. 2019 09:22
Asi má na mysli, aby byly tři pruhy na dálnici. V levém jedou střelci, v pravém kamiony a v prostředním by mohli jet normální lidé. Nechápu, proč D1 při modernizaci na tři pruhy nerozšíří.
Re: POKUTY
26. 04. 2019 14:00
Protože by ses konce modernizace nedožil ! smileys with beer
avatar Re: POKUTY
26. 04. 2019 17:50
V Českých Budějovicích pořádají zřejmě sbírku na varnsdorfské radary se započítaným příspěvkem pro jejich dodavatele, protože mi dnes z Budějic přišla výzva zaplatit za fotku z křoví před obcí Studánky, kudy jsem jel loni v létě směrem od Varnsdorfu o 7km/h nad limitem. Zřejmě to bylo v místě, kde to na bezpečnost provozu nemohlo mít vliv, ale kde přesně, z toho moudrý nejsem. Předtím jsem tudy jel naposledy v roce 1983, to tam žádné měření nebylo.
Na úsek, kde je tedy třeba dávat obzvlášť bacha, upozorňuji v sekci Srazy.
avatar Re: POKUTY
26. 04. 2019 18:05
To je ale pakáž ti výběrčí. Třičtvrtě roku jim trvá, než to milostivě vyřeší. A přitom stačí, ťuknout značku do PC, vyběhne adresa majitele auta, tu překopírují do již připraveného formuláře,zkopírují fotku z radaru, pak stačí vytisknout a odeslat. Za 20 minut není co řešit
Rychlost bych nechal měřit jen státní policii a ne nějakým "nedoukům" z městské a "jiné" policie . Ale to by pro změnu museli zapracovat v parlamentu a změnit jim kompetence.Ale copak na to mají čas. Samá vykecávání při mimořádných schůzích a skutek utek. Ale to je politika a ta sem nepatří.
avatar Re: POKUTY
26. 04. 2019 18:46
Hille, Budějce jsou v tom nevinně. My tu na jihu zatím tyhle hračky moc nemáme. U tebe se jedná o radar v severních Čechách. Ale nejsi sám, koho naštval. Někdo si s ním vyrovnal účty celkem radikálně. Kolik stojí 7 km navíc?

Radary vylétly do povětří!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (26. 04. 2019 20:38).
Re: POKUTY
26. 04. 2019 20:50
kabinet302 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To je ale pakáž ti výběrčí. Třičtvrtě roku jim
> trvá, než to milostivě vyřeší. A přitom stačí,
> ťuknout značku do PC, vyběhne adresa majitele
> auta, tu překopírují do již připraveného
> formuláře,zkopírují fotku z radaru, pak stačí
> vytisknout a odeslat. Za 20 minut není co řešit
> Rychlost bych nechal měřit jen státní policii a ne
> nějakým "nedoukům" z městské a "jiné" policie .
> Ale to by pro změnu museli zapracovat v
> parlamentu a změnit jim kompetence.Ale copak na to
> mají čas. Samá vykecávání při mimořádných schůzích
> a skutek utek. Ale to je politika a ta sem
> nepatří.

Jaká pak pakáž v obci se má jezdit do 50 km/hod, mimo obec 90 km/hod a na dálnici max 130 km/hod.
V případě omezení dle info tabule se jí řídit popř PČR.
Máte snad jiný názor? Dodržuji vyhlášku a nemám s tím problém.
Za pakáž bych označil ty kteří nedodržují vyhlášku a zákony a píší zde nesmysly.
Re: POKUTY
26. 04. 2019 21:19
A je to tady, už jsem si myslel, že se to bejde bez odezvy. Ono totiž mám někdy pocit, že lidem dneska chybí špetka zdravýho, selskýho rozumu a bez paragrafů, nařízení apod. nesmyslů si už skoro ani zadek neutřou. Jen počkejte, až vydají paragrafy, jak dlouhý kus toaletního papíru může člověk použít po vykonání potřeby, budou kontrolovat odpady a jímky a ten, kdo překročí povolený limit, dostane mastnou pokutu za znečišťování prostředí.spinning smiley sticking its tongue out
Re: POKUTY
26. 04. 2019 22:00
jirka9 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dodržuji vyhlášku a nemám s
> tím problém.
> Za pakáž bych označil ty kteří nedodržují vyhlášku
> a zákony a píší zde nesmysly.

Řidiči dodržující vyhlášku, mne děsí víc než ti co jedou o 7 km rychleji. Již skoro dvacet let platí zákon 361/2000 a stále jsou držitele řidičského oprávnění, kteří jeho existenci ani nezaznamenali, natož aby byli seznámeni s jeho obsahem.
Pořád tvrdím, že by jednou za deset let měl každý absolvovat školení se souhrnem změn.
Re: POKUTY
26. 04. 2019 22:33
Můžeš poučit nás nezkušené, co nám v tom zákoně píší o tom, že v obci se smí jezdit 57 km/hod ? Můžeš trochu vysvětlit to, co tě děsí na tom, když řidiči dodržují vyhlášku? Úcta k zákonu a úcta k lidem, dodržujícím zákony pro tebe nic neznamená?
Re: POKUTY
27. 04. 2019 07:52
Nemám jednoduchou odpověď, protože nevím kterou vyhláškou se tito řidiči ohánějí.
Například já jsem dělal autoškolu když platila vyhláška 99/1989sb.
[www.zakonyprolidi.cz]
Tam jsou ještě rychlosti 60/90/110.

Současně platný zákon ale přinesl spoustu dalších změn proti této vyhlášce a evidentně jsou jedinci, kteří jeho existenci ani nezaznamenali. Když někdo porušuje zákon tím, že jede 57 je zavrženíhodné, ale určitě méně nebezpečné, než když možná nemá ponětí o řadě povinností, které mu zákon 361/2000 ukládá.

Když to shrnu:
1. Předpisy se mají dodržovat.
2. Dodržovat se mají platné předpisy (žádná vyhláška v současnosti rychlost jízdy na pozemních komunikacích neupravuje) a všichni dotčení si musejí udržovat znalost v přiměřeném rozsahu. Bez znalosti je dost dobře dodržovat nemohou.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil atnarfus (27. 04. 2019 08:09).
Re: POKUTY
27. 04. 2019 07:54
dovolím si povedať že za 27 rokov čo mám vodičák som nedostal ani jednu pokutu a to manželka niekedy chce vystúpiť pomaly za jazdy......
najlepší sú majstri "svetla" sveta ktorí valí po mestskom obchvate na 70tke 90-100 a príde na križovatku tvaru T a má problém odbočiť do prava....
smiling bouncing smiley smiling bouncing smiley smiling bouncing smiley
avatar Re: POKUTY
27. 04. 2019 08:28
V obci ano, ale značka "začátek obce" vysunutá do porostu nějakých 300 metrů před první stavení a radar hned za ní neporušují žádný předpis, protože na to zřejmě neexistuje. Jenomže hranice obce pro účely omezení rychlosti si určují obce samy.
Ještě lepší případ je silnice první třídy mezi dvěma rybníky, u silnice jen na každé straně rozšířená autobusová zastávka, ale žádný dům, který by z ní byl přístupný, jen z odboček. Kdysi tam byly začátky dva na odbočkách. Po snížení rychlosti v obcích na padesát a prodloužení omezení i přes noc přemístili značky na hlavní a začali tam pravidelně měřit. Asi tam vybrali dost, ale zřejmě i od někoho, kdo do toho měl co mluvit, tak sice označníky obce zůstaly, ale je tam asi 750 metrů sedmdesátka. Tentokrát je řeč o průjezdu obcí Nouzov na silnici 32. Jezdím tudy často a v kteroukoli denní dobu jsem tam nepotkal živou duši, leda ty, co koukaly do radaru. Přesto jsem tam nikdy neplatil.
Jezdím tak, abych neomezoval, neohrožoval, nepřekážel, ale abych dojel bez nehody a pokud možno včas. Od roku 1972 bez zaviněné nehody, a to posledních 25 let denně. Aktuální předpisy znát musím (a nejen naše), ale, na rozdíl od zahraničí, u nás jsou zbytečně komplikované a restriktivní, snadno se jich mnohde zneužívá k výdělku, nikoli pro bezpečnost a plynulost. Přiznávám proto, že kdo by si mě chtěl vychutnat, předpis by si našel. Ono to snad ani nejde všem vyhovět. Také jsem za rychlost už jednou platil, a to v roce 1986. U Křepelek na čerstvě přejmenované R35 od Křelova mi naměřili 128, ale tehdy platilo ještě omezení na 110, a stálo mě to jen dvě stovky, ani díru do kupónu mi neštípli, jak se chechtali, když ze mě vylítlo "pojďte, to musíme oslavit". Trabant a tolik?...
Re: POKUTY
27. 04. 2019 08:56
Policie si svou činnost značně zjednodušuje. Pouze pokutuje přestupky a vůbec neřeší proč k jejich páchání dochází.

Jsou řidiči, kteří páchají přestupky zcela vědomě. Ty od toho mohou pokuty a body odradit.
Pak jsou ale řidiči, kteří ani netuší že se nějakého přestupku dopustili. Jednoduše jejich znalosti a dovednosti nejsou pro řízení vozidla dostatečné. To by měl policista odhalit a takovému řidiči zabránit v další jízdě.
Samostatnou kategorií je pak místní úprava, která může být nepřehledná, nebo nesmyslná. Tam řidiči páchají přestupky aniž by vědomě chtěli a přestože předpisy znají dokonale.Taková místa má policie zvláště oblíbená.
Tom
Re: POKUTY
27. 04. 2019 09:08
No já jezdím často 10km/hod nad limity. Občas zaplatím pokutu. ( WAZE fakt pomáhá) Párkrát mě to ujede za 2body, tedy do 20km/hod.
Respektuji zákony, ale někdy se to prostě nedaří.
avatar Re: POKUTY
27. 04. 2019 09:19
jiříku 21.....spinning smiley sticking its tongue out

Ty kdyby ses neozval, tak by se asi zbořil svět!
Za tebou bych chtěl jet ve městě tachometrových 50, skutečných nejspíš 40. To musí být zážitek.
Re: POKUTY
27. 04. 2019 10:28
Úplně nejvíc nebezpeční, něž někdo, kdo jede o 20 přes limit, mi příjdou tací, kteří jedou ve vláčku 10 aut 70-80, každou chvilku brzda/plyn a nemají absolutně žádný bezpečný rozestupy. V takovejhle stádech odmítám jezdit a vždy mizím co nejrychleji pryč, byť za cenu překročení rychlosti. Nechci trnout, kdy se čeho jakej mamlas lekne, zaflekuje to a všichni to do sebe napálej (v nejhoršim mě zezadu veme kamion). Bohužel, oni si myslí, že když jedou v rámci rychlostního limitu, tak jedou bezpečně a je jim jedno, že maj mezi sebou 2-3 metrový odstupy a v případě krizovky se všichni rozmlátěj. Tohle maj sledovat dronem a posílat pokuty a ne jebat někoho, kdo si dovolil na plný čáře předjet traktor, kterej jede 30, když v protisměru bylo volno...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil agent007 (27. 04. 2019 10:30).
avatar Re: POKUTY
27. 04. 2019 10:28
... mně tento týden přišel už druhý pozdrav z 10. března ... ten první přestupek byl až z cesty domů a ten druhý, který mi oznámili teď, 40 dnů od toho prvního ... byl z cesty do Ostravy ... oba byly z jednoho tunelu s rozdílem několika hodin ...
... sice bez bodů, ale po každé za 1 tis. ...
... v tom tunelu prý je 80ka ... (v Chorvatsku má většina tunelů 100 km/ hod) ... ne, není to omluva, ostatně, měsíčně prý je tam naměřeno 42.000 přestupků ... kdybych to vzal jen po obligátní tisícovce, tak to máme 42 mil. Kč za měsíc, to máme ročně ... půl miliardy do rozpočtu města Ostravy ... asi né, začněme jezdit pomaleji ... nicméně, na magistrátu už nabrali další účetní ... grinning smiley

P.S. přijde mi to jak v tom vtipu, když vjel řidič do zákazu
... vzápětí záblesk kamery na radaru ... tak já jim ukážu, ať si fotí ... a na podruhé to projel znovu ... zase záblesk kamery ... tak se nasral a repete, po třetí fotce v klidu odjel s myšlenkou ... jak to obec vyfakturuje ...
... za pár dní mu přišly 3 obálky s pruhem a třemi flastry ...
první byl za vjezd do zákazu, druhý za rychlost a třetí za nezapnuté pásy ...
yawning smiley

smileys with beer
Re: POKUTY
27. 04. 2019 10:33
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... mně tento týden přišel už druhý pozdrav z 10.
> března ... ten první přestupek byl až z cesty domů
> a ten druhý, který mi oznámili teď, 40 dnů od toho
> prvního ... byl z cesty do Ostravy ... oba byly z
> jednoho tunelu s rozdílem několika hodin ...
> ... sice bez bodů, ale po každé za 1 tis. ...
> ... v tom tunelu prý je 80ka ... (v Chorvatsku má
> většina tunelů 100 km/ hod) ... ne, není to
> omluva, ostatně, měsíčně prý je tam naměřeno
> 42.000 přestupků ... kdybych to vzal jen po
> obligátní tisícovce, tak to máme 42 mil. Kč za
> měsíc, to máme ročně ... půl miliardy do rozpočtu
> města Ostravy ... asi né, začněme jezdit pomaleji
> ... nicméně, na magistrátu už nabrali další účetní
> ... grinning smiley
>
> P.S. přijde mi to jak v tom vtipu, když vjel řidič
> do zákazu
> ... vzápětí záblesk kamery na radaru ... tak já
> jim ukážu, ať si fotí ... a na podruhé to projel
> znovu ... zase záblesk kamery ... tak se nasral a
> repete, po třetí fotce v klidu odjel s myšlenkou
> ... jak to obec vyfakturuje ...
> ... za pár dní mu přišly 3 obálky s pruhem a třemi
> flastry ...
> první byl za vjezd do zákazu, druhý za rychlost a
> třetí za nezapnuté pásy ...
yawning smiley
>
> smileys with beer

Kolik ti naměřili? To je přesně, o čem mluivim. 42 tisíc přestupků za měsíc. Já bych se zamyslel, jestli teda tu rychlost neupravit na 90, když tam tolik lidí jede rychleji a nehod nepřibývá, ale kdepak, nabereme další úředníky a budeme vybírat výpalný a tvářit se, jak to děláme kvůli bezpečnosti provozu, protože za to nám všichni tleskaj.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil agent007 (27. 04. 2019 10:33).
Re: POKUTY
27. 04. 2019 10:43
Ta 80 tam bohužel je.... jeden majitel ostravské pumpy mi tvrdil, že v noci ho to při 160km nevyfotí... Nevím. I takhle 80 je tam ale úsekově a máte vidět, co tam dělají poláci, kteří raději v půlce tunelu ze 110 zpomalí na 60km... a to jsou potom pikantnosti, než kdybys to do toho tunelu nechal doplachtit na 100 ze 140 a pomalu to spadlo třeba na 90 jako venku....

S tou kolonou o pár řádků výše od Agenta007 naprosto, ale naprosto souhlasím. Stalo se mi to před 3 možná více lety, při cestě do HR, kdy ještě nebyla dálnice rakouská tam, co stojí "vrtule". Na rovince se dělo přesně tohle, co "agent " popisuje. Výhodou byla tma, jak to šlo trojka, plnej a 12 aut a i když jsem na chvíli jel místo 110, 140, pak jsem měl aspoň minimálně do Víďně jak "světelný klid" pro oči tak i strategicko jízdní, kdy jsem jel a dával pozor na svoji jízdu a vesnice a zvířata, než neustálé dupání po brzdách v době, kdy to nečekáš....

Hlavně dobře dojeďte! smiling smiley
Re: POKUTY
07. 05. 2019 20:48
Včera jsem obdržel vyrozumění deliktu z Hu.Na policejním radaru jsem překročil v 90ce na 109 a je to za 30000huf
Již zaplaceno na [kozigbirsag.police.hu]
Kdo jezdí jako já,připlatí sigrinning smileysmoking smiley

......................................................................................vjerni Adriatic
Re: POKUTY
07. 05. 2019 20:55
Kopera. A to se vyplatí.thumbs up smiley Proto volím dálnici
Re: POKUTY
07. 05. 2019 21:20
Překročit může řidič kdekoli,i na dálnici.
Pokud by nám vedla dálnice od domu až do místa v Hr.je to o štěstí,jak bude momentálně působit má noha na pedál,který způsobuje tuto nemilou zpětnou reakci na řidiče daného vozu.
Ajaxi to se vyplatí,víš proč?...Je to zkušenost k nezaplacení...smoking smiley

......................................................................................vjerni Adriatic
Re: POKUTY
07. 05. 2019 21:37
jen mě doplňte
30 000 HUF = ............. Kč
Viněta HU = ................ Kč

Ajax má pravdu na dálnici tu rychlost moc tak častokráte nepřekročíš.
Re: POKUTY
07. 05. 2019 21:46
2385
257... vinětu platíme všichni,kdo použijí dálnice
Jen mě doplňte,kdo má dálnici z domu až do cíle.

......................................................................................vjerni Adriatic



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kopera (07. 05. 2019 21:57).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 52
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.