Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

POKUTY

Autor Bobila1 
Re: POKUTY
18. 03. 2019 13:51
Kdyby body ubyly bylo by to v pořádku. Body se PŘIPISUJÍ. PO DOSAŽENÍ 12 BODŮ JSI NA 12 MĚSÍCŮ BEZ ŘIDIČÁKU!!!!!
avatar Re: POKUTY
18. 03. 2019 18:42
tak jo.....myslím, že výsledek je stejný.........12 bodů nebo nula....... a jsi 12 měsíců bez řidičáku. Jak se machinace s body nazývá, to je úplně jedno.
Re: POKUTY
19. 03. 2019 06:07
Jak jsem již napsal, o pár km přes to dá kde kdo, ale o 30%? Proto je pak všude radarů, že není pomalu vidět na okolní krajinu. Nejsem moralista, taky to dám přes. Ale právě jen o těch pár km.
avatar Re: POKUTY
19. 03. 2019 07:28
Radary se ted houfně objevily proto, že obce zjistily, jak je to výnosnej job. Většinou to nemá s bezpečností nic společnýho. Začíná hon na řidiče, přišlo se na to, že je to nevyčerpaná studnice zlata. Nejlíp je to vidět na řidičích kamionů. Ty flastry, co dostávaj za kdejakou blbost, jsou nenormální. Francie snížila povolenou rychlost mimo obce na 80 km/h. Proč, když třeba Rakousko má 100 a není to nebezpečné? No aby se víc vybralo. Teď o tom snad uvažuje Španělsko. Jde jen o peníze a přikrytý to je starostí o lidský životy. Kdyby se lidi věnovali řízení, přemýšleli u toho a předvídali, nebylo by tolik nehod.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (19. 03. 2019 07:29).
Re: POKUTY
19. 03. 2019 08:17
Pro Bessyho: V Klimkovickém tunelu je rychlost 80 km v hodině.Je tam radar. Dokonce na to upozorňují i v polštině.Nedávno jsem tudy projížděl.
Re: POKUTY
19. 03. 2019 09:11
valeri, nepochopil si to. Pokud se bude jezdit v limitu, případně plus pár km, nebudou radary, protože se nevyplatí.
O smyslnnosti některých rychlostních omezení samozřejmě nemá smysl diskutovat, protože jsou fakticky jen kvůli penězům, s bezpečnostní nemají nic společného. Na druhou stranu je třeba někde třicítka jen a jen z toho důvodu, aby donutila jet řidiče maximálně do padesáti. Když byla v místě padesátka, jezdilo se běžně okolo sedmdesáti. Vím to od jednoho starosty z nejmenované obce.
avatar Re: POKUTY
19. 03. 2019 18:16
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pokud se bude jezdit v
> limitu, případně plus pár km, nebudou radary,
> protože se nevyplatí.

Jenomže těch různých omezení a nesmyslných limitů je už tolik, že je to absolutně nenormální. Na hlavních cestách je už pomalu u každého výjezdu na ni 70, nebo i 50, začátky obcí vysunuté nesmyslně stovky metrů "do polí" před skutečné začátky obcí, plné čáry na místech, kde vždycky byly přerušované a dalo se tam předjíždět, atd, atd.

Kdyby ty rychlostní limity a omezení byly opravdu na smysluplných místech, tak by se možná i dodržovaly.

A ano patřím mezi ty, kteří ty opravdu nesmyslné omezení už ignorují.
avatar Re: POKUTY
30. 03. 2019 19:52
[www.ncs.hr]

... přestupek bude policie evidovat 15 let a dle opakování bude sankcionován
vozidlo může být i dočasně zabaveno:
2x jízda v protisměru, 2x odmítnutí foukání, 2x jízda 50 km/h nad limitem v obci
... některé sankce jsou o 100% výšší včetně vězení ...
60 dní vězení hrozí těm, co pojedou 50 km/h nad limitem v obci nebo přes více červených
až 20.000 HRK může být za překročení myximálky v obci nebo místech, kde je výslovně regulována značením ... 3.000 /7.000 HRK za všeobecní překročení MPR o 30 km/h namísto dosavadních 2.000 HRK
... možnost i zabavení ŘP, extra bodování pro mladé řidiče ...

smileys with beer
Re: POKUTY
31. 03. 2019 19:44
Bessy a promile máš kde?smileys with beer
avatar Re: POKUTY
01. 04. 2019 14:24
pit se nesmí ... grinning smiley

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (11. 04. 2019 07:08).
avatar Re: POKUTY
11. 04. 2019 07:12
smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (27. 04. 2019 10:31).
Re: POKUTY
17. 04. 2019 11:52
[www.jutarnji.hr]

od 2020 začnú montovať kamery, ktoré budú sledovať v istých úsekoch priemernú rýchlosť a posielať na adresu domov pokuty.... vraj budú riadne označené tieto úseky a majú mať výchovný charakter.... no uvidíme grinning smiley
Re: POKUTY
17. 04. 2019 12:28
jo, výchovný a preventivní charakter, to prý mají ít i radary v Česku... a pak to vypadá v reálu takto
avatar Re: POKUTY
17. 04. 2019 14:06
Což stacionární radary, to je legrace. Můžete překračovat třeba 5x denně, když na to máte. Je to bez bodů. Ale neoznačený policejní auta pro skrytý dohled, to je svinstvo. Když si stoupnou někam na kraj obce mezi ostatní auta před rodinnými domky, nemáte šanci je odhalit. Můžou vás změřit i z protisměru za jízdy, jako třeba mě, a opět bez šance. Otočí to a po 500m vás mají. Pokutu nějak usmlouváte, ale ty body, ty bolí.
Re: POKUTY
18. 04. 2019 07:34
No my na Slovensku máme raj....ak máš peniaze, môžeš chodiť všade rýchlo ako chceš... aj 300 na diaľnici, zastavia ťa, zaplatíš 800eur +/- a ideš ďalej, za rýchlosť nikdy neberú vodičák, iba ak nezaplatíš, keď zaplatíš dodatočne, vrátia ti ho.
Re: POKUTY
18. 04. 2019 10:07
valeri, vydrž, ve schvalovacím řízení jsou body až za 20+ km/h
Jinak, věděli jste, že v Rakousku při překročení rychlosti v IG-L zóně můžete dostat pokutu kromě rychlosti ještě za znečišťování ovzduší? Ta je až do 2000 éček.
avatar Re: POKUTY
18. 04. 2019 10:14
Ale za 20+ jsou pak rovnou 4 body. Z bláta do louže. IG-L jsem zažil asi jen jednou a byl jsem jedinej, kdo zvolnil na požadovaných 100 km/h. Přišlo mi, že to rakušáci až tak nežerou. Ale pokuty jsou za to větší než za obyč překročení rychlosti
Re: POKUTY
18. 04. 2019 13:49
Áno IG-L označenie prináša so sebou aj bonusovú pokutu grinning smiley väčšinou jazdím na tempomat 136 kde je v Rakúsku 130 ale na tej ich 100 IG-L som išiel na tempomat 102, mám rešpekt smiling smiley

Ja mám valeri zase skúsenosť, že všetci spomalili až na nejaké výnimky - drahé vozy, nemal by problémy zaplatiť vysokú pokutu.
Re: POKUTY
21. 04. 2019 21:32
valeri napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Radary se ted houfně objevily proto, že obce
> zjistily, jak je to výnosnej job. Většinou to nemá
> s bezpečností nic společnýho. Začíná hon na
> řidiče, přišlo se na to, že je to nevyčerpaná
> studnice zlata. Nejlíp je to vidět na řidičích
> kamionů. Ty flastry, co dostávaj za kdejakou
> blbost, jsou nenormální. Francie snížila povolenou
> rychlost mimo obce na 80 km/h. Proč, když třeba
> Rakousko má 100 a není to nebezpečné? No aby se
> víc vybralo. Teď o tom snad uvažuje Španělsko. Jde
> jen o peníze a přikrytý to je starostí o lidský
> životy. Kdyby se lidi věnovali řízení, přemýšleli
> u toho a předvídali, nebylo by tolik nehod.
Přesně tak. Sice pořád tvrdí, jak jim jde o bezpečnost, ale je to jen výmluva. Prachy, prachy a zase prachy. Viz ten jeden úsek (už nevim přesně kde), kam museli najmout dalšího úředníka na vymáhání pokut, protože jeden to nestíhal, místo toho, aby se zamysleli, jestli ten limit nezvednout, když tam tolik lidí rychlost nedodržovalo.

Obce nakupují budky s radarama ve velkym, už ani neposílaj městský pohůňky lovit piráty s laserem, mnohem jednodušší a výdělečnější je nakoupit budky, dát na výjezd/vjezd do města/obce a penízky se jen sypou a zaslepenci jen tleskaj, jak pěkně stíraj piráty (a to stejně většinou odserou jen lidi, co jezdí věsměs předpisově a občas ulítnout, dobytci co lítaj rychle pořád, jsou na tyhle srandy vybaveny zařízeními).
Re: POKUTY
22. 04. 2019 15:14
Nevím, proč nazýváte řidiče, vybavené např. radardetektorem, dobytkem. Jsou to pragmatici nesouhlasící s paušálním inkasem "daně z tachometru".
Re: POKUTY
22. 04. 2019 16:01
Dobytci co lítají rychle jsou vybaveni, nikoli že ten kdo je vybaven, je dobytek.
Re: POKUTY
22. 04. 2019 18:27
Souhlasím, avšak co znamená "rychle"? Pokud vím, podle okolností rychle nemusí znamenat nebezpečně, ba právě naopak.
Re: POKUTY
22. 04. 2019 19:11
Marius napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nevím, proč nazýváte řidiče, vybavené např.
> radardetektorem, dobytkem. Jsou to pragmatici
> nesouhlasící s paušálním inkasem "daně z
> tachometru".


Nevim, sám detektor mám a řadim se mezi dobytky. Já tohle výrazivo nevymyslel, pouze použil. Osobně s jízdou nad limit nemám problém, ba naopak mě serou kolonní jezdci bez bezpečnějch rozestupů jedoucí brzda/plyn 70-80.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil agent007 (22. 04. 2019 19:12).
Re: POKUTY
22. 04. 2019 19:21
Marius napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Souhlasím, avšak co znamená "rychle"? Pokud vím,
> podle okolností rychle nemusí znamenat nebezpečně,
> ba právě naopak.


Tohle člověk některým lidem nevysvětlí. Maj nastaveno 50/90/110/130 a cokoli nad je pro ně rychle a řidič je hazardér se životem svým, i ostatních. Co na tom, když někdo jede 200 na dálnici v 1 ráno, kdy je provoz téměř 0. Vidí číslo 200 a okolnosti je nezajímají. V Německu, kde sice úseků s omezením přibývá, ale pořád jsou tam místa, když člověk může letět klidně 350, když na to má auto, odvahu, zkušenosti a nikdo mu nic neudělá. Přitom bych neřekl, že v Německu platí jiný fyzikální zákony, než-li u nás (ale mají teda mnohem kvalitnější infrastrukturu, to zase jo). V Rakousku se může jezdit mimo 100, je to jen a pouze buzerace, kde jde jenom o peníze, nikoli o bezpečnost. Stačí se při jízdě na dálnici nebo městem koukat kolem sebe a počítat, kolik řidičů při řízení drží v ruce mobil a řízení se věnuje jen tak ledabyle, byť jedou limitní rychlostí...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil agent007 (22. 04. 2019 19:25).
Re: POKUTY
23. 04. 2019 05:07
Jsou daná pravidla, na silnicích jedním z pravidel je povolená maximální rychlost, která je určená zákonem. Pořízením detektoru radaru již lezu do auta s tím, že zákon budu úmyslně porušovat. Poruším zde, poruším i jinde. Je to bohužel obraz společnosti.
Neříkám, že jsem za volantem svatý. Přes limit to taky dám, ale setkávat se běžně s tím, že na osmdesátce jedu 90 tacho a předjíždí mě i kamiony, protože jsem ten nejpomalejší, je pro mě dost silný kafe.
Že jsou na mnoha místech rychlostní limity ustřelené, s tím souhlas. Jenže ona je mnohde třicítka jen proto, aby donutili řidiče jet alespoň těch padesát, protože když tam bylo pade, jezdilo se běžně sedmdesát i více, protože chybí právě ten respekt k zákonům. Když by jeli všichni tak do těch deseti nad, neštěkl by pes.
A teď do mě, pokud vám to udělá radost.
Re: POKUTY
23. 04. 2019 06:42
Zahajskej máš pravdu, s tím se musí souhlasit.
Re: POKUTY
23. 04. 2019 10:09
Však máš pravdu, není důvod se do tebe pouštět. On by respekt k zákonům i byl, kdyby ty pokuty byly rozdávány smysluplně, kdyby měřili na místech, kde to má smysl (před školou, v centru), ne na výjezdech z města/obce, kde skoro nic není. Na dálnici by se klidně mohla zvýšit rychlost na 150, stejně jezdí dost lidí 140-150 (kdo jezdí přes 200, ten tak bude jezdit pořád). Když je úsek, kde je snížená rychlost a za půl roku evidují tolik případů, že musej nabírat další úředníky, protože nestíhaj rozesílat flastry, tak by nebylo od věci se zamyslet a tu hranici třeba o 10 posunout výš, když tam všichni jezdí přes. Celý to jejich slavný měření rychlosti je jen kvůli penězům, o bezpečnost provozu jim jde až druhořadě.
Re: POKUTY
23. 04. 2019 10:16
Ony nějaké změny už jsou. Např na D10 za Prahou v omezeních kvůli opravám je 100 a ne 80, jak je zvykem. Přitom se jede v zúžených pruzích obousměrně.
Re: POKUTY
23. 04. 2019 10:50
Bydlím v jedné obci na Přerovsku blízko silnice, průtah vede středem obce a je to přímka, často zde měří a loví civilní Octávka, ale vždy chytí zpravidla
nějakého chudáka ve Fabii či v něčem pod. co jedou 60-80.
Jinak zde lítají Bavoráky,Audiny a pod. i ve dne vysoce nad sto, běžně klidně i 150(je zde info radar,viděl jsem to osobně), ale ještě nikdy jsem neviděl, že by chytili někoho takového.Jak je to asi možné?A jak takové jezdce nazvat?
Re: POKUTY
23. 04. 2019 16:17
Chlapi všichni máte "více či méně" pravdu. Souhlasím. U Přerova je těch "dědin" více, Ti co tak jezdí jsou debilové, to je bez debat. Všímám si sebe, jakou změnu činím "hned za čárou" venku v Rakousku. Všímám si i jak řídím, když se musím podřídit "jižní krvi" chorvatského stylu. Itálie nemluvě smiling smiley
A jak zde bylo už řečeno, dost si všímám kolik a promiňte mi ten výraz - DEMENTU - "čumí" do mobilu, lépe do své "nové televize na palubovce" a nevěnují se řízení!! Toto by se mělo pokutovat nejvíce.
Rychlost na dálnici dle zákona 130. Levý pruh obvykle 140 - 160km pravý 90 - 110.... co k tomu říct...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 50
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.