Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

POKUTY

Autor Bobila1 
Re: POKUTY
12. 10. 2018 22:12
A jaké chyby jste se dopustil vy, Karle? Zaplatil jste za ni?
avatar Re: POKUTY
12. 10. 2018 22:14
Karel z HK napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Kecy, kecy! Jen u nás letos už přes 400 mrtvých!
> Až vám někomu takovej rychlík co si myslí že
> nedodržováním předpisů znamená totalitu zabije
> dítě nebo někoho blízkého tak co na to budete
> říkat? Nechci moralizovat taky nejsem svatej ale
> člověk musí uznat chybu. A za chyby se platí!!!!

A jak víš, že za těch 400 mrtvých může zrovna rychlost?!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Peťas (12. 10. 2018 22:15).
Re: POKUTY
12. 10. 2018 22:30
santy napsal(a):
-------------------------------------------------------
A já bych (jako občan žijící na vesnici) rád připomněl takovou "drobnost" - hluk při 50km/h a 70km/h je zásadně jiný. Především od pneumatik...

Hluk projíždějících vozidel způsobuje více faktorů. Může být špatnou kvalitou asfaltu, použitím nevhodných pneumatik (typicky zimní v létě, tzv. dojíždění zimních pneu). Dále je to hluk samotného motoru (np. vadný tlumič výfuku) a aerodynamický hluk.
Ten první faktor ovlivňuje stavitel komunikace, druhý vlastník vozidla. Aerodynamický hluk se projeví až při rychlostech nad asi 100 km/hod.
Zbývá hluk motoru, který je při jízdě vyšší rychlostí paradoxně tišší (auto jede na vyšší převodový stupeň a motor pracuje v nižších otáčkách).
Dále je třeba vzít do úvahy to, že rychleji jedoucí auto se v obci zdrží kratší dobu = kratší obtěžování obyvatel hlukem.

Nezanedbatelná je i skutečnost, že motor pracující v nižších otáčkách vyprodukuje (na stejnou vzdálenost) menší množství škodlivin, které je ještě zmenšeno právě tím kratším průjezdem vozidla obcí.
Re: POKUTY
12. 10. 2018 22:39
Peťas napsal(a):
---------------------
Karel z HK napsal(a):
Kecy, kecy! Jen u nás letos už přes 400 mrtvých! Až vám někomu takovej rychlík (...) zabije dítě nebo někoho blízkého, tak co na to budete říkat?
.....
A jak víš, že za těch 400 mrtvých může zrovna rychlost?!



[www.autorevue.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Marius (12. 10. 2018 22:40).
Re: POKUTY
12. 10. 2018 23:17
Vraťte se k pokutám. Nehody a hlučnost asfaltu řešte prosím po SZ. Děkuji.
avatar Re: POKUTY
13. 10. 2018 01:04
Fasnul jste uz nekdo pokutu za rychlost ve Slovinsku? Po letech jsem letos jel po dalnici a vsichni poctive dodržovali 130km/h. Bylo to az podezrely. Nedavno jsem na fcb cetl nejakou diskuzi o pokutach a tam se nekdo zminil, ze za prekroceni o 27 km dostal 250 €. Docela ranec.
Re: POKUTY
13. 10. 2018 07:31
Mě včera ukazoval sazebník policajt na Slovensku a je to podobné,jsou to částky okolo 400e.Vyfasl jsem jen 50e.ale bylo to v mém případě o moc....takže celkem klika.

......................................................................................vjerni Adriatic
Re: POKUTY
13. 10. 2018 10:02
Nikdy jsem za rychlou jízdu neplatil jezdím krátce jen 43 let. Asi mám kliku ale například letos někde mezi Kninem a Gračacem v tý oblasti bez živáčka byla zastávka nevím pro koho nikde nic. Jel jsem 100 a byla tam 50tka. Neubral jsem a za křovím stála Milicia no asi spali tak bych si nejraději dal pár facek. Ale kdyby za mnou vyrazili tak pech. Za blbost se platí!
avatar Re: POKUTY
13. 10. 2018 10:04
valeri, pokuta 250 € je ve SLO opravdu reálná.
V obci na to stačí tuším nad deset přes limit (přes 20 nad je to snad za 500€). Na dálnici těch 250€ je tuším za 30 nad limit... přes 50 nad je to snad už i za papíry a přes 1000€...

Tudíž pěkně podle předpisů nebo se této "zbytečné" zemi cestou do HR vyhnout... grinning smiley
Re: POKUTY
13. 10. 2018 17:06
Karle,potkalo mě něco podobného,zpomalení ze 130 na 40 přede mnou kamion,který jsem objížděl zleva a viděl až značku 40,ale to už jsem nestihl zpomalit.rozdil byl jak píše Slavkov za 1000eeye rolling smiley

......................................................................................vjerni Adriatic



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kopera (13. 10. 2018 20:42).
Re: POKUTY
13. 10. 2018 17:36
To já jednou na M70 v HU předjížděl kamion a neviděl jsem odbočku na Tornysentmikloš (hrozný názvy) a najednou jsem byl ve Slovinsku bez známky fuj taky jsem čekal pozdrav a nic.
Re: POKUTY
13. 10. 2018 22:06
Karel z HK napsal(a):
------------------------------------------------
Jel jsem 100 a byla tam 50tka...

Takže překročení rychlosti o 100%. Čili vy jste ten "rychlík", co ohrožuje (dle vlastních slov) děti a osoby blízké??
avatar Re: POKUTY
14. 10. 2018 07:11
Jaké překročení o 100%? Bylo tam 90 km/hod a pak najednou 50 - tka.
A vypadá to, že někdo ještě nejel "po staré".Tam se pomalu ani neví, kde začíná snížení rychlosti a hlavně kde končí, obzvlášť v oblasti "bez živáčka".
Proto tam je člověk jednou nohou " v pokutě" skoro pořád.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kabinet302 (14. 10. 2018 07:14).
Re: POKUTY
14. 10. 2018 07:20
A proto tama nejezdím. Rakosko 140 max. Slovince objedu dle předpisu. A co jsem zameškal přes Slovince doženu v Chorvatsku. Takže v klidu.
Re: POKUTY
14. 10. 2018 07:44
Je pravdou,že v Hr. jsem nepotkal žádnou hlídku.
Nevíte někdo jestli jsou měřeny rychlosti v nějakých tunelech v Chorvatsku?

......................................................................................vjerni Adriatic
avatar Re: POKUTY
14. 10. 2018 08:54
Ahoj, Honzo. Ak sa nemýlim Zahájo písal, že za tunelmi na diaľnici čakajú.
Re: POKUTY
14. 10. 2018 09:26
kabinet302 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jaké překročení o 100%? Bylo tam 90 km/hod a pak
> najednou 50 - tka.
> A vypadá to, že někdo ještě nejel "po staré".Tam
> se pomalu ani neví, kde začíná snížení rychlosti a
> hlavně kde končí, obzvlášť v oblasti "bez
> živáčka".
> Proto tam je člověk jednou nohou " v pokutě" skoro
> pořád.

Reagoval jsem na post Karla HK, který se přiznal, že jel 100 na 50ce.
Jinak jezdím po dálnici mimo jiné proto, abych se vyhnul popisovaným problémům. Tam můžete jet klidně 150, mimo tunely.
Re: POKUTY
14. 10. 2018 09:37
Já měl na mysli,např Světí Rok a Malá Kapela,jestli nejsou ty nejdelší tunely monitorovány vevnitř i co se týče právě dodržování rychlosti.

......................................................................................vjerni Adriatic
Re: POKUTY
14. 10. 2018 09:52
Pokud nejsou, tak by měli. Ta 80ka tam není jenom tak. smiling smiley
avatar Re: POKUTY
14. 10. 2018 11:16
A zajímalo by mne v chorvatských tunelech, co znamená, když se svítící značka rychlosti např. 80, rozbliká. Myslel jsem, že jsem překročil rychlost, ale podle tachometru ne. Možná už to snímalo rychlost auta za mnou, nebo značka bliká preventivně.
avatar Re: POKUTY
14. 10. 2018 13:12
Na mě to blikalo taky. Řekl bych překročení rychlosti
Re: POKUTY
14. 10. 2018 13:13
Asi to bude ta prevence, protože letos jsem jel tunelem sám a pod osmdesát a blikalo to na mě taky.
avatar Re: POKUTY
14. 10. 2018 18:02
Karel z HK napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To já jednou na M70 v HU předjížděl kamion a
> neviděl jsem odbočku na Tornysentmikloš (hrozný
> názvy) a najednou jsem byl ve Slovinsku bez známky
> fuj taky jsem čekal pozdrav a nic.

Slovinci zatím(?) nemají "videokontrol" (narozdíl od Slováků a Maďarů), tudíž pokud nejsi lapen přímo, tak jsi projel grinning smiley

Pokud by se něco podobného někomu zadařilo v HU, tak má (v souladu s aktuálně platnou legislativou) 60 minut (od najetí na placený úsek) na dodatečné zakoupení "známky" = bez pokuty. Je jedno, zda jste se rozhodli na základě okolností změnit trasu z mimodálniční na dálniční nebo najeli omylem... prostě máte 60 minut na zaplacení, kdy vás nemohou pokutovat. Jinak následně přijde obálka... Více informací, včetně odkazů na platnou legislativu (v EN) jsem dal na začátku sezóny do vlákna Přes HU 2.

Na Slovensku je povinnost mít "známku" při najetí a žádná dodatečná možnost oficiálně není. Nicméně, dle neoficiálních informací se videokontrol s databází porovnává (za účelem poslání "pozdravů" ) pouze na konci dne, tudíž pokud to člověk stihne zaplatit, tak nic nepřijde... informace BEZ ZÁRUKY. Samozřejmě to také neřeší namátkovou kontrolu...
Re: POKUTY
14. 10. 2018 21:42
V Chorvatsku jsem si zatím nikde na dálnici, na staré silnici ani na silnici podle pobřeží žádného radaru, nebo úsekového měření nevšiml. Waze taky nic nehlásila. Jsou tam maximálně nějaké ty informační rychloměry. Já držím tempo s místníma.
U Maslenice ale nějaký hardware mají. Rychlost si přidávají do snímku kamery [www2.hak.hr]
avatar Re: POKUTY
15. 10. 2018 14:40
Tak dnes také přišla pokuta z Rakouska 45eur. U města Baden překročení o 13km/hod na 70. Bylo to 24.8. v 1,30.
Re: POKUTY
16. 10. 2018 18:03
Na staré cestě nějaké radary jsou, je jich pokud se nemýlím 7. V Karlovaci jsou tuším 2, další je ve Slunji a poslední na cestě k moři je v obci Rakovica. U zbývajících si nepamatuji přesnou polohu.
avatar Re: POKUTY
16. 10. 2018 20:45
Nevím jestli je jich tam až sedm, ale každopádně několik jich tam je a Waze je zná a hlásí.
Re: POKUTY
18. 10. 2018 19:06
Já dostávám spíš dopisy z tuzemska než ze zahraničí... Tam si to víc hlídám. A v Chorvatsku v tunelech je rychlost hlídaná - taky jsem si myslel že to na bliká, ale bylo to na někoho jiného. Já se tam tu maximálku - tedy kromě fakt krátkých tunelů - snažím nepřekračovat. Ale našli se "borci" kteří v těch dlouhých tunelech jeli hodně přes povolených 100 km/hod.
avatar Re: POKUTY
18. 10. 2018 20:02
Citaci
kabinet302 napsal(a):
A vypadá to, že někdo ještě nejel "po staré". Tam se pomalu ani neví, kde začíná snížení rychlosti a hlavně kde končí, obzvlášť v oblasti "bez živáčka". Proto tam je člověk jednou nohou " v pokutě" skoro pořád...

Už se na D1 polepšili: několik počátků omezení zmizelo, omezení bez konce jsem tam za poslední tři roky nezaznamenal. Skrz dost vesnic je zvýšený limit rychlosti na 60 nebo 70 km/h (tedy opačný trend, než na našich silnicích), přibylo zdvojených stoupacích pruhů, prostě je tam patrná snaha dopravu zbytečně nezdržovat. Jinak nějaká omezení zůstávají tam, kde mají smysl, a neškodí je respektovat v našem vlastním zájmu udržet se v jízdním pruhu.
Omezení na a pod padesátku zůstala především od Plitvických jezer ke Karlovci a radary tam jsou. Jinak se po ličké D1 dá jet daleko líp a svižněji, než kdysi. Předloni jsem napočítal za dne a sucha v úseku Civljane - Slunj (196 km) při rychlosti do 10 km/h nad limit průměr 75,4 km/h a letos z Potravlje do Slunje (220 km) při opatrnější jízdě, protože místy pršelo, průměr 74,2 km/h. To je přibližně o 12 km/h rychleji, než se to dalo za stejných podmínek jet ještě před 10 lety. Tím nechci nikoho přesvědčovat, aby se z dálnice vrátil na "starou ličkou", zvlášť, když se to vlastně zrychlilo jen o minutu na každých 10 km, ale my volíme přenocování cestou a podél této silnice se vždycky najde. Jen dokladuji, že se provoz na ní legálně zrychlil, a to příjemně.
Policajty jsme viděli za celou dobu jen jednou u Slunje, a podruhé u Grabovce, a ještě si nás nevšímali, radary u Karlovce se dají projet bez fotky.
Re: POKUTY
18. 10. 2018 20:59
A proto jezdím po D1 a kochám se. Dálnice mě hrozně ubíjí ale taky jsem tam jel i když s 3 hrnkama a 47kW žádná sláva. A když jsem v tom velkým tunelu jel předpisově tak mě předjížděl autobus jako když stojím fuj!
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 60
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.