Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

POKUTY

Autor Bobila1 
Re: POKUTY
07. 05. 2018 23:33
Zahajskej napsal(a):
Už vidím, jak Rakušákovi vysvětluju, že jsem nezaplatil pokutu.

Je namístě otázka, zda to ten Rakušák (myšleno zřejmě policista) ví, žes nezaplatil.
Re: POKUTY
08. 05. 2018 06:55
Marius, ten Rakušák to ví dobře, zaplatil jsem došlou pokutu, a když jsem jel po třech měsících Linzem, tak mi zastavili. Běžná kontrola. Při tom mi říkali, že jsem jel před třemi měsíci rychle, ale vše je vyřízeno. Tak si myslím, že budou vědět i to, že je to nevyřízeno.
Re: POKUTY
08. 05. 2018 08:47
Oni ty brány v A, co jsou skoro všude a v noci blejsknou i když jedete v limitu, jsou jejich Velký bratr. Sken RZ, porovnání se systémem, totéž mají pomahači v autech. Pokud brány zaznamenají auto s vroubkem, dojedou si vás pomahači umravnit.
Bessy, vozíky se řešily ve vlákně Dopravní předpisy, pohledej. Nebo zavzpomínej, co jsem ti k tomu napsal.
Re: POKUTY
08. 05. 2018 23:18
Bessy
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... tady Plha, mám dotaz ... kolik se může (max.)
> se člunem taženým osobním autem ... v ČR, AUT,
> HU a HR
... ať to prosím nemusím hledat ...
> děkuji moc ...
> ... a ne, že mi odpovíte... "klidně
> stopade"
... abych se stal předmětem zájmu
> tohoto vlákna ...
> už tak stačí příspěvky od Isekona vodkud
> spolehlivě chodí složenky ... už se mi o tom
> začíná zdát ...
> minimálně přes Rakousko a Maďary neřídím ... na
> tento způsob léta a jízdy ... nemám nervy ... yawning smiley
>
> smileys with beer

Ono záleží na celkové hmotnosti přívěsu a taky na max. povolený rychlosti přívěsu
avatar Re: POKUTY
11. 05. 2018 20:05
Ale stejně pokud je max povolená rychlost přívěsu větší než je max dovolená vyhláškou tak stejně ji nelze využít.
avatar Re: POKUTY
11. 05. 2018 20:40
Bessy, obecně všude v zahraničí po tvé obvyklé trase 80km/h. V AT,pokud máš přívěs O1 do 750kg, tak 100km/h (pokud je na to přívěs homologován) , jinak s O2 od 750kg do 3500kg také 80km/h.
Osobně, pokud jedu s vlekem, tak to nepřeháním, tzn. do 90km/h smoking smiley
Re: POKUTY
11. 05. 2018 21:21
Myslím že Slavkov nemá tak úplně pravdu i s vlekem nad 750kg můžeš na dálnici v A jet 100km (samozřejmě pokud je vlek na to otypován)

ale jak sem psal záleží na vleku a hmotnosti v některých případech i soupravy.
avatar Re: POKUTY
11. 05. 2018 21:56
... Slavkov ... Pavle, díky ...
díky hlavně za to Rakousko, za tu stovku ... přívěs je homologován do 750 kg a povolená 100 ...
... ještě se podařila jedna dobrá věc, a to, že ... člun už bude čekat na Hvaru, já ho ale koncem července potáhnu domů ...
i tak ... ráno trajekt Sučuraj/Drvenik a pak mě budou předjíždět mopedy ... no co už, nechci dostat pokutu ...
... Michale a Tomme ... já to nechci hledat ... takže u nás 100 a v Hu a HR ... 80 ? ...

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (11. 05. 2018 22:02).
avatar Re: POKUTY
11. 05. 2018 22:31
Ttom, máš na mysli soupravu s O2 do celkové maximální hmotnosti 3,5t a povolených 100km/h na AT dálnicích?
Slyšel jsem o tom, ale nějak to nejsem schopen dohledat v originálu...
Sup má celkovou maximálku 2,2t(?(, nebržděný vlek do 700kg(?), bržděný do 1800 / 2000kg(? / 4x4?), tzn. by musel mít bržděný vlek do 1300kg...

Teď Petr napsal bližší info, tak je to jasné...
Petře, pokud vlek není bržděný, tak se podívej pořádně do TP, zda tam máš těch 750kg... já si tak nějak matně myslím, že Sup má pouze 700kg smoking smiley
Re: POKUTY
11. 05. 2018 23:12
Bessy v ČR můžeš max. 100km v Rakousku 100km v Hu nevím tudy nejezdím.
Slavkov orig zákon v A je tady.
[www.help.gv.at]

tzn.
pokud maximální přípustná hmotnost soupravy nepřevyšuje 3 500 a maximální přípustná hmotnost přípojného vozidla nepřevyšuje pohotovostní hmotnost motorového vozidla. V tomto případě již neplatí omezení maximální přípustné hmotnosti přípojného vozidla 750 kg, přípojné vozidlo tedy může být těžší. Jediným omezením hmotnosti přívěsu zde je, že jeho maximální přípustná hmotnost přípojného vozidla nepřevyšuje pohotovostní hmotnost tažného motorového vozidla. Pro celou jízdní soupravu pak platí omezení spočívající v nepřekročitelné maximální přípustné hmotnosti na nejvýše 3 500 kg. Příklad takové jízdní soupravy může být následující: tažné motorové vozidlo o maximální přípustné hmotnosti 2 000 kg, s pohotovostní hmotností 1 500 kg, spojené s přípojným vozidlem o maximální přípustné hmotnosti nejvýše do 1 500 kg, to je jízdní souprava o maximální přípustné hmotnosti do maximálně 3 500 kg.
avatar Re: POKUTY
12. 05. 2018 00:01
Pokud mohu k tomu Maďarsku, tam je to jen 50, 70, 80 viz tabulka v článku níže
A bacha na poliše, auta s přívěsem, ať karavanem nebo lodí si dost hlídají, my to děláme tak, že já, jako baba jedu první s nákladním přívěsem buď se skůtrama nebo lodí a můj chlap jede za mnou s karavanem, takže policajty vyřizuju já a začínám : " Jónapód ..." no a oni se začnou tlemit, udělají tytyty a je hotovo, už nás takhle vyhmátli asi 3x, zpravidla na konci obce, prostě jezdím rychleji no ... a pokaždý bez pokuty, takže na Maďary nedám dopustit ... jsou to skvělý kluci spinning smiley sticking its tongue out

Hungary
avatar Re: POKUTY
12. 05. 2018 07:06
... pokud letos pojedeme, tak bude menší změna ... nikoliv Supr, ale MBéčko 220 GLC a tam se v malém TP píše ...
hmotnost (kg):F1. největší technicky přípustná /F2.. povolená /G. provozní/ F3. soupravy ...
... 2500/2500/1845/5100 ...

povolená hmotnost přívěsu (kg) C1 brzd./ C2 nebrz.
... 2500 / 750 ...

... přívěs na člun je homologován na 750 kg, je nebržděný, přičemž cel. hmotnost bude do 500 kg (přívěs, člun, lod. motor a "příslušenství" ) ...
takže co z toho pro mě plyne ... ? ... ve vztahu k rychlostem ?
... Polly7 s tou 70kou (nejedu po Maďarských placených úsecích, naštěstí po HU jen asi 100 km) ... to bude frmol, pokud budu brzdit maďarské traktory ...
... byly doby, kdy jsme vozili 3,5 metrový člun i s 15 Hp motorem v kufru ... ten mají Superb kombi i Passat Variant dostatečný a na dálnici 130 (nebo i yawning smiley) ... no co už, něco za něco ... ...


smileys with beer



Upraveno 4krát. Naposledy upravil Bessy (13. 05. 2018 08:53).
avatar Re: POKUTY
13. 05. 2018 09:27
... něco na pokutu ... drinking smiley
pokud přijíždíte od dálnice, exit Dugopolje a jedete ve Splitu do přístavu, tak projedete touto křižovatkou se semafory ... jedete dál, asi 500 metrů do kopce ... nahoře se dáte do prava a pak už sjíždíte asi 4 km po hlavní ulici dolů do přístavu ...

... ale k meritu věci ... člověk musí být stále ve střehu i když jste z domova skoro ve finále cesty ...
video na You Tube převzala Slobodna Dalmacija ...

(mimo zápis ... když se Vám podaří vyjet na ten kopec a dáte se do prava dolů do přístavu, tak po 1 km v pravo pohodlný nájezd na parkoviště u Lídlu ... jsou tam semafory, takže i bezpečný výjezd ... pokud tudy ovšem znovu nejede ten blázen z prvních semaforů)

[www.youtube.com]

smileys with beer



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Bessy (13. 05. 2018 10:07).
Re: POKUTY
13. 05. 2018 11:04
Bessy ve vztahu k rychlostem máš max. 100km ale uvidíš jak se ten nebržděnej vlek bude chovat ! Ale zas 500kg to je jako nic, hlavně dobře naložit váhu na kouli.
viz koukni sem



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ttom (13. 05. 2018 11:08).
avatar Re: POKUTY
30. 05. 2018 20:13
Informace o radarech !!! VOZAČI OPREZ!!!
Policija postavlja 29 novih kamera za nadzor brzine.
Kako doznajemo postaviti će dodatnih 85 stupova s instaliranim kućištima i vozači neće znati na kojim mjestima su kamere postavljene, jer će policija mijenjati njihove lokacije.

Evo popisa poznatih lokacija u
PU splitsko-dalmatinska
🎥PODACA
Jadranska magistrala, južno od Makarske
🎥PODGORA
Jadranska magistrala, Čaklje – južno od Makarske
🎥RUSKAMEN
Jadranska magistrala, u smjeru od Splita prema Makarskoj
🎥DUĆE
Jadranska magistrala, u smjeru od Makarske prema Splitu
🎥SEGET VRANJIC
Jadranska magistrala, u smjeru od Šibenika prema Trogiru.

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
avatar Re: POKUTY
01. 06. 2018 19:43
... převzato ... pokud řidič dodržuje dopravní předpisy, tak očekává, že nebude mít problémy s policií. V hlavním městě Rakouska dodržování předpisů nestačí. Je třeba si nastudovat právní normy, vydané magistrátem, ovládat dělení města na okresy a vědět, kde který začíná a kde končí.
Například takové parkování se neřídí dopravními předpisy, ale rozhodnutím magistrátu. Podle něj se v ulicích některých okresů nesmí bezplatně stát v pracovních dnech od 9 do 22 hodin, ač tam nejsou příslušné zákazové dopravní značky. V některých okresech to ale možné je. Než člověk vyrazí do Vídně, měl by se dělení na okresy naučit, zapamatovat si ho a hlavně si zjistit, kde přesně jsou mezi nimi hranice, neboť právě jejich překročením se situace mění. Například ve 2. okrese se za parkování platí. Pokud v autě není příslušný parkovací lístek, který se podle policie prodává v trafice, následuje sankce. Je tedy ještě nutné vědět, kde jsou po Vídni trafiky a kdy mají otevřeno. Byť i po nabytí všech těchto vědomostí a znalostí zůstává riziko, že když řidič zastaví před trafikou a půjde si koupit příslušný parkovací lístek, stihne mu zatím horlivý vídeňský policista vypsat lístek na pokutu. Ta činí 36 eur, což je bratru 1000 korun. [www.novinky.cz]

... to mi přijde, jak když Pavel Landovský říkal o jedné vesnické hospodě a místních chasnících ... tam když přijdete do hospody, tak ještě nestačíte votevřít hubu a už ji máte z každé strany ...

smileys with beer
avatar Re: POKUTY
01. 06. 2018 21:01
Bessy, z toho dodatku na konci jsem si malem krupnul. Dost dobra hláška...
avatar Re: POKUTY
01. 06. 2018 21:25
Pokud chci ve Vídni do centra (a na 99% tam nepotřebuji auto), tak zaparkuji na Leopoldau u metra... a dál se pohybuji "sockou" thumbs up smiley
Obecně známá je 24hodinová síťová jízdenka za 8,00 €... méně známé je, že lze pořídit i denní jízdenku za 5,80 € smoking smiley
Re: POKUTY
02. 06. 2018 06:29
pre nas z Vychodu je jedna z moznosti P+R Erdberg
avatar Re: POKUTY
02. 06. 2018 08:19
... Pavle, máš pravdu ... to jsou spíš perličky o pokutách ...

... u našich jižních sousedů ale již platí, že když zatroubíš ve Vídni a je na blízku policista, tak ji máš ... začíná to na 15 Euro ... Vídeň je uzavřena pro "troubící" ... podobně v okolí nemocnic, ale jak to má člověk vědět ... no snad je to značeno Háčkem (Hospital) ...

ovšem i v ČR platí ... cit.: "neoprávněné užití klaksonu v Česku je porušení zákona a je klasifikovatelné jako přestupek dle ust. § 125c odst. 1 písm. k) zákona č. 361/2000 Sb., o silničním provozu pod sankcí pokuty do 2 000 Kč v blokovém řízení, nebo ve správním řízení až do výše 2 500 Kč ... ve Španělsku je pak pokuta 80 Euro na místě, nebo horní výše ve správním řízení až 6 000 Euro ...

... u nás se ale snad pokuty za troubení ještě nedávají ... teda pokud nemám 3 promile a nebudu dělat z auta na policistu ... tvamtadadáááá ... smiling smiley

smileys with beer
avatar Re: POKUTY
02. 06. 2018 15:35
Tak jsem si u té vaší debaty u troubení vzpomněla na Černou Horu v roce 2007 - tam netroubil snad jen dětský kočárek smiling smiley
avatar Re: POKUTY
02. 06. 2018 21:54
Re: POKUTY
19. 07. 2018 19:41
Ahoj, jak "nejlevněji" = s co nejmenšími náklady zaplatit pokutu z radaru v maďarsku????
Kdysi jsem zaslechla že lze i kartou, nemáte někdo zkušenosti????
Máme složenku, ale do madarska na poštu se asi nedostaneme a zahraniční platba asi nějakou tu stovku spolkne....

Jinak naměřili nás někde kolem: Zalaszentbalázs
Re: POKUTY
19. 07. 2018 21:41
Tak na to jsem nepřišel a nikdo mi nebyl schopen poradit,Už jsem to psal cca před třemi roky.Netuším kde,snad jak jsem předjížděl kamion - spíše náklaďák s vlekem,protože kamioňáci bývají na vysílačkach.Najednou podezřele zpomalil,ale to proto,že ho stavěli.Až několik vesnic dále mě stavěli a lepá policistka mi napsala - ZALA a mávla někam zpět a 71 km/h.
100 éček,telefonování a několikrát hlášení mých iniciál - složenka 30 000 HUF.
Kartu nechtěli a když jsem vzpoměl,že zaplatím eura - málem mě odbachli - asi si mysleli,že jde o úplatek
Nešlo poslat z účtu ani u jedné banky až mi poradila snacha.Napsat číslo,kde je na jednom z dokladů nejvíce nul a pak to šlo.Číslo musí mít nějakých snad 24 číslic.
Poplatek za odeslání tuším 300kč + popl. za doručení 400kč a následně ještě za zbytečně vyměněné forinty následným špatným kurzem,tuším cca 180kč a samozřejmě těch cca 2 700kč
Možná,kdo je znalý a domluví se - na poštu,ale jak kartou na HUFy ?A v sobotu v podvečer ?
Re: POKUTY
20. 07. 2018 07:44
Obdobný případ se mi stal loni jen s tou klikou,že dívenka na přepážce v bance mi s důvěrou sdělila,že umí HU.Ale i tak celá procedura trvala
kolem 20 minut.A suma kterou uvádíš je naprosto stejná.A jak jsem již uvedl na jiném vlákně-při nezaplacení jste zaevidováni v celoevropské databázi.
Re: POKUTY
20. 07. 2018 07:45
Zkus to omrknout tady s pomocí googlu se to přelouskat...
avatar Re: POKUTY
20. 07. 2018 07:51
KatkaV
Jsou banky, co si berou asi 20,- za platbu do zahranici. Nemas ve svym okoli nejakyho znamyho, co ma u nich ucet? Ktery to jsou ted nevim, ale lze snadno dohledat. Poslala bys to pres nej. Ja mam KB a tam je to treba za 195,- tak doufam ze nic neprijde. Je az neuveritelny, jak jsem slusnej ridic v zahranici...
Re: POKUTY
20. 07. 2018 08:04
Pro platbu do zahraničí léta používám toto a zdarma. Asi by to mohlo jít i na pokuty, pokud znáte číslo účtu.
Re: POKUTY
20. 07. 2018 09:34
V ramci EU by mala aj na pokuty fungovat SEPA platba, ktora je zadarmo, ci ?
avatar Re: POKUTY
20. 07. 2018 10:12
SEPA platba je POUZE V EURECH, tudíž forinty opravdu neřeší... smoking smiley
Jediná cesta je najít na složence číslo účtu a kód banky, sehnat / převést to do IBAN formátu a poslat jako mezinárodní platbu... Jak již zde bylo uvedeno - je dobré najít vhodnou banku, neboť rozdíl v ceně služby bude ve stokorunách.

Ta pokuta nepřišla s návodem v češtině?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 58
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.