Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

POKUTY

Autor Bobila1 
Re: POKUTY
24. 08. 2017 18:26
Přesně tak 😊 v tomto případě se jedná o tzv. " přesné tušení".
Re: POKUTY
25. 08. 2017 09:33
No přesně tuším. smiling smiley Před 15ti lety jsem byl na Hvaru v Jelse měsíc anymátorem. A myslím si, že přesně tuším, protože jsem tam jezdil kolem na kole denně. Ale že bych přesně vědětl, tak to nevím smileys with beer
avatar Re: POKUTY
04. 09. 2017 23:13
To Vašeksmiling smiley : No a některé poštovní zásilky v podobě zalepených a patřičně orazítkovaných obálek chodí neskutečně rychle.Kupodivu tam není poděkování za vaší návštěvu této země,ale vyplněná složenka s patřičnou částkou a ve srozumiteném našem jazyku sděleno,jak s touto složenkou máte naložit.

Tak taky jsme obdrželi obálku smiling smiley - až z "daleké" Korsiky. Byli jsme tam v druhé půlce června - a obálka přišla před týdnem z Paříže. Tak nějak jsme něco čekali, protože jeden den jsme se na výletě okolo Korsiky opozdili, setmělo se najednou, a tak jsme trošku na naše odlehlé místo na pobřeží pospíchali - něco se totiž dělo ve městě Ajaccio - a my jsme nevěděli co - a jak jsem se dočetla má Korsika prý 0 bodů z 10 - co se týká bezpečnosti. A na té temné liduprázdné cestě najednou děsně blýsklo světlo. Už jsme si mysleli že nějaký atentát na nás A tak to bereme tu pokutu tak - že je štěstí, že žijeme.
Konkrétně: Povolená rychlost 70 km/hod., naměřená rychlost 76 km/hod., započítaná rychlost 71 km/hod.

Platba:
do 46 d. - 45 Euro, do 76 d. - 68 Euro, a dál - 180 Euro. Je ještě přiložen i formulář k případnému odvolání - ale je to složité...plus se platí depozitum. Vše rovněž v češtině.

Doufám, že nám ještě nedojde pokuta odněkud - letos jsme toho dost projeli - sice jsme se snažili dodržovat rychlosti, ale člověk nikdy neví...uvidíme smiling smileysmiling smileysmiling smileyR.
avatar Re: POKUTY
05. 09. 2017 00:27
Začíná to být "velká radost" jezdit po matičce Zemi... thumbs down
Hlavně mě tak nějak s*re, jak drtivý je poměr výběru pokut právě z takových malých prohřešků vůči závažným prohřeškům.smoking smiley
avatar Re: POKUTY
05. 09. 2017 08:50
To je tím, že ještě žádný radar nezohledňuje momentální dopravní situaci a stupeň nebezpečnosti. A neudělá to ani úředník, který pak vidí fotku. Proč taky? On je tam od toho, aby vyžadoval pokutu, ne, aby hodnotil, jestli o trochu rychlejší jízdou někoho omezuješ či dokonce ohrožuješ. Vždyť měřit rychlost je tak snadné a jde o jednu z velmi mála prokazatelných nedisciplinovaností. A alibistický úředník toho plně využívá.
Co na tom, že o kousek dál někdo v nepřehledném úseku předjíždí, způsobí nehodu jiných dvou, ale sám ujede? Není kamera, není svědek, záznam z vaší kamery nesmíte nikomu ukázat (i když to je extrémní blbost, ale i tak lze aplikovat blbě napsaný zákon), není důkaz: nedisciplinovaný a bezohledný viník jezdí dál... Ale o tom jsem už psal na minulé straně.
Mimoto na tomto fóru to můžeme probírat se všech stran a současný stav to neovlivní. Jak jsem kdysi sledoval připomínková řízení k některým zákonům, i tam rozhodla většina hlasů poslanců, kteří nejen, že nedomysleli výklad předmětné části zákona, o níž hlasovali, ale vesměs ho nečetli ani nebyli přítomní či neposlouchali během jeho čtení. Samozřejmě těch nedomyšleností bylo promptně zneužito (viz ty kamery v Rakousku).
Průběh vzniku zparchantělých předpisů je ve všech zemích prakticky stejný a není to jen v dopravě.
avatar Re: POKUTY
05. 09. 2017 10:55
No za 1 km navíc 45 € , tak to je teda síla angry smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: POKUTY
05. 09. 2017 20:30
Jak to pozoruji okolo sebe (příbuzní a kolegové), letos snad skoro nikdo neunikl rakušákům. Aby taky jo. Počítal jsem to a od Nové Bystřice do Murecku a Waze napráskala 21 radarů.
Re: POKUTY
05. 09. 2017 20:46
V květnu při cestě do Albánie. Též pozdrav od Rakušáku. 30éček.
Re: POKUTY
05. 09. 2017 21:25
Při té hustotě nemusíš být ani nějaký letec. Stačí začátek obce někde za zatáčkou a než dobrzdíš, už máš momentku za padesát EUR.
Re: POKUTY
06. 09. 2017 09:19
Jo jo, rakouskej fotolab není za lidovkusmiling smiley
avatar Re: POKUTY
06. 09. 2017 10:45
Dobrý výdělek za turistickou sezónu do státní kapsičky angry smiley
avatar Re: POKUTY
06. 09. 2017 14:44
... Michale ... jaký Fotolab ... ?
to má oficiální název Esterajchiše štátes fotolap ...

smileys with beer
avatar Re: POKUTY
06. 09. 2017 21:53
Kdyz to ctu, zacinam mit vítr z pokuty v A. Rychlosti jsem se snažil dodržovat, ale většinou s nejakou tou rezervou. Co jsem vysledoval, tak obsílky chodi s 2-měsíčním zpozdenim, takze se brzy uvidi



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (07. 09. 2017 17:39).
avatar Re: POKUTY
07. 09. 2017 09:17
Sousedovi přišla obsílka až po 4 měsících za rychlé opuštění tunelu.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: POKUTY
04. 10. 2017 14:24
Tak jsem se taky dočkal, po 2 měsících a 3 dnů přišla obsílka z Rakouska. V Linzi na rychlostní překročena rychlost o 14 km/hod. Platba 50 EUR. Jsem blbec a dobře mi tak.
avatar Re: POKUTY
04. 10. 2017 15:09
Je zajímavé že já za posledních asi 15 let dostal 2 pokuty a obě v Chorvatsku.
Jedna špatné parkovaní v Tučepech 500 kn nedalo se to ukecat,nějaká soukromá odtahovka pod správou města.
Druhá nezastavení na dvojité stopce při odbočování na Trpanj - 150 kn.
avatar Re: POKUTY
28. 12. 2017 16:28
Tak co? Nějaké nové pokuty za rychlou (jak rychlou a kde) jízdu v Rakousku, Chorvatsku nebo Slovinsku? Mohou se přiznat i jezdící přes Maďarsko.
Re: POKUTY
28. 12. 2017 18:40
Letos jsem byl v HR dvakrát a zatím nic nepřišlo. Dodržování rychlostí a používání Waze se evidentně vyplácí.
avatar Re: POKUTY
28. 12. 2017 19:41
V BiH mě určitě změřili v jedné 60 (měřící auto stálo za horizontem a hned na horizontu měřili), měl jsem tam dle palubní kamery s GPS nějakých 67km/h, tak snad ještě za slušňáka a ok. Nebo se to dozvím příští rok na čáře grinning smiley
Jinak celá cesta samozřejmě s databází a s Waze thumbs up
Cestou zpět dvě namátkové kontroly v HU/AT pohraničí. Jel jsem ve všední den v noci mimo hlavní tahy.
Re: POKUTY
28. 12. 2017 20:46
U mne kontrola v Albánii. Rešeno domluvou.. Měření je tam dost časté. Rychlost uhlídat je problém. Hlavní tahy velmi kvalitní.Okresky v žalostném stavu.
avatar Re: POKUTY
18. 02. 2018 14:07
... chorvatský státní příslušník Josip Kerum, synovec podnikatele a bývalého splitského starosty byl před několika dny zatčen u Biltenu (švýcarský kanton Glarus) když jel na tamní dálnici A3 rychlostí až 316 kilometrů za hodinu, což je téměř 200 kilometrů za hodinu nad limitem ...
... svého výkonu dosáhl v Audi RS5 (530 Hp) ... první věcí, kterou ho švýcarská policie odměnila bylo to, že okamžitě zůstal bez auta a bez řidičského průkazu ... dále následoval zákaz řízení vozidel na 4 roky ... eye rolling smiley

[slobodnadalmacija.hr]
Re: POKUTY
18. 02. 2018 20:59
Jenze to neni trest za rychlost, ale za blbost...
avatar Re: POKUTY
06. 05. 2018 18:50
A to je teda zase bo.del: Na nás cizí úředníci dosáhnou, ale my můžeme dělat jen tytyty.
Proč všude jinde to jde, a tady v tom chaosistánu ne.
[www.novinky.cz]
Re: POKUTY
06. 05. 2018 20:53
Je to s podivem, když naše vláda tak "maklá" jak tvrdí rádobypremiér.
Re: POKUTY
07. 05. 2018 00:18
kabinet302 napsal(a):

Na nás cizí úředníci dosáhnou...

Ne tak docela. V posledním odstavci citovaného článku je uvedeno, že totéž platí i o pokutách pro Čechy v zahraničí (možná ne všude v Evropě).
avatar Re: POKUTY
07. 05. 2018 14:30
Mário .. z Rakouska, Slovinska a Německa ty pokuty chodí spolehlivě ...

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: POKUTY
07. 05. 2018 15:16
No a ještě aby se přidalo Chorvatsko.....a ti že by se též "zahojili". Rázem by dálnici měli zaplacenou a bez dluhů.
Re: POKUTY
07. 05. 2018 15:24
Isekon napsal(a):

Mário ... z Rakouska, Slovinska a Německa ty pokuty chodí spolehlivě ...

Pokuty chodí celkem spolehlivě i odjinud, třeba z Polska nebo Slovenska. V článku se pojednávalo ne o tom, zda chodí, ale že (ne)jsou přeshraničně vymahatelné.
Re: POKUTY
07. 05. 2018 15:58
Už vidím, jak Rakušákovi vysvětluju, že jsem nezaplatil pokutu, protože to píšou v našich novinách a má se jít bodnout......
avatar Re: POKUTY
07. 05. 2018 18:36
... tady Plha, mám dotaz ... kolik se může (max.) se člunem taženým osobním autem ... v ČR, AUT, HU a HR ... ať to prosím nemusím hledat ... děkuji moc ...
... a ne, že mi odpovíte... "klidně stopade" ... abych se stal předmětem zájmu tohoto vlákna ...
už tak stačí příspěvky od Isekona vodkud spolehlivě chodí složenky ... už se mi o tom začíná zdát ...
minimálně přes Rakousko a Maďary neřídím ... na tento způsob léta a jízdy ... nemám nervy ... yawning smiley

smileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 59
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.