Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

POKUTY

Autor Bobila1 
Re: POKUTY
03. 02. 2017 17:12
S kameramy a pokutamy je to ted nekompromisni. Dceri ted prislo celkem 9 pokut z Rima , kazda 88,90 euro :-((( pod kamerou mala cedulka, kde byl zakaz prujezdu od 23,00-06,00h. Toho si nemohl nikdo vsimnout pokud to tam nezna a cizinec uz vubec ne. Zkousela to resit na policii, ale marne.
Kamaradce take z Rakouska na B66 50euro.
Tak mam dojem, ze uz objizdeni Slovinska nebudeme resit a nakonec nas ta dalnice vyjde nejlevneji. Ted jen cekam, kolik me pokut prijde od kamaru rakusaku.............
avatar Re: POKUTY
03. 02. 2017 18:27
to je běžné i u tak rozvinuté země, jako je Rakousko, že se vytahují pokuty po více jak půl roce ... ? eye rolling smiley
do kdy se mohou se svými nároky na pokutu ozvat ?
... jestli mi v loni v Rakousku naměřili, ... tak to asi v první fázi nepřijde na mě ( služební vůz pro soukromé jízdy )
ale snad mně nenaměřili, pač já místy moc neviděl ... a že by radar ?
[www.youtube.com]

smileys with beer
Re: POKUTY
03. 02. 2017 19:05
Pánové, rychlost se musí prostě dodržovat. Já taky někdy ulítnu, ale jak jedu ven jsem připosraný. A tranzitní země k moři na to jenom čekají. Nejsem typ, který si veze v kešeni balík na pokuty. hot smiley
avatar Re: POKUTY
03. 02. 2017 19:31
... jak říkal ten jeden, co vjel v Rakousku do zákazu ...
blesk .. a už měli můj obrázek ... tak jsem ten zákaz projel, vyjel ven a z recese tam vjel znovu ... a zase blesk ...
... to už jsem se nas..al a když mě chcou fotit, tak jsem tam vjel potřetí ...

poštou přišly mi 3 flastry ... jeden za vjezd do zákazu, druhý za pásy a třetí za rychlost ...

hot smiley
Re: POKUTY
03. 02. 2017 20:16
Já, když jedu do jiné země, tak se snažím dodržovat předpisy. hot smiley
avatar Re: POKUTY
03. 02. 2017 20:56
Tak si ještě počkáme, co nám letos ještě přijde... nebo to pošlou až příští rok grinning smiley
Se z toho stal pěkný byznys... z D1 řeší Rosice cca 50 tisíc přestupků á 1000CZK (případně správní řízení)... Docela hezký příjem rozpočtu města. Totéž z druhé strany začínají rozesílat Šlapanice. ŘSD chce nakoupit dalších pět úsekových radarů za cca 25M CZK... U nás ve Slavkově již také na E50 nainstalovali úsekový radar (hned pod kopcem za zatáčkou), v Bučovicích se již také fotí (u přechodu u jatek) thumbs up smiley
Re: POKUTY
04. 02. 2017 04:42
Takže v ČR na předpisy kálíte? Hezké, pak to potkej na silnici.
Re: POKUTY
04. 02. 2017 05:29
To u nás ve Valmezu instalovali 4 krabice na radar "Ramer 10" a ten se jen stěhuje z krabice do krabice. Jednu mám skoro před barákem a za 10 minut jsem napočítal 22 blesků. Jedna fotka min. za 600 Kč (bez bodu) a účtu města přibylo za půl roku přes 3 melouny. Domácí to znají,cizí holt platí.
Re: POKUTY
04. 02. 2017 06:53
Taky mně to chytlo. Sice jenom o 4km , ale pětikilo jsem dal. Ve Valmezu mám známý. Byli dlouho ve Španělsku a teď mají domek u Valmezu.hot smiley
avatar Re: POKUTY
04. 02. 2017 08:25
Pamatujete jak u nás přišel bodový systém, to se první týden dodržovalo a potom se to usadilo. Očekávám to samé i v tomto případě.
Vypíšeme si rizikové oblasti měření a hurá na jih spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: POKUTY
04. 02. 2017 09:48
Koukám, že je čas oživit seznam radarů cestou přes Rakousko: už jsem ho uváděl v tomto vláknu a nemůžu tedy vyloučit, že nějaké pasti od té doby přibyly.
Nicméně je tam i odkaz na interaktivní mapu a u ní odkazy ke stažení dat do mobilů, tak to snad někomu pár desítek euro ušetří, aniž by musel koukat na tachometr po celou cestu, bude stačit jen tam, kde se to vyplatí.
Protože tato technika je stále levnější, radarů a zpomalovacích semaforů se záznamem přibývá, připomínám, že čas nezkoušet tolerance nastavení už dávno nastal, a trvá.
A spěch na dovolenou nebo z ní se nevyplácí tak či tak.
avatar Re: POKUTY
04. 02. 2017 10:49
Nejen, že je technika stále levnější, ale díky legislativě je výběr jistotou smoking smiley

Úřadové si vzájemně vyměňují poznatky, z těchto značných příjmů si již úřady nabírají další pracovníky ("odd.radaru" již má více zaměstnanců než stavební úřad) či externí právníky. Jakmile přijde halda dopisů z jedné adresy (alá bezpokut apod.) na zmocněnce, tak to u nich má ihned prioritu. Již mají zmáknuté, z které exotické země chodí či nechodí doručenky zpět atd.
Re: POKUTY
04. 02. 2017 11:13
Jel jsem tudy v červnu 2016 a poté v září 2016. Pokuta je ze 13.9.2016.
avatar Re: POKUTY
04. 02. 2017 11:27
A už někdo nezaplatil? Jaké byly sankce nebo následky? Má s tím někdo zkušenost? Nebo co se dá očekávat při nezaplacení pokuty?
Re: POKUTY
04. 02. 2017 11:32
Nevím jestli si někdo dovolí nezaplatit. V poučení je, že v případě nezaplacení bude vymáháno úřední cestou a je možné navýšení pokuty.
Re: POKUTY
04. 02. 2017 11:54
Sergej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Takže v ČR na předpisy kálíte? Hezké, pak to
> potkej na silnici.


To je přímo na šibenici, když si na dálnici místo 130 člověk dovolí jet 150 na tempomat.
Re: POKUTY
04. 02. 2017 12:27
Jitka2 napsal(a):
-------------------------------------------------------

> Tak mam dojem, ze uz objizdeni Slovinska nebudeme
> resit a nakonec nas ta dalnice vyjde nejlevneji.............

Ne nebudeme, vracím se do Mad'arska
avatar Re: POKUTY
04. 02. 2017 14:23
Můj poznatek,pokud jedu někam kde to neznám, vždy za jízdy zapnu Waze navigaci a ta mě upozorní na i nově přidělané radary.
Jel jsem asi po třech měsících do Brna po staré od Břeclavi a nestačil jsem se divit, co nových radarů v rozmezí 3 měsíců přibylo.
avatar Re: POKUTY
04. 02. 2017 14:25
V Rakousku za kopcem jsem skoro denně a tam obzvláště dodržuji rychlost.
Jistota je kulomet.
avatar Re: POKUTY
06. 04. 2017 00:28
Objevil jsem zajimavej článek... Pokuty
Re: POKUTY
10. 04. 2017 11:28
avatar Re: POKUTY
13. 04. 2017 19:58
... nevím jak Vy ... ale už raději používám tempomat ...
kdo to má platit ? ...
smileys with beer
Re: POKUTY
13. 04. 2017 22:17
Na tempomat jezdím do HR 10 let...Pořád stejná rychlost, nastavuji 60 km/h v obci na tachometru. V loňském roce jsem jel trasu ILZ - MURECK 4x, a za tu poslední jízdu v září 2016 přišla pokuta 30 Eur. Něco se v Rakousku změnilo a mojí nohou to rozhodně není...
Re: POKUTY
15. 04. 2017 12:35
Z lednového průjezdu nejzbytečnější zemí na světě mi přišla složenka na 55 euro.91km/h v 80ce.(tunel obchvat kolem Vídně). Když nezaplatíte do 4 týdnů.....a blablabla. Zaplaceno z účtu 4 týden + 3 dny.Po měsíci další papír.Dotazník,pátrání po řidiči,řídil jste tehdy a tehdy auto to a to....blablabla.Nejzbytečnější země na světě mě sere dlouhodobě,mám s ní bohaté zkušenosti,ale co je moc,to je moc.Tak mail,vylovil jsem z paměti prodavačskou němčinu a google,sesmolil mail,přidal kopie výpisů z účtu.Za dvě hodiny dorazila odpověď: Váš mail dorazil.Toť vše,žádná odpověď na otázky zda platbu obdrželi,jak mám postupovat,nic.Tak kamarád,pracující leta pro něměckou firmu a mluvící něměcky líp,než většina lidí v zemi ekoteroristů a budoucích fírerů.Telefon,frau Alexandra L.....(záměrně neuvádím).No to my nevíme,jestli to dorazilo,ať vyplní ten dotazník,přidá tam ty výpisy,pošle mi to a já se na to podívám,pokud to tady není pokuta se automaticky zvyšuje na 77 euro.Nový mail,tentokrát v brilantní němčině,vysvětlení,otázky,stejné přílohy.Za dvě hoďky odpověď: Váš mail dorazil.Toť vše,od té doby nic.Frau Alexandra L. už se neozvala,neodpověděla,neměla ve své nadutosti ochotu odpovědět člověku,který vědom si přestupku zaplatil a chtěl komunikovat.Takže prostě nevím,jestli když pojedu v podstatě kamkoliv,tak jestli mě tam čeká pokuta,nebo mě rovnou zavřou,jak už udělali jednou.Kdyby někdo měl nějakej prima nápad jak se jim pomstít,tak do SZ.
avatar Re: POKUTY
15. 04. 2017 13:48
Něco jsem smazal. Dál prosím tématu.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: POKUTY
15. 04. 2017 13:57
O tři dny později si zaplatil. Zákon je zákon. Překročil si rychlost o 11km/hod. Možná, kdyby to bylo do deseti tak se nic nestane. Já nevím jak to tam mají nastavené.
avatar Re: POKUTY
15. 04. 2017 15:00
... mně na 235,5 km D1 natočili ( po odečtení tolerance ... ) 152 ... ( 500,- )
... kolik bylo na tachecu ... ( tolerance plus 152 ) ... ?
smileys with beer
Re: POKUTY
15. 04. 2017 19:01
Možno sa ťažko komunikuje s "nejzbytečnější zemí na světě" a možno iba frau Alexandra bola z inej krajiny. Možno majú tvrdé pokuty a sú "nejzbytečnější zemí na světě" ale jedno majú fajn. V Rakúsku sa mi jazdí veľmi dobre. Vodiči sú veľmi ohľaduplný a jazdia plynule a bezpečne. Ďalej majú dobré cesty majú dobré značenie. A majú nízku nehodovosť. Čím to bude???
avatar Re: POKUTY
15. 04. 2017 21:28
Ale hlavně že u nás potom jezdí jako největší ho***a a nějaké omezení rychlosti mají někde..... thumbs down
Re: POKUTY
15. 04. 2017 22:25
Sem tam sa nájde ho***o má to Rakúsku ŠPZ vylezie a čuduj sa svete domáci. Prípadne veľa Balkáncov ak pracuje v Rakúsku nevie sa spratať za volantom do kože. Ja neviem ale naozaj vo Viedni cúvam na cestu automaticky auto stojí a púšťa ma. Zipsovať krásne im to ide. Ak sa potrebujem preradiť z pruhu do pruhu stačí dať smerovku a auto hneď púšťa. Ja to fakt nevidím tú obozretnosť ani na Slovensku ani v Čechách.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 50
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.