Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

POKUTY

Autor Bobila1 
Re: POKUTY
02. 07. 2014 13:52
avatar Re: POKUTY
07. 07. 2014 15:30
.... to je maglajs ... [www.novinky.cz] thumbs down
avatar Re: POKUTY
07. 07. 2014 22:26
Chudinka, taková nespravedlnost... ona nejela moc rychle... ona letěla moc nízko grinning smiley
Re: POKUTY
08. 07. 2014 08:37
Zastřelit a na místě zahrabat. Na druhou stranu, být v HR u vody při této rychloisti za 4 hodinky? Jezdil bych se na otočku vykoupatgrinning smiley
Re: POKUTY
12. 07. 2014 19:13
Dneska jsem se vrátil z Orebice a musím říct, že nevím, zda to bylo nějaký pokoušení mojí trpělivosti, ale při dnešním návratu jsem absolvoval 3x policejní kontrolu 2x HR, 1x Slo...(Tentokráte úspěšně projetý měření rychlosti v Opuzenu ani nepočítám). Rychlosti jsem dodržoval tak, jak mají soudruzi stanovené, takže si umím představit, jak za mnou jedoucí domácí prskali. Samozřejmě jsem se jim snažil uhnout, aby mě mohli předjet, ale nezrychlil jsem. Snad i toto bylo důvodem, že všechny 3 kontroly proběhly bez ztráty peněz. Jen Slovinec v Ptuji byl nějakej aktivní a pořád něco chtěl, tak jsem na něj vybalil rychlou českou mluvu a mávání zelenou kartou před obličejem (jak jsem se inspiroval zde) a nakonec to taky vzdal...
avatar Re: POKUTY
26. 07. 2014 09:23
Taky jeden postřeh, bohužel krutý až neuvěřitelný se stal letos v červnu známým, kteří zapůjčili své auto VW Passat synkovi (koupeno už před cca sedmi léty i s certifikátem, že je vše OK od prodejců o KTERÝCH SE DÁ TVRDIT, že jsou jedněmi z největších v CZ ). Jelo jich celkem 5 na výlet Kravických vodopádů, ještě na HR celnici kousek za Metkovičem auto na stranu, všichni ven, důkladná kontrola..verdikt zněl ukradeno v Německu - zabaveno. Osobní věci a střešní kufr bylo jediné co si sebou autobusem mohli vzít zpět.

Co o tom ještě vím, že poškozený pán podal na prodejce v CZ ihned žalobu



Upraveno 1krát. Naposledy upravil milošhr (26. 07. 2014 10:31).
avatar Re: POKUTY
26. 07. 2014 10:31
Bohužel krutá realita smoking smiley ... takových aut, pro která je rizikové vyjet z ČR tu jezdí asi celkem dost...
Na druhou stranu jsem již slyšel o případu, kdy důvodem pro další zkoumání v DE byl jiný rok na sklech vozu...

Ty certifikáty jsou také docela legrační, stačí se pořádně podívat, co vlastně reálně garantuje Cebia... a jaký význam to má u dovozových vozů... zákazníci to chtějí, tak jim to prodejce mile rád poskytne grinning smiley ... obdobně jako servisní knížku... kdyby věděli, že ji lze běžně koupit jako náhradní díl thumbs up smiley
Re: POKUTY
26. 07. 2014 14:29
VW Passat
4x prolustrovaný ve Slovinsku
1x prolustrovaný minulý rok v Metkoviči.
První krát jsem se klepal ,aby vše bylo ok,měl jsem ho koupený od dovozce aut.
Zdarec
smileys with beer
Re: POKUTY
27. 07. 2014 10:20
Certifikáty jsou na nic a draze zaplacené, chaos ministerstva dopravy v evidenci aut šmejdům dovozcům jen nahrává
Re: POKUTY
27. 07. 2014 11:55
Nechápu jen jednu věc: chorvatští nebo slovinští celníci auto prolustrovat umějí, naše úřady při přihlašování auta nikoliv.Nechápu to, ať mi to někdo vysvětlí, čím to je.
avatar Re: POKUTY
27. 07. 2014 12:43
Protože oni to mají v popisu práce. Naši nikoliv.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: POKUTY
27. 07. 2014 12:46
MotoMoto napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Protože oni to mají v popisu práce. Naši nikoliv.


Ale mají,jen se jim nechce..
avatar Re: POKUTY
10. 08. 2014 08:42
... Most ve Vrbosce ... ( pořádek musí bejt ) ...
[www.rajce.net]
smileys with beer
Re: POKUTY
10. 08. 2014 18:59
Tenhle nabručenej švestka byl letos na Hvaru snad všude, jezdil i na jižní stranu a hodně stával na křižovatce Zavala ID.
avatar Re: POKUTY
10. 08. 2014 21:04
... ale jede skrz zákaz ...
smileys with beer
Re: POKUTY
11. 08. 2014 07:02
Bessy: práve si udelil výnimku... :-)
avatar Re: POKUTY
11. 08. 2014 18:30
MildeSorte4 ... je tak ...
tak ještě jednu ... yawning smiley
" drugare, hrkni mi tam dvacku leteckýho, cos točil do tamtoho závodního člunu ... " [www.rajce.net]
smileys with beer
Re: POKUTY
27. 04. 2015 22:47
Chcem sa spýtať vie niekto sadzobník pokút pre Rakúsko rok 2015. Zaujíma ma iba rýchlosť na diaľnici ak prekročím do 10km/h (do140) a do 20 km/h (do 150). Rovnaké čísla ma zaujímajú Slovinsko a Chorvátsko. Majú tieto krajiny presný sadzobník pokút alebo majú do do. A prípadne kto vie štandart v Rakúsku. Poprosím odpoveď dodržiavať predpisy poznám.
Re: POKUTY
28. 04. 2015 05:54
Sazebník pokut neznám ale myslím si že v Rakousku se překračovat rychlost nevyplácí. Aspon já tam jedu max. tachometrových 140Km.
Re: POKUTY
28. 04. 2015 09:13
Jenom doporučuji rychlost dodržovat i tady u nás. Po patnácti letech jsem včera zaplatil 500,- jel jsem v osadě 65 km/hod. Když jsem chtěl na místě předložení důkazu - tak řekl městský ...takže to přesuneme do správního řízení a tam jsou sankce potom vyšší. Jak to ? Max snad o nějakou cenu administrativního zákroku. Ne snad zvyšování uložené pokuty.

Jinak jednání rakušáků bylo v mém případě velmi striktní a vyléčilo mne z dalších rallye průjezdů Rakouskem. V jeden den někdy v r. 2000. Měsíc květen.
Kousek za Vídní jsem chtěl jet k benzince koupi naftu a dálniční známku kterou jsem neměl. Tak jsem to trošku natáhl ,vše předjel v levém krajním pruhu a .....než jsem najel k pumpě - policie. Při mém předjíždění mi naměřili 185 ! Smůla. 500,- sch v p.ryč.
Vyřešeno , odjezd a nasazeno ještě vyšší tempo. Kdo by čekal další hlídku o pár km dál. A tam byla.
192 a prohlášen jako nedisciplínovaný řidič. 3000,- sch a to v hotovosti. Musel jsem stopem k bankomatu a taxíkem zpět. Cena asi 200,- sch.
A tam - zápis i s trestem : V případě jakéhokoliv trestního činu do čehož mne zahrnuli tedy i dopr. nehody mnou zaviněnou i bez zranění nebo vyšší překročení rychlosti bez konkrétního stanovení : pokuta až do výše 10000,- sch, nebo až 3 měsíce vězení natvrdo a i možné propadnutí majetku v tomto případě auta. A vše zpečetěno v mém CP.
A protože vím, že moji kartu mají pěkně uloženu ve svých dokumentech nikdo mne neuvidí jet přes Rakousko rychleji než 140 km/hod. Za těch 15 let mne nikdo nikdy v Rakousku nestavěl.
Jo a až na hranicích se Slovenijí mne vyléčil ten policajt v boudičce který mne upozornil s pokutou že jsem si tu dálniční známku zapomněl koupit.To byl den , co ! Jak se takovému dni říká.......teď si nemohu vzpomenout !angry smiley
Re: POKUTY
28. 04. 2015 09:32
...o Rakušákoch je známe, že sa stým nes..ú....pokuty sú vysoké a skoro vždy nekompromisné, takže sa netreba spoliehať a prirovnávať ceny k priestupkom a cenám v ČR....
...ako píše ajax a Hradečák - vyplatí sa dodržiavať max 140....

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Tom
Re: POKUTY
28. 04. 2015 09:37
Vloni mě vyfotili stacionárním radarem na obchvatu Vídně. Pěkně zepředu a zezadu - jak se sluší a patří.
A zatím nic nedorazilo. Jsem se asi hezky usmíval grinning smiley
Re: POKUTY
28. 04. 2015 09:38
Tady to je docela přehledné.Loňský rok, ale moc jiné to letos nebude.Opravdu se s tím neserů.
[www.uamk.cz]
Re: POKUTY
28. 04. 2015 10:25
Tom - mají v databázi a počkají si, až pojedeš příště. Kamera s rozlišením RZ, echo výjezdu a ti si tě vyzvednou. Takže si na příští dovolenou vem o nějaké to éčko navrch. Snad dokonce i funguje systém, kdy pokutu od tebe vyberou zde v ČR.
Zkušennost mého známého - při jedné cestě dolů k moří ho v A přejdjela Manta a vypadalo to, že si chce trochu zazávodit. Tak jí předjel, ona zase jeho a takhle si to párkrát zopákli. Když ho předjížděla naposledy, rozvítil se vzadu na okně nápis Polizei. Ukazáli mu fotky, kdy při každém předjíždění jel přes limit. V součtu odevzdal veškerou hotovost, tehdy ještě šilinky a marky. Platební kartu neměl. Otočka směr ČR, modlil se, aby dojel za hranice a mohl natankovat za naše, jel už na výpary. Dovolená nakonec na chalupě v ČR, ale za cenu té v HR.
Tom
Re: POKUTY
28. 04. 2015 10:34
Zahajskej:
OK. Nemám zkušenost osobní ani z okolí.
Trochu to tedy vygooglím,jak to vůbec v praxi funguje.
Jinak RZ smoking smiley
Re: POKUTY
28. 04. 2015 14:19
Tom já mám dojem že promlčecí lhůta přestupku je 1 rok (že bys třeba jel po půlnoci) grinning smiley grinning smiley
Re: POKUTY
28. 04. 2015 18:46
Ja som zhliadol tuším minulý rok nižšie pokuty v Rakúsku ako u nás myslím prekročenie do 20km/h resp. do 10km/h čo je možno 150km/h tachometer. A počul som vraj v noci merajú stacionárne a že berú až od 20km/h nad. Neviem podľa tabuľky majú pokuty od do a asi to záleží na policajtovi?
Re: POKUTY
28. 04. 2015 18:49
Zatím jsem v At ještě neplatil, ale loni jsem si málem vydělal. 10km před Grazem koukám na tabule nad dálnicí a tam 100km IGL. Si říkám, nevím co je IGL a IGL určitě nejsem a valil jsem dál 135 tacho. Předjel jsem pár plazících se rakušáků, chvíli o tom přemýšlel co je to za ptákovinu a nakonec ubral na kilo a plazil se s ostatníma. Až v Chorvatsku na terase jsem vygooglil že je to ekologické opatření a dávají za to až dva tisíce éček pokutu. Nikde jsem je neviděl, ale že by při takové příležitosti někde nečíhali?
Re: POKUTY
28. 04. 2015 19:31
Koukám že o Rakousku toho víme dost. Hlavně jim v létě nedat ani vindru.
Jinak ten "člověk" v té boudičce mne donutil koupit novou známku v tom kiosku na hranicích. Takže dalších tisíc pokuty a k tomu tu známku. Myslím za 240 sch. Ještě že jsem jel za tři dny zpátky. Tak jsem ji využil. Prosím Vás cenu té známky si již skutečně nepamatuji. Ale asi jsem se moc nespletl.
1,- sch byl tenkrát asi 3,40,- kč. Tak si spočítejte kolik mne ta třídenní návštěva rodiny v HR stála.

Za to by byl v Praze dům !smileys with beer
avatar Re: POKUTY
28. 04. 2015 22:26
IGL je skutečně omezení rychlosti kvůli snížení emisí NOx a, protože osobáky se na tom znečištění podílejí až do stovky celkem nevýznamně, tak šli jen po dodávkách a kamionech, kterým emise mezi osmdesátkou a stovkou strmě narůstají v důsledku odporu vzduchu. I když, pravda, podle předpisu měli jít po všech.
Ale už loni zveřejnila fakulta dopravy zprávu o měření znečištění ovzduší právě v oblasti Gleisdorfu a z ní vyplývá, že se toto opatření poněkud míjí účinkem a omezuje řidiče vozidel, která by klidně mohla jet rychleji.
Jak daleko jsou jejich legislativci se změnou zákona, jsem zatím nikde nevyčetl.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 54
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.