Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

POKUTY

Autor Bobila1 
Re: POKUTY
30. 05. 2013 19:42
Od 1.6. v HR bude platit novy Zakon...(prevzali od Slovincuu..)....pokuty za dopravni prestupky do 2.000 kun se mužou zaplatit hned na miste v hotovosti s 50% slevou...policista taky muže počkat jestli je v blizkosti (do 10 minut) bankomat...mužete zaplatit i kartou..ale jen jestli v kombiku maji žehličku...(duvod = pokuty se doposud darilo vymahat jen ve 30%... naivkove, doufaji, že takhle vymužou vic)...obyčejni policajti totiž chteji stavkovat...maji prumerny plat - fakat maly - 3.500 kun čistyho bez priplatku...prumerny čisty plat v HR byl v dubnu 5.650 kun...)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JIRKA Z RI (30. 05. 2013 19:49).
avatar Re: POKUTY
31. 05. 2013 11:52
Myslím že dopraváci jsou od května do září jedni z nejbohatších chorvatů.
Re: POKUTY
31. 05. 2013 19:52
JIRKA Z RI napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Od 1.6. v HR bude platit novy Zakon...(prevzali od
> Slovincuu..)....pokuty za dopravni prestupky do
> 2.000 kun se mužou zaplatit hned na miste v
> hotovosti s 50% slevou...policista taky muže
> počkat jestli je v blizkosti (do 10 minut)
> bankomat...mužete zaplatit i kartou..ale jen
> jestli v kombiku maji žehličku...(duvod = pokuty
> se doposud darilo vymahat jen ve 30%... naivkove,
> doufaji, že takhle vymužou vic)...obyčejni
> policajti totiž chteji stavkovat...maji prumerny
> plat - fakat maly - 3.500 kun čistyho bez
> priplatku...prumerny čisty plat v HR byl v dubnu
> 5.650 kun...)

- k tomu dodat:...a jestli pokutu miniš uhradit ve lhute 8 dnu, tak vyplniš složenku jen na 66%-ni častku...(dvetretiny)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JIRKA Z RI (01. 06. 2013 10:30).
Re: POKUTY
27. 06. 2014 22:01
...take upozornuji...placene parkovište maji na starosti mistni - lokalni šerifove - tedy nejaky tamni mestsky podnik či sprava...odjet bez zaplaceni se mohlo bez nasledku ješte loni...letos už to zdokonalili a složenku vam (ne ješte každe mestečko - ti vyspelejši ano) pošlou (pres českeho soukromniho advokata) na domovni adresu...jasne plus advokatsky vydelek...aby vam tak pripomeli že jsou v EU jako vy... takže jestli najdu za steračem složenku na napr. 80 kun...pokuta (ne policejni!) za parkovani na jinak placenem miste bez viditelne vystaveneho zaplaceneho učtu...tak si ji vemte domu a když tak zaplatte ve vaši bance...nebo že by hned na mistni poštu a lacnout ?...4.000 Italu ze severni Italie dostalo v zime pozdraveničko od italskeho advokata... že jako asi zapomeli v Istrijskych mestečkach hradit parkovani...pry tretina ihned zaplatila...ale vztek na advokata...dali ho tam do novin...!?...troufalec jeden...
avatar Re: POKUTY
30. 06. 2014 19:22
... kolik z nás by rakušáci nachytali ... ? eye rolling smiley [www.uamk.cz]
smileys with beer
avatar Re: POKUTY
30. 06. 2014 19:54
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... kolik z nás by rakušáci nachytali ... ? eye rolling smiley

- přes věci v zavazadlovém prostoru musí být vidět tak, aby byla možnost užití středního zpětného zrcátka,
Hmm, asi občas problém eye popping smiley
Re: POKUTY
01. 07. 2014 09:24
Nikdy bych si nedovolil dát něco nad zadní plato, maximálně deku nebo bundu. Mám se rád a tak bych nerad, aby při prudkém brždění mi něco ušmiklo hlavu.
avatar Re: POKUTY
01. 07. 2014 09:34
pokud je mezi zavazadelníkem a prostorem pro posádku mříž, tak si to můžeš stavět do komínků až po strop....
jinak žádná novinka s pokutama za neuvázaný náklad v kufru, např. kdo vozí neuvázaný kola do pneuservisu tak to má u hlídky PČR jasný

_______________________________________________________
avatar Re: POKUTY
01. 07. 2014 10:24
Peter1 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> pokud je mezi zavazadelníkem a prostorem pro
> posádku mříž, tak si to můžeš stavět do komínků až
> po strop....

Tak to je ok, právě že jí tam v takovém případě montuji... šlo o ten požadavek výhledu vnitřním zrcátkem...
avatar Re: POKUTY
01. 07. 2014 11:07
... Peter1 ... říkáš komínky až po strop ? yawning smiley upřímně, já jsem to tak za humnama taky dělal ...

rakouská policie ... cit.: " ... přes věci v zavazadlovém prostoru musí být vidět tak, aby byla možnost užití středního zpětného zrcátka ... "
smileys with beer
Re: POKUTY
01. 07. 2014 14:49
Peter1 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> pokud je mezi zavazadelníkem a prostorem pro
> posádku mříž, tak si to můžeš stavět do komínků až
> po strop....
> jinak žádná novinka s pokutama za neuvázaný náklad
> v kufru, např. kdo vozí neuvázaný kola do
> pneuservisu tak to má u hlídky PČR jasný


to myslíš jako vážně, kurtovat i v uzavřeném kufru ?
Re: POKUTY
01. 07. 2014 16:54
Tak to potom asi žádní Poláci, Ukrajinci, Rusi, apod. nejezdí přes Rakousko. Jinak by tam byli pochytání snad všichni.. Mívám teď noční o víkendech a jak jezdí ty auta naložené, zůstává občas rozum stát. A o užití středového, zpětného zrcátka se snad ani zmiňovat nebudu..

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..
avatar Re: POKUTY
01. 07. 2014 17:44
Mohl by nějaký zkušený matador pohybující se po rakouských cestách dobře vládnoucí němčinou ten výhled středovým zdcátkem potvrdit nebo uvést na pravou míru? Mám pocit, že jsem viděl rakouská firemní auta s neprůhlednou reklamou na zadním okně...
Předem děkuji Hillovi grinning smiley
avatar Re: POKUTY
01. 07. 2014 20:32
Ano: děrovaná reklamní fólie může být nalepená zvenčí i zevnitř. V tom případě se vyžaduje, aby vozidlo bylo vybavené po obou stranách zrcátky vyhovujícími třídě II nebo III Směrnice EU 32003/97/EG.
Pokud jde o fólie proti rozbití skla na bočních sklech první řady sedadel, pak smí být jen zevnitř a nesmí mít propustnost světla pod 85%, což si policie může přímo při silniční kontrole změřit, přístroj na to k dispozici mají.
Tónované fólie lze mít jen na bočních oknech druhé a další řady sedadel, na zadním a středním skle.
Ve všech případech na fólii musí být značka zkušebny a řidič musí s sebou vézt osvědčení o schválení fólie potvrzené oprávněnou montážní firmou. Jestli tuto značku a potvrzení bude policie v Rakousku hledat i na fóliích vozidel schválených do provozu mimo území Rakouska, se mi nepodařilo zjistit.
Naproti tomu k uložení zavazadel ve vozidle jsem našel pouze doporučení automotoklubu k zajištění nákladu. Jde v podstatě o shrnutí článku o výsledcích crashtestu popsaného o půldruha roku dřív.
Z toho vyjímám
Citaci

Freie Sicht
Wichtig ist beim Packen auch, dass die Sicht frei bleibt. Der „3-S-Blick“ also über Innenspiegel, Außenspiegel und über die Schulter, muss möglich sein.

Při balení je důležité také (tedy mimo jiné, popsané v ostatních odstavcích článku, jako například zajištění nákladu proti pohybu), aby zůstal volný výhled. Výhled 3S, t.j. vnitřním zrcátkem, vnějšími zrcátky i pohledem přes rameno, musí být možný.

K tomu jsem nenašel v žádném zákoně dostupném na internetu žádný paragraf, který bý to striktně vyžadoval; i když už se to středové zrcátko toleruje při použití fólií, samozřejmě neznamená, že takový paragraf neexistuje. V aktuálním seznamu přestupků a sazebníku pokut o tom také nic není, leda by na to aplikovali sazbu pro nedostatečně upevněný náklad (loni 37-74€, anonymní řízení, tedy nikam se jméno delikventa nehlásí, stupeň nebezpečnosti a výši pokuty stanoví policista na místě).

ALE POZOR: na podzim 2013 se schvaloval nový seznam přestupků proti bezpečnosti silničního provozu, ten ale zatím nikde na internetu není k nalezení, jen zmínka, že dosud písemně nevyšel, takže bych asi dal na doporučení ÖAMTC, ti by to měli vědět první.

Při tom hledání jsem našel a ověřil si, že se vyžaduje, aby řidič měl osobní identifikační doklad (občanku nebo pas, samozřejmě platné), řidičský průkaz, malý techničák a zelenou kartu, případně homologační průkaz k nestandardní úpravě vozidla; je-li homologační značka na tuningových doplňcích viditelná, nepožaduje se zpravidla ani tento doklad. Jiné doklady se v Rakousku nevyžadují.
avatar Re: POKUTY
01. 07. 2014 21:22
Hille, díky za vyčerpávající informace... ostatně jako vždy.
.smileys with beer
avatar Re: POKUTY
01. 07. 2014 22:03
a když táhneš karavan nebo naložený přívěs nepíšou jak na zrcátka? ty přídavný boční kvůli šířce beru jako samozřejmostspinning smiley sticking its tongue out

_______________________________________________________
avatar Re: POKUTY
01. 07. 2014 22:44
Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pokud jde o fólie proti rozbití skla na bočních
> sklech první řady sedadel, pak smí být jen zevnitř
> a nesmí mít propustnost světla pod 85%,.....

V tom případě by to nesplňovaly ani tónované skla z výroby, které mívají cca 75% !

Propustnost světla na předních bočních sklech nesmí být pod 70%.
avatar Re: POKUTY
01. 07. 2014 23:03
Není řeč o sklech tónovaných z výroby, ale o fóliích nalepených na čiré sklo. Pro dodatečnou úpravu platí 85%.
avatar Re: POKUTY
01. 07. 2014 23:16
V tomhle případě tu % hodnotu neznám. Ale z té Vaší odpovědi není patrné, že jste měl na mysli čiré boční sklo z výroby.
Re: POKUTY
01. 07. 2014 23:20
Může prosím někdo ze zdejších matadorů objasnit jak to je s předpisy o platnosti max rychlosti v Rakousku? Všiml jsem si totiž, že když vjedu do obce (cedulí označen začátek obce) tak po nějaké chvíli se objeví značka, kde se ruší předchozí maximální rychlost, např. Před obcí je značka s maximálkou 70, po nějaké době je značka obce a po dalších x metrech následuje značka s koncem 70ky (ale i ta v některých případech chyběla - konec 70ky). V ČR mne učili, že značka obce tu 70ku ruší (je to sice pěkných pár let co mi to tloukly do hlavy tak se to mohlo novelami už změnit)

Další případ - když jedu v obci kde je povolena 70ka a za značkou následuje křižovatka, ruší tato křižovatka 70ku? Podle místního značení mi přijde že asi ne.

Díky
avatar Re: POKUTY
01. 07. 2014 23:37
Peťas, nevím, kde vidíš problém...

"Pokud jde o fólie proti rozbití skla na bočních sklech první řady sedadel, pak smí být jen zevnitř a nesmí mít propustnost světla pod 85%, což si policie může přímo při silniční kontrole změřit, přístroj na to k dispozici mají. "

Zcela jasně z toho vyplývá, že (na bočních sklech první řady sedadel) nelze používat folie proti rozbití skla s nižší propustností než 85%.... tím nejsou nijak dotčena ustanovení o celkové propustnosti světla která zmiňuješ ty... naopak lze dovodit, že pokud má již boční sklo maximální přípustné zatmavení, tak na něj již takovou folii nelze dát (pokud by neměla 100% propustnost)...obdobně jako jiné ustanovení zakazuje jakékoli fólie na čelní sklo...
Re: POKUTY
01. 07. 2014 23:46
rosta
Nevím jestli jsem tě dobře pochopil ale v obci platí 50sátka a platí přes celou obec a končí cedulí konec obce- pokud je někde 70 sátka tak končí až značkou konec 70sátky. aspoň takhle to chápu já.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ttom (01. 07. 2014 23:48).
avatar Re: POKUTY
02. 07. 2014 00:13
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Peťas, nevím, kde vidíš problém...
>
> "Pokud jde o fólie proti rozbití skla na
> bočních sklech první řady sedadel, pak smí být jen
> zevnitř a nesmí mít propustnost světla pod 85%,
> což si policie může přímo při silniční kontrole
> změřit, přístroj na to k dispozici mají. "
>
> Zcela jasně z toho vyplývá, že (na bočních sklech
> první řady sedadel) nelze používat folie proti
> rozbití skla s nižší propustností než 85%
....
> tím nejsou nijak dotčena ustanovení o celkové
> propustnosti světla která zmiňuješ ty... naopak
> lze dovodit, že pokud má již boční sklo maximální
> přípustné zatmavení, tak na něj již takovou folii
> nelze dát (pokud by neměla 100%
> propustnost)...obdobně jako jiné ustanovení
> zakazuje jakékoli fólie na čelní sklo...

Možná jenom hůř chápu, ale pokud mám z výroby tónované skla, tak na ně můžu aplikovat pouze fólii, která má propustnost 95% světla (v podstatě je to pouze čirá bezpečnostní fólie a i ta má tu propustnost ještě o nějaké 2% nižší, takže se s ní projde pouze s přivřením obou očí). Pokud mám čiré skla, můžu s klidem aplikovat "běžnou" zatmavenou folii, která má propustnost 75%, protože mám stále 5% k dobru? U těch čirých skle opravdu nevím jak to je - u takového auta jsem lepení fólií naposledy zajišťoval už před hodně lety, kdy bylo každému celkem jedno, co se kam lepí. ;-)
avatar Re: POKUTY
02. 07. 2014 06:07
Tak jsem se znovu ponořil do rakouských předpisů: skutečně jde o výslednou propustnost měřenou a srovnávanou s propustností čirého skla.
Stejný předpis je i u nás, v zákoně č. 56/2001 Sb., kterým se akceptuje Směrnice EU č.43. Když na oknech budeš mít od odborné firmy nálepky o homologaci fólií (8SD 2 915) a "malý techničák fólií", tedy kartičku s potvrzením o homologaci, máš po starosti.
Vychází mi z toho, že v celé EU temná fólie nebo děrovaná s motivem na zadním okně nevadí, má-li předepsanou (a doložitelnou průkazem) homologaci, stejně tak nevadí zatmavená skla od sloupku za řidičem dozadu, ani přívěs, pokud předpisu současně vyhovují boční zrcátka a na dodatečné zatmavení je doklad.
Na skla tónovaná z výroby se vztahuje jiný předpis a mají vlastní homologační značku.
Ale výhled zacloněný nákladem, nota bene neupevněným, se za problém pokládá.
Zkuste vysvětlit rakouskému policajtovi, že podle vídeňských dohod, když se to může u nás... bude vám věřit?
Re: POKUTY
02. 07. 2014 08:26
Vcera jsem dojel do Orebice. V Rakousku na dalnici staveli pouze nad 3,5t. V noci jsem projel hlidku pred poslednim kruhakem v Ptuji a pak jsem mijel az motofizla s radarem v Kleku pred Bosnou. Zakazniku mel dost... jinak domaci mi tvrdil, ze u rychlosti je dana tolerance 10%. Tak nevim, zda to muze nekdo potvrdit?
avatar Re: POKUTY
02. 07. 2014 09:30
Tolerance "dána" asi nebude v žádné zemi, ale ještě se mi nidky nestalo, že by stavěli, když jsem měl na tacho do 60km/h (podle značky auta to znamená skutečnou rychlost cca 54 -57 km/h).
Re: POKUTY
02. 07. 2014 09:34
Hille díky. Hodně, opravdu hodně informací. Díky za Tvůj čas. thumbs up
avatar Re: POKUTY
02. 07. 2014 10:50
Peťas napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tolerance "dána" asi nebude v žádné zemi, ale
> ještě se mi nidky nestalo, že by stavěli, když
> jsem měl na tacho do 60km/h (podle značky auta to
> znamená skutečnou rychlost cca 54 -57 km/h).

Minimální tolerance vychází z technických norem a požadavků na přesnost odečítání rychlosti automobilu, tzn. přesnost rychloměru a při konvenčním měření (na výstupu z převodovky či čidel ABS na kolech) odchylka obvodu pneumatik při sjíždění hloubky dezénu a pak na straně druhé na přesnosti měřícího zařízení (radaru) smoking smiley
V případě přesnosti rychloměrů se jedná o předpis EHK/OSN č. 39, respektive směrnici 75/443/EHS. Nejpodstatnější je, že rychlost na rychloměru nesmí být nižší než reálná rychlost. Pro odchylku musí platit:
(0 <= v1 – v2 <= v2/10 + 4 km/h) , v1 – rychlost na rychloměru, v2 – reálná rychlost
Nevím, jak v zahraničí, v ČR jsou certifikovány radary s tolerancí +- 3km/h v rozsahu měření do 100km/h, respektive +- 3% v rozsahu nad 100km/h.
Tudíž, aby byl radar prokazatelný musí ukázat v padesátce minimálně 54km/h, ve stotřicítce 133,9 apod.
Re: POKUTY
02. 07. 2014 11:26
Něco o toleranci v Rakousku, Německu...
nejdeš tady
avatar Re: POKUTY
02. 07. 2014 11:52
Ttom napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Něco o toleranci v Rakousku, Německu...
> nejdeš
> [url=http://www.loganland.cz/MOTODRBY/zivot_dzungl
> e/mereni_rychlosti_2.html]tady[/url]

Jsem se podíval i okolo toho odkazu na LoganLand-u.... grinning smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 94
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.