Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

POKUTY

Autor Bobila1 
Re: POKUTY
22. 06. 2012 08:45
.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil radek (29. 07. 2012 11:21).
avatar Re: POKUTY
24. 07. 2012 00:30
Při zastavení u takovéto značky se asi nemusíte bát pokuty, co myslíte? Ví někdo, kde to je?


____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bomiňo (24. 07. 2012 08:39).
Re: POKUTY
24. 07. 2012 02:27
Nemá někdo sazebník pokut v Maďarsku? Hlavně tedy na dálnici.
Re: POKUTY
24. 07. 2012 12:35
minuly rok si mal "nizky let nad dialnicou", tohto roku to zdvihnes vyssie ? grinning smiley
Re: POKUTY
26. 07. 2012 01:03
Proč nízký let nad dálnici? Spíš vhodně zvolená trasa yawning smiley
Re: POKUTY
26. 07. 2012 07:06
ak sa nemylim, tak minuly rok sme ta sledovali cez internet "nazivo" pri ceste tam, a podla dosiahnutych casov to niekto tu na fore ohodnotil nie ako jazda, ale "nizky prelet nad dialnicou" smiling smiley
Re: POKUTY
26. 07. 2012 10:22
Aha, tak to si už nepamatuju smiling smiley Těžko říct, jestli dát Zagreb(740km, z toho 710km po dálnici) za 7hodin je nízký přelet smileys with beer
avatar Re: POKUTY
26. 07. 2012 11:06
Já si to pamatuju, někdo se divil rychlosti 150 km/hod. Ale zase až tak nenavistný reakce na tvojí rychlost nebyly
Re: POKUTY
29. 07. 2012 15:47
Jsem stejného názoru, že proč nízký let nad dálnici smiling smiley Taky to jezdíme na HR hranice za 6 hodin..a do Zagrebu za 7 hodin smiling smiley

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hrvat Mishell (29. 07. 2012 15:49).
Re: POKUTY
31. 07. 2012 19:51
Včera sme sa vrátili, tak jeden čerstvý zážitok. Išiel som z Trogiru po starej, Niekde za Drnišom, taká klasická dedina, jeden dom, potom 200 metrov skaly, druhý dom, 200 metrov zasa nič, potom štyri domy pokope a bác merali. Tak ma zastavili a že doklady a že či viem že v Chorvátsku je v obci 50ka. Ja že viem, a on že som išiel 74km/h. Tak sa som sa tváril že to nieje možné, že určite nie. Ukázal mi radar a na ňom svietilo 74, a že 500 kuna. Tak som vyhrabal peňaženku a ukázal mu že mi zostalo len 140 kuna, nejaké kováky a že viac nemám. A on stále svoje, 500kuna. A ja som zasa tvrdil, že viac nemám. Potom zmenil a hovorí, že ideme na súd za sudcom a že ma pustia až keď zaplatím kauciu. Hovorím mu že nerozumiem a už som začal hľadať druhú peňaženku, kde som mal Euráče a v tom mi vrátil papiere a hovorí "iďi" a odišel k autu. Tak som vystúpil, išiel som za ním a že či môžem ísť. A on hovorí: "Hrvatska policia je dobra, idi dom"
avatar Re: POKUTY
02. 08. 2012 11:26
rado
Klasickej scenar... Tech 74 km/hod jel nekdo par hodin pred tebou, pokud si to tam nenamackali sami. Uz sem to presne takhle zazil 2x a proto nepojedu po "stary" mimo dalnici, trebaze bych si ji rad pripomnel. Ikdyz bych se udrzel a predpisy dodrzoval, stejne me obvini, ze jsem jel rychleji.
Re: POKUTY
08. 08. 2012 15:29
Tohle se mi stalo loni po cestě do Dubrovníku. Kousek před Bih hranicema, ukazoval mi něco jako kalkulačku a byl to jako radar, měl tam 84, já jel sotva 46 do zatáčky. Stáhl mě po tom, co odjížděl od nich němec, chtěl 700kuna ukecal jsem to na tuším 250... sad smiley
avatar Re: POKUTY
04. 01. 2013 20:38
A toto je zajímavá zpráva:
Aby se řidiči nemuseli při přestupku vymlouvat na osobu blízkou, provedou vše podle "návodu", uveřejněného v dolní části příspěvku.
Přestupky začnou páchat cizinci a vše se odloží.

Špatně napsaný zákon umožňuje kličku, při které hříšník nezaplatí ani korunu a na konto se mu nepřipíší ani trestné body. Pokud se totiž vymluví na cizince (klidně fiktivního), o kterém bude tvrdit, že mu auto zapůjčil, musí český úřad tohoto cizince předvolat. Že je to prakticky nemožné, i kdyby šlo o řidiče ze sousedních zemí, je více než zřejmé.

"Úřad cizinci pošle dopis, nedostane odpověď a případ se buď promlčí, nebo prostě odloží," předpovídal již po přijetí zákona dopravní expert Jan Kněžínek. Podobně skepticky vnímal normu i poslanec Stanislav Huml.
Re: POKUTY
03. 03. 2013 16:27
avatar Re: POKUTY
04. 03. 2013 09:46
Vyberajte si zdroje a neverte všetkému čo prečítate alebo uvidíte.
[pikulik.sk]
avatar Re: POKUTY
04. 03. 2013 14:59
Kabinet , to je pěknej nesmysl, od 1.2. 2013 je jedno kdo řídil - pokud jsi majitel vozu a chceš se jen vymlouvat , tak flastr zaplatíš ty , bez nějakého odkladu ... takže ?

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Tom
Re: POKUTY
04. 03. 2013 16:06
Kabinet, má zcela pravdu. Akorát to chce malé opatření.

Měli jsme školení řidičů na služební auta, tak jsme ptali... Ale kdo chce zaplatit flastr, ať ho klidně zaplatí. A nebudu tu nikoho přesvědčovat.
Re: POKUTY
04. 03. 2013 19:21
To Tom, Kabinet: Přesně tak, také nám to říkali. Bohužel většinou vozím služební, tam je to jasné. Pokud pojedu ženiným autem a jí jako majiteli dojde hlášení o přestupku, tak slušně odepíšeme, že auto řídil náš kamarád z Kosova nebo Makedonie a už je doma, tak ať si ho tam klidně najdou a předvolají.
Skutečně tam mám kamarády, takže nic fiktivního. Chce někdo poslat adresy a jména? thumbs up smiley
Ale opatrně, ať pak v jeden den a stejný čas nejezdí jeden člověk všude.
Tož tak
Mike
avatar Re: POKUTY
05. 03. 2013 14:42
Mike, Tome .. ach jo ti vaši školitelé asi něco prospali , schválně to vyzkoušej a uvidíš , kdo to zaplatí ...yawning smiley Ta novela zákona to totiž naprosto změnila , toto platilo do konce ledna.

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: POKUTY
05. 03. 2013 15:17
㤠125f

Správní delikt provozovatele vozidla

(1) Právnická nebo fyzická osoba se dopustí správního deliktu tím, že jako provozovatel vozidla v rozporu s § 10 nezajistí, aby při užití vozidla na pozemní komunikaci byly dodržovány povinnosti řidiče a pravidla provozu na pozemních komunikacích stanovená tímto zákonem.

(2) Právnická nebo fyzická osoba za správní delikt odpovídá, pokud

a) porušení pravidel bylo zjištěno prostřednictvím automatizovaného technického prostředku používaného bez obsluhy při dohledu na bezpečnost provozu na pozemních komunikacích nebo se jedná o neoprávněné zastavení nebo stání,

b) porušení povinností řidiče nebo pravidel provozu na pozemních komunikacích vykazuje znaky přestupku podle tohoto zákona a

c) porušení pravidel nemá za následek dopravní nehodu.

(3) Za správní delikt podle odstavce 1 se uloží pokuta. Pro určení výše pokuty se použije rozmezí pokuty pro přestupek, jehož znaky porušení pravidel provozu na pozemních komunikacích vykazuje; pokuta však nepřevýší 10 000 Kč.

(4) Obecní úřad obce s rozšířenou působností správní delikt podle odstavce 1 projedná, pouze pokud učinil nezbytné kroky ke zjištění pachatele přestupku a

a) nezahájil řízení o přestupku a věc odložil, protože nezjistil skutečnosti odůvodňující zahájení řízení proti určité osobě, nebo

b) řízení o přestupku zastavil, protože obviněnému z přestupku nebylo spáchání skutku prokázáno.
Re: POKUTY
05. 03. 2013 15:25
Jestli chápu bod 4 správně, tak zjištění může vypadat tak, že provozovatel sdělí nacionále kamaráda z Papui. Toho se nepodaří předvolat, díky tomu se nepodaří spáchání prokázat, řízení se zastaví a pokutu zaplatí provozovatel. Co když ale provozovatel řekne, že auto půjčil známému z Chorvatska, kterému je velmi zavázán, protože ho zachránil před utopením, ví jen, že se jmenuje Goran, teď se úplně náhodou potkali v Česku a on mu půjčil auto na nákup. Platí písmeno a) nebo neplatí písmeno žádné a provozovatel nic nezaplatí a odloží se to?
Re: POKUTY
05. 03. 2013 19:05
To Globík: Známý z Chorvatska, který se jmenuje Goran asi neprojde. V §125c (2) je psáno,že: Fyzická osoba se dopustí jako provozovatel vozidla přestupku tím, že v rozporu s § 10 odst. 1 písm. d) přikáže nebo svěří samostatné řízení vozidla osobě, o níž nezná údaje potřebné k určení její totožnosti.
Já bych si od kamarádů z Kosova okopčil řidičáky. Co mi asi pak řeknou na úřadě, když jim kopie předložím???
Horší věcí je, že tímto zákonem bylo zpoplatněno právo dané v Listině základních práv a svobod a to právo nevypovídat. Myslím, že se někdo ozve a řešení bude na ústavním soudu.
Jinak aby nevznikla nějaká mýlka jezdím 22 let a pokutu jsem platil jen jednou (překročení rychlosti), příspěvky na kafe místním policistům tu na Balkáně nepočítám. Jsem pro potrestání neukázněných řidičů, ale musí to mít nějakou inteligentní formu. Nejlepší by bylo zvýšit četnost kontrol na silnicích a řešit to okamžitě, je po problému. Když jezdím sem, tak v každé zemi, kterou projíždím (A, SLO, HR, BiH, MNE), potkávám policisty, kteří měří, kontrolují apod. U nás jsem neviděl hlídku ani nepamatuji. Tam asi bude jádro pudla.
Dále je možná problém ve výše zmiňovaném §125f (2)a. Jak a kdo mi doloží, že zařízení, které sejmulo dotyčné auto je automatizované a bezobslužné a že třeba si policisté nechtěli jen ušetřit práci a to co změřili na svém radaru prostě jen přeposlali na správní úřad?
Je mi vcelku jasné, že z dílny našich nejvyšších vyšel opět paskvil (že mě to ještě překvapuje).
To Isekon: Myslím že poslední změna je platná od 19.1.2013.
Tož tak
Jezděte s rozmyslem, předvídavostí a bezpečně
Srečan i siguran put

Mike
avatar Re: POKUTY
05. 03. 2013 19:06
§ 125h
1.Obecní úřad obce s rozšířenou působností bezodkladně po zjištění nebo oznámení přestupku vyzve provozovatele vozidla, s nímž došlo ke spáchání přestupku, k uhrazení určené částky, pokud
a) jsou splněny podmínky podle § 125f odst. 2,
b) totožnost řidiče vozidla není známa nebo není zřejmá z podkladu pro zahájení řízení o přestupku a
c) porušení je možné projednat uložením pokuty v blokovém řízení.

Je asi jedno, jestli to je někdo z Papui nebo Goran z Chorvatska. Obecní úřad pachatele přestupku nezjistí a pokutu prostě začne vymáhat na provozovateli vozidla. Vycházím z písmena b)
Pokud provozovatel vozidla nechce Gorana prásknout, zatáhne to sám.

Přesto si myslím, že neudat totožnost řidiče smysl má, protože se aspoň vyhnete odebrání bodů, pokutě nejspíš ne.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (05. 03. 2013 19:29).
Re: POKUTY
05. 03. 2013 19:33
Valeri, ten paragraf ale pokračuje. Mj.je tam odstavec 6:
(6) Neuhradí-li provozovatel vozidla určenou částku, může obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností, který jej vyzval k uhrazení určené částky, písemně sdělit údaje o totožnosti řidiče vozidla v době spáchání přestupku ve lhůtě podle odstavce 3. Toto sdělení se považuje za podání vysvětlení. O tomto postupu poučí obecní úřad obce s rozšířenou působností provozovatele vozidla ve výzvě podle odstavce 1.

Ale tam jsem původně nedočetl ani já. Takže Gorana beru zpět, ale ne kamaráda z Papui. Pokud ho nechce prásknout, samozřejmě to za něj zatáhnout může. To je jasné a o to nikomu nejde. Jde o to, zda se může vymluvit na kamaráda z Papui, pokud zná jeho nacionále a co bude následovat, až se úřadu nepodaří to s kamarádem z Papui vyřídit.
avatar Re: POKUTY
05. 03. 2013 20:07
Aha, tak to jsem blbě rozuměl.... Jediná rozumná věc mě napadá § 125e - (3) Odpovědnost právnické osoby za správní delikt zaniká, jestliže o něm příslušný orgán nezahájil řízení do 2 let ode dne, kdy se o něm dozvěděl, nejpozději však do 4 let ode dne, kdy byl spáchán.

To by pak ale znamenalo, že kabinet měl pravdu.... prý se tomu říká "osoba vzdálená"

Tohle mi teď poslal kámoš:

1. Osoba vzdálená

Výmluvu na osobu blízkou řidič sice už od soboty nebudou moci využít , ale podle odborníků na dopravní problematiku existuje možnost vymluvit se na osobu "vzdálenou".

Jak to funguje? Majitel vozu sice půjde podat vysvětlení na policii, ale řekne, že jeho auto řídil kamarád ze zahraničí. Posléze si vymyslí jeho jméno i adresu. Uvede tedy, že osoba, která řídila auto je Peter Smith z Jihoafrické republiky, který naposledy bydlel 133 Banket Street v Johannesburgu.

"Rádci" na internetu tvrdí, že uvést Jihoafrickou republiku je nejlepší, protože komunikace mezi českými a jihoafrickými úřady vázne. Jako příklad udávají jednání o vydání uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře. Díky špatné komunikaci se tak předpokládá, že se výpověď údajného Petera Smith nepovede získat, a proto se přestupek nevyřeší do jednoho roku. Tím bude promlčen.


2. Známý se odkáže na známého

Druhý trik je trochu složitější. Lapený řidič do toho bude muset zapojit celou řadu známých. Při podání vysvětlení majitel udá, že auto půjčil Janu Novákovi. Ten pak na policii potvrdí, že auto také neřídil on, ale Petr Novotný. Petr Novotný pak řekne, že auto řídila Marie Benešová. Ta se nejdříve na policie omluví kvůli nemoci, při dalším předvolání ale „udá“ dalšího známého a takto bude pokračovat, dokud než přestupek bude promlčený.


3. Osoba blízká jinak

Třetí možnost je možná nejjednodušší a stále využívá institut osoby blízké, i když trochu jinak, než byli až dosud „piráti“ zvyklí. Opět do toho budou muset zapojit známého, tentokrát však jen jednoho. Majitel auta na policie řekne, že ho půjčil Janu Novákovi. A pan Novák na policii řekne, že auto řídila jemu blízká osoba, proto proti ní nebude vypovídat.

4. Majitel zaplatí jen pokutu

Při čtvrté fintě se majitel auta bude muset smířit s tím, že zaplatí pokutu, ale alespoň nepřijde o body. Stačí, když při podání vysvětlení majitel vozidla řekne, že auto někomu půjčil. Pokutu sice bude muset zaplatit, ale nepřijde o body.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil valeri (05. 03. 2013 20:24).
avatar Re: POKUTY
07. 03. 2013 08:55
... dobrá dobrá ...
takže co platí, abych eventuálně neplatil ? drinking smiley
Re: POKUTY
07. 03. 2013 10:28
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... dobrá dobrá ...
> takže co platí, abych eventuálně neplatil ? drinking smiley
Bessy, jezdi podle předpisů a nebudeš platit. To platí.
avatar Re: POKUTY
21. 05. 2013 19:23
... takže asi sem ... je to zajímavé, ale raději bez komentáře ...
nestačil jsem číst názvy dědin, ani sledovat omezení rychlosti ... ale asi je to na Vodické ... oprava Šibenické riviéře ... eye rolling smiley






Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (21. 05. 2013 19:32).
Re: POKUTY
22. 05. 2013 00:38
Motorkář jede po silnici č. 8 na pomezí Ličko-senjske a zadarske županije. Vyjíždí z obce Šugarica (není uvedena na mapě) zde a záznam končí pod kaplí Sv. Trojica (cesta k ní je ta nově vyasfaltovaná odbočka vlevo před koncem videa) cca 3 km za obcí Kozjača zde. Ujeto 18,3 km za 13:04 min, tedy průměrnou rychlostí 84 km/h. thumbs up


avatar Re: POKUTY
22. 05. 2013 08:46
pointa toho videa mi nějak unikla.....
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 99
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.