Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

POKUTY

Autor Bobila1 
avatar Re: POKUTY
28. 01. 2011 16:53
Tak jen k tématu..
rok 2010 při cestě domů jsem objížděl ve Slovinsku dálnici a ve Spiefeldu jsem blbě najel a asi 200-300metrů jsem se svezl po dálnici eye rolling smiley no a už tam čekali a bylo to za 200 Euro. Bože můj...nikdy jsem takovou pokutu za blbost neplatil.Ještě že to bylo při cestě domů,protože bejt to při cestě tam ,tak je celá dovolená v háji thumbs up smiley
avatar Re: POKUTY
28. 01. 2011 18:19
To jsi objizdel rakouskou dalnici? To sis moc nepomohl
avatar Re: POKUTY
29. 01. 2011 08:04
... kolik jste napočítali .... pokut ... ? yawning smiley ... jestli je to závod za plného provozu ... tak bych to řešil jako Švýcaři ...






Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (29. 01. 2011 08:12).
avatar Re: POKUTY
29. 01. 2011 08:12
Asi vím o který "kousek" jde, kdysi se mi tam podobně povedlo sjet v noci taky confused smiley, tenkrát tam asi ještě tolik nečíhali..no, kdo se splete tak vyberou každého, jsou to slovinský "policajtský HOVADA" nic víc



Upraveno 1krát. Naposledy upravil milošhr (29. 01. 2011 08:36).
avatar Re: POKUTY
29. 01. 2011 08:27
milošhr:s tím závěrem tvého příspěvku máš sice pravdu ale není moc rozumné to psát takto veřejně,nezapomeň že toto forum si vlezou i sousedé ze Slovinska a v tu ránu vědí co si o nich myslíme a říkáme,jen to jen můj názor jinak pravdu máš.
avatar Re: POKUTY
29. 01. 2011 08:52
Dopsal jsem před "cajtský" to co jsem měl asi napsat hned a naplno..jinak je to věc názoru co jak a o čem psát. Číhat s jistotou na vracející se turisty a vybírat za takovýto malicherný omyl neúměrně vysoké pokuty, je podle mne soused - nesoused zákeřné kdekoliv, ať si o nás myslí co chtějí. A kdyby jen tohle bylo předmětem "vášní s nimi", ale těch negativních poznatků projíždějících turistů jejich zemí je mnohem více. Ahojsmileys with beer
Re: POKUTY
29. 01. 2011 10:05
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (09. 01. 2013 20:57).
avatar Re: POKUTY
29. 01. 2011 10:20
Ta šikana je i jinde, napsalo se a v TV toho bylo taky dost..jen to srovnání za co zaplatit a kolik, v tom je dost velký rozdíl ? Jestli překročím rychlost či za jiný vážnější přestupek, chápu, ale číhat za bukem na jistotu a pěkný prachy, kvůli nepodstatnému omylu je BUZERACE ( a to je ještě otázka u koho ty Éčka nakonec skončí ) angry smiley
avatar Re: POKUTY
29. 01. 2011 10:21
... ať si dělají, co umí ... ale začal bych u nás ... Němcům a Slovincům " taky jen namátkově " obracet auta na ruby ...
... jenže co je to dnes ... napsat ... " U Nás " ?
avatar Re: POKUTY
29. 01. 2011 10:23
Pánové,asi jsem se blbě vyjádřil nebo jste mi zle pochopili:já s vámi souhlasím,o Němcích ani nemluvě jen se mi moc nezdá na otevřeném foru takto debatovat.Určitě jste přišli se šikanou i našich policajtů,nebo ne?
avatar Re: POKUTY
29. 01. 2011 11:59
Ale ne slofiku, já pochopil a na konkrétní trosecnikovu bolístku i konkretne zareagoval, jen jak jsem už napsal výše je to o názoru, jakým způsobem se ozvat. Já si za těmi HOVADY stojím, jedno jestli tady - tam či jinde. Ale nic ve zlém a nikomu nevnucuji svůj náhled i si myslím, že třeba blbě reagovat je lepší než vůbec..Ahooojsmileys with beer
avatar Re: POKUTY
29. 01. 2011 12:34
milošhr:souhlas s tebou,také nadávám,nic však nenaděláš smileys with beer
avatar Re: POKUTY
07. 02. 2011 11:48
Chose napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tohle mi přišlo e-mailem:
>
> Neplaťte pokuty..!
>
>
>
> Víte, že vůbec nemusíte platit pokuty za
> "přiměřeně" rychlou jízdu?  Taky
> jsem se to dozvěděla nedávno a řeknu Vám, ze mě
> mrzí, že jsem   těm
> bídákům    zeleným dala peníze za něco na co vůbec
> nemají ze zákona právo.
> V zákoně č.361/2000 o pozemních komunikacích je
> sice napsáno, ze máme
> povinnost jezdit v obci 50km/hod., na okresce 90
> km/hod. a na   dálnici
> max    130 km/hod.. Jenže kluci zelení nás můžou
> pokutovat jen za
> přestupek.    A v    přestupkovém zákoně č.
> 200/1990 je
> přestupek definován jako  překročeni    rychlosti
> v obci o 30 km/hod a mimo
> obec o 50 km/hod.
> Jo jo, to je ta naše legislativa. Takže, když se
> fakt budete  mírnit    a v
> obci    pojedete do 79km/hod, na okresce do
> 119km/hod a na dálnici do 179
> km/hod,   tak jim nemusíte dávat nic a místo peněz
> vyhozených za pokutu
> zajít    radši    na    zmrzlinu. Ověřovala jsem
> si to u naší
> právničky a je to skutečně   tak.    Opět   zase
> stát spoléhá na to, že
> neznáme dobře zákony. Jo a  kdyby Vám   chtěli  
>  argumentovat tím, že celá
> tato věc je ošetřena v nějaké   vyhlášce,    tak  
>  to    klidně může být,
> ale zákon je vyhlášce nadřazen. Tak a mají  smůlu.
> Teď    už    jen
> připravit lékárničky, technický stav vozidla,  aby
> si   rozčilení
> "neléčili" na něčem jiném.  Tak a hurá na
> rychlejší, ale stále bezpečnou
> jízdu
>
>
>
> Opravdu to tam je!!!
> [www.e-law.cz]
>
>                           § 22
>        Přestupky proti bezpečnosti a plynulosti
>                        silničního provozu
>
> (1) Přestupku se dopustí ten, kdo a) jako  řidič
>  motorového  vozidla
> překročí  nejvyšší  dovolenou
> rychlost stanovenou zvláštním  zákonem2a) nebo
> dopravní značkou o více než
> 30 km/h v obci nebo o 50 km/h mimo obec,
> .


Ano, až někoho v obci při 70 km/hod. srazíte, bude to smrťák, tak se pak budete moci jenom tlouct do hlavy a celý zbytek života si to vyčítat.

Hmmm dobrá vyhlídka a ještě lepší Vaše rada!

A co bod 3 a 4 paragrafu 22!!! Čtěte i s Vaší právničkou!!!!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil LOVA (07. 02. 2011 11:55).
avatar Re: POKUTY
07. 02. 2011 12:24
další hoax...právnička asi byla nějaká rychlokvaška....yawning smiley
[www.novapravidla.cz]
avatar Re: POKUTY
07. 02. 2011 12:28
Naprostý souhlas, ještě by jí někdo uvěřil.eye popping smiley
avatar Re: POKUTY
07. 02. 2011 14:35
LOVA:nevěřím tomu ani náhodou.
avatar Re: POKUTY
07. 02. 2011 16:41
tak to sice ano ale pravomoc mají na místě,pokud se chete hádat tak u přestupkového řízení,ale stejně nic neuhádáte.Právě proto že neznáme přesné znění vyhlášky nebo zákona jsou zelenáči ve výhodě,jen by to měli dokázat hmotným důkazem,jako je foto z radaru apod.Chodím na pravidelné školení řidičů a podle učitele autoškoly by sme stejně nic nevyřešily.Pokuta se na místě platit nemusí ale na komis už to většinou bývá dražšíthumbs up smiley
avatar Re: POKUTY
07. 02. 2011 16:45
Přesně jak říká Vendis
avatar Re: POKUTY
07. 02. 2011 18:48
... konečně budou bohaté obce ...
... po tom, co byla schválena nulová tolerance kilometrů nad povolený limit a taky zrušení tabulí upozorňujících na kontroly ... se vyplatí nejen obcím ale i malým osadním výborům zavést ... místního strážníka a koupit radar ... za dva měsíce mají prachy zpátky a pak už jen ukládají pokuty do Kampeličky ... smoking smiley
Re: POKUTY
08. 02. 2011 09:05
Nevím jak se tohle bude komu líbit či ne, ale stále existuje presumce neviny. Důkazní břemeno, tj.to, že jsem jel rychle, je na policii. Ona je povinna mi přestupek doložit. Pokud tak neučiní, jsem dle zákona nevinen a nemám důvod pokutu platit. Nějaké vyjádření někoho "chytrého" od policie, že je to zdržuje, je jen plácnutí. Proč má třeba městská či obecní policie bezdrátové přenosy z radarů do auta sběračů? Jistě jste si už všimli stojícího auta strážníků s parabolkou na autě. To sosají data z radaru a hned vám to na místě obouchají o hlavu.
K městké, jako radaristům, je taky škoda se vyjadřovat. Měststké a obecní policie byly zřízeny jako pořádková služba, ne jako dopravní policie. Od doby, co mohou měřit, nic jiného nedělají. I ten jejich pochůzkař, který se potlouká po ulici, nedělá nic jiného, než že strká bločky za stěrače.
A propo, jejich značení míst s radary je taktéž více jak z poloviny v rozporu s vyhláškou, takže pokud hříšník má trochu důvtipu, dá se jim slézt z lopaty.
Než se do mě pustíte, tak řeknu, že s rychlostí za volantem nejsem anděl, ale za rychlost jsem v životě neplatil (i když už jsem byl za ní asi dvakrát nebo třikrát stavěn). Když jedu s rozumem, jde to i se všemi body na kontě. Ještě podotýkám, že u policie jsem nikdy nedělal a nedělám.
Ještě k nulové toleranci. Až bude povinnost mít pravidelně cejchovaný tachometr v autě, tak neřeknu ani ble.
avatar Re: POKUTY
06. 07. 2011 13:27
[www.vjesnik.hr]

... za jízdu v protisměru ... flastr 15.000 HRK a vězení ...
avatar Re: POKUTY
06. 07. 2011 17:04
Tak když jsem viděl chování chorvata na mýtnici a kdysi i na celnici, tak nevím, jak dalece se s ním dá dohadovat o přestupku? Nezapatíš nepojedeš to je silný argument s dětma v autě. No nic nebudu malovat čerta na zeď v podobě vyděrače v policajtské uniformě. V ČR to chodí tak a na vlasní oči jsem viděl pokyn Leoše Tržila - šéfa dopraváků v ČR. Psal v něm všem polišům o tom, že nemusí ukazovat řidiči záznamo páchaní přestupku a můžou jej v klidu poskytnout až správnímuorgánu. Výklad je takovej, že buď jsem si vědom přestupku a souhlasím s vyřízením blokově na místě a to se považuje za zvláštní zkrácenou formu řešení přestupku a nebo nesouhlasím a jde věc před správní orgán. Šance na ukázání mi záznamu mého přestupku je mizivá, policajti ho předloží správnímu orgánu a tam platím i za to že orgán zasedne k jednání. Nic jim nenařizuje mi záznam ukázat, ale taky nezakazuje, doslova Tržil nechá ukázku záznamu na každém jednotlivém policajtovi. Myslím, že v zahraničí to nebude jiné. V HR mi ale jednou ukázali kolik jsem jel a nakonec mi dali pokutu 200 HRK. Na počátku požadovali a páskovali, že můžou 2000,- HRK.
Re: POKUTY
06. 07. 2011 18:04
avatar Re: POKUTY
06. 07. 2011 18:43
body č 5 a č. 8 jsou blábol. Odvolat se proti blokové pokutě nelze. Prostě jste souhlasili a jste druzí. Požadovat důkaz o přestupku můžete, ale policajt vám ho ukázat může a nemusí. Nic ho k tomu nenutí a nic mu to nezakazuje. U správního orgánu je to vždy dražší. Já volím dohodu na místě a ve vší slušnosti je to vždy levnější, než propagovaný asertivní postoj. Asi jsem nenarazil na správně arogantní pako. Zatím si nemohu stěžovat.
Re: POKUTY
07. 07. 2011 07:25
Tak co se osvědčilo i jinde,může platit i v Hrv,kór,když tam je 8 českých policistů.Nebude-li se vám cokoli zdát na přestupku,není nic snažšího vytočit 112 nebo 92 a nechat se spojit s českými policisty v Hrv a řešit problémy přes ně.Nebudete-li příliš daleko od nich,přijedou až na místo a pomohou s vyřešením problémů,toto je přímo odpověď od ředitelství policie u nás v ČR.
Re: POKUTY
07. 07. 2011 16:29
V čem si myslíš že ti český policajt pomůže ? Co se týče toho odvolání proti blokové pokutě , tak toto opravdu lze , ale velmi zdlouhavé a šance na uspěch není velká .Toto se týká samo ČR .



Upraveno 1krát. Naposledy upravil pavelostr (07. 07. 2011 19:42).
avatar Re: POKUTY
07. 07. 2011 18:02
bláboly, když chceš řešit v HR pokutu za překročení rychlosti třeba ze 60 na 85, nebo ze 110 na 125 , nebo ze 130 na 170, a SÁM JISTĚ víš, že s to posral, tak když tě lapnou, tak zaplatíš...jako u nás....nedělejmě z z HR rozvojovou zemi...smoking smiley
avatar Re: POKUTY
08. 07. 2011 08:28
Příbuzný platil minulý rok 1L červeného vína a 0,5L slivovice za překročení rychlosti - jel 100km/h v osadě...taková ta osada na staré cestě, kdy ani nevíte, že jste v obci...

smileys with beer
avatar Re: POKUTY
08. 07. 2011 10:22
... já před lety na dálnici u Hustopečí za naměřených 162 km / hod ... asi jsem je jel ... protože ve chvíli, kdy jsem v dálce v křoví zmerkl bílou čepici ( tehdy jsem měl dobrý oči ) začala Ibiza sama od sebe brzdit ze 180ti ... yawning smiley)
tak to jsem platil tehdejších 40,- DM a 200,- Kč s příslibem, že už tak rychle jezdit nebudu ...
pravda předcházelo tomu několik dotazů ... např.
pane řidiči ... víte kolik jste jel ?
pane řidiči ... kolik máte peněz ( já na to ... skoro žádný ... ) tak běžte do auta a doneste, co máte ...
já vlastně ani nevím, jestli to byl slib, pač on mi řekl ... a polepšete se ... a já na to ... to se nebojte ... vše bez bločku
jo a za to fšecko mě vyškrtl ze seznamu závodníků, který mu eterem hlásil kilometr vzdálený kolega v křoví ... drinking smiley
avatar Re: POKUTY
08. 07. 2011 10:29
Bessy Besy, já tu přiznal 150 a byl jsem málem na pranýři a ty sem namažeš 180 km/h. Těš se na pana hanaha a další :-D



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Racetiger (08. 07. 2011 10:30).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 78
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.