Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

POKUTY

Autor Bobila1 
avatar Re: POKUTY
17. 12. 2010 12:55
Ahoj projížděl sem Slo.a po vjetí do nějaké vsi zablikalo žluté světlo a ozval se zvukový signál,Ale na silnici nikdo,bylo to asi ve čtyři ráno.Tak čekám jestli něco nepřijde.Bylo to začátkem srpna.V.confused smiley
avatar Re: POKUTY
17. 12. 2010 20:37
... no za poslední 3 roky za rychlost ... 2.500,- a 3 body, který už mám zpátky ...
... tak to by se mi kvalitní antiradar při jeho ceně vyplatil asi po 15 letech ... takže asi ... nic ... yawning smiley
Re: POKUTY
18. 12. 2010 05:28
jak to tady čtu tak já naposledy platil pokutu v roce 1984 kdy jsem jel objednávat svatební oznámení někde u Olomouce.
Jel jsem 60 v úseku kde bylo 40.
Stálo to přesně 50 Kčs.
Ročně najezdím cca 25 000 km.
A letos na motorce 6 000 - to nejsem svatý v žádném případě.
Jedna cesta Zlín, Buchlovské hory,Holešov - kdybych to počítal tak jsem bez papírů.
Kéž by to vydrželo co nejdéle.smoking smiley
Re: POKUTY
18. 12. 2010 08:46
To Rohal:

Tak to máš asi velkou kliku. Bydlím kousek od Tebe a pokud bych nedodržoval, až na naprosté vyjímky, dopravní předpisy, tak jsem dávno bez papírů.Kolem Zlína třeba "operuje" tmavě modrá Š Octavia s brněnskou značkou, kolem Holešova většinou na Kroměříž zase zelená Fábia s radarem.A kolikrát jsem projel kolem stacionárního radaru za tento rok, nelze ani spočítat.Takže pro mě po zavedení bodového systému znamenalo zklidnění hormonů. Před tím jsem platil i 3 pokuty za rok, jednou mě chytli cca 2 km od baráku.
Re: POKUTY
18. 12. 2010 09:24
Kamarád byl v létě v Pisaku a udělali si výlet do Splitu. Zaparkovali a auto kolegy státo těsně u nájezdu na chodník. Když se vrátili za půl hodinky, už tam měli lístek. Naproti v restaurační zahrádce měli asi tipaře. Takový přestupek-nepřestupek. Kamarád hned vyrazil na služebnu. Když policajt zjistil, že nejsou Němci ale našinci ( služební auto mělo německou značku ), byl hned mírnější. Potom pochválil kamaráda, že umí hezky Chorvatsky a když on mu řekl, že jako lékař musí, kdyby se něco stalo, roztál, vzal si pivo a rozloučil se.
Takže také jsem příznivec okamžité dohody a pokud možno využít všech zbraní, které nám pomohou zdůvodnit, že jsme vlastně dělali co jsme mohli. To pivo je základní minimum, zadarmo to většinou nejde. BYl by to projev lakoty.
avatar Re: POKUTY
18. 12. 2010 15:42
co je to pokuta...tenhle pojem neznám smoking smiley
Re: POKUTY
18. 12. 2010 17:38
Pokud jezdíš jen na kole nebo autem HTP, tak se nedivím.
avatar Re: POKUTY
18. 12. 2010 20:38
Na to ani nepotřebuješ HTP: kdysi (nevím přesně, ale nějak v rozmezí 1986-1988) mě chytli U Křepelek na tom kousku R35, co tehdy byl čerstvě zvednutý limit na 110km/h. Když mi řekli, že mi naměřili 128, vylítlo ze mne "pojďte, to musíme oslavit!". Esenbák se chechtal, přestal trhat bloky na dvou stovkách (tehdy obvykle tolerovali "deset přes", ale na rychlostních chtěli za načnutí druhé desítky přes limit až pětikilo), díru do kupónu mi neudělal (to měl vyznačit tuším při každé pokutě přes stovku), protože jsem od Olomouce jel v normálním sériovém Trabantu 601, rok výroby 1976. Vítr v zádech, od Křelova dlouhé nenápadné klesání, a už to bylo.
Od té doby jsem za rychlost neplatil ani v dvoulitrové šestirychlostní Oktávce, se kterou jde projet z Hersfeldu do Budyšina pod dvě a půl hodiny, to je čistý průměr přes 160km/h (ale tam se to může, když se člověk nedostane do zácpy).

Tím chci naznačit, že je v podstatě jedno, v čem člověk přijde o body - může to být na omezení rychlosti platném jen po část dne, a nemusí to být nedisciplinovanost. Viděl jsem je měřit a vybírat před školou, kde platí třicítka do 16:00, těsně po přechodu na zimní čas. Zřejmě je napadlo, že málokdo si hned přestaví hodiny v autě a může spoléhat na to, že omezení už neplatí, protože mu hodiny jdou o hodinu napřed. No, odhadli to zřejmě dobře: pár pokut tam rozdali a bodů posbírali.
avatar Re: POKUTY
19. 12. 2010 13:12
... někdy před 12 ... 13 lety mě naměřili v Ibize u Hustopečí 162 ... na který jsem to stačil ubrzdit ... stálo mě to 200 CZK a 50 DM ... smoking smiley... a upozornění ... " a polepšite se " ...
... dodnes nevím, jestli to ten kluk v uniformě myslel tak ... že nemám jezdit rychle ... a nebo, že se tam v kraji vinic ... nejezdí ale vznáší ... yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (20. 12. 2010 21:01).
Re: POKUTY
19. 12. 2010 17:19
Rohal napsal
Jedna cesta Zlín, Buchlovské hory,Holešov - kdybych to počítal tak jsem bez papírů.


Bydlím ve vesnici,přes kterou jezdíš do Holešova a také přes nás jezdí všechny sanitky na prosnulé "Buchlovské hory" pro motorkáře a věř,že jsou v létě i tři denně.Sám tam dosti často jezdím a asi to svádí na plyn šlápnout,ale také si vždy na ty sanitky vzpomenu - a to nejezdím na motorce.
Re: POKUTY
20. 12. 2010 08:15
to svita:
vím o tom, ano svádí to tam přidat plyn
ten kdo se dostane do problémů tak si za ně z cca 80 % může sám
těch zbylých 20% je "PANE JÁ VÁS PŘEHLÉDNUL"
Re: POKUTY
20. 12. 2010 17:23
Říkám furt, kupte si na burze vysílačku za pár šupů a kamarádi z kamiónů Vám dají echo, pokud ty čerty někde uvidí !!!! ...a kamiónů je na našich cestách stále dost a dost !!!
Anonymní uživatel
Re: POKUTY
23. 12. 2010 10:41
A to jsem si myslel, že jsem průserář.
Jsem obyčejný Véna co sem tam zaplatí za něco. Na druhou stranu ale 12 bodů jsem ještě celých neměl. Snad jen v začátku bodovacího systému. Poslední stav po 28.7. - postrádám 6 bodíků. Vždycky něco vrátěji ale jenom proto aby v zápětí něco odebrali.A vždy za kvapík. A to jsem si myslel že s přibývajícím věkem ...........atd. atd. thumbs up smiley
Re: POKUTY
23. 12. 2010 11:14
Zatím body všechny, i když to taky nemusí být pravda, měšťáci odečtou body bez projednání přestupku. Za rychlost už jsem byl stavěn myslím čtyřikrát, ale je třeba znát slabiny jejich měřícího systému (nejen techniky ale i lidského) a pak se dá z rychlosti vykroutit. Je třeba mít ale vše v naprostém pořádku, protože když vědí, že s rychlostí neuspějí, tak následuje kontrola povinné výbavy, zda všechno svítí jak má a jsou schopni se i hádat kvůli rychlosti blikání blinkru.
Pro ty, koho by zajímalo v čem dělají chyby jen několik příkladů:
- pokud použijí starší model radaru (trojnožka, kužel na autě) musí ho mít pravidělně cejchován a jako hříšník mám nárok na doložení (mají většinou propadlé)
- vždy žádat předložení důkazu, tj.foto. To že řekne do vysílačky na "výběrčí místo" jel tolik a tolik je totéž že jedna paní povídala
- kde stojí auto s radarem, obvykle trávník, zákazy atd., pak dokazují přestupek při samotném způsobení přestupku a to nesmí
- při jakékoliv pochybnosti správnosti jejich úkonu nesouhlasit s přestupkem, o tomto udělat zápis na místě. Většinou to končí v koši nebo prošvihnou termín pro projednání
Je třeba mít na to nervy a nebát se a ne hned tahat peněženku.
avatar Re: POKUTY
23. 12. 2010 14:13
... policista k řidiči ...
... " pane řidiči ... znáte pravidla silničního provozu ... ? "
... řidič ...
... " jasně ... co potřebujete poradit ... ? " smoking smiley
Re: POKUTY
24. 12. 2010 09:27
Bessy, to by taky mohlo dopadnout nasledovne

Policista: Pane ridici, nesviti vam heligon, to mate za litr!
Ridic: Snad halogen, ne?
Policista: Jo, pan je suteren, tak to bude za dva litry...
Anonymní uživatel
Re: POKUTY
24. 12. 2010 23:13
Bessy a Jozka : thumbs up
Tak se mi to líbí. Pěkně s pravdou ven !!!!!
Re: POKUTY
30. 12. 2010 09:16
Video k Zahajského manuálu řešení přestupku:



thumbs up
Re: POKUTY
30. 12. 2010 09:33
To je téměř přesná kopie toho, co jsem taky absolvoval, akorát já jsem je donutil k tomu měřícímu autu dojet, aby mi foto ukázal. Ten co seděl za radarem byl ještě červenější než ten co je na videjku, protože on nefotil, jenom hlásil hříšníky. Trval jsem na nesouhlasu s přestupkem, sepsali jsme záznam, já se k tomu vyjádřil a dodnes čekám na odpověď. Jsou to už více jak dva roky. Samozřejmě, že poté co jsem odjel, papír byl pravděpodobně "ztracen". Na projednání přestupku mají rok, pak je promlčen.
Re: POKUTY
30. 12. 2010 09:39
To Mirus:

A Ty jsi to všechno filmoval?Asi budu vozit s sebou na zdokumentování kameru.Naprosto perfektní, smál jsem se od začátku do konce.
Re: POKUTY
30. 12. 2010 10:16
Toto není moje video, pouze mi to dnes přišlo meilem, tak jsem to sem dal, aby bylo vidět, jak to má vypadat v praxi.
avatar Re: POKUTY
30. 12. 2010 13:36
Dodatek z you tube pod videem:
Mimochodem, výsledek už dávno je - kontrolní orgán, jemuž byla postoupena stížnost přestupce, věc uzavřel s tím, že hlídka žádný zákon ani jiný předpis neporušila (ne, policista opravdu nemá povinnost v blokovém řízení předkládat důkazy), přestupce byl mezitím ve správním řízení za přestupek sankcionován pokutou a byly mu připsány trestné body. Jako zoufalý akt pomsty přestupce zveřejnil toto video, které možná ani není celé.
"A teď babo raď "
avatar Re: POKUTY
30. 12. 2010 14:28
... tak to já ani nemukám ... viz. příspěvek z 19.12. t.r.
... já z dáli viděl něco v křoví ... tak jsem brzdil a přesto mi ještě naměřili 162 ... ale evidentně vím ... že jel od slovenských hranic hrnul ke 200 ...
... ale vyšli jsme z toho dobře ... jak já ( 200 CZK a 50 DM ) ... tak i policisté ...
Re: POKUTY
30. 12. 2010 14:39
Takže polda si může klidně i tu překročenou rychlost vymyslet a já poslušně cálovat. Kde jsme? Pokud mě chce prokázat přestupek, tak je důkazní břemeno na něm a pokud nemá přestupek čím prokázat či doložit, pá pá. Nejspíš asi video nebylo celé a něco se tam ještě semlelo.
avatar Re: POKUTY
30. 12. 2010 16:49
Zahajskej:Kde jsme?Rumunsko,Bulharsko atd.
Re: POKUTY
31. 12. 2010 06:27
Hoši na to musí být nervy. Když ještě byli hranice ze Slovenskem tak se mě celník ptal kam jedu.No a já mu po pravdě řekl že na Slovensko. Ten byl KU,,, nasraný.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ajax (31. 12. 2010 06:30).
avatar Re: POKUTY
01. 01. 2011 19:52
... tož já ( my ) ... na hranicích nasr..li vrátný ... yawning smiley
... no, na hranicích ... oni to hranice nebyly, spíš to jako hranice vypadalo ...
... před nějakými 10 lety jsem jel na jednání do privatizovaných Třineckých železáren ... věže, haly , pásy, pece, hutě, železniční vlečky, výtahy komíny ... J. Verne ... tam mohl čerpat pro svůj román " Ocelové město " nebo " Na Planetě " ... no a dovnitř dva proudy ... ven taky dva proudy ... brány, závory,
budova vrátných ... hranice v Rozvadově by se za takové kontrolní ( bejvávalo ) pásmo nemusela stydět ...
... vylezli dva vrátní ... a nonšalantně pokynuli ... " votevřít kufr " ... právník co jel se mnou jim z pr..le říká ... " Gutentág ... budete potřebovat pasy ...? " ... no já myslel, že je v lepším případě omyjí ... ( já tu odvahu ... drzost neměl )

... pravda ... někdy se ta drzost vyplatí ... jindy jsme s tímto JUDrem jeli do Prahy na Ministerstvo financí, kde se samozřejmě nedalo zaparkovat ... kousek dál na parkovišti Poslanecké sněmovny ale místo bylo ... problém, že ne pro nás ...
... řídil p. JUDr. ... najel před parlament, vyletěl označený strážce parkoviště ... " pánové, to je parkoviště pouze pro poslance ... "
... na to JUDr obratem odpinkl ... " a Vy jste nás nepoznal ... ? " ... strážce byl v takovém presu, že mu nedošlo, aby zkontroloval průkaz člena DS parlamentu, který jsme samozřejmě nemohli mít ... a nebo tam byl nový, že poslance od pohledu neznal ...
... " pánové promiňte ... " ... a ještě nám na poslaneckém parkovišti za auto strčil tyčku s označením poslaneckého vozu ... grinning smiley
Re: POKUTY
23. 01. 2011 21:04
Tohle mi přišlo e-mailem:

Neplaťte pokuty..!



Víte, že vůbec nemusíte platit pokuty za "přiměřeně" rychlou jízdu?  Taky
jsem se to dozvěděla nedávno a řeknu Vám, ze mě mrzí, že jsem   těm
bídákům    zeleným dala peníze za něco na co vůbec nemají ze zákona právo.
V zákoně č.361/2000 o pozemních komunikacích je sice napsáno, ze máme
povinnost jezdit v obci 50km/hod., na okresce 90 km/hod. a na   dálnici
max    130 km/hod.. Jenže kluci zelení nás můžou pokutovat jen za
přestupek.    A v    přestupkovém zákoně č. 200/1990 je
přestupek definován jako  překročeni    rychlosti v obci o 30 km/hod a mimo
obec o 50 km/hod.
Jo jo, to je ta naše legislativa. Takže, když se fakt budete  mírnit    a v
obci    pojedete do 79km/hod, na okresce do 119km/hod a na dálnici do 179
km/hod,   tak jim nemusíte dávat nic a místo peněz vyhozených za pokutu
zajít    radši    na    zmrzlinu. Ověřovala jsem si to u naší
právničky a je to skutečně   tak.    Opět   zase stát spoléhá na to, že
neznáme dobře zákony. Jo a  kdyby Vám   chtěli    argumentovat tím, že celá
tato věc je ošetřena v nějaké   vyhlášce,    tak    to    klidně může být,
ale zákon je vyhlášce nadřazen. Tak a mají  smůlu. Teď    už    jen
připravit lékárničky, technický stav vozidla,  aby si   rozčilení
"neléčili" na něčem jiném.  Tak a hurá na rychlejší, ale stále bezpečnou
jízdu



Opravdu to tam je!!!
[www.e-law.cz]

                          § 22
       Přestupky proti bezpečnosti a plynulosti
                       silničního provozu

(1) Přestupku se dopustí ten, kdo a) jako  řidič  motorového  vozidla
překročí  nejvyšší  dovolenou
rychlost stanovenou zvláštním  zákonem2a) nebo dopravní značkou o více než
30 km/h v obci nebo o 50 km/h mimo obec,
.
avatar Re: POKUTY
23. 01. 2011 22:43
Tohle běhá po internetu už od července 2004, přičemž se jedná o klamavou zprávu, takzvaný HOAX.
Ale hezky se to čte.
Čtete, prosím, zde.
avatar Re: POKUTY
24. 01. 2011 07:04
Jsem si říkal hned , že to je kravina :
Zákon č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích stanoví v § 18 odst. 1 písm. 3, že řidič motorového vozidla o maximální přípustné hmotnosti nepřevyšující 3 500 kg a autobusu smí jet mimo obec rychlostí nejvýše 90 km.h-1; na dálnici a silnici pro motorová vozidla rychlostí nejvýše 130 km.h-1. Řidič jiného motorového vozidla smí jet rychlostí nejvýše 80 km.h-1.

Zákon č. 200/1990 Sb., o přestupcích postihuje veškerá porušení zákona o provozu na pozemních komunikacích, přičemž nejzávažnější překročení tohoto zákona vyjmenovává samostatně. Takovým případem je i ustanovení § 22 odst. 1 písm. a), kde se říká, že přestupku se dopustí ten, kdo jako řidič motorového vozidla překročí nejvyšší dovolenou rychlost stanovenou zákonem č. 361/2000 Sb. nebo dopravní značkou o více než 30 km/hod. v obci nebo o 50 km/hod mimo obec.

Méně závažné porušení zákona č. 361/2000 Sb. je postižitelné podle ustanovení § 22 odst. 1 písm. f), které říká, že se přestupku dopustí ten, kdo jiným jednáním, než které je uvedeno samostatně jako závažnější delikt, poruší zákon. Zákonodárce vzhledem k nižší společenské nebezpečnosti takového jednání stanoví i nižší horní hranici pokuty, kterou lze za takový přestupek udělit.

V případě závažnějšího porušení zákona (viz § 22/1a) je možno uložit v blokovém řízení pokutu do výše 2.000 Kč, v méně závažném případě (viz § 22/1f) do 1.000 Kč.

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 64
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.