Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

POKUTY

Autor Bobila1 
Re: POKUTY
23. 06. 2010 17:16
Nazdar, v Murteri sme boli už 3x a mame v plane chodit tam dlhodobo. Policajtov som tam však nevidel nikdy a nikde. Skôr tak vo Vodiciach. Nemá niekto skúsenosť s pokutami za nezmyselnú 80- tku? Ak napríklad nadránom zaprší, sú schopní nechať na diaľnici obmedzenie až do poobedia aj keď je krásne počasie. Je mi jasné, že je to kvôli kopcom a slovku "KLIZKO", ale nikomu neprajem cestovať v pondelok doobeda. To vyrážajú na cesty domáci a Slovinci. Asi majú info z rádia - v ľavom pruhu 140-150, v pravom poctivá 80 a to je teda vzrúšo...... Teda ak nemáte auto s akceleráciou. Všetkým šťastnú cestu a najmä bezstarostnú. Hac.hr niekedy uvádza miesta plánovaných kontrol.
avatar Re: POKUTY
23. 06. 2010 19:43
Tady je jedna pokuta z chorvatské dálnice




dálniční hlídka

Jezdí i v MB třídy C
Re: POKUTY
23. 06. 2010 20:31
všiměte si policisty,nenamáhá si nasadit ani čepici.Nakonec to bylo 200 Euro bez papíru.I fuck Croatian Police thumbs down
avatar Re: POKUTY
23. 06. 2010 20:54
darko,
proč píšeš I fuck ?
ten poliš byl hodný !
vždyť ten meďák jel 247 km/hod....
s papírováním by to mohlo být dle sazebníku :
"V případě překročení o více než 50 km/h zaplatí pokutu ve výši 5.000 až 15.000 kun (cca 17.350-51.950 Kč) nebo bude odsouzen k trestu odnětí svobody v délce trvání až 60 dnů.! smileys with beer
avatar Re: POKUTY
23. 06. 2010 21:02
Tak to raděj snad těch 60 dní u Jadranu než tu pokutu.
Re: POKUTY
23. 06. 2010 21:03
no právě to měl udělat a ne si vzít do kapsy a ti kokoti zase pojedou na plný knedlík.Říká se tomu korupce
Re: POKUTY
06. 08. 2010 23:36
Zdar LIDI.
03.08.2010 jsem dostal pokutu za parkování na zákazu zastavení, za stěračem jsem měl složenku
od policie na 500HRK. Zatím jsem ji neplatil (a asi ani nebudu), mám ji doma na památku
na Chorvatsko.

PS: Nebo bych měl? Napište!
avatar Re: POKUTY
07. 08. 2010 00:02
... jdavid72 ... já bych jim to poslal ... grinning smiley
Re: POKUTY
07. 08. 2010 11:16
hlavně aby to za 5let nebylo třeba 5000HRK, jak na Radiožurnálu řikala nějaká dáma z Chrvatskýho zastupitelství v ČR, že prý to dostanou ze všech, tak nevim jestli jen machrovala nebo co
Re: POKUTY
07. 08. 2010 23:03
Lova - Ty jsi jel,jako PRASE !!! Měli Ti nasolit víc...
avatar Re: POKUTY
08. 08. 2010 08:01
za 2 roky vstoupi chorvati do unie, tak pokud si tam tyhle nezaplaceny pokuty archivujou, budou pak mit vic sanci vydolovat zaplaceni. Ale asi bych zatim nic neplatil, to muzes udelat vzdycky.
Anonymní uživatel
Re: POKUTY
08. 08. 2010 09:46
Mám rád rychlou jízdu ale na hranici slušnosti. To předjetí zprava - odstavným pruhem - to tedy je výkon jak hrom. Nevím zda to jel LOVE nebo někdo jiný. Ale vždy na těch krajnicích byl ten největší bordel včetně hřebíků a jiného šrotu a že bych tam tudy musel jezdit více jak 200 km/hod ????? A co to bylo za medvěda že valil 247. To snad nějaké velké E 500 nebo S-classe. No a proč si měl ten policajt brát čepici. On si šel skutečně jenom pro tringelt. Přesně věděl, že ten řidič MB je při penězích a nebude smlouvat o desetník. To je prostě logika věci. A lepší vrabec v hrsti nežli holub na střeše. Proč se hádat o 51.950,- kč pro stát, když mám 5.000,- kč ve své kapse. Je to ironie ale bohužel platí i u nás.
Na druhou stranu - kdyby toto video viděl třeba některý z jiných příslušníků policie HR - třeba by to dnes vypadalo jinak s oním mužem bez čepice. Ale zase jiná otázka - byl to skutečný policajt ? I dnes je u nás v ČR spousta uniforem bez skutečného majitele. No a to je jedno s druhým.
Fakt je jeden - video se mi nelíbilo. Myslím hlavně ten způsob jízdy.
pat
Re: POKUTY
08. 08. 2010 12:22
jdavid72 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdar LIDI.
> 03.08.2010 jsem dostal pokutu za parkování na
> zákazu zastavení, za stěračem jsem měl složenku
> od policie na 500HRK. Zatím jsem ji neplatil (a
> asi ani nebudu), mám ji doma na památku
> na Chorvatsko.
>
> PS: Nebo bych měl? Napište!
---------------------------------------------------------------------------
vůbec nic neplat je to nesmysl nějaký papírek za stěračem muže kdykoliv odletět nebo ho kdokoliv odhodit a Ty o té pokutě ani vlastně pak nevíš.takže jsi ji nemohl zaplatit... i když jsi ji zapaltit strašně chtěl....
Jsi v pohodě..Nějaký dávání papírků za stěrač to se vracíme do roku 1980...
Proto u nás už platí jen botičky
Re: POKUTY
08. 08. 2010 12:36
Nevím nevím, ale u nás v Uh.Hradišti jsou botičky dávno pase. Taky se dávají jen lístečky za stěrač či na okno řidiče. A policajti mají každé auto, kterému takový lísteček dají vyfocené, takže to mají dobře zaevidované. Pokud nezaplatíš, za pár let to od Vás stejně dostanou a s pěknými úroky z prodlení! Tak bacha na to!!!

Raději bych zaplatila 500 Hrk za pokutu než abych za pár let měla platit mnohem více i s úroky...toť můj názor!
avatar Re: POKUTY
08. 08. 2010 12:46
kdyby byl problem, ridila "osoba blizka" a je to. Doufej, ze tam tyhle osoby maji taky :grinning smiley
avatar Re: POKUTY
08. 08. 2010 13:08
...nebo příště přijeď jiným autem. A doufej, že mezitím nedojde k mezivládní dohodě o sdílení údajů z evidence motorových vozidel v případě spáchání deliktu.
avatar Re: POKUTY
08. 08. 2010 13:08
29.7 som zaparkoval pred polnocou v Prahe na sídlisku Bohnice. 30.7. som si našiel presne takýto lístok za stieračom + info o fotke. Bola tam adresa na mestskú políciu a info dostavte sa do 5 dní. Nemal som z toho dobrú náladu. Polovička mala názor - kašli na to, o 2 dni budeš na Slovensku, nebudú to riešiť. Nedalo mi to večer som tú políciu našiel Manželka - idem s tebou. Povedal som - radšej nie, možno budem vymýšľať,aby som sa vykecal a dvaja sa môžeme zamotať. ... Tak ja sa tu budem modliť, nech to dobre dopadne. OK. O 5 min. sa vraciam do auta - modlíte sa? Tak teraz ďakujte.
Povedal som si radšej prejav ochotu, lepšia šanca na zdarný výsledok.
Zaparkoval som pri chodníku na kt. bola namaľovaná žltá čiara. Bolo miesto pre jedno auto, kolmo na chodník. Všade okolo autá. Dozvedel som sa, že tam sa parkovať nesmie. Stalo sa ,že pri požiari sa nemali k bytovke ako dostať hasiči. Službukonajúci policajt - pane, dostavili jste se neprodleně, dnes to vyřešíme domluvou.

Takže jdavid72, ja by som sa bol snažil vyriešiť to na mieste. Odzbrojujúco, nevšimol som si, som na ceste domov peniaze už nie sú atd. Ako píše Bessy poslal by som. Nie je problém si cez evidenciu vozidiel v ČR zistiť adresu, akurát to bude o dosť drahšie - načítajú poplatky za úkony, penále za ubehnutý čas...
Re: POKUTY
14. 08. 2010 10:17
Můj příspěvek sice asi není zrovna originální,ale stalo se mi ,že mě letos zastavili cestou zpět v údolí Neretvy a naměřili mi na 70 - 93 kmeye popping smiley.Zastavili,vyzvali k vystoupení a že prý pokuta 500kun.angry smileyTak jsem začal starou ohranou povídku,že jedu od moře,už nemám žádné peníze,kreditní kartu ,že také nemám.Nakonec se mi zeptal,kolik tedy mám.Šel jsem do auta,honem vysypal všechny Eura a Kuny,nechal jen 200 kun.Policista se na mě smutně podíval a vzal si tech 200 kun a ještě mi 100 vrátil! smiling bouncing smileyA vyzval abych jel "poléchku",tedy pomalu.Nevěřil jsem,že se mi to podaří,chorvatsky tedy doopravdy neumím,ale stojí to za to zkusit.Tady bych za 20km nad zaplatil minimálně 1000Kč a ještě dva body.Tam mě to stálo 350Kč v přepočtu na naše peníze.yawning smiley
Re: POKUTY
14. 08. 2010 22:05
To Svita
A ten policajt byl silnější postavy a měl velký kulatý zrcadlovky..... Úplně to samý se mi stalo minulý rok v srpnu, a asi i na tom samým místě. Vraceli jsme se z Černé hory, projížděli údolím Neretvy, úsek 70km za hodinu. Jeli jsme asi v koloně 5ti aut a poslední. Hned za odbočkou na Metkovič, vyskočil z dvojkové Octavie a už mě stavěl. Poslušně jsem to zabrzdil ke krajnici a už na mě běžel s ručním radarem v ruce a na něm 93km/hod. Vytáhnul mě z auta doklady sebou a že půjdem k jeho autu. Povídá že to bude s bločkem za 500kun. A já mu povídám a bez bločku. On že 200kun. A já že to je moc, že se vracíme z dovolené, peníze už jenom na benzín, kartu nemám.... On povídá a kolik dáš. Já povídám 20 Euro. On tak jo. Vrátil jsem se do auta, řekl manželce ať mi dá dvě 10 eurovky, a už sem pelášil zpět. To on už seděl za volantem, zkrz okno mu podávám 20euro, on si 10 strčil do náprsní kapsy, 10 mi vrací spolu s dokladama a co jsem z dialektu pochopil, tak mě ještě upozornil, ať jedu pomalu, že o kus dál také měří. Ale do dneška si myslím, že jsem tam 90 nejel, natož 93, pokud tam byla 70ka, jel jsem maximálně 80, na omezení rychlosti si dávám bacha.... Podle mýho názoru, nastavená hodnota na radaru... viděl českou SPZku, tak to zkusil. Ty auta předemnou byli němci, ty by stejně asi nestavil. Takže mě to stálo hezkou vzpomínku a 10 euro.
Re: POKUTY
14. 08. 2010 22:20
Když ste blbý a necháte se....
Re: POKUTY
14. 08. 2010 22:28
Mello to si frajer, ty bys asi ujel co....
Dneska už sem taky chytřejší... ale ta zkušenost v mým případě za 10 éček stála.
Re: POKUTY
14. 08. 2010 23:51
Nejsem frajer. Vůbec ne. Naopak. Jen je potřeba znát svoje práva a důsledně je uplatňovat.
avatar Re: POKUTY
15. 08. 2010 05:11
ja mam tuhle zkusenost za sebou uz 2x, poprve me to stalo 30 E, podruhe jsem se hadal a uhadal to. Ale zajimalo by me, jakym zpusobem chces ty svy prava vymahat, kdyz policajt drzi v ruce tvuj pas se ridicakem a odmita se dal bavit, dokud nezaplatis. To byl muj prvni pripad. To ze nemam eura ani kuny ho nezajimalo, poslal me do mesta si vybrat z bankomatu. Samozrejme jsem mel a on to vedel. Ale co v takovy chvili delat? To jejich neprukazny mereni bez fotky jim asi staci a cekat do pondelka na nejaky spravni rizeni nikdo nebude. To oni moc dobre vi
avatar Re: POKUTY
15. 08. 2010 08:30
... Zachy ... rádi stávají a chytají tady u mostu směrem na Metkovič ... jak podél silnice začínají stánky trhovců s alkoholem, ovocem atd. ... grinning smiley




Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (15. 08. 2010 08:55).
Re: POKUTY
15. 08. 2010 14:36
Pas bych mu nikdy nedal. Kdyby mi nechtěl vrátit občanku, tak ať si jí nechá a jel bych.
avatar Re: POKUTY
15. 08. 2010 15:07
a ridicak mu nechas taky? Nebo mu ho ani nedas. Neni to tak jednoduchy, ty ujedes bez obcanky,oni te mozna i nechaji a pak po tobe vyhlasi patrani, zes jim ujel a bude to jeste horsi
avatar Re: POKUTY
15. 08. 2010 15:32
roman68 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Lova - Ty jsi jel,jako PRASE !!! Měli Ti nasolit
> víc...


No, to víš měl jsem štěstí. Chtěl jsem být co nejdřív u moře. Tehdá mi bylo 18 nebál jsem se a jel jsem právě zakoupeným zánovním Mercedesem S 600L tzv. mamut.

Ale dnes jsem už stár, bojím se, mám novou Dacii a ta tak rychle nelítá, ale pokuty dostávám stálesmiling smiley
Re: POKUTY
16. 08. 2010 08:20
Souhlasím s Valeri.Jedeš od moře,nebo tam,jsi natěšený nebo naopak už chceš mít cestu za sebou a policajti.eye popping smileyTo se snažíš z toho dostat co nejdříve a ne jim nechávat doklady a ujet.Jinak policajt byl vysoký,bez brýlí a dosti mladý.Na další měření mne neupozorňoval.Já jsem mu těch 100kun dal i rád,protože samozřejmě vzadu nebyli připoutané děti,ale na sedačkách a myslím si,že jsem jel minimálně100 a ne jen 93.cool smiley
Dál jsme se chtěli stavit nakoupit ještě nějaké ovoce na cestu a tak jsem chtěl je připoutat až pak a taky se jim,tedy hlavně synovi dělá pod pásem dosti špatně.Jo to ovoce jsme stejně koupili,ale hodně jsem se díval,aby mě ti policajti už neviděli,byli dosti blízko těch stánků.
A hned za námi stavil i Chorvata,ale ten ani nevystupoval z auta.Asi už to znal a věděl jaký úplatek dát i z auta,aby to rychle vyřídil.confused smiley
Re: POKUTY
16. 08. 2010 08:55
V pondělí 10.8. jdu takhle v Brele z pláže k autu a vidím, že nic nevidím. Stál jsem kolem kousek za čarou a odtáhli mě. 400Kn pokuta. I s bločkem. Ukecat se nenechali. A myslím, že to tam mají vychytané. Měl jsem parkovací kartu, ale prej že je parking full, tak mě poslal na cestu. Hajzlík. No nevěděl jsem, že se nesmí přesahovat přes krajní čáru. Jezdí tam hore dole studenky na skútrech a jak někdo přečuhuje, tak hned fotí a bonzujou. Do půl hoďky jste odtažení.
avatar Re: POKUTY
07. 09. 2010 22:58
Ahojte,
kolega ma poprosil-keďže vie,že chodím na toto fórum-aby som mu zistila,či dostal "oprávenene" pokutu.
Možno to bude vedieť niekto,kto pozná dobre predpisy v HR.
Skrátka-išiel už domov z Makarskej a pri Varaždine videl, značku 100km,ktorá klesala postupne na 80 a 60km-pri ceste kosili trávu.Tak išiel predpísanou rýchlosťou ,až zbadal značku s tromi pásmi-"koniec obmedzenia".To pre neho znamenalo-130km-taká rýchlosť je povolená na diaľnici.Mal to ale zrovna do kopca,tak tomu dal na 152km.Predbehol pár áut a znova sa zaradil do pravého pruhu.O chvíľu sa mu pred auto doslava "vopchal" modrý peugeot,bez označenia.Aby nemusel prudko brzdiť,tak ho predbehol.To ho asi už naozaj vytočilo,lebo spustil maják a svetlá.Takže cesta na najbližšie odpočívadlo,takmer "náramky" a Chorvát tvrdil,vraj prekročil rýchlosť o 52km!Vraj tam stále bola 100-vka.
Nakoniec to skončilo výberom z bankomatu vo Varaždinských Topliciach a pokutou tretinovou-1200kn.
Ale kolega sa stále cíti ukrivdený-podľa neho išiel "iba" o 22km viac.
Takže po tejto "story" otázka-kto mal pravdu?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 78
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.