Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Do Chorvatska bez masných výrobků

Autor zdenny 
Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
16. 01. 2009 17:55
A já si zase myslím,že pokud mají Chorvati IQ alespoň trochu na úrovni,tak by si vzhledem k finanční a ekonomické krizi měli turisty hýčkat a prosit je ať klidně přijedou i s masnými výrobky,jen aby vůbec přijeli.
avatar Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
16. 01. 2009 17:58
čert17 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A já si zase myslím,že pokud mají Chorvati IQ
> alespoň trochu na úrovni,tak by si vzhledem k
> finanční a ekonomické krizi měli turisty hýčkat a
> prosit je ať klidně přijedou i s masnými
> výrobky,jen aby vůbec přijeli.


to si myslíš jenom ty. Kéž by si měl pravdu, i když je pravda,že v loni mě nikdo nekontroloval. V momentě jak uviděl děti na zadním sedadle tak jen mávl rukou.smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kure (16. 01. 2009 18:01).
Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
16. 01. 2009 18:51
Kolisto dávám Ti zcela zapravdu,proč to tady a teď řešit.Tak jako Ty jsem za posledních, já nevím 15 let nanejvýš v ruce ukázal pasy a tím to končilo.Jen se opakuji i oni si tu sitauci uvědomují a na jednotlivích nebazírují.Je dráždily autobusy s přívěsy,které byly narvané jídlem.Howgh.
Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
17. 01. 2009 22:51
Loni bylo v HR jen z CZ o 40 tis. turistů méně než v 2007.
Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
17. 01. 2009 23:16
Rád bych se dožil doby, kdy jich tam bude polovina proti roku 2007 smoking smiley
avatar Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
17. 01. 2009 23:36
atnarfusi možná se toho letos dožžiješ. Bez masa, mlíka a s "krizí" na krku to nebudou mít chorvatští ubytovatelé zrovna snadné.
avatar Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
18. 01. 2009 05:26
LIDI NEBLBNĚTE...vždyť tohle a podobné se tu řeší rok co rok a desetiletí, nakonec těsně před sezonou vše do ztracena vyšumí
avatar Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
18. 01. 2009 11:42
...Jardo...jestli je to chytne jen na Krku...tak to na tom budou líp jak my celá ČR...smiling smiley
Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
18. 01. 2009 20:22
Přátelé, po loňských zkušenostech budu velmi opatrný i s převozem svačiny. Taky jsem řadu let jezdil a přátelsky jsme si na sebe s celníky kynuli až do loňského 10. července. V autě jsme byli 4 členná rodina, v chladicím boxu jídlo na cestu a na první den než si nakoupíme. Celník nás nechal zaparkovat bokem a buď se otočíme a jedeme zpátky do Slovinska nebo se máme postavit do fronty s kamiony a nechat si na tu svačinu udělat veterinární prohlídku. Marně jsem se domáhal povoleného 1 kg na osobu a zrušeného zákazu dovozu potravin. Po půl hodině smlouvání si řekl o 50 EUR a my mohli dál. Myslím, že celníkům ze severu je úplně jedno, jestli na jih pojedou mějací turisté, protože oni z toho mají velké houby. A nebyl jsem zřejmě jediný ....

Pepa
Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
19. 01. 2009 06:57
Já jsem za těch 15let co jezdíme sem ještě problém neměl. A to už jsme kdysi vézli 200 piv.
Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
19. 01. 2009 17:38
Nás šacovali v roce 2006, ale to nás jelo šest v Masteru. Tak jsem si myslel, že nemají rádi "dodávky" a že v osobáku by si nás nevšímali. Diskusi jsme zdárně ukončili pomocí Radegastu.
Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
19. 01. 2009 20:30
Taky jsem ještě nezaznamenal problém. Když do toho zase naši novináři nebudou rejpat jako loni, tak to bude v klidu.
Loni se ti pitomci z iDnesu předváděli až tak, že naložili za zadní okno žrádlo a čekali co na to celníci. Oni samozřejmě nic a ti vejři to hned rozmazávali na netu a v novinách.
Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
19. 01. 2009 22:04
vrátili jsme se z chorvatska ted v neděli. cestou tam jsme měli plno jídla,masa,prostě všeho. jelikož jsme jeli dodávkou,tak si ji nechal celník otevřít,jídlo bylo přímo na kraji,viděl ho a nic ,prohlédl a mávnul.
Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
19. 01. 2009 23:02
to nos40:jeli jsme 11.,v autě 4 dospělí,děti 17,16 a 13 let,nacpaní vším možným,2 lednice,kartony piva a celníci jen mávali.Je to asi spíš o nas.... celníkovi než o nějakých velkých kontrolách.

Karel
Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
24. 04. 2009 11:13
Lidi o čem je řeč já se dívala na stránky ministerstva zahraničních věci a je tam toto:

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky informuje, že dne 12. června 2008 byla v úředním věstníku Chorvatské republiky zveřejněna vyhláška, kterou se ruší zákaz dovozu potravin živočišného původu. Zrušení nabylo účinnosti dnem zveřejnění, tj. dnem 12. června 2008.
Ministerstvo zahraničních věcí České republiky pro úplnost připomíná, že se tím situace vrací do právního stavu před 1. červnem 2008, tj., že do Chorvatské republiky je možné soukromě dovážet maximálně jeden kilogram potravin živočišného původu na osobu.

Co podle platí nadále a časově to není omezeno.
viz odkaz: [www.mzv.cz]
Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
24. 04. 2009 12:15
jasne, ale colna sprava urcuje co je primerane smiling smiley :

Dovoz potravin a nápojů do Chorvatské republiky je omezen na “přiměřené množství vzhledem k délce cesty a počtu cestujících”. Určení “přiměřenosti” je v kompetenci celních orgánů. Větší množství dovážených potravin celní kontrola nemusí propustit a může požadovat zaplacení cla. Dovoz většího množství potravin také podléhá sanitární kontrole na příslušném hraničním přechodu. Jedná se zejména o dovoz pečiva a těstovin, alkoholických a nealkoholických nápojů, cukrářských výrobků.
Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
26. 04. 2009 21:02
Zákazy jsou od toho aby se porušovaly.
Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
26. 04. 2009 21:39
Budu se opakovat, ale přečtěte si celní předpisy Chorvatska. Fakt všechno dodržujete? Já jsem nikdy nic celně nedeklaroval a nikdo to po mě nechtěl. S dovozem potravin je to to samé. Jsou to nařízení, která nikdo nedodržuje a naštěstí ani systematicky nekontroluje.
Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
27. 04. 2009 14:11
A nejen to, že v rámci EU je pohyb masa, masných výrobků atd. zakázáno (kromě těch, co jsou z toho živi). Takže šiška salámu v autě........
Jenže nejsou celnice, tak nejsou kontroly. Ale stačí rakouský policajt, který se špatně vyspal a při běžné silniční kontrole tu šišku salámu najde a je vymalováno....
Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
29. 04. 2009 09:14
no tak když jí najde,tak mu jí tam necham k svačiněspinning smiley sticking its tongue out...vzhledem k tomu,že téměř vše kupujeme na místě,s sebou vozíme fakt jen tu jednu šišku salámu a párky v konzervě(bez těch by naše dítko asi nepřežilowinking smiley,tak mě tohle nechává v klidu :-)
Je teda fakt,že vloni s námi jeli známí a vezli s sebou v lednici i chlazený maso-to už by asi byla citelnější ztráta:-)
Anonymní uživatel
Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
29. 04. 2009 12:00
Hanko, bude mi zna podzim padesát a bez párků v piksle bych taky nepřežil. Tvé dítě má dobrej vkus!
Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
30. 04. 2009 09:45
omyl !!smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil .Jarka. (30. 04. 2009 11:14).
avatar Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
30. 04. 2009 10:07
Jarka.... co tato citace má společného se strachem Chorvatů o turisty????.... "Osoby cestující na území Evropské unie z Chorvatska....... to znamená, že Chorvati si k nám mohou to jídlo dovážet..... ne mi k nim.... To by bylo "Osoby cestující na území Chorvatska z Evropské unie.......yawning smiley
Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
30. 04. 2009 10:14
Omlouvám se milý Jarda, špatně jsem si článek přečetla. Každý jsme omylný ne?smileys with beer
Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
30. 04. 2009 17:38
Ahoj... ráda si vás tady lidi pročítámsmiling smiley
Jsem už zaregistrovaná nějaký ten pátek a jen se nestačím divit ,kolik tady od té doby přibylo příspěvků smiling smiley
Dovolenou už mám objednanou, zálohu zaplacenou a te´d se už jen těším , až vypukne ten den D,
Jen jedna věc mně trošku straší a to je Mexická chřipka, snad do té doby nevzniknou nějaké problémy...uzavření hranic, zákaz dovozu všech potravin atd...(přeci jenom si nějaké maso zavařuji a beru sebou)
Chtěla jsem vás proto poprosit, co si myslíte, může k něčemu takovému dojít?
Já vím, že to nemůže nikdo vědět, já jen jestli mám ty obavy sama, nebo na to taky myslíte...smiling smiley
Jinak zdravím lidi, kterým jsem už dlouho nepsala a se kterýma jsem si tady vždy super poklábosila...smiling smiley
Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
30. 04. 2009 17:58
dovoz masa a mexická chřipka, ...no nějak mi uniká souvislost
avatar Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
30. 04. 2009 18:36
...Danny...nikdy jsme spolu neklábosili, ...proto..jestli Tě to neobtěžuje si to dovolím...
...poslední dobou o zákazu vývozu potravin do Chorvatska nepřemýšlíš sama...pokud by se tento typ chřipky ( a je to velmi pravděpodobné )
rozšířil u nás ...v Chorvatsku...nebo tranzitní zemi...tak by hrozil vývoz potravin a zvláště masných výrobků vzájemně...to už se potom nekouká, jestli jen vepřové...drůbeží...ale obecně...
... tyto věci řešíme s epizoology ( veterináři mj. se specializací...nákazy zvířat )...
...protože Chorvatsko není v EU...je tato oblast citlivější...a řešila by se bohužel rychleji... než ve vzájemném vztahu zemí EU...
..nicméně..." nevyhrnujme nohavice 10 věrst před brodem..."smiling smiley
avatar Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
30. 04. 2009 18:58
------> Bessy
aby nebylo mýlky, tak čuníci prý jsou v chřipce pro nás nevinně ( o papání masíčka)...
již nějaká světová organizace řekla že s masem to nemá souvislosti...
dokonce už naši komouši v parlamentu se snažili o opatření změny názvu z prasečí chřipky na jiný název (mexická?)
nemám komouše rád, ale zde mají pravdu....název evokuje starosti...
ale, že i ty, Bessy ? confused smiley
avatar Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
30. 04. 2009 19:49
...macku...právě proto neuvádím u této chřipky její celý název...prasečí je skutečně zavádějící název a tím poškozuje zemědělský obor, který se danou výrobou zabývá... a i kdyby prasata měla chřipku, mor prasat, případně drůbež měla salmonellu, pak původci všech těchto nemocí...ať se jedná o virové, nebo bakteriální ...jsou na 100 % likvidováni při tepelné úpravě masa již teplotou nad 70 st. C...maso je při vaření a pod. tepelné úpravě naprosto bezpečně poživatelné ( neplatí však pro BSP krav...šílené krávy, Maedi Visna ovcí...obdoba BSP a další virové onemocnění způsobená tzv. priony ) ....jenže strach má velké oči a proto jsou nakažená zvířata poražena a ve většině případů vyřazena
z potravinového řetězce...
....to už ale odbočuji a jak jsem napsal výše...dovoz potravin do Chorvatska by byl vyřešen podstatně rychleji ve vztahu EU x HR...než li mezi státy v rámci EU...to je bohužel věc politická, taky se o ní loni psalo při zákazu dovozu masa do HR a nakonec to vyplulo na povrch...
...a to ...že se těmito záležitostmi zabývám...znamená....že toto už není pouze mé hobby....ale prasata přitom nechovám...
P.S. závěrem se musím prasat zastat...protože tato prasata...jako druh zvířat...za světové problémy skutečně nemohou....smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (30. 04. 2009 19:57).
avatar Re: Do Chorvatska bez masných výrobků
10. 05. 2009 15:34
nechci zakládat nové vlákno, tak to dávám sem....

před 8 dny jela parta mých kamarádů jachtařů na májovou regatu přes přechod Goričan dále k Zadaru. Stalo se neuvěřitelné, chorvatský celník jim prohlédl auto a jediné co zabavil, byla síťovka s bramborami (jak jsou balené v hypermarketech). Prý se brambory nesmí vozit. Jesti to byl záchvěv agilního celníka nevěděli. Každopádně je to úsměvné.smiling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 176
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.