Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley

Autor Đonny 
avatar Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
23. 05. 2008 13:33
Rohal,
za nás se říkalo, že kdo ještě neboural, není ještě řidičem. Buď rád, že máš dcerku vcelku a přivítej jí mezi řidiče. S autem se to vždycky nějak udělá…… já bych v nejhorším do toho HR použil půjčovnu, ale nepustil bych to. Držím palce. spinning smiley sticking its tongue out
Ttom
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
23. 05. 2008 15:30
Rohale čert vem plechy hlavne že si nic nestalo. Auto se dá řešit půjčovnou. smoking smiley
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
24. 05. 2008 18:42
............



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rohal (27. 05. 2008 13:30).
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
26. 05. 2008 13:46
Zvažuji sjet z A2 na 139km směrem na Feldbach a pak Bad Radkersburg, Lenart v Slov.Gor., Biš, Ptuj. Nemáte někdo tuto cestu vyzkoušenou? [bec%20Sebersdorf,%20okres%20Hartberg,%20Rakousko%3Eobec%20Ptuj,%20Slovinsko" rel="nofollow">www.mapy.cz]
Franta PM
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
27. 05. 2008 13:19
Ecvica napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zvažuji sjet z A2 na 139km směrem na Feldbach a
> pak Bad Radkersburg, Lenart v Slov.Gor., Biš,
> Ptuj. Nemáte někdo tuto cestu vyzkoušenou?
> [www.mapy.cz]
> =ZP@sa=r@st=sr@ssq=feldbach@sss=1@ssp=120640421_12
> 2505089_150459301_149899137@srq=route(fast,toll)yawning smiley
> bec%20Sebersdorf,%20okres%20Hartberg,%20Rakousko%3
> Eobec%20Ptuj,%20Slovinsko


Zdá se mi to nějak složité.
Proč nezkusit tady několikrát popisovanou trasu hned za A/SLO přechodem doprava a pak hned doleva pod dálnici po staré přes Šentilj, Strihovec, Kaniža, Pesnica a na kruháči vyjet na Lenart a dál přes Tmovska Vas, Janežovac na Ptuj. Máte obavy, že tudyma budou velké kolony? Nebo že by tady Slovinci omezili provoz?
Také tady někdo popisoval variantu za kruháčem u Pesnice z přivaděče ve směru na Maribor odbočit po pár metrech vpravo na souběžnou silnici. Je to tuším Šentiljská cesta, která vede až do centra Mariboru a pak za řekou se to jmenuje tuším stále Titova a z té se najede na výpadovku na Ptuj asi 200 m pod nám dobře známou světelnou křižovatkou s přivaděčem. Tohle se mi zdá docela OK. Jedu sice 14.6., tedy ještě před platností známek a vracím se v neděli 30.6., ale tuhle trasu bych si chtěl zkusit. Tak po návratu dám do placu informaci.
Franta
avatar Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
27. 05. 2008 20:31
...Rudlo...ke Tvému příspěvku ...ze dne 22.05.08...a taky Rohalovi....loni obě cesty s elegantní objížďkou přes HU ...Kórmend...Lenti...Goričan....v noci....pohoda...
...3 dny po návratu...někde na Moravě...mě za 70 tisíc ...sundal...Ital...v české Oktávii...policajti mu to spočítali...nicméně...taky to byly jen plechy....yawning smiley


avatar Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
28. 05. 2008 08:44
Tož už vím Bessy proč máš bobky jet přes Slovinsko...máš nové plechy..a co kdyby byly kradené..bys jel hold ze slovinska bez dveří by si je tam nechali jako předmět doličný smiling bouncing smiley
avatar Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
28. 05. 2008 20:06
...kolisto...tragédie je ...že je to pravda...i lak má svůj kód....smiling smiley
P.S. ...s ohledem na amortizaci ti pojišťovna nedá ani 50 %...a proč mám kupovat nové...když jsem nehodu nezavinil...a suď se s Italem...10 let...a to už vůbec nemluvím o zdejší justici...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (28. 05. 2008 20:09).
avatar Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
29. 05. 2008 07:08
tož nejlepší způsob jak sa vyhnout Slovinsku je ho zkrátka překrtkovať jak v tem českém seriálu NÁVŠTĚVNÍCIthumbs up smiley
Víte někdo jestli se nedá sjet na Šentij, přímo na hraničním přechodu. V mapě od Michelinu je silnice kopírující ten kousek dálnice k Mariboru a z Mariboru pak klasicky směr Záhřeb po staré.
avatar Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
04. 06. 2008 11:13
To je sice pravda,ale oni snad zpoplatnili i tu H2 a cestu přes Maribor.Tak hledat jak to vše objíždět bude asi pakárna.Pokud by to byl jen ten kousek dálnice na kruháč tak jo,ale jestli je to tak jak jsem to pochopil tak neuvažovat.Respektivě raději o jiné trase.

MirekŠi
Koukám, že se tu řeší spíš jestli dát 35E nebo ne, místo popisování objížděk. Já jsem jednou cestou domů špatně odbočil na nějakém kruháči a celou dálnici zprava objel po vesničkách. Dokonce tam byla i benzínka. Tak snad to půjde projet i teď. Potřebuju to jen na cestu zpátky, vracíme se 1.7. (to je sranda, co).
Dokáže někde na 100% říct, které cesty přes Maribor jsou placené? Nešlo by pak do navigace zadat "vyhnout se silnici H2, A2" nebo jak to je? To by pak bylo po diskuzi, ne?
Jsem stejného názoru. Naštěstí frčím až ke konci června a tak mají slovinští zákonodárci možnost vymyslet desetidenní nebo měsíční dálniční známku. Třeba budeme mít kliku, tak jako ji máme s dovozem jídla do Chorvatska. Už to ty trumpetové zrušili :-) Tak zatim čus a všem přeji super dovču, hezké počasí a šťastnou cestu.
avatar Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
04. 06. 2008 14:30
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
Já jsem jednou cestou
> domů špatně odbočil na nějakém kruháči a celou
> dálnici zprava objel po vesničkách. Dokonce tam
> byla i benzínka. Tak snad to půjde projet i teď.



Taky jsem tudy 2x jel. Jednou nechtěně jako ty a jednou nás tam svedli dopraváci asi kvůli nějaké nehodě. Je to ten velkej kruháč za Mariborem. Ted bych se ale tudy ject bál . Nevěřim slovincům, že nevymyslí nějakou habadůru aby nás dostali na dálnici.
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
04. 06. 2008 21:21
To koukám jak blázen co je tu lidí co přemýšlí jak se vyhnout sl.dálnici.A nebude lepší zaplatit 35 eček a je to?!!!Kašlat na Slovince atˇse s tou znánkou třeba zalknou ale mě dovču nezkazí.
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
04. 06. 2008 21:44
valeri napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Anonymní návštěvník napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> Já jsem jednou cestou
> > domů špatně odbočil na nějakém kruháči a celou
> > dálnici zprava objel po vesničkách. Dokonce tam
> > byla i benzínka. Tak snad to půjde projet i
> teď.
>
>
>
> Taky jsem tudy 2x jel. Jednou nechtěně jako ty a
> jednou nás tam svedli dopraváci asi kvůli nějaké
> nehodě. Je to ten velkej kruháč za Mariborem. Ted
> bych se ale tudy ject bál . Nevěřim slovincům, že
> nevymyslí nějakou habadůru aby nás dostali na
> dálnici.



Habaďůra aby nás Slovinci dostali na dálnici bude !!! na konci dálnice se vyplácí 40 Euro za průjezd v hotovosti !! A nenajeď na ni.thumbs up smiley
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
04. 06. 2008 21:59
A když se to projede Madarskem najedeš aspon 130 km navíc x 32 kč/benzín tak to vyjde tedy aspon podle mě nastejno jako ta dálniční známka thumbs down takže já jedu normálně po dálnici a nebudu se nekde plácat přes Madarsko jo a jedu kousek od Prahy smoking smiley
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
04. 06. 2008 22:43
Lidičky, dovedete si představit, jak bude ta cesta objíždějící dálnici těžce přeexponovená? Aby jste se k tomu moři vůbec dostali...smoking smiley
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
05. 06. 2008 07:07
mám jiný způsob. Slovincům se nevyhýbám. Ale chorvatům ano. Přes Vídeň do Mariboru pak směr na Ljublanu a na Postojnou. Potom dolů na Rijeku a po staré jadranské magistrále dolů. Když zaplatit tak jenom jednomu. slovincům zaplatit musím, tomu se nevyhnu, ale chorvati se dají objet. Možná to bude trvat déle, ale zase se nemusí čekat fronta před Malou kapelou a Svetim rokem
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
05. 06. 2008 07:21
Hmm tak to je úžasný nápad! Já jedu až na Pelješac a tak to abych vyjel tak o tři dny dřív eye popping smiley
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
05. 06. 2008 07:50
renonous napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A když se to projede Madarskem najedeš aspon 130
> km navíc x 32 kč/benzín tak to vyjde tedy aspon
> podle mě nastejno jako ta dálniční známka thumbs down
> takže já jedu normálně po dálnici a nebudu se
> nekde plácat přes Madarsko jo a jedu kousek od
> Prahy smoking smiley

Tak tedy nevím. Vždycky mě vycházelo přes Maďary kratší nebo skoro stejně, a dodnes tak vychází. Brno -Split přes Vídeň je 849,8 km a přes Bratislavu, Szombathely a Redics je to 854,7, což je přes Maďary o 4,9 km více thumbs up. Když to vezmu z Prahy, Tak Praha Split přes Vídeň je 999,6 km a přes Szombathely a Redics 1039,6 což je přes Maďary o 40 km dále.No a když to vezmu přes Letenye, tak je to jen o 34,6 více než přes Vídeň z Brna a z Prahy je ten rozdíl 69,7 km. Tak tedy nevím, , kde jsi vzal těch 130 kilců.
smileys with beersmileys with beer
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
05. 06. 2008 08:31
Přátelé,

skutečně se postavím za Sally, neboť mám vcelku super kilometrovník a , ačkoliv jsem byl vždy milovníkem trasy Praha-Linz-Graz-Maribor atd, kilometrově to přes Maďarsko vychází max o 42 km více, min o 35.
Takže nevím, kde jsi sebral těch 130 km. Jinak k té naftě, ceny jsou dnes takové, za týden mohou být diametrálně odlišné, všichni jistě vidíte, co se u nás stalo během jednoho měsíce s cenou nafty.Jsem pražák a na okruhu okolo Prahy za 1 měsíc cena vyskočila o 3,70,-Kč/l. Nikdo nemůže vědět, jestli např. Slovinci nezvednou cenu nafty, která je v daném regionu nejlevnější.
avatar Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
05. 06. 2008 08:45
hambakamba napsal(a):
-------------------------------------------------------
> mám jiný způsob. Slovincům se nevyhýbám. Ale
> chorvatům ano. Přes Vídeň do Mariboru pak směr na
> Ljublanu a na Postojnou. Potom dolů na Rijeku a po
> staré jadranské magistrále dolů. Když zaplatit tak
> jenom jednomu. slovincům zaplatit musím, tomu se
> nevyhnu, ale chorvati se dají objet. Možná to bude
> trvat déle, ale zase se nemusí čekat fronta před
> Malou kapelou a Svetim rokem


To není nejlepší nápad. Po magistrále pojedeš tak 40-50 km/hod a na každým rohu policajt. Nevim kdy, kam ani odkud jedeš, ale pokud nejsi průkopník a nejedeš na přelomu červen/červenec, počkej na to s čím přijedou první dovolenkáři zpět. Já sem si zatim předběžně vybral trasu na Mureck, ale konečný rozhodnutí udělám až po zkušenostech ostatních. Naštěstí jedu až poslední týden v srpnu.
Jako nejlepší řešení "slovinskýho problému" se mi ale jeví koupit tu známku a třeba 4-5x jí otočit. Pak by se cena pro jednotlivce dostala na adekvátních 200,- kč. Zároven se mi to strašně líbí (aniž bych byl škodolibej) jako odpověd slovincům. Proto bych možná navrhnul udělat něco jako už existující výjezdový kalendář, ale na známky. To vše za předpokladu, že se nikam nepíše SPZ.
Jinak jsem od C. Budějovic, takže kdyby se pak někdo chtěl domluvit, pište na SZ. Snadno bych si po okolí pro známku k vám dojel.
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
05. 06. 2008 11:38
A co takhle Brno, Vídeň, dále po A2 - na 44km (Wiener Neustadt) se napojit na S4, pak v Mattersburgu na S31 a ta vede skoro až na maďarský hranice, dále na Kösseg, Szombathely, Körmend a dál na jih?
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
05. 06. 2008 14:10
Jedna malá rada!

každý kolem sebe máme určitě někoho známého, příbuzného, kolegu z práce, který jede během sezony také k moři skrze Slovinsko. Není nic snazšího, než se s ním domluvit na společné koupi známky, kterou si během letní sezony proste půjčíte. Co stačí udělat? Před nalepením na sklo lepivou plochu známky potřít olivovým olejem. Ta sice potom na skle dobře drží, ale nepřilepí se. Pokud nemáte v rukou třas jako Muhamad Ali, krásně ji po týdnu slepíte a předáte dalšímu řidiči. Je to jen o šikovnosti. Je to vyzkoušené a mnohokrát opakovatelné.

Celý tento slovinský nápad je pouze buzerace, která není ani z 1% založena na racionálním úsudku. Prostě s nimi cloumá vztek, že k nim k moři se nikdo válet nejezdí, to je celá záležitost. Ano, přiznávám, je to česká vych*anost, ale 35E za 15km dálnice? thumbs down Nenechte se okrádat!
avatar Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
05. 06. 2008 14:24
Prostě to objedu, ta objížďka není složitá a vede podél současné placené trasy. Vždy mám na výběr a já si vybral, nechci zaplatit tak pojedu okolo, ale nebudu se snižovat k podvodům. V rakousku platím, v chorvatsku chci tak taky platím, ale nechci aby mi k přízvisku "paštikář"přibylo "podvodník a zloděj".
K heslu "Nenechte se okrádat" přeci nepřidám "Okrádejte".
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
05. 06. 2008 14:33
Drive byl mýtný poplatek na trase Spielfeld-Maribor necelé 1 Euro. Pokud by si Slovinci rekli: Dobre, mame to tu pretizene, specielne na tento usek to zvedneme na 5E ... zkousnul bych to, maji recht. I kdyby to zvedli na 10E budu skripat zubama, ale pojedu ... jenze 35E (pokud samozrejme beru v uvahu,ze pouzivam a opet pouziju jen tento usek) je uz neskutecny ulet! To mi nikdo nevymluvi moody smiley myslete si o me co chcete. Objizdne trasy budou v prvnich 14 dnech cervence sebevrazda a jedno velke parkoviste, do toho bych nesel a nepujdu!
avatar Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
05. 06. 2008 14:38
35 E za ten úsek je opravdu hodně, ale použít cizí majetek (dálnici) a nechtí za to zaplatit.......... to ne ,to raději to okreskové parkoviště.
My letos popáté pojedeme na Cres. Mám vyzkoušené 3 různé trasy. Nejlepší je samozřejmě klasika Hatě, Vídeň, Graz, Maribor, Záhřeb, Cres, tato trasa měří z Hradce Králové 850 km. Těch 13 km po slovinské dálnici od hranic do Mariboru se dá lehce objet zrovna po takové silnici, která vede pak z Mariboru na hranice s Chorvatskem. Loni jsem poprvé vyzkoušel cestu přes Slovensko a Maďarsko. Trasa byla o 3 km kratší, což mě dost překvapilo. Byla o něco málo pomalejší, jezdím s karavanem, takže rozdíl mezi dálnicí a normální silnicí nemám tak velký jako sólo auta. Že by mě ale nějak nadchla, to ne. A nejhorší trasa pro mě byla po Slovinské dálnici přes Lublaň, tam mně vadilo množství mýtnic, ty už letos nebudou a hlavně cesta od dálnice do Rijeky byla nekonečná a průjezd Rijekou taky nic moc. Ať si každý vybere tu svoji trasu a netvrdí, že je nejlepší. Každému vyhovuje něco jiného.
Racetiger
Re: Jak se vyhnout slovinské dálnici?angry smiley
05. 06. 2008 19:42
Kdyby jsi tu neplácal blbosti vlákno by začalo jedním dotazem a následovaly by 2-3 odpovědi. Takto vznikne nepřehledná patlanice chytrostí který vše znepřehlední a lidi se ptaj dokola, aby nečetli 2O takovejch blbostí co píšeš ty, než najdou odpověď kterou potřebují. Mysli, nic nepiš a když tak odpověď k věci!!!!!
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 218
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.