Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR

Autor david 
Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
26. 05. 2008 16:03
Já doufám, že to s tou iniciativou nebudou přehánět. Jitko, pokud bys chtěla být v klidu, vzala bych si s sebou asi rodný list dětí. Já taky přemýšlím, jak poznají, že vezu svoje děti, které sice mám zapsané v pase, ale jejich fotka tam není, takže bych klidně mohla převážet úplně jiné děti přibližně stejného věku. Oficiálně Chorvati uvádějí, že děti mohou být zapsané v pase rodičů, ale s fotkou. Tady na stránkách jsem se dočetla, že podle chorvatského velvyslanectví stačí zapsat v pase rodičů, o fotce nic. Tak nevím, ani už to neřeším. Naštěstí jsme na pobyt neplatili zálohu, takže když budou Chorvati dělat problémy, otočíme to na Slovensko do termálů. smileys with beer
Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
27. 05. 2008 23:20
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A jak to je, když pojedu s vlastními dětmi, které
> sice mají svůj pas, ale nikde není psáno, že jsou
> moje ? V pase nemají ani bydliště, ani údaje o
> rodičích. Máme všichni stejné příjmení, ale to
> bych si mohla vzít i děti od švagrové !!!! Prosím
> o odpověď. Díky

Skoč na úřad s pasem a nech si je zapsat !! Jedno děcko 50 kč. A je po problému !!!
Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
27. 05. 2008 23:32
Tak jsem nějak přemýšlel (vyjímečně) a dospěl jsem k závěru,že do HR jezdíme již drahně let. Neberu to jako srdeční záležitost,ale prakticky.Minimální jazykové bariéra,dostupnost,cena.To jsou plusy.
Letos,místo toho,aby nám Chorvati cestu ulehčili,když jim tam vezeme nezanedbatelnou sumu peněz,tak vymýšlejí lejstra,povolení,razítka.Teď ještě vychcaný (pardon)Slovinci s tou známkou.
Přehodnotil jsem náhled na HR. Každý rok domácí zdražuje,poslední roky dost razantně !! Za co ?? Stále stejné vybavení apartmánu,95% pobřeží je kamenité,pro děti minimální vyžití,žádné aqaparky,tobogány,bazény.Jen moře. Nic víc.
Nevím,jsem na vážkách. Možná příští rok prubnem Itálii nebo Španělsko,ale třeba ne a Chorvati nás za 3 týdny překvapí yawning smiley
Moc díky za rady, ale po problému není, - na úřadě jsme byli. Do pasu se dají zapsat děti POUZE do 10 let !!! Potom už musí mít vlastní pas. Nad tím rodným listem jsem už také přemýšlela, ale právě na úřadě mi řekli, že je to zbytečné, jedině že by byl přeložený buď do angličtiny, nebo chorvatštiny. No, už to neřeším, sice jsme se na dovolenou moc těšili, ale pokud budou problémy, pojedeme také někam jinam. A to nás určitě bude víc.
Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
28. 05. 2008 13:33
Rodný list nemusí být přeložen ani do angličtiny ani do chorvatštiny. Psali to jak na idnes.cz, tak i mě přímo paní z českého velvyslanectví v Chorvatsku i zaměstnanec chorvatského velvyslanectví v Praze.
Dětem, kteří jedou s rodiči, stačí jen pas (pokud nejsou zapsáni v pase rodičů). Pokud se dítě jmenuje jinak než rodič, je nutné vzít ještě rodný list a oddací list - není třeba překladu.
Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
28. 05. 2008 15:22
Já nevím,ale jakékoliv lejstro je bez překladu asi k prdu !! Představuju si jak chorvatskej pasovák študuje český rodný či oddací list nebo rozvodovej rozsudekthumbs down
Tom
Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
28. 05. 2008 15:26
On to študovat nebude... je to jen pakárna a obyčejnej celník se na to určitě v tom provoze vykašle...
Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
29. 05. 2008 11:24
i když je to nepochopitelné, je to tak. můžete se podívat na stránky Ministerstva zahraničních věcí - http://www.mzv.cz/wwwo/mzv/default.asp?ID=5325
Můžu mít prosbu? V červenci odjíždím s přítelem do Chorvatska a není mi ještě 18 let. Můžete mi prosím napsat na email, kde to musí být ověřeno??? Děkujispinning smiley sticking its tongue out
Jako podle mě je tohle uplná blbost.Dost mě to štve.Kdo tohle mohl vymyslet.Mě je teď 17 a pokud budu chtít jet s babičkou a nebo s kamarádkou a jejími rodiči tak potřebuji blbej souhlas.Bože to zas bude otrava.angry smiley.........To snad radši zůstanu doma.eye rolling smiley
Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
11. 06. 2008 20:13
Souhlas musí být opatřen ověřeným podpisem od notáře nebo matriky .
Ahoj, čtu Vaše příspěvky, jelikož letos do Chorvatska také cestuji a MZV schálilo a poskytlo na webových stránkách přeložený souhlas o cestování nezletilých do Chorvatska. Stačí, když navštívíte se stránky MZV a stáhnete si jej, pak už jen necháte podepsat notářem či matrikou za zhruba 40,- .
Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
12. 06. 2008 10:16
Podepsat si to musíte vy. Notář vám jen ověří, že jste to skutečně podepsali vy....eye popping smiley
Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
12. 06. 2008 20:57
Já jsem rozvedená a syna mám ve své péči ,nemám ho v občance ani v pase Požádala jsem o radu a ze Zágrebu mi přišla odpověď ,že mi stačí rodný list,kde jsem napsaná jako jeho matka. Nechám si ověřit kopii a prostě budu doufat,že nechytnu nějakého aktivního celníka .
avatar Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
13. 06. 2008 10:09
ssnipp: Určite Vám bude stačiť rodný list, kde ste uvedená ako jeho matka. Samozrejme k tomu platný cestovný doklad pre syna. Ono sa uvádza, že pokiaľ dieťa necestuje v sprievode rodiča, tak treba spomínaný formulár. Ak ste však rozvedená a syn má prípadne iné priezvisko ako vy, je dobré vziať so sebou jeho rodný list - to by malo stačiť.
Zdravim chcem sa spýtatať tento rok chcem zobrať svojho brata na dovolenku do chorvacka ma 16 rokov a má len obcianský preukaz môže isť aj na ten bez pasu idem už 1.7.2008 tak vybaviť pas by už nieco stalo dakujem za radu
Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
14. 06. 2008 08:59
V dnešním Blesku jsou rady k cestě do Chorvatska a v oddílu "doprava" je uvedeno, že musíte mít mezinárodní řidičský průkaz. Není to blbost?
Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
14. 06. 2008 09:03
No to se mi zda teda jako blbost thumbs down
avatar Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
14. 06. 2008 09:31
To Pegin - kdyby jsi měla věřit každé kravině co píšou v Blesku,tak musíš skončit přinejlepším v Bohnicích.Vem si náš řidičak a vyraz na Jadran a Blesk nech doma.Přeji pohodovou dovču.smileys with beer
avatar Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
14. 06. 2008 18:21
Není to blbost je to BLESK s čistého nebe,jako vždy kravina thumbs down Proto ho ani nekupuji,to co tam je na druhý den stejně již večer je na Nově thumbs up smiley

MirekŠi
Cestujeme také do CHorvatska mám 15 dceru,která má svůj pas a já jí mám stále napsanou v pase u sebe.Jelikož jsem se znovu vdala a mám jiné příjmení než dcera psala jsem na velvyslanectví a pokaždé mi napíšou něco jiného co musím udělat,nejdříve to bylo,že stačí když jí mám zapsanou v pase poté zase,že musím ověřit a okopírovat její rodný list a oddací list bez nějakého překladu tak jsem z toho nějaká zmatená co je tedy správně.Nerada bych dovolenou končila na hranicích.Může mi někdo poradit.Děkuji
Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
19. 06. 2008 08:31
Pro kopretinu:

I já mám stejný "problém". Z velvyslanectví jak našeho tak chorvatského mi přišlo (dokonce mi to pak poslali i faxem), že dítě musí mít svůj pas, sebou potřebuji pro jistotu rodný list dítěte a svůj oddací list. Jinak by to mělo být vše bez problémů. Ale myslím si, že fakt asi moc plašíme, že to bude v pohodě.
Tak všem hezkou dovču smileys with beer
Ahoj Jani moc děkuji za radu a přeji taktéž krásnou dovču.smiling smiley
Jěště pro Janu rodný list a oddací list musí být ověřen?A vzít sebou kopie,že? Díkyspinning smiley sticking its tongue out
Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
21. 06. 2008 15:01
A co když pojede někdo 17ti letý s pasem nebo OP sám?
Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
23. 06. 2008 08:40
Pro kopretinu:

na ambasádě mi bylo řečeno, že nepotřebuji přeložené doklady, ale asi si je jen ofotím a nechám ověřit. Nechce se mi brát si sebou originály.
Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
31. 03. 2009 09:44
Tak od 1.4.2009 jsou formuláře zrušené: [www.novinky.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jirka-s (31. 03. 2009 09:44).
Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
31. 03. 2009 09:47
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 17:55).
avatar Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
22. 04. 2009 19:08
Nevím,zda jsem se trefil do vlákna,ale chci se s Vámi podělit o dnešní zkušenost s úředním šimlem a optat se Vás na Vaší zkušenost.Dnes jsme byli se synem na úřadě požádat o vydání pasu /pro mého syna-je mu 10 let/.Místo jednoduchého administrativního úkonu jsme zůstali nevěřícně čučet.Musím prokázat ,že můj syn je občanem tohoto státuangry smiley/nepostačuje jeho,můj a manželčin rodný list,náš oddací list,ale održeli jsme přiložené lejstro
To je teda buzerace,co vy na to?? jaká je Vaše zkušenost??moody smiley
avatar Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
22. 04. 2009 19:21
Již dlouhou dobu zcela běžná procedura při podání žádosti o cestovní pas. Objevil jsi Ameriku, ale to nic. Prostě to ber tak jak to je, nic s tím neuděláš.smiling smiley Přeji pevné nervy při cestách po českých úřadech.yawning smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 96
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.