Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR

Autor david 
avatar Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
01. 05. 2008 14:15
Novým Zákonem o cizincích, který je platný od 1. ledna tohoto roku, s cílem ochrany nezletilých cizinců (do 18-ti let) předepsané jsou zvláštní podmínky, které musí splnit při vstupu, výstupu a tranzitu přes území Republiky Chorvatsko.
Znamená to, že nezletilý cizinec který bez zákoného zástupce vstupuje nebo vystupuje do/z Republiky Chorvatsko (nebo je v tranzitu) musí mít doklad o schválení zákoného zástupce, doklad musí obsahovat následující:
• osobní údaje o zákonném zástupci nezletilého cizince
• osobní údaje o plnoleté osobě v jejimž doprovodu vchází nebo vychází
• prohlášení o schválení
• účel pobytu
• doba pobytu
• doba platnosti schválení
• podpis zakonného zástupce
Doklad o schválení musi byt ověřen u notáře nebo u jiného kompetentního úřadu, který je oprávněn pro ověřování dokladů v zemi cizince a musí byt přeložen do chorvatského jazyka od schváleného soudního tlumočníka, kromě případů, kdy se jedná o občany Evropské unie, Evropského hospodářského prostoru a Švýcarské konfederace. V tomto případě stačí, aby plnoletá osoba v jehož doprovodu se nachází nezletilý cizinec, měla schválení jeho rodičů, nebo zákonného zástupce, ve kterém jsou uvedeny všechny náležitosti obsahu a která je ověřena u příslušného úřadu schváleného za ověřování dokladů země jejiž je nezletilý cizinec občan, bez překladu do chorvatského jazyka.
Doklad o schválení muže být sepsán i v chorvatském jazyce a ověřen na velvyslanectví nebo na konzulátě Republiky Chorvatsko v cizině.
Plnoletá osoba, v jehož doprovodu nezletilá osoba vchází nebo vychází do Chorvatska, je povinna při odbavení hraniční kontroly dát policejnímu úředníku k nahlédnutí originál nebo ověřenou kopii dokladu o schválení, úředník si udělá kopii, na doklad dá razítko a vrátí ho pověřené osobě.
Vyjímečně, souhlas pro nezletileho cizince – denního migranta, který navštěvuje školu v Chorvatsku a hlasí jen na jméno nezletilého cizince, s tím že je doba platnosti schválení jen po dobu trvání školního roku, a doba pobytu na pracovní dny v týdnu.
Nezletilý cizinec pro vstup/výstup do/z Republiky Chorvatsko v doprovodu jednoho z rodičů nemusí mít souhlas druhého rodiče, vyjímkou je pokud druhý rodič (zakonný zástupce) výrazně ve psané formě neklade odpor.
Vzhledem na specifické jednotlivé druhy dopravy a mezinárodní standarty, které se v tom případě uplatňují pro nezletilé, které mají za účel zvýšenou pozornost a kontrolu nad pohybem nezletilých osob, pohybem nezletilých cizinců přes státní hranice Republiky Chorvatsko, mimo již uvedených podmínek pro jejich vstup do Republiky Chorvatsko, umožňuje se i v určitých druhých případech, kdy není zapotřebí mít doklad o schválení ověřený u notáře nebo u druhého orgánu, který je oprávněn za ověřování dokladů ve státě nezletilého, respektive velvyslanectví/ konzulatě Republiky Chorvatsko v cizině, a to:
• když cestuje s průvodním dopisem nezletilé osoby vystaveným operátorem aerolinek souhlasně s mezinárodní společností leteckých převozníků (IATA) a doporučenou praxí
• když je ve skupině školní exkurse v doprovodu učitele nebo profesora, který má seznam všech účastníků exkurze ověřen kompetentní školní institucí, a nezletilá osoba má odpovídající cestovní doklad vystavený souhlasně předpisům jeho státu z kterého je možno potvrdit totožnost
• když se nachází na ověřeném seznamu právní osoby která organizuje skupinový přájezd nezletilých osob do Rebubliky Chorvatsko a která dá svou garanci, že jejich pobyt bude využit za schváleným učelem.
Podmínky, které nezletilí cizinci musí splnit při vstupu, výstupu a tranzitu přes území Republiky Chorvatsko budou platné do vyhlášení výkonných aktů Zákona o cizincích, kterým bude možné uvedené podrobněji upravit. Vyhlášení výkonných aktů Zákona o cizincích je plánované do konce prvního čtvrtletí roku 2008.
Kontakt: Ministerstvo vnitra Republiky Chorvatsko, Ulica grada Vukovara 33, 10000 Zagreb, tel.: +385 1 6122 111
Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
01. 05. 2008 16:32
Moje dcéry idú do Chorvatska 30.6. s mojim otcom, teda s ich dedkom.Je to zájazd od otcovho zamestnávateľa , organizovaný cestovkou.Potrebujú teda odo mňa tiež taký doklad? Ak ano, stačí aby bol podpísaný len jeden rodič? Ďakujem za odpoveď.
avatar Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
01. 05. 2008 17:21
to Miriam
v tom, co sem dal Slofik píší:
Nezletilý cizinec pro vstup/výstup do/z Republiky Chorvatsko v doprovodu jednoho z rodičů nemusí mít souhlas druhého rodiče, vyjímkou je pokud druhý rodič (zakonný zástupce) výrazně ve psané formě neklade odpor.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil jeliman (01. 05. 2008 18:42).
avatar Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
01. 05. 2008 17:51
k notáři se stejně asi bude muset, tak bych se ho předem optal....
a zájezd od dědy z práce není skupinový zájezd právnické osoby, která organizuje zájezd dětí....
Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
02. 05. 2008 18:43
Tak že !!! Viz Slofik výše: Odpověď z velvyslanectví RH : Dítě které doprovází zákonný zástupce a má ho zapsané v pase bez problémů !!! Horší je kdo veze "cizí"dítě- Nutný souhlas zákonného zástupce v českém jazyce s ověřeným podpisem+překlad do chorvatštiny soudním překladatelem !!!!!
Mimo- cesty letadlem-souhlas ověřuje letecká společnost a je součástí letenky a organizované sportovní a kulturní akce.
V případě zájmu přepošlu na majleye popping smiley



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Luboš (02. 05. 2008 19:46).
Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
02. 05. 2008 21:15
Podľa internetovej stránky nášho ministerstva zahraničných vecí sa nevyžaduje preklad do Chorvatštiny.
avatar Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
02. 05. 2008 22:18
co jsem napsal blbě v odpovědi Miriam?
- děda co poveze její dcerky bude muset mít písemný souhlas zákonného zásrtupce, protože zájezd od dědy z práce není skupinový zájezd právnické osoby, která organizuje zájezd dětí.. to by se řešilo hromadným seznamem dětí u pořadatele....
- ten souhlas bude ověřen u notáře a teď šlo o to co se ptala Miriam - zda na tom ověření stačí podpis jenom jednoho rodiče ? Tak jsem napsal ať se raději optá předem u notáře....jasné to vůbec není, např kdo je zákonný zástupce třeba u rozvedených atd

-a to, co jsem napsal, že - nezletilý cizinec pro vstup do Republiky Chorvatsko v doprovodu jednoho z rodičů nemusí mít souhlas druhého rodiče, a tedy stačí aby byl zapsán v pasu nebo v OP je samozřejmé, a problému Miriam se to vůbec netýká.
Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
02. 05. 2008 22:29
Miriam napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Podľa internetovej stránky nášho ministerstva
> zahraničných vecí sa nevyžaduje preklad do
> Chorvatštiny.

Nevím co píše vaše ministerstvo,ale tohle je informace velvyslanectví Chorvatska !!Na druhou stranu !!!Dá rozum,že když přijede na hranice Čech,Slovák,Maďar,Polák.Tatar,tak mu bude asi prd platný lejstro v jeho rodné řeči,které předkládá zelený uniformě,která umí pouze Chorvatsky a to ještě mizerněconfused smileyconfused smiley

Osobně : Naše úřady nám také potvrdili,že potvrzení potřeba není,ale Chorvatovi na hranicích bude šumák názor našich úřadů !!! Blbě se vyspí,manželka mu nedá,přítel mu nedá a vznikne problém schopný zničit dovolenou na kterou se těšíme od podzimu. Tudíž : Soudní překlad cca 250-300 kč



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Luboš (02. 05. 2008 22:42).
avatar Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
02. 05. 2008 22:31
Miriam napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Moje dcéry idú do Chorvatska 30.6. s mojim otcom,
> teda s ich dedkom.Je to zájazd od otcovho
> zamestnávateľa , organizovaný cestovkou.Potrebujú
> teda odo mňa tiež taký doklad? Ak ano, stačí aby
> bol podpísaný len jeden rodič? Ďakujem za odpoveď.

co jsem napsal blbě v odpovědi Miriam?
- děda co poveze její dcerky bude muset mít písemný souhlas zákonného zástupce, protože zájezd od dědy z práce není skupinový zájezd právnické osoby, která organizuje zájezd dětí.. to by se řešilo hromadným seznamem dětí u pořadatele....
- ten souhlas bude ověřen u notáře a teď šlo o to co se ptala Miriam - zda na tom ověření stačí podpis jenom jednoho rodiče? Tak jsem napsal ať se raději optá předem u notáře....jasné to vůbec není, např kdo je zákonný zástupce třeba u rozvedených atd

-a to, co jsem napsal, že - nezletilý cizinec pro vstup do Republiky Chorvatsko v doprovodu jednoho z rodičů nemusí mít souhlas druhého rodiče, a tedy stačí aby byl zapsán v pasu nebo v OP je samozřejmé, a problému Miriam se to vůbec netýká.
avatar Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
03. 05. 2008 07:59
tak jo, v nejlepším přestat...
mažu fórum Chorvatsko ze svých oblíbených...
už jsem se tu napsal ptákovin dost...
a pokud jsem zde někoho naštval tak sorry ....
Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
03. 05. 2008 08:13
jeliman napsal(a):
-------------------------------------------------------
> tak jo, v nejlepším přestat...
> mažu fórum Chorvatsko ze svých oblíbených...
> už jsem se tu napsal ptákovin dost...
> a pokud jsem zde někoho naštval tak sorry
> ....[smajlici-1.ic.cz]


Jelimane, ještě počkej s tím mazáním. Máš na foru mnoho zajímavých informací. A někomu se nikdy neodvděčíš, i kydybys to napsal zlatým písmem.
avatar Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
03. 05. 2008 09:20
Jelimane, co blázníš, chceš odejít, aniž jsi mi dal mušličky? Ještě k tomu takový srdceryvný mávající smajlík....
Ber to tak, někdo se špatně vyspí, tak si řekne -. dám si pár červených....a nějak ten den...noc....přežiju. Přej jim to....co s něma.....my jim to sebevědomí nedodáme, ani je nepochlapíme, případně nepoholčičíme....., tak ať si červení........oni mají se sebou problém, ne ty......
Za normální názor - pokud není vulgární a zlý a nebo děsně " mimo mísu " - se prostě červené nedávají......a když mám jiný názor, zkušenost, poznatek, tak ho napíšu......A co bude v létě na hranicích s HR ? - " To se nikdo nedoví, ty můj kvítku medový......"



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rero (03. 05. 2008 09:30).
Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
03. 05. 2008 09:57
Páni, mrzí ma, že túto diskusiu som rozvírila ja.Chcem ale poďakovať všetkým, čo sem píšu napríklad také príspevky ako SLOFIK, mne to skutočne pomohlo, pretože keď som to prečítala aj môjmu otcovi tak sme sa na seba pozreli, že tak toto nás vôbec nenapadlo, že by sme potrebovali niečo také ako je doklad pre deti.Žijeme s otcom v jednej domácnosti a berieme to úplne normálne, že s ním moje deti niekde chodia.Ale teraz idú do Chorvatska s ním prvý-krát.
A JELIMANE, myslím si, že na toto fórum chodia ľudia v prvom rade preto, že sa chcú podeliť o zážitky, pocity , dobré rady, dajú aj svoj názor, možno aj taký s ktorým nesúhlasíme ( na šťastie nie sme klonovaní ) to všetko ľuďom strašne pomôže ako aj mne v tomto prípade, preto sa na pár zle naladených ľudí môžeš vykašľať.
Všetkým Vám prajem pekný deň a idem žehliť.
avatar Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
03. 05. 2008 10:19
CESTOVÁNÍ NEZLETILÝCH OBČANŮ ČR DO CHORVATSKA
Pokud nezletilý občan ČR cestuje do Chorvatska bez zákonného zástupce s vlastním cestovním dokladem je nutné, aby měl s sebou písemný souhlas zákonného zástupce dle níže uvedených podmínek.

Článkem 25 Směrnice o cestovních dokladech cizinců, vízech a úředním postupu vůči cizím státním příslušníkům (NN 36/08, vstup v platnost 7. dubna 2008) je předepsáno následující: souhlas zákonného zástupce nezletilého cizince do 18 let z článku 8 Cizineckého zákona musí obsahovat:

Osobní údaje zákonného zástupce
Účel a období pobytu
Trvání pobytu
Období, na které se vydává souhlas
Podpis zákonného zástupce

Souhlas musí být opatřen notářsky ověřeným podpisem zákonného zástupce a přeložen soudním překladatelem do chorvatštiny nebo angličtiny !!!

Výše uvedený souhlas není zapotřebí pokud nezletilý cizinec:
Cestuje letecky a byl mu vydán průvodní list pro cestování nezletilé osoby leteckého operátora v souladu s IATA standardy.
Cestuje v rámci školního výletu, je uveden na seznamu účastníků školního výletu, který je přeložen soudním překladatelem do chorvatštiny nebo angličtiny a má vlastní cestovní doklad.
Cestuje v rámci sportovní nebo kulturní akce, je uveden v seznamu účastníků a má platný cestovní doklad.
avatar Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
03. 05. 2008 10:23
Tak jěště k tomu vycestování nezletilých do zahraničí.Komu to pomůže tak ať si vyplní tuto žádost.

SOUHLAS RODIČŮ – PROHLÁŠENÍ O SCHVÁLENÍ

Já (jméno a příjmení), bytem ……………, rodné číslo………. otec
a
já (jméno a příjmení), bytem ………., rodné číslo ……….. matka

tímto dáváme souhlas k tomu, aby naše dcera/syn (jméno a příjmení dítěte), rodné číslo, vycestovala do Chorvatska za účelem dovolené v termínu ……. (termín dovolené) s prarodiči (jméno a příjmení, bytem………, rodné číslo) – dědeček, jméno a příjmení, bytem …….., rodné číslo) – babička. Doba platnosti tohoto souhlasu je od …………… do ………

V Ostravě, dne ………



Podpis obou rodičů
avatar Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
03. 05. 2008 19:23
To se zas něco změnilo,že je nutný překlad do chorvatštiny??? Pro občany EU to podle výše uvedených informací není nutné !!! Zase další zbytečné výdaje .

Viz:
Doklad o schválení musi byt ověřen u notáře nebo u jiného kompetentního úřadu, který je oprávněn pro ověřování dokladů v zemi cizince a musí byt přeložen do chorvatského jazyka od schváleného soudního tlumočníka, kromě případů, kdy se jedná o občany Evropské unie, Evropského hospodářského prostoru a Švýcarské konfederace. V tomto případě stačí, aby plnoletá osoba v jehož doprovodu se nachází nezletilý cizinec, měla schválení jeho rodičů, nebo zákonného zástupce, ve kterém jsou uvedeny všechny náležitosti obsahu a která je ověřena u příslušného úřadu schváleného za ověřování dokladů země jejiž je nezletilý cizinec občan, bez překladu do chorvatského jazyka.

MirekŠi



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tvsat (03. 05. 2008 19:31).
avatar Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
03. 05. 2008 19:31
Pro občany EU to asi nutné nebude, ale HR není v EU a tak si může vymýšlet co chce.
Můj syn pojede s rodinou kamarádky tak mu budu muset sebou dát také to povrzení a každá koruna je dobrá.
Pan Slofik nahoře napsal o novém zákonu pro cizince MV Chorvatské republiky a tam se píše že doklad musí byt přeložen do chorvatského jazyka od schváleného soudního tlumočníka, kromě případů, kdy se jedná o občany Evropské unie....
Někde na chorvatských stránkách by tento zákon měl být v chorvatštině. Tak dle mého hloupého rozumu by bylo lepší, aby se předešlo nedorozuměním jak píše pan Cimrman, si ten zákon okopírovat na kus papíru a na hranicích ukázat. Nemuselo by se platit 250-300 Kč za soudního překladatele jak píše pan Luboš. On bude stačit poplatek u notáře za potvrzení prohlášení.
Ještě jednou se sem motám, protože jsem si ještě jednou pozorně přečetla článek pan Slofika a tam se píše:
Podmínky, které nezletilí cizinci musí splnit při vstupu, výstupu a tranzitu přes území Republiky Chorvatsko budou platné do vyhlášení výkonných aktů Zákona o cizincích, kterým bude možné uvedené podrobněji upravit. Vyhlášení výkonných aktů Zákona o cizincích je plánované do konce prvního čtvrtletí roku 2008.

a tak mi napadlo, protože vidíme u nás jak je to se změnami zákonů, schválili to opravdu? neví to někdo?
avatar Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
04. 05. 2008 09:21
Já si to nechám jen přeložit do AJ a doufám že to bude stačit.
Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
04. 05. 2008 10:33
Já si to raději přeložila do HRJ a AJ a CZ originál.
Nerada bych pro dceru jela cca. 400 km k hranicím v největšim blázinci co nastane.eye rolling smiley

Notářka mi poradila, ať mám 2krat CZ jako orig. a k tomu vždy příloha (tj.CZ+AJ a CZ+HRJ) vše pečetí a s kul. rázítkem spojila a ověřila.
Zaplatila jsem 140,-KĆ.
Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
04. 05. 2008 15:01
SOUHLAS ZÁKONNÝCH ZÁSTUPCŮ K VYCESTOVÁNÍ NEZLETILÝCH DĚTÍ S DRUHOU OSOBOU

Nařízením článku 8. Zákona o cizích státních příslušnících,
nezletilý cizinec, který cestuje do RH bez doprovodu zákonných zástupců musí mít ověřený souhlas zákonného zástupce, s následujícími údaji:

osobní údaje zákonných zástupců
osobní údaje plnoleté doprovázející osoby
znění souhlasu
účel a doba pobytu, pro který se souhlas vydává
podpis zákonných zástupců

souhlas musí být přeložen soudním tlumočníkem do jazyka chorvatského, vyjímečně lze uznat překlad i do jazyka anglického.


VYJÍMKY, u kterých se považuje, že nezletilá osoba má souhlas zákonných zástupců:

cestuje letadlem a má řádný doklad z letecké společnosti dle standardní praxe
cestuje s řádným cestovním dokladem na základě školní exkurse a je uveden na seznamu účastníků zájezdu, který je potvrzený školní institucí a přeložený do jazyka chorvatského nebo anglického
účastní se sportovní nebo kulturní manifestace a je uveden na seznamu účastníků a cestuje s řádným cestovním dokladem




Odpověď konzulátu republiky Chorvatské.

Tak hovoří paragrafy eye popping smiley



Upraveno 4krát. Naposledy upravil Luboš (04. 05. 2008 15:03).
No a aby toho tady nebylo málo,tak pokud má někdo děti ve střídavé péči,tak je nutno vzít rozsudek,kde je to uvedeno a jeho překlad do chorvatštiny.Napsali mi to mejlem z ambasády,kde jsem se zeptal,když se to tady začalo plašit. Petr
avatar Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
04. 05. 2008 20:41
TAK TO JSEM S TOHO UŽ MAGOR,KDE TADY SEŽENU SOUDNÍHO TLUMOČNÍKA DO HR JAZYKA TAK TO NEVÍM? ASI TO BUDE DRAŽŠÍ NEŽ CELÁ DOVOLENÁ.NESTAČÍ PROBLÉMY ZE SLOVINSKOU ZNÁMKOU,JEŠTĚ TOHLE.angry smiley

MirekŠi
Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
04. 05. 2008 21:03
Asi přestanu chodit na net !! Pokud by člověk nic nevěděl,tak s úsměvem projede přes hranice s pasem vystrčeným z okýnka,tak jako vždy x-let zpět.
avatar Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
04. 05. 2008 21:56
Na co ho vystrkovat,nikdo jej nikdy po nás nechtěl.Jen se ospale poflakovali po celnici a jen mávli.Viděli chudáky Čechy co celý rok škrtili na pár dní u moře,tak věděli proč se o ně ani okem nezajímat.Také si myslím,že to nebude tak horké,vždyť je turistika živí a jsou rádi,že tam někdo jezdí.Nedovedu si ani ve snu představit,co by byl na hranicích v turistickou špičku za chaos.Osobně si myslím,že tak 80% lidí co jezdí do HR ani o těchto stránkách neví a nebo se o ně nezajímají.Stačí si spočítat kolik lidí jede ročně k moři a kolik je tady registrováno.Těžko někoho nepustí do HR když bude mít svůj pas a pojede třeba s babičkou a dědou.Je zákon i o dovozu/vývozu alkoholu,potravin,cigaret a dalších věcí a za 10 roků nás nikdo nekontroloval co vezeme a kolik toho vezeme.Procestoval jsem HR,BiH,ČH a nikde žádný problém,jen zelenou kartu chtěli vidět to je fakt,ale nic víc je nezajímalo.Už to mají snad ošacováno,kdo je turista a kdo je nějaký "padouch".Vždyť letos se projede pár států už bez zastavení a jedině kde se to nahromadí bude na jejich hranicích,tu katastrofu by snad ani nezvládli.Vždyť tam nepojedou jen Češi,ale celá Evropa.Možná,že se mýlím a bude to letos jinak,silně o tom ale pochybuji.

MirekŠi
Pomalu se v tom už taky nevyznám. V létě jedeme s manželkou a dcerou (máme ji zapsanou oba tak u ní se nic vyřizovat nemusí) na dovolenou a bereme s sebou i mou starší dceru (10 let) z předešlého manželství. Jak to tu pročítám tak by starší dcera měla mít potvrzení od matky (mé bývalé manželky), že s náma může vycestovat na dovolenou. Ta o tom ví a souhlasí s tím (jen jak jsem jí teď říkal co jsem se dozvěděl o těch plných mocech tak taky nevěděla co dělat). Psal jsem i na konzulát a odpověděli mi tak stručně, že jsem se vlastně nic nedozvěděl.
Starší dceru mám taky zapsanou v pase - jak tedy zjistí na hranicích, že s ní necestuje její pravá matka (dcera má stejné příjmení jak já a i má nynější manželka se jmenuje stejně)?

Poradí mi někdo jestli i když mám dceru zapsanou v pase musí mít svolení od matky (a pokud ano jak by měla taková plná moc vypadat - vzor) a když se ta plná moc napíše tak se prvně jde k notáři potvrdit podpisy a potom teprve překlad do chorvatštiny - nebo jaký je přesný postup. Děkuji.

Joo v něčem mi z konzulátu poradili a to, že potvrzení nesmí být starší 6 měsíců.

Tady je to co mi poslali z konzulátu :
Pokud jsou děti do 14 let zapsány u rodičů v pase mohou cestovat do RH na pas od rodičů.

- tady jsem se ptal na to, že ji mám zapsanou v pase - tak podle prvního odstavce by nemusela mít žádné potvrzení, jelikož je u mě zapsaná, ale pochopitelné z toho to není. A nebo musí mít svůj vlastní pas - tak na to neodpověděli vůbec.

Desetiletá dcera musí mít souhlas od matky, že může vycestovat se svým otcem, který musí být ověřený od notáře nebo oprávněného úřadu a přeložený do jazyka chorvatského soudním tlumočníkem.

Konzulární oddělení
Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
06. 05. 2008 01:40
Vážení !! Požádal jsem Jíťu,zda by nám nepřeložila to zpropadený povolení. Tady Je : Já osobně ho vytisknu na jednu A4. Nahoru česky pod to chorvatsky a podpis nechám ověřit.Cena na úřadu 30 nebo 40 kč. Kulaté razítko tam mít budou a víc po mě chtít nemůžou !!!!!!!!!!!!!!!!!!


Souhlas s vycestováním nezletilé osoby

Já .........................................rodné číslo..........................bydliště..........................................................................
Souhlasím,aby můj syn(dcera)..........................................bydliště...............................................rodné číslo....................
číslo cestovního pasu............................................vycestoval do Chorvatské republiky za účelem turistiky s
.............................................rodné číslo.............................bydliště........................................................................
číslo cestovního pasu.....................................
potvrzení je platné v období od.............. ......................................




Suglasnost o putovanju maloljetne osobe


Ja.......................................JMBG...................................prebivalište.....................................................................
Slažem sa da moj sin (kćer)..........................................prebivalište..............................................JMBG..........................
broj putovnice......................................................putuje u republiku Hrvatsku kao turista s .....................................
JMBG.............................................prebivaliště........................................................broj putovnice.............................
Potvrda je važeča u razdoblju od...................................................................


podpis.............................................................................




Upraveno 3krát. Naposledy upravil Luboš (07. 05. 2008 10:36).
Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
06. 05. 2008 07:21
Luboši,
dík za Tvoji snahu. Provedu to přesně jako Ty. Vytisknu , nechám ověřit podpis a na soudní překlad kašlu. Jen nevím, jestli by neměl být souhlas obou rodičů. (mimo toto téma dnes to máme do Duče za 40, těším se na setkání)
Přemek
avatar Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
06. 05. 2008 07:45
Bohužel vámto za 40 Kč na uřadě neověří. Mohou totiž ověřovat jen listiny v jazyce který znají a pochybuji, že magistrátní úředníci mějí chorvatsky. Musíte s tím jít za notářem a tam to ověření bude o něco málo dražší.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 212
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.