Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR

Autor david 
Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
15. 05. 2008 08:39
[www.novinky.cz]

Tento článek jsem dnes našla na MF Dnes. Ivana
avatar Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
15. 05. 2008 10:12
Zase dva stejné příspěvky za sebou.
Luboš napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Vážení !! Požádal jsem Jíťu,zda by nám nepřeložila
> to zpropadený povolení. Tady Je : Já osobně ho
> vytisknu na jednu A4. Nahoru česky pod to
> chorvatsky a podpis nechám ověřit.Cena na úřadu 30
> nebo 40 kč. Kulaté razítko tam mít budou a víc po
> mě chtít nemůžou !!!!!!!!!!!!!!!!!!
>
>
> Souhlas s vycestováním nezletilé osoby
>
> Já .........................................rodné
> číslo..........................bydliště...........
> ..................................................
> .............
> Souhlasím,aby můj
> syn(dcera)........................................
> ..bydliště........................................
> .......rodné číslo....................
> číslo cestovního
> pasu............................................vy
> cestoval do Chorvatské republiky za účelem
> turistiky s
> .............................................rodné
> číslo.............................bydliště........
> ..................................................
> ..............
> číslo cestovního
> pasu.....................................
> potvrzení je platné v období od..............
> ......................................
>
>
>
>
> Suglasnost o putovanju maloljetne osobe
>
>
> Ja.......................................JMBG.....
> ..............................prebivalište........
> ..................................................
> ...........
> Slažem sa da moj sin
> (kćer)..........................................pr
> ebivalište........................................
> ......JMBG..........................
> broj
> putovnice.........................................
> .............putuje u republiku Hrvatsku kao
> turista s .....................................
> JMBG.............................................p
> rebivaliště.......................................
> .................broj
> putovnice.............................
> Potvrda je važeča u razdoblju
> od................................................
> ...................
>
>
>
>
> podpis............................................
> .................................
avatar Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
16. 05. 2008 11:59
To marketa:

Tohle je vsechno moc fajn, ale .... pred dvema dny jsme sli s podobnym dokumentem napsanym v cestine i anglictine k notari.
Overil nam oba podpisy pouze pod ten, kteremu rozumi - tzn. v CESKEM jazyce. Cena byla 71,- Kc.
Dale nam bylo doporuceno bud oficialnim prekladatelem provest preklad (drazsi varianta) nebo zajit k jinemu notari, ktery ma
v pravomoci overit podpisy v tom konkretnim jazyce. (s chorvatstinou bude pravdepodobne problem!!!)
Zvolili jsme variantu druhou.
Možná bych radila (tomu kdo nespěchá) ještě s tímto počkat, má se prý na stránkách ministerstva zahraničních věcí k tomuto tématu vydat formulář, který stačí pouze vytisknout, vyplnit a nechat ověřit u notáře, bez soudního překladu. Snad tomu tak bude brzy.
Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
16. 05. 2008 13:21
Ahoj všem, přikládám sem text, který naleznete na

najdete tu tento text a i vzory potřebných dokumentů (písemný souhlas zák. zástupce)

CESTOVÁNÍ NEZLETILÝCH OBČANŮ ČR BEZ ZÁKONNÉHO ZÁSTUPCE
Pokud nezletilý občan ČR cestuje do Chorvatska bez zákonného zástupce s vlastním cestovním dokladem, je nutné, aby měl sebou písemný souhlas zákonného zástupce dle níže uvedených podmínek.

Článkem 25 Směrnice o cestovních dokladech cizinců, vízech a úředním postupu vůči cizím státním příslušníkům, je předepsáno mít Souhlas zákonného zástupce nezletilého cizince do 18 let. Pro účel tohoto souhlasu lze použít připojený dvojjazyčný formulář(.doc), který byl schválen příslušnými chorvatskými úřady. (formulář .pdf)

Souhlas musí být opatřen ověřeným podpisem (notářem nebo matrikou) zákonného zástupce. Formulář je po vyplnění veškerých potřebných údajů a ověření podpisu zákonného zástupce platným dokumentem pro cestování nezletilých občanů ČR (s vlastním cestovním dokladem) do Chorvatska. Výše uvedený souhlas není zapotřebí, pokud nezletilý cizinec cestuje letecky a byl mu vydán průvodní list pro cestování nezletilé osoby leteckého operátora v souladu s IATA standardy.

Pokud jde o pobyty nezletilých občanů ČR organizované cestovními kancelářemi, sportovní a kulturní akce, chorvatské orgány sdělily, že tyto pobyty budou klasifikovány stejným způsobem jako školní výlety, tj. organizátor bude povinen na hranici předložit jmenný seznam účastníků. Text jmenného seznamu je nutné přeložit do angličtiny nebo chorvatštiny (nemusí být ověřený překlad). Podpis organizátora nemusí být ověřen, je však požadováno razítko organizátora.

V případě cestování pěstounů s nezletilým dítětem, které jim bylo svěřeno do pěstounské péče, postačí na hranici předložit soudní rozhodnutí o svěření dítěte do pěstounské péče, které není nutné překládat.

V případě, že matka má odlišné příjmení než její dítě, postačí při kontrole na hranici předložit oddací list matky a rodný list dítěte, které není nutné překládat.


tak všem hezkou dovču spinning smiley sticking its tongue out
Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
16. 05. 2008 13:37
Pre SR cestovatelov do CRO: v dnesnom SME je priloha o cestovani do Chorvatska, taktiez spomenute po povolenie ak necestujete s detm..tak sup sup nastudovat..ja sa uz tesim smileys with beer
Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
16. 05. 2008 14:12
[www.mzv.cz]
Omlouvám se, už je to o tři příspěvky výše.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tomik3 (16. 05. 2008 14:23).
avatar Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
16. 05. 2008 14:26
Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
17. 05. 2008 14:19
Podgoranine,SUPER !!

To admin..ten formulář by chtěl dát jako pioritu stejně jako výjezdový kalendář



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jaruš (17. 05. 2008 14:21).
Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
17. 05. 2008 23:28
Jak jsem slibila, dnes jsem se ptala primo na celnici, jak to bude probihat s potvrzenim.
Celnik me rekl, kdyz jsem mu ukazala oba formulare, co udelal Lubos a admin, rekl, ze je to v poradku a srozumitelne, soudniho prekladate nevyzaduji ale melo by to byt overeno notarem. No a nakonec me rekl, ze oni to budou chtit pro deti chorvatske, ktere vyjizdi z Chorvatska a o po ceskych a slovenskych detech, kteri budou prijizdet do hr to budou chtit cesi a slovaci :-))), ale kdyz jsem mu pripomenula, ze uz hranice nejsou , tak ze Slovinci.
Na slovinske hranici me celnik rekl, ze oni to nechteji. No a ted se zasmejme......., ze to budou chtit chorvati.
Zaver je ten, ze podle me nikdo nic chtit nebude, kdyz to oni sami nevedi. Jak se budu v sobotu vracet, opet pohovorim na chorvatskych hranicich.
Ale lidicky, asi bych to vubec neresila a sve zkusenosti urcite napisi prvni turiste, kteri cestu absolvovali. Proste kazdy rok se neco vymysli aby to bylo zajimave.
avatar Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
18. 05. 2008 07:16
Jitka2.dík-jsi hodnáthumbs up
Myslím si že to bude tak jak píšeš.Já teda mám kluka co se jmenuje taky jinak než já-malá má už jméno jako já s manželem.
Mám ho v pase-v OP-sebou vemu pro jistotu ještě RD a oddací list(údajně to nemusí být přeloženo)
Ale myslím-že to bude jeno pro sichr.
Spíš když tak koukám a čtu zprávy by mě zajímalo-jestli když se Chorvati tak bojí o turisty(a podle všeho opravdu maj strach že jich bude kvůli těmhle blbinám mín)tak jestli bude poznat že si každýho turisty víc vážej..Mám Chorvaty ráda-ale na druhou stranu vím-že poslední roky když měli lidí dost-tak už se tak začali k turistům chovat.Tak třeba i tohle nařízení jim připomene(některým)že turista-at čech,němec či jinej-je pro ně obživa.A pokud chce absolovovat tyhle hovadiny kolem-tak že asi jede do Chorvatska rád a stojí mu to za to.
Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
18. 05. 2008 13:57
Pre SR obcanov v tej prilohe pisu, ze nemusi byt prelozene do chorvatstiny, staci v slovencine...ale musi tam byt jasne napisane kto pusta a skym ide..
Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
18. 05. 2008 21:06
No ja si spis myslim, ze toto opatreni opravdu plati pro chorvatske deti a bylo vydano na zaklade jednoho medialne dost rozmazavaneho pripadu , kdyz tatinek odnesl deti. Je to zcela muj nazor. Mam dojem, ze oni nikde neuvedli, ze se to tyka chorvatskych deti jak me to zdelil celnik.
No a odpoved pro Ivetu, chorvati se nezmeni ,jsou to takove natury a spise ted pozoruji, ze uz i toho casu mnozi nemaji jako drive, kdy byla doba NEMA PROBLEMA a to klasicke posezeni s hosty take pomalu mizi. Bohuzel moc necestuji, tak nevi co je to vazeni si hosta. Velke procento si mysli, ze je prave tam u nich nejlepe na svete a pritom nemaji potuchy jak se jinde zije , jake jsou sluzby a standart.
avatar Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
19. 05. 2008 11:13
Jitka2-no-je fakt že co národ to jiná mentalita.Ale já zatím měla štěstí-3roky po sobě jsme neměli problém jak s majitelema)byli jsme vždy někde jinde u jiných lidí-ikdyž přes CA)To jejich-Nema problema mě ale dostávalo do kolen.Oni jsou pořád relativně v klidu a co nám je asi divný-na všecko maj moře času.Když se něco nestihne ted.-tak se to holt udělá zítra-pozítří atd.To my jsem proti nim takoví celkem vybzikaní(i na dovolený)všecko musí být ted a hned a už včera bylo pozdě-aspon teda soudím dle sebe.Loni jsme byli u lidí-moc milí -jedem tam za měsíc znovu..Ti byli fakt ukázkoví-oba dva v práci a když přišli tak byli v takové pohodě-paní pomaličku uvařila-u toho se šla projít do vody(protože jako zdravotní sestra mi povídala jak je masáž kamínky naboso ve vodě zdravá na nervy)apak se v klídku najedli-pak seděli a koukali a pohoda...Když jsem si představila sebe doma jak manžel dohrne z práce-lísknu před něj talíř aby se honem najedl a do toho honím děti-pořád v poklusu..thumbs up smiley

Každopádně už se těším-zvlášt teď když už tady dva dny prší v jendom kuse!eye rolling smiley
Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
19. 05. 2008 12:00
Podgoranin - Ivane super, už to dávám kámošům do cestovky - jsi 1 !!!!! Takže letos zase ????? 10.7. nastupuju !!!
Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
20. 05. 2008 06:23
Kto ma zaujem o spominanu prilohu z dennika SME , rada poslem. mam to aj v elektronickej podobe..velmi uzitocne rady pred cestou do CRO..len mi napiste mail: petrova@netkosice.sk smiling smiley
Pre Ivetaa
ahoj ak smiem vedieť, kde ste to boli, nie náhodou v Grebaštici? Mám podobnú skúsenosť a 20.6. tam ideme znovu. Veľmi sa nám páčilo, domáci boli super.Dnes mi vravel kolega, že toto opatrenie už neplatí, že vraj to dávali v TV. Viete o tom niečo?siska
avatar Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
20. 05. 2008 16:12
siska.-ne,byli jsme ve Staniči-ale myslím že ono takových klidasů najdeč v HR hodněyawning smiley
Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
23. 05. 2008 22:10
Prinasim dobrou zpravu z HR hranice. pred 2 dnama bylo zruseno potvrzeni o vstupu neplnoletnych osob EU do HR hot smiley
Tim si myslim, ze je toto tema uzavreno.
Ze Zagrebu zdravi
JItka2
Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
23. 05. 2008 22:25
Ahoj Jíťo !! Pozitivní informace !! A je to někde k ověření na oficiálním zdroji??
mam pritelkyni,ktera ma dvě děti,ale ani ona ani deti nemaji pas.je možné ,aby mohla vycestovat do hr na op,v němž obě děti zapsané má.
Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
25. 05. 2008 07:40
avatar Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
25. 05. 2008 08:43
SISKA,-jinak jak vidíš-normální tady je neodpovídat...(akorát teda nevím co je na tom když slušně odpovím špatně-ale celkově mám pocit-že tohle forum se mění den ode dne a bohužel si nemyslím že k lepšímu.Na jednu stranu si pořád říkám-že ted už nepotřebuju poradit kde a co jako před 3lety a vlasně bych tady ani nemusela chodit-na druhou jsou tady lidi jejichž názor si ráda přečtu.)
avatar Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
25. 05. 2008 09:05
Jsem holka, ale až já jednou lapnu ty trapná bezdůvodná a zbabělá červenidla.......s červenou by se mělo zacházet jak se šafránem.......jedině že by to tu klikali ti neplnoletí občané EU, jímž asi nedají zákonní zástupci povolení ke vstupu do Chorvatska, .....ikdyž soudě podle zkušeností s vlastními dětmi, ty by se k tomu nesnížily......takže asi to budou občané EU "mentálně" neplnoletí......



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rero (25. 05. 2008 09:14).
Ivetaa, nič si z toho nerob, toto fórum čítam hneď ráno pri káve už skoro dva roky a stále nie som prihlásená a reagujem ozaj málokedy. A vôbec mi nevadí, keď sa od témy odskočí, veď sme ľudia a ľudia sú zvedaví, ináč by ľudstvo žilo asi ešte v pralese. A teraz môžu dávať červené.
Siska
Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
25. 05. 2008 21:24
ttomas.n napsal(a):
-------------------------------------------------------
> [tn.nova.cz]
> i-svuj-formular.html


Tady je formulář a podrobné info...[tn.nova.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ttomas.n (25. 05. 2008 21:27).
A jak to je, když pojedu s vlastními dětmi, které sice mají svůj pas, ale nikde není psáno, že jsou moje ? V pase nemají ani bydliště, ani údaje o rodičích. Máme všichni stejné příjmení, ale to bych si mohla vzít i děti od švagrové !!!! Prosím o odpověď. Díky
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 53
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.