Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR

Autor david 
Tom
Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
07. 05. 2008 23:19
Jako členská země EU nepotřebujeme překlad do HR jazyka tzn ověřění na OU matrice za 3 pětky!!! A už to tady nebudu číst bo bych se z toho po... btw. ty slováci to moc dobře nehrají...zatím do teď...
Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
08. 05. 2008 11:05
Pro Bessy: jaký papír máš prosím na mysli? A nestačilo by jim, že ji mám napsanou v občance? Mám takoví pocit, že příští rok pojedem obdivovat krásy jiného státu. Nějak moc nám to ti chorvati a slovinci komplikují.
Znamená to všechno snad, že neplnoletý člověk - např. sedmnáctiletý - nemůže resp. nesmí cestovat sám bez doprovodu plnoleté osoby?
avatar Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
08. 05. 2008 18:29
...pro Market i Josefa...
...pokud Vaše děti do 18 roků...mají svůj pas a máte problém, že ten, kdo s ním jede do HR nemá totožné jméno ( letos bohužel tento problém vyvstal pro Chorvatsko )...je potřeba rychle zajít na odbor vnitřních věcí, pasové... Vašeho příslušného městského úřadu a tam Vám vše poradí...

obecně platí...pro specifické dotazy...
...musí být písemný souhlas rodiče, (opatrovníka) kterému je dítě svěřeno do výchovy, a který je přeložen do chorvatštiny a ověřen soudním překladatelem s kulatým razítkem...
...to Vám tam poradí...kdo to ověří...

v případě Market to bude její vlastní souhlas...(domnívám se...ale raději se zeptejte na výše uvedeném odboru...(celník v HR může situaci zkomplikovat kvůli rozporu ve jménech)
v případě...že jede rozvedený rodič se jménem totožným jako dítě, které není plnoleté, má svůj pas a dítě není v jeho výchově... měl by mít taky souhlas...ale to nikdo na HR hranicích nezjistí, ...
v případě, že dítě do 18 roků jede do HR samo...kromě pasu musí mít souhlas toho, kdo z rodičů je má ve výchově...příp. jiného opatrovníka

...horší je situace pro ty...kdo cestují do HR s dítětem do 18 let a toto dítě nemá svůj pas a chcete jet do HR už v červnu....( pokud už teď nevyřizujete pas dítěti )...tak už zítra, resp v pondělí startujte na odbor vnitřních věcí...pasové Vašeho příslušného městského úřadu...

1) musíte vyřídit občanství dítěte...trvá 30 dní ale i míň...stojí 100,- Kč
2) pas dítěti...(opatřením, které je v platnosti od 25.04.2008 musí mít i 1 leté dítě pas v tzv. strojově čitelné verzi)...trvá 30 dní za 100,- Kč..včetně vyfocení a následné naskenování do pasu...
nebo bleskově zhotovený pas...s platností na 1/2 roku...za 1.000,- Kč trvá do 15 dnů..a musíte si donést své fotky...
3) no a pokud máte " svízel" se " svěřením do výchovy " ...tak ještě ten souhlas....

...můj názor je, že toto opatření je ze strany země, která toto požaduje prasárna nejvyššího řádu...přitom...za rok bude Chorvatsko
v EU a už se nad tím nikdo ani nezastaví...smiling smiley

...poslední možnost...pro ty...kdo výše uvedené nestihnout...risknout, že chorvatská strana bude tolerantní... ( v tomto směru) ...tak, jako dříve
ale...věřte tomu...?yawning smiley



Upraveno 11krát. Naposledy upravil Bessy (08. 05. 2008 19:39).
Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
08. 05. 2008 19:17
Díky za vyčerpávající informaci tak skočím na pasové a tam zjistím co se dá s tou mojí dcerou dělat.
Ahojky, tak já mám ten samý problém. Ptala jsem se na českém velvyslanectví v Chorvatsku, na chorvatském velvyslanectví v ČR a na Asociaci cestovních kanceláří a odpověď je: souhlas druhého rodiče není třeba, ale pro jistotu si mám prý vzít sebou rodný list dítěte a svůj oddací list - oboje soudně přeloženo do Aj nebo Hr. Mám syna zapsaného i v občanském průkazu, tak snad by to takový problém být neměl.
Jestli budou na hranicích nějaké problémy, tak už tam prostě jezdit nebudu.
Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
09. 05. 2008 08:51
Pro Janu:Tak myslíš, že ta občanka by nestačila?Taky tam mám dceru zapsanou, ale to pořád nesvědčí o tom, že ji mám ve vlastní péči. I já mám pocit, že začneme jezdit jinam jestli nám to budou takhle komplikovat.
Pro Market:
Myslím, že by jim ta občanka měla stačit, ale pro jistotu si vezmu i ten rodný list a oddací list. Přeci jen bych byla fakt nerada, kdyby mě na hranicích poslali domů. Ale překládat si to nenechám. Většina údajů by tam vlastně byla stejně česká - jako jméno, bydliště.... a ten překlad zbývajících údajů - jako nadpis rodný list nebo oddací list je snad trošku zbytečný. Co jsem se ptala na soudní překlady - ceny, tak by mi tyhle dva dohlady vyšly na 2 tis. A za to radši koupím něco užitečnějšího.
Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
09. 05. 2008 10:42
Pro janu: taky si myslím, že se dají koupit užitečnější věci a oni třeba nebudou buzerovat vždyť by byli sami proti sobě jsou živí z cestovního ruchu, tak snad nám to vyjde. Hezkou dovču.
Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
09. 05. 2008 11:31
Chorvati tyto předpisy vydali, aby ukázali EU, že "umí poslouchat", vůči turistům se budou chovat naprosto bezproblémově. Pokud by někoho přece jen vrátili(ať už z jakéhokoliv důvodu) doporučuju fintu, kterou jsme provozovali už dávno na CS/SRN hranici, když jsme vezli první PC a chtěli jsme MWS(DPH). Celník zjistil, že je to embargované zboží a že musíme z Rozvadova zpátky do Dortmundu. Jeli jsme tedy sousedním přechodem a MWS jsme už nevyžadovali. Zkuste tedy sousední přechod a budete odmávnuti na 99,9%.
A co má dělat svobodná matka, jejíž syn má příjmení po otci a chce jet do HR, co potřebuje ona ,má ho v pase a syn má i svůj pas poradíte vy nebo MÚ
Pro Báru:

Jak jsem již psala. Jeho zákonným zastupcem jsi ty, tudíž nepotřebuješ souhlas od otce. Když máš syna zapsaného v pase, neměl by to být problém. Já mám syna také za svobodna, jsem teď vdaná a syn má příjmení po svém biologickém otci. Už je mu 13 let, takže pas má svůj, beru si sebou ještě svůj pas, občanku (mám ho tam zapsaného - prý to má taky stačit) a pro jistotu ještě rodný list (ale překládat ho nenechám).
avatar Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
13. 05. 2008 13:13
Chtěl jsem se optat: Nemohl by někdo toto potvrzení nutné pro vstup neplnoletých oskenovat a uložit jako obrázek na tyto stránky. Myslím, že by to pomohlo hodně lidem.....Předem děkuji.
pas pro děti do 10 let dělají na pět let tak to za 100Kč se muže dát ,foto není potřebe,protože se to dělá jako dospělím,stačí rodný list a to je vše
avatar Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
13. 05. 2008 22:51
to Brouk: A ještě jednou 100kč za ověření občanství na matrice přes krajský úřad,pokud bude ten pas první toho dítěte a pokud nemá občanku a na to je třeba rodný list dítěte,matky,otce a oddací list a 30 dní lhůta na vyřízení a pak 30 dní na pas a já čekám, že pokud to natáhnou ,tak mě to vyjde akorát. Takže 3x na úřad pokud máš všechno u sebe.
avatar Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
14. 05. 2008 09:04
Podle informací na druhém vlákně na toto téma by měl být v nejbližší době dostupný formulář,tak ho sem určitě někdo kdo ho získá dá.Nejlépe asi v pdf formátu ???

MirekŠi
Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
14. 05. 2008 12:19
Bomiňo : overeni obcanstvi mi na krajskem urade udelali na pockani! Nikde ani slovo o tom, ze bych mel mesic cekat.
Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
14. 05. 2008 12:21
Na kraji to je na počkání, na nižších úrovních je to za měsíc ....
Anonymní uživatel
Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
14. 05. 2008 13:27
,



Upraveno 2krát. Naposledy upravil prochy (14. 01. 2015 15:58).
avatar Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
14. 05. 2008 13:40
Doplnění příspěvku od Prochyho:

Fotky do pasu dělají na úřadě až dítěti od 5 let.Do 5 let se musí fotky přinést s sebou s fotoateliéru!


Tak se omlouvám - další změna: Platí pro děti od 3 let!!!!!!!!!!!
V dubnu to bylo ještě od 5 let,no a v květnu už je to od 3let.Dnes nám to prozradila paní,když jsme dorazily s fotkama na
pasovku.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vojto62 (14. 05. 2008 14:16).
Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
14. 05. 2008 14:38
Tak se mi zdá,že ani oni nevědí jak to vůbec je.Mě v pondělí na pasovce tvrdili že fotky dělají na místě už od narození,protože už je to všechno přes PC.Naší holce jsou 3 roky tak nám jí tam vyfotili.
avatar Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
14. 05. 2008 15:00
Sveťo,taky se mi zdá.Když jsem se v dubnu ptal tak mi bylo řečeno - donést fotky.Dnes jsem tam dovalil s fotem syna za 120kč a milá paní mě vyfakovala,že mám přijít s dítětem a oni ho vyfotí - já už se vtom našem kocourkově nevyznám v ničem,
dělají s lidí jen hlupáky už mě taky pěkně serou!!!!!thumbs down
Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
14. 05. 2008 15:06
Jj, maji v tom pekny gulash! Svagrova byla s dcerou 4,5 roku a fotky mela s sebou. A bylo to v dubnu!
To jsem z toho teda vážně jelen. Kdyby tohle babička tušila, tak jede raději do Itálie.

Pokud tedy jede dítě s babičkou, a rodiče nejsou rozvedeni, musí být schválení obou rodičů a nebo stačí jednoho? Když stačí souhlas jednoho rodiče u rozvedených , pokud ten druhý výslovně neprotestuje, nestačil by i u oddanýc? Bratr pracuje na stavbách, přes týden je mimo domov, tak to aby si vzal dovolenou a vyrazil hledat nějaký úřad, kde mu potvrdí papír.
Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
14. 05. 2008 17:28
Ve večerních zprávách na Nově bude reportáž z Chorvatského velvyslanectví o vstupu neplnoletých dětí do země. Dotaz vyvolalo naše ministerstvo zahraničí. Tak tam snad bude odpověď na vaše otázky.
Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
14. 05. 2008 18:57
Cestování s nezletilci
Novinky aktuální ambasády v Záhřebu -
pokud máte dítě zapsáno v pasu a nemá 15 let - v pohodě je to dostačující
pokud máte dítě zapsáno v pasu a má více než 15 let - stačí, když si vezme s sebou občanský průkaz.

pokud má svůj vlastní pas a nemáte jej vy v pasu - s sebou rodný list - originál - nemusí být přeložený

Během tohoto týden podle posledních zpráv mají na web chorvatského velvyslanectví v Praze dojít potřebné dokumenty a Chorvatská strana ty dokumenty dodá v českém jazyce, takže by neměl být potřebný překlad - a mělo by stačit ověření za cca 30 kč.
avatar Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
14. 05. 2008 20:14
Ještě chvilku vyčkejte, Chorvati už jednají o zmírnění zákona..... snad to stihnou do dovolených. Informace z dnešních zpráv TV Nova (konzulát v Chorvatsku).
Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
15. 05. 2008 04:29
Řeknu Vám, že pokud se to nezmění, tak moje rodiče s mým synem pojedou do Itálie, než aby platili peníze navíc za překlad do angličtiny. Pokud to Chorvaté nezmění, tak mají docela problém.
Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
15. 05. 2008 08:03
Tedy takovéhle starosti jsem ještě před cestou neměla. Jako vzorná babička a dědeček sebou vezem dvě vnoučata a ještě vnoučkova kamaráda. Už jsem to tu někde psala, tak sory, že se opakuju. K tomu Slovinci a jejich zabavování aut - máme VW dovezeného z německa, už jsme tam s ním byli dvakrát, ale co kdyby ??? A to se nás ještě netýká - snad - ten poplatek za Slovinskou dálnici, jedem v červnu.
Jestli s tím něco neudělají, tak napřesrok fakt raděj pojedem k Jadranu do Itálie. Každý den čekám, že mi holky zavolají, že děti nikam nepojedou a raděj je pošlou na tábor, než by to všechno olítávaly a hlavně platily !!!
avatar Re: Změna pro vstup neplnoletých občanů EU do HR
15. 05. 2008 08:08
[www.novinky.cz]

Tak Chorvati už to trochu zjednodušili.spinning smiley sticking its tongue out



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vojto62 (15. 05. 2008 08:09).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 219
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.