Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dopravní předpisy

Autor Karel M. 
avatar Re: Dopravní předpisy
10. 02. 2014 14:52
Vytroubit tak, že by mu do večera zvonilo v uších. Pak už by si to pamatoval
avatar Re: Dopravní předpisy
10. 02. 2014 15:28
Pánové tak to je síla,co s takovým k-k.t-m.To fakt chtělo zavolat těm policajtům.
avatar Re: Dopravní předpisy
10. 02. 2014 15:47
V tomto úseku funguje "stíhací peruť" PČR na zavolání docela rychle thumbs up smiley
Re: Dopravní předpisy
11. 02. 2014 08:21
Kdysi jsem jezdil s náklaďákem. Vím že na cisternu s PHM musely být určité doklady. Kdejaký Lojza z ulice prostě neměl praxi - nemohl. Neudělal zkoušku na převoz PHM a nemohl jezdit. Jeden známý má zetě a ten krmil krávy. Doslova a do písmene. Možná má ŘP na uvedené vozidlo ale nikdy neřídil. Od minulého pondělka řídí cisternu dle mého odhadu návěs na 30 tis. litrů. Zdá se mi to poněkud nezodpovědné. Pamatuji si, že kdysi jezdil s Avií furgon. Ale to je tak 10 let od té doby ...0. Když ho vidím jak couvá s osobákem Octavií, tak bych mu nedal do ruky ani opratě, protože mám rád koně a život jako takový vůbec.
avatar Re: Dopravní předpisy
11. 02. 2014 09:02
Jo Tatra je Tatra , já jezdil s rourou na vojně bez praxe a ještě jsem stačil ušetřit PHM . [www.jpeg.cz]
avatar Re: Dopravní předpisy
11. 02. 2014 12:15
Aby ne, Zil si glgnul hravě 30 l.
avatar Re: Dopravní předpisy
11. 02. 2014 12:36
Fous 57 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Aby ne, Zil si glgnul hravě 30 l.

Přidej, za 45 se jezdila lehká noha grinning smiley ... pro mladší ročníky a "modráky", se bavíme o 8-válu do "V" v benzínu...
Re: Dopravní předpisy
11. 02. 2014 13:29
Jo a v terénu měl ZIL s pontonem papírově až sto na sto. Byl to okopírovanej válečnej Dodge.
avatar Re: Dopravní předpisy
11. 02. 2014 13:49
Jsem myslel na volnoběh. V autoparku jsme mu říkali Carevna.

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: Dopravní předpisy
11. 02. 2014 14:22
No a tatra Brala tak 80 L smiling smiley
avatar Re: Dopravní předpisy
11. 02. 2014 14:50
Ale nafty, Carevna jezdila na benál. A dle předpisů, ať držíme notutongue sticking out smiley
avatar Re: Dopravní předpisy
11. 02. 2014 15:28
Já bych tady s označením "Carevna" moc nemotal hlavu... běžně se toto označení používá pro Volhu GAZ-21 a ne pro ZIL 131 smoking smiley
... ať je to podle předpisů grinning smiley
Re: Dopravní předpisy
12. 02. 2014 21:37
Martine, TATRA nezná BRATRA.

Začínal jsem Praga s5T, potom pár dní LIAZ 100, Potom Tatra 138, 148, 813 a 815. Většinou tahače návěsů. Zatímco starší spolupracovníci měli Liazky a jezdili tady dole kolem HK já a kolegové mladší jsme s Tatrama jezdili Orl. hory a Krkonoše. Když jsem potom byl na nadměrech, tam teprve vynikla TATRA 815 !!! To bylo kol a to bylo síly. Co je platný MB, MAN nebo Iveco když tomu plivneš pod kola a začne se to smekat.spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Dopravní předpisy
13. 02. 2014 12:44
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Já bych tady s označením "Carevna" moc nemotal
> hlavu... běžně se toto označení používá pro Volhu
> GAZ-21 a ne pro ZIL 131 smoking smiley
> ... ať je to podle předpisů grinning smiley

Tak to označovali naši mazáci, jen jsem citoval...Volhu jsme neměli, štábáci měli Š 120, s Volhama dojeli papláši z Tábora z velitelství ZVO.
Ale zdali valili podle předpisů, to nevím..tongue sticking out smiley

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: Dopravní předpisy
14. 02. 2014 10:16
... Valeri ... už je to 3 roky ... [www.novinky.cz]
... bylo natočeno Brně u Globusu a protože v jedné chvíli jeli 30 až 40, tak jsem je musel chtě nechtě předjet z prava ...
... za dva dny už pan ministr rozdával kamery ...
smileys with beer
Re: Dopravní předpisy
14. 02. 2014 12:55
Jo, to se ochlasta (John) vychvaloval a vytahoval. Jenže v té době byl občas na R10 dálniční passat vidět. Dnes už vůbec. A to po ní jezdím každý den. To co se na ní děje, je o hu...ústa. V pravém pruhu jezdí asi jenom "socky", omezit jiného řidiče znamená z připojovacího pruhu to tam šouponout v padesátce před auto, které jede 120, blinkr je jen proto, aby rohem auta dovnitř nefoukalo. Obvyklé je taky jezdit se středovou čarou mezi kolama i když v pravém pruhu jede auto. Pokud by policie opravdu fungovala, jezdil bych už asi jenom s pár lidmi po R10tce sám, zbytek by jezdil vlakem nebo busem, protože by už neměly řidičáky.
avatar Re: Dopravní předpisy
14. 02. 2014 15:19
No jo, není nad to, když si někdo myslí, jak je dokonalý řidič.
avatar
mdr
Re: Dopravní předpisy
21. 02. 2014 08:52
Ještě k tomu (ne) předjíždění zprava někoho, kdo jede pomaleji v levém pruhu: problém je v tom, že zákon o provozu na silnicích neřeší situace, kdy ho někdo porušuje, ale předpokládá, že ho všichni dodržují. Na Slovensku se taky řešila situace, když někdo jede v prostředním pruhu na dálnici Bratislava - Trnava (a je jich mnoho), když pravý je volný. Já jedu podle předpisů v pravém o něco rychleji. Odpověď policie byla šalamounská - mám přejet do levého pruhu, předjet ho a pak se vrátit do pravého. Což je podle mně i mnoha diskutujících mnohem nebezpečnější, než ho minout (předjet?) tak, že nezměním směr jízdy a pojedu si dál ve svém pravém pruhu. Já to tak délám, přitom ale dávám dobrý pozor a jsem připraven reagovat, kdyby si to ten středopruhař rozmyslel a přejel by do pravého (takoví totiž často nepoužívají zrcátka). Zatím jsem s tím neměl problém, kdo se drží jako klíště středního pruhu, ten do pravého nepojede. Ani policie mě ještě kvůli tomu nestavěla, asi jsem měl štěstí.

Ale mně by zajímal názor vás fóristů na jinou věc, která se právě na zmíněné "dálnici" vyskytuje: protože po její úpravě na tři pruhy se zkrátily odbočovací pruhy, tak před každým odpočívadlem je v pravém pruhu omezení na 80, v ostatních dvou je 110. Správně bych měl jet v pravém a zpomalit na 80. Když přejedu do prostředního, abych nemusel zpomalit, poruším tím zákon, pokud v pravém není nikdo, koho bych v tu chvíli předjížděl. Já to tak dělám, pokud tím nikoho neomezím, protože jsem se dočetl, že za jízdu v prostředním pruhu je menší pokuta než za překročení rychlosti o 30 km/h :-/

Mimochodem předpis, že na tříproudé dálnici se musí jezdit v pravém pruhu a ostatní pruhy se smí používat jen k předjíždění, je podle mně ptákovina. Já bych povolil jízdu ve dvou pruzích zprava a levý by byl k předjíždění. ještě by se mohly pro jednotlivé pruhy vhodně určit minimální rychlosti, aby se omezily situace, kdy pravý jede rychleji než levý.
avatar Re: Dopravní předpisy
21. 02. 2014 09:37
To je totiž zásadní historický problém. Kdysi bývaly všade jen dva pruhy a když byl třetí tak byl tak zvaně stoupací a byl určený pro pomalá vozidla a nedalo se z něj zpět vybočit před ukončením.
Dnes jsou tak zvané rychlé pruhy přidávané tam kde je stoupaní a předpoklad větších zátěží a je to rozhodně rozumnější, protože rychle jedoucí vozidlo v třetím pruhu se snadněji zapojí zpět než pomalu jedoucí truck.
řidiči si ale na to dost problematicky zvykají a mají problém jezdit v pravém pruhu, když vidí tři pruhy. U těch stoupacích rychlých to až tak velký problém není, tam jsou celkem navedeni značením čárami na vozovce, ale problém je veliký u nás tam kde jsou tři pruhy klasické dálnice.
Část z Prahy k odbočce na Benešov je toho jasným důkazem.
Pomalu jedoucí vozidla v prostředním pruhu i když je pravý pruh volný jsou k vzteku a předjíždění stylem z pravého přes prostřední do levého a zpět je pro většinu hodně neschůdné a i nebezpečné a tak pak všechny auta jedou v levém.
Povolit ale jízdu ve dvou pruzích nic neřeší. Stalo by se to velmi nepřehledným. Musela by být povolená jízda ve všech pruzích jako je to třeba ve obcích a předjíždění i vpravo, ale na to u nás není nálada. V USA se takto jezdí, ale tam jedou všichni stejně rychle (pomalu) a nejsou tam závodníci jako u nás, kteří jsou ochotní kličkovat sem a tam z pruhu do pruhu. Věřte mi, že i jízda po několikaproudé dálnici rychlostí 100 km bez neustálého zrychlování či brždění, je daleko méně únavná a ve finále o nic pomalejší.
Podle mě se lidé musí naučit dodržovat pravidla a to jak o rychlostech, tak i o jízdách v pruzích.
avatar Re: Dopravní předpisy
21. 02. 2014 13:54
Především by všem lidem slušelo uvědomit si, že bez vzájemné slušnosti se na ty silnice všichni nevejdeme.
Jsem rád, že většina těch, koho na silnici potkávám, se slušně chová. Ale dvakrát třikrát denně se najde nějaký, co si o sobě myslí, že je vyjímečný a my všichni mu... ale to je jedno, co.
Bohužel právě ti, kterým nějaká úcta a ohledy vůči ostatním mnoho neříkají, byli a jsou po mnoho generací příčinou vzniku mnohých omezení až zákazů. Proto se na jedno pravidlo muselo časem našroubovat druhé, na něj třetí a čtvrté a, co se nevešlo, dát do vysvětlivek. Proto se dnes pozastavujeme nad nesmyslným nebo aspoň nejednoznačným výkladem spousty paragrafů v zákonech a porovnáváme, zač bude postih menší...
Máme těch předpisů moc, zbytečně moc. A není vůle je proškrtat a zjednodušit, bylo by to víc práce, než je flikovat. Čím více jich je, tím jsou děravější, a ty díry se lepí dalšími předpisy, kterým se už snad ani úplně vyhovět nedá (to mi připomíná jeden velmi rozšířený operační systém...).
avatar
mdr
Re: Dopravní předpisy
25. 02. 2014 07:50
Hille, moje řeč. Rozumným lidem by stačilo základní pravidlo, které v dopravních předpisech máme - chovat se ohleduplně a neohrozovat ostatní, plus pár pravidel o přednosti v jízdě. Všechno ostatní je kvůli těm zbývajícím pár procentům. Je až absurdně směšné, jak postupně do zákona přibývají konkrétní situace, například zákaz vyhazovat předměty, telefonovat atd.
Re: Dopravní předpisy
28. 02. 2014 16:22
martas74 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> No a tatra
> Brala tak 80 L smiling smiley

Tatra 813 Kolos na korbě 10tun betonu + 15 náhradních kol na podvalník + podvalník P50 transporta naložená "samochodka" nebo "kongo" letní norma 95 l /100km, zimní 145 l /100km horko těžko se do toho člověk vešel.
Sundaný beton na solo tak to jelo za 42 litrů, Hranice na Moravě před 35 lety, to jsem byl mladý a hezký, teď už jsem jenom hezký!
Re: Dopravní předpisy
28. 02. 2014 18:06
Na tahání toho největšího transportéru s nosností 63 t jsem psal 100 lt na 100 km. Prázdný /plný a tak nějak to vycházelo.
Na převoz jeřábu MB 80 také tak.
Když jsem jel s takovou soupravou, vytvořila se za mnou kolona. No a tak jsem někde kde byla možnost zastavit sjel třeba na autobusovou zastávku a všechny je pustil před sebe. To bylo před těmi 35 lety !spinning smiley sticking its tongue out
Dnes Tě předjedou přes plnou a ještě Ti ukazují jaký jsi debil že jim překážíš. Asi tak jak to píše Jarda Hill i mdr.
Můj závěr ? Jako profíka by mne za volant nikdo již nedostal. Úcta mezi lidem českým je ve valné většině v hajzlu.
A co se týče spotřeby nafty - to dříve nikoho moc nezajímalo. Plnil se úkol a hotovo. Na vojně i ve stavebnictví. Ale s tatro jsem si zajezdil lépe než s čímkoliv jiným.
avatar Re: Dopravní předpisy
28. 02. 2014 18:43
A já nedám dopustit na tank T 54 M, s kterým jsem taky pár set kilometrů najel jako řidič u VÚ 7368 Podbořany.
avatar Re: Dopravní předpisy
28. 02. 2014 20:46
Teprve s T72 by jsi si pořádně užil grinning smiley T54 chyběl výkon...
avatar Re: Dopravní předpisy
01. 03. 2014 06:31
To máš pravdu, na ten jsme se dívali jen z dálky. A byl to fofr. Ale už je to strašně dávno.
avatar Re: Dopravní předpisy
01. 03. 2014 10:06
Citaci
jako bych se výše nezmínil:
... Ale dvakrát třikrát denně se najde ...
Pravda, trochu jsem se rozmýšlel, jestli to sem dát, ale udělám to: včera jsem jel do České Třebové a na třistapadesátosmičce hned v dolíku na konci Litomyšle jsem viděl černého Golfa v kotrmelcích: na té úzké silnici si ten kluk v něm myslel, že se tou zatáčkou kolem protijedoucího náklaďáku protáhne, ale on ten mostek (snad do nějakého statku, ještě před křižovatkou na Pazdernu), co na něj najel pravým kolem, najednou končil. Tak se čumákem zapíchl do příkopu, otočil se dokola, naštěstí dopadl na všechny čtyři, naštěstí byl ten řidič přivázaný a do třetice naštěstí sám. Chvíli trvalo, než pobral, co myslím tím "jsi celej?", když vylezl: jeho první starost byl ucpaný výfuk a že musí volat. Pak už se viditelně vrátil do reality a zkusil s tím odjet, auto kupodivu nastartovat šlo a i jelo. Kam a jak s tím dojel, nevím, ale cestou zpět jsem viděl jen pár plastů a rozrytý příkop.
Přitom stačilo ubrat, nemusel být v zatáčce s náklaďákem současně.

Citaci
Hradečák napsal:
... a tak jsem někde, kde byla možnost zastavit, sjel třeba na autobusovou zastávku a všechny je pustil před sebe. To bylo před těmi 35 lety ...
Tos dělal Ty. Tak další včerejší zážitek, jen o asi dvě hodiny čerstvější ze zpáteční cesty, podle hesla "když to zrovna jede podezřele dobře, pošleme tam popeláře, co neuhnou ani na tu zastávku":
popeláři Ostřetínem v páteční špičce vyvážejí. Podle bezmála 2 km dlouhé plné čáry, jen vyjímečně přerušené. Za nimi tři kamiony bez šance kukawagen předjet a pak kolona všech ostatních. Na mě vyšlo místo nahoře na horizontu nad stoupacími pruhy. Pravda, musel jsem víc přišlápnout brzdu, ale nejsem lepič, tak to žádný problém nebyl, i když ten přede mnou už gumoval. Zato jedna teta ze Šumperska v Mondeu mi málem nastoupila do kufru, ale zrovna se kolona hnula, tak jsem jí o těch podstatných pár centimetrů stihl ujet. Byl jsem jí stejně za vola, ačkoli přes auto přede mnou jel mamlas, kterému nesvítila brzdová světla (to jsem později zjistil, když ten gumující mezi námi odbočil u Holic). To se na nepřehledném horizontu opravdu hodí.
Než jsme opustili Ostřetín, odhaduji, že se naskládala kolona až k Jaroslavi...
Inu, jiný kraj - jiný mrav. Mezi Turnovem a Hradcem se na průtazích pětatřicítky vesicemi v pátek popelnice nevyvážejí, leda před sedmou ráno, to ještě není páteční špička. Provoz zhoustne nejvíc v osm ráno a zase začne řídnout kolem šesti sedmi večer. Schválně jsem si to našel - oni to tam myslí vážně - jen v pátek a po celý rok: plán svozu v Ostřetíně...
Tak nevím, patří vůbec tyto (doufám, že neopakovatelné) zážitky do tohoto vlákna? Jestli ne, omlouvám se.
avatar Re: Dopravní předpisy
01. 03. 2014 22:13
jj, máš pravdu... tak to dnes vypadá...

Děti ve škole již nedostávají rákoskou... už není PAN učitel, ale nějaký/á debil/kráva atd.
Doma také (téměř) nikdo neodepne pásek, aby svou ratolest srovnal... a vyrůstají nám "osobnosti" typu JÁ-JÁ-JÁ... takoví nevychovaní a sobečtí JÁ-jínci. Nic proti osobnosti a individualitě, nicméně svoboda a práva jednoho končí tam, kde začínají práva a svoboda ostatních smoking smiley ... o tom, že vyjma práv existují i povinnosti nemluvě...
Pak se nesmíme divit ani na silnici...

Autoškoly jsou dnes poněkud "rychlokvašnější" (... asi aby to nebylo drahé)... a co za materiál tam dnes přednáší a učí... čest vyjímkám... Stačí obyčejné odbočení vlevo v křižovatce... naučit žáka si do křižovatky najet... nedejbože ke středové čáře... to se vidí tak maximálně u jednoho instruktora z deseti smoking smiley

Jací jsme řidiči? Kamarádka kdysi (cca 1995, asi v rámci diplomky) dělala nějaký sociologický dotazník a mimo jiné z něj vyplynulo, že muži raději připustí, že jsou špatní milenci, než, že jsou špatní řidiči... pak asi opravdu není vůle své řidičské umění zlepšovat...
avatar Re: Dopravní předpisy
02. 03. 2014 09:30
Citaci
Slavkov napsal(a):
...Jací jsme řidiči? Kamarádka kdysi (cca 1995, asi v rámci diplomky) dělala nějaký sociologický dotazník a mimo jiné z něj vyplynulo, že muži raději připustí, že jsou špatní milenci, než, že jsou špatní řidiči... pak asi opravdu není vůle své řidičské umění zlepšovat...

Na tom něco je: mnohý muž pod vlivem špatných seriálů doufá, že se to "samo" časem nějak zlepší, aniž by současně připustil, že to nezáleží jen na něm. Konečně - do postele řidičák nepotřebuje, ačkoli někdy nepomůže ani chemie z TV reklamy. Jenže, co kdyby mu někdo udělal někde v kartě nenápadnou poznámku "přiznává, že je špatný řidič" na základě "anonymního" výzkumu? Na to zlepšení chemie není (pardon - na zvýšení veselosti řidiče je, jen lepšího z něj neudělá), tak by pro to něco musel udělat sám, což ovšem opět nezáleží jen na něm, ale i na spolujezdkyni.
Asi ty, co do toho nekecají, nám vydrží i desítky let...
Od supermanů s přebujelým sebevědomím, co si o sobě bezdůvodně myslí, že jsou dobrými řidiči, se radši držím dál, protože často je vidět, jak nemyslí vůbec.
Asi bych neuměl odpovědět na tu otázku, zda jsem dobrý nebo špatný řidič, vlastně to netuším: v čem dobrý? Nejrychlejší, nejtechničtější, nejrozvážnější, nejslušnější, nejzodpovědnější... ? Zkušený snad za ta léta a kilometry jsem, tak to bude nejspíš někde uprostřed mezi tím. Nakonec: znám i takové, co mají v řidičáku víc oprávnění, než já, jezdí léta a přesto během jízdy, kdy řídí, na místě spolujezdce neusnu...
Ostatně s posouzením kvality milence je to totéž, vždyť je to jen o vyváženosti mezi "chtít" a "moci". Oboustranně.

Ale, když se můžou diplomky psát už i na téma Přezdívky postav v počítačové hře nebo podobně zbytečná témata (vygůglete si, prosím), tak proč nezkoumat i to, co si kdo o sobě myslí?
Re: Dopravní předpisy
03. 03. 2014 10:18
Nevím, jestli to nemám dát spíše do vlákna Co mě dnes pobavilo...
Do datové schránky k nám do firmy dnes přišlo oznámení o spáchání přestupku - jízda na červenou. Zajímavé je, že magistrát bez projednání přestupku chce zaslat do 15 dnů na účet 1500,- Kč. Pokud tak učiníme, nebude dále projednáváno a nebudou nikomu strženy body. Velice nestandartní postup, spíše forma vydírání. Zaplať a smetem to ze stolu. Spousta lidí to zaplatí, jen aby nepřišla o body. Ale proč? Přestupek se mnou musí přece někdo projednat. Tak se půjdu na patřačničnou úřadovnu trochu povztekat.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 223
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.