Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dopravní předpisy

Autor Karel M. 
Re: Dopravní předpisy
08. 08. 2021 06:26
Tak nás to kdysi učili v autoškole.
Re: Dopravní předpisy
08. 08. 2021 10:20
Skútrista porušil mnoho dopravních předpisů. Jízda odbočovacím pruhem k uvedené ČS v protisměru, jízda přes plnou čáru aj. Byl by to boj, ale pochybení na jeho straně, jelikož majáky ho opravňujicí k takové jízdě zajisté neměl thumbs up smiley
Re: Dopravní předpisy
08. 08. 2021 12:50
dvoukvitek napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jenže v ČR je předjíždění v křižovatce zakázáno
>

v CZ na krizovatce na hlavni pozemni komunikaci predjizdet smis...
Re: Dopravní předpisy
12. 08. 2021 15:10
bola som aj ja toho roku na Makarskej ( Igrane ) a je pravda ze ty skutristi tam jazdia ako zmyslov zbaveny

2016 Poreč, 2017 Rijeka / Krk, 2019 Nin , 2020 Krk , 2021 Živogošče-Porat , 2022 Omiš-Nemira . 2023 - Vodice-Srima
avatar Re: Dopravní předpisy
04. 03. 2022 09:57
Toho už se snad nedožiju: [www.autosalon.tv]
I když teda nic neporušuji.
avatar Re: Dopravní předpisy
04. 03. 2022 10:41
To je pouze první krok, pak to nastaví na úroveň hluku elektromobilů a bude... thumbs up smiley
Re: Dopravní předpisy
04. 03. 2022 12:48
Nevidím na tom nic špatného. Když si někdo hraje na supersport a vykuchá výfuk aby to znělo tak proč ne. Tady se taky v sedmdesátých letech dělali z MB supersporty. Stačilo nalepit RALLYE na dveře a smetákem prorazit přepážky ve výfuku a bylo!
avatar Re: Dopravní předpisy
04. 03. 2022 13:40
Takže to bylo (bude) u nás i kvůli tobě a tvému smetáku??
Je pravda, že už neví, za co vybírat pokuty. A toto je (bude) další možnost.
Re: Dopravní předpisy
02. 06. 2022 08:52
Dobry den,
nevie prosim niekto detaily, ako je to s povinnostou, aby sedelo dieta v podsedaku?
mam 10 rocneho syna, vyska 148cm, vaha 43kg

som mierne zmateny z toho, ci este stale musi sediet na podsedaku pri ceste do chorvatska (cez madarsko)

slovenske predpisy si viem najst, ako je to v HU a CRO ? Chapem to tak,ze do 150cm bez ohladu na vahu by mal sediet na podsedaku. (aj ked podsedaky su papierovo do 36kg)

dakujem
Re: Dopravní předpisy
02. 06. 2022 09:12
ponkal: Neřešil bych to, ani kdybych jel přes Rakousko. 148 cm vysoký děcko nikdo přeměřovat nebude. Nebude mít k tomu certifikovaný metr. yawning smiley
Re: Dopravní předpisy
02. 06. 2022 11:31
Zdarec mám holku 10 let, ta výška cca 145 a už na tu dálku podsedák neřeším, ani loni. Zatím to vyšlo, policajti nic neřešili, ale předpokládám, kdyby byli echt předpisoví, tak mě dostanou. Bezpečnost tvého dítěte ale na prvním místě. Chápu že sedět 12 hodin na té tvrdé skořápce je peklo.
Re: Dopravní předpisy
02. 06. 2022 11:56
Jel jsem se synem v sedačce na předním sedadle, když mu bylo 6 let, do Hr a zpátky a nikdo nic neřekl. Ani celníci.
Až později jsem zjistil, že se to v HR nemůže.
Re: Dopravní předpisy
02. 06. 2022 12:19
No vypřede sedět nesmí. To je jasná věc.
Re: Dopravní předpisy
02. 06. 2022 12:42
Teď už to pár let vím taky, ale vzhledem k tomu, že u nás to neplatí, tak mě nenapadlo si zjišťovat, jestli to někde náhodou nemají jinak.
Re: Dopravní předpisy
02. 06. 2022 12:45
Tohle jsem před pár lety řešil, poptával jsem úřady nejenom u nás, ale i na trase. Výsledek? Sezení dítěte těžšího než 36kg na podsedàku, jehož limitní váha je 36kg, je dokonce zakázané, protože je to nebezpečné. Takže bez něj. Podmínkou ale je, že bezpečnostní pás nesmí jít dítěti přes oblast krku.
avatar Re: Dopravní předpisy
22. 08. 2022 21:26
Měl bych dotaz ohledně přednosti (konkrétně na Demerje viz odkaz)
[www.google.com]
Doufám, že se zobrazí stejný pohled na pruhy za Demerje. Dva vlevo jedou průběžně rovně a další se zprava připojují.

Když pojede auto A ve druhém pruhu zleva (ještě průběžný) a z prava přes všechny pruhy (tedy ne z vedlejšího, ale v podstatě kolem svodidel) pojede auto B. Kdo má přednost? Nejedou v koloně, jsou tam sami.

Díky. (jestli je to jasné a mám to vědět, tak mě prosím nekamenujte - já doteď, jako většinou najíždějící zprava, dával těm, co frčí "rovně" přednost...)
avatar
mdr
Re: Dopravní předpisy
22. 08. 2022 21:40
Nevím, co je na tom nejasné. Řidič přejíždějící z jednoho pruhu do druhého dává přednost tomu, kdo v tom pruhu pokračuje. Přednost má tedy auto A.

Jiná by byla situace, kdyby v průběžném pruhu bylo víc aut - mohlo by platit pravidlo zipu. Ale nevím, jestli platí i v HR. Na Slovensku to nedávno zavedli, takže pozor, na Slovensku se musí zipovat i případě, že tam není značka, která to přikazuje.
avatar Re: Dopravní předpisy
22. 08. 2022 21:53
Nejasné je to, že nevím, jestli Chorvati nemají nějakou specialitu, jinak jsem, jak píšu v závorce, chápal správně, že A má přednost (což jsem byl dnes já) a boreček zprava B na mě troubil a čekal, že ho asi budu pouštět. Tak jsem se chtěl jen ujistit...

Děkuji



Upraveno 1krát. Naposledy upravil pavel72 (22. 08. 2022 21:53).
avatar
mdr
Re: Dopravní předpisy
22. 08. 2022 22:33
Přiznám se, že jsem si dodnes neuvědomil, že tam jsou vyznačené pruhy na silnici. Někde ani nejsou, například na Goričanu, protože tam se dá měnit počet bran pro jeden a druhý směr.

Prostě dávám pozor, kde kdo jede a snažím se srovnat mezi ostatní. A zatím to vždy vychází.
avatar Re: Dopravní předpisy
25. 08. 2022 10:19
Asi sem.
Tak zase jedna rada od televize..Stejně jako v dřívějších případech jako například, jak ukrást auto, jak se vloupat do bytu a podobně. Teď je to, jak neplatit pokutu za parkování v modrých zónách.
[cnn.iprima.cz]
Tak jo, jdu kupovat gel, lubrikační je velmi praktický a sbírat do zásoby listy stromu. Za chvilku je podzim a nebudou!!thumbs up smiley
Re: Dopravní předpisy
25. 08. 2022 11:10
To už dámské kalhotky nefrčí?
avatar Re: Dopravní předpisy
25. 08. 2022 12:07
Jak jistě víš, ty frčí taky.....
avatar
mdr
Re: Dopravní předpisy
25. 08. 2022 16:14
Ty frčí na motorkách.
Re: Dopravní předpisy
29. 08. 2022 21:00
dj.DEKL napsal(a):
-------------------------------------------------------
> dvoukvitek napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Jenže v ČR je předjíždění v křižovatce zakázáno
> >
>
> v CZ na krizovatce na hlavni pozemni komunikaci
> predjizdet smis...

Já bych to neriskoval, stačí, aby ten před tebou zapomněl dát znamení že odpočuje vlevo a je malér.
avatar Re: Dopravní předpisy
29. 08. 2022 21:28
Tak, tak. Zvlášť, když předjíždíš traktor a nevíš, jestli mu na valníku vůbec funguje blinkr.
avatar
mdr
Re: Dopravní předpisy
30. 08. 2022 09:59
On může odbočovat třeba i do pole.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 55
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.