Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dopravní předpisy

Autor Karel M. 
Re: Dopravní předpisy
26. 08. 2020 10:05
Tohle téma se tu za ta léta řešilo několikrát. Pokud si dobře pamatuji, v autě se spát nesmí, odpočívat jo. Hranice mezi těmito definicemi je sklopená sedačka. Že na to HR pomahači kakají, je věc jiná. Nevím které odmoriště to je, ale má jedno, možná je jich více, vyhrazenou část parkoviště pro účely spaní, je označeno značkou. Jinak do kempu, penzionu, hotelu. Na druhou stranu dle HR zákonů je jízda s únavou dost mastně pokutovaná a posouzení je jen na pomahači. Celým tímto divadlem jim jde jen o to, aby jim tam nejezdiili s víčky podepřenými sirkami a z odmorišť se nestaly kempy. Nedivím se jim.
Re: Dopravní předpisy
26. 08. 2020 11:49
Krasne a jednoduse vysvetlene. Dekuji i za ostatní.
Ps neni to Jajče nebo Brinje? Směrem dolů?
avatar Re: Dopravní předpisy
26. 08. 2020 12:26
[www.google.cz]
To je to odpočívadlo......
Re: Dopravní předpisy
26. 08. 2020 13:58
Kabinete, ne. I když jsem tady předloni taky nějakou hodinku odspal. To odmorište, co mám na mysli, mělo při pohledu od dálnice vlevo plochu, tuším že to byla až třetí řada, za stromky a křovisky, označeno značkou P a dodatkovou tuším s postelí. Bylo to stranou od ostatního parkoviště, aby tam byl klid.
avatar Re: Dopravní předpisy
26. 08. 2020 15:20
Promiň, reagoval jsem na couddyho, psal tam Jajče, myslel jsem, že to reakce na to moje "spací" parkoviště Janjče.
A když už jsem tady, nebylo to tvoje parkoviště vedle hotelu Macola? Z parkoviště od ČS se tam sice odbočuje vpravo, ale je bokem od parkoviště u ČS.


[www.google.cz]
Re: Dopravní předpisy
26. 08. 2020 18:03
Už mi ho nějaká anonymní duše poslala do mailu....odmoriště Draganič. Tímto té duši děkuji, ano, měl jsem na mysli toto místo.
Re: Dopravní předpisy
26. 08. 2020 21:40
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Že na to HR pomahači kakají, je
> věc jiná.

Oni na to nekakají. Oni předpisy uplatňují s rozumem. Ten předpis byl vytvořen za jiným účelem, než aby bránil cestovatelům chvíli si schrupnout někde u cesty.

V CZ jsme zvyklí na policaty a správní orgány co se pouze snaží zneužit jakýkoli předpis proti občanům a připadá nám divné, když to jinde tak není.
avatar Re: Dopravní předpisy
30. 09. 2020 08:35
Jelikož po republice moc nejezdím daleko od "rodné hroudy", cestou do HR a zpět jsem byl celkem překvapen přehledným značením směru jízdy přímo na silnici.
Třeba odbočení z rakouské dálnice na Slovinsko, zařadíte se do pruhu a ten vás tímto dálničním uzlem bez problému vyvede tam, kam potřebujete. Cestou takových značení je více. Ovšem někde by bylo potřeba je zavést.
Dříve to tak nebývalo.Odbočovalo se jen podle značek a v noci, kdy kolem vás frčela rakouská auta 130, jste se svou osmdesátikilometrovou rychlostí měl problém, zařadit se podle dopravních značek zařadit se do správného směru. Například výše uvedené odbočování jsem několikrát zvládl s problémy(dvakrát jsem i přejel odbočku).
Vím, že je to zbytečné, ale doporučoval bych i Chorvatsku, označovat tak například odbočku na přivaděč k mýtné bráně Lučko u Záhřebu.Skoro jsem tam měl letos problém. Navigaci jsem vypnul, aby pořád "blbě nekecala" a pak jsem byl "volaký zmetený" z jízdy podle značek. Už už jsem myslel, že se budu otáčet někde v Záhřebu na náměstí a bude proveden druhý pokus na najetí správným směrem.
Nakonec vše dobře dopadlo.
Takže co jsem to vlastně chtěl? Aha. Poděkovat těm, co značení velkými bílými písmeny na silnici vymysleli a i těm, co to zrealizovali. A zeptat se: je to například i v Praze, například směr do Bubenče, nebo na Malou či Velkou stranu? (vtipek) Tipoval bych, že asi ne. A proč? Je málo jízdních pruhů a všechny už někam vedou. Takže nezbývá než navigace nebo čučet po směrových značkách. A to je skoro nestíhačka. Takže Prahu nebrat.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kabinet302 (30. 09. 2020 10:25).
Re: Dopravní předpisy
30. 09. 2020 08:49
Kabinete mluví s mi z duse..)))
Ja se na na tu odbocku krasne znacenou dostavam kole 11 hod vecerni nekdy i pozdeji..
Krasne v noci sviti..nemuzes zabloudit...
Kdo to vymyslel asi jezdil autem...
Vzpomi n am dve male deti na zadnich sedadlech
Honda civic...a noc prvni cesta na istrii rok 95 vrsar
No a prejel jsem...takze hura na klagenfurt
Stalo se mi to dvakrat...)))
To znaceni je super...
Chytim se slo a jedu o nic se nestaram...
A hned kdyz odbocim je tam odpocivadlo
Pravidelne stavime ...ale jen chvilka a uz jsme blizko
Sentilj dalnice a chorvatsko
Ja z lakoty samozrejme sjizdim na durmanec a tam telrve dalnice...usetreny peniz dotuji phm v chorvatsku
Ve slovinsku nic ...jsou to skety...
Re: Dopravní předpisy
30. 09. 2020 08:59
To same je jestli ne nemylim u bosiljeva
Ted je tam i mekac....)))
avatar Re: Dopravní předpisy
30. 09. 2020 09:34
I o tom jsem tu, myslím, už psal: vodorovné značení u nás je vesměs hanebné, ale při cestě ze sousedních zemí potmě vždy zjistím, že jsem v ČR, protože i obyčejnou dělicí čáru najednou sotva vidím. V rakousku tam, kde opravili silnici a ještě neoznačili, dávají do úseku značku "Markierung fehlt", tedy "značení chybí", Němci obvykle tam omezí rychlost na osmdesátku. Vodorovné značení tahů u nás se také příliš nevyužívá, pamatuji ho v Jihlavě na mostě, když se ještě jezdilo městem okolo hradeb. Vysoká písmena, aby se nápis dal dobře přečíst z místa řidiče... už léta jsem je tam neviděl, pravda, jezdím častěji tunelem. Po rekostrukci silnice se už nikdo neobtěžoval. Ale za mě by stačilo u nás udržovat čitelné aspoň ty dělicí čáry a značení odbočovacích pruhů šipkami. Když jsou vidět, hned se líp jezdí.
Re: Dopravní předpisy
30. 09. 2020 09:45
Popisované v A i SLO je fajn, jenže....jedu zamyšlen, zabrán do hovoru, nebo jen čučím okolo, pokud je světlo a již jsem několikrát odbočoval téměř po dvou kolech přes šrafovaný klín. Specielně křižovatka pod Grazem na SLO mě vždy "překvapí", protože to je ještě pár km a najednou dálnice na SLO mizí vpravo. Loni jsem přejel dálniční větev pod Linzem směr moře, samozřejmě v tom né správném směru, takže jsem si dal pár km navíc. Alespoň cesta na chvilku vypadne z nudy.
V Práglu takové značení v pruzích na několika místech je.
avatar Re: Dopravní předpisy
14. 10. 2020 10:59
[www.autosalon.tv]
Po přečtení článku mám dotaz.
Samozřejmě bych chtěl v první řadě předcházet ztrátě značky jejím "přišroubováním" k rámečku. Kdysi, už je to několik let, byla velká "propaganda" přišroubovat značku. Dokonce prodávali i vruty (šroubky) s krycí bílou čepičkou.
Na všech předcházejících autech jsem toto měl provedeno. V současnosti však mám značku jen zacvaklou v rámečku.
Kdesi jsem ale četl, že poškození značky "není dobré". prý taky na pokutu.
Jak tento problém řešíte vy? Máte ji přišroubovanou? Nebo nemáte ji přišroubovanou?
To je dotaz jako pro Hamleta........Být či nebýt, .....
avatar Re: Dopravní předpisy
14. 10. 2020 11:12
Osobně - oboustranka od 3M nebo bílé bindry (takové ty elektrikářské plastové stahovací pásky) umístěné nad bílým podkladem, aby to nešlo přes znaky smoking smiley
Re: Dopravní předpisy
14. 10. 2020 11:30
Bílé bindry a drží výborně
thumbs up
avatar Re: Dopravní předpisy
14. 10. 2020 11:38
Dík za radu, budu se muset po bílých poohlédnout.....Sice šroubek (vrut) je šroubek(vrut),ale proti "vyklepání" značky z rámečku dobré.
avatar Re: Dopravní předpisy
14. 10. 2020 13:14
Ale jak to bude vypadat? Není lepší jí, teda když už, zezadu přilepit třeba Mamutem k rámečku?
avatar Re: Dopravní předpisy
14. 10. 2020 14:01
Estetika? Není to nejhorší, stačí ty tenčí bindry.
Když ti tam někdo výrazně "obtiskne kouli", tak cvakneš bindry, srovnáš RZ, případně vyměníš i rámeček... ten Mamut bych sundávat nechtěl... nebo je na něj nějaká odstraňovací finta / přípravek?
Re: Dopravní předpisy
14. 10. 2020 16:24
Poněvadž jezdím i do lesa (pracovně), tak jsem značky přinýtoval i skrz nárazník.
Re: Dopravní předpisy
14. 10. 2020 17:57
Normálně jsem přivrtal samořezkama.
avatar Re: Dopravní předpisy
18. 10. 2020 21:18
Drziak je na dvoch srouboch, mam ho podlepeny na naraznik lepidlom "tekute srouby". Znacka je podlepena na drziak tiez "tekutymi sroubami" a zacvaknuta.

Naraznik v predu mam ale oskrety po parkovani, aj to chcem dat prilezitostne opravit, predpokladam, ze lakyrnik si na mna trochu zanadava.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil 263735 (27. 10. 2021 17:52).
avatar Re: Dopravní předpisy
19. 10. 2020 10:23
... někdy člověk nevěří vlastním očím ...
byť si nejsu jistý, jestli řidič nového, modrého VW Passata Varianta, dnes ráno na D1 kolem 07.00 ve směru Vyškov/Brno něco porušil ...
... šofér to byl asi hodně netrpělivý, ale taky dobře znalý místních poměrů, včetně délky odboček z dálnice ...
od Rousínova totiž byla kolona v obou pruzích (všechno jelo 90/100 km / hod) ... on jel v levém pruhu o jedno vozidlo za mnou ...
... před odbočkou na 210 km na Holubice a Uherské Hradiště to najednou frknul zkrz pravý pruh mezi náklaďáky až na krajnici a po té na odbočku (de facto 3 pruh v pravo) za pár sekund se zběsile protáhl zase doleva mezi náklaďáky až do levého pruhu ...
... no a pak jel asi 10 kilometrů do Brna opět mezi osobáky, dvě auta přede mnou ...

smileys with beer
avatar Re: Dopravní předpisy
19. 10. 2020 23:09
Takové potkávám denně, ale na normální silnici. Taky si musí předjet a pak se v té koloně cukají dalších 25 kiláků pořád na stejné pozici, když před námi nikdo neodbočí. Ono se na pětatřicítce za dne moc příležitostí k předjetí nevyskytuje.
Některé kousky by stály za zvěčnění, ale ještě jsem nenašel dost jiných důvodů k tomu, pořídit si kameru do auta.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (20. 10. 2020 05:40).
Re: Dopravní předpisy
19. 10. 2020 23:54
Mám takovou maličkou co není skoro vidět a pár veselejch záznamů tam už bylo ,děda v Trabantu v protisměru na kruháku spinning smiley sticking its tongue out několik nedání přednosti v jízdě ,naposledy se nějaká paní kochala a nějak jí nedošlo že se napojuje z vedlejší , a ta co jsem koupil kamarádovi nahrála jak mu do stojícího auta napakoval mladý řidič starého BMW thumbs up smiley
avatar Re: Dopravní předpisy
20. 10. 2020 06:02
Právě, že poškození stijícího auta zpředu nebyl problém - prvni viník se vydal shánět, kde jsou nejbližší Češi (to bylo ve Winterthuru a jen mám bokem kamionu ustřijl na parkovišri přední značku a vyrval plast u oktávky), druhý si počkal. Třetího natočily blízké kamery, ale, identifikace viníka podle záznamů nebyla možná, stejných kamionů v době, kdy se to mělo stát, projelo městem osm. A z těch identifikovaných to ani jeden nebyl. Jenže to by ani kamera v autě nviděla - rozpáral mi totiž odzadu bok auta zadní traverzou návěsu při otáčení a odjel. A toho čtvrtého před kamerou zakrývaly stromy a před druhou svědkyně, která stejně viděla ještě hůř. To byl jediný případ, kdy by kamera přišla levněji, než havarijní pojištění.
A pak - za jízdy jsou dopravní situace zpravidla líp vidět shora, kamery v kamionech jsou proto užitečnější.
Re: Dopravní předpisy
07. 08. 2021 17:42
Dotaz do pléna: Včera jsem vyjížděl z INA na konci Makarske doleva, směr Baško Polje. Kolona, hodný řidič auta ve směru na jih mě pustil, já se podíval doprava, od Makarske nic nejelo, můžu jet. Vyjel jsem doprostřed ulice a najednou zleva brzdí debil na skútru, který protisměrem předjížděl právě tu kolonu, v které pro mě udělal hodný řidič místo. Skútrista se blbě díval na mě, já jsem se blbě díval na skútristu. Naštěstí se nic nestalo. Vím, že morálně jsem byl v právu já :-) neboť on porušil co se dalo. Ale trochu se bojím, že případný příjezd policie by učinil viníka že mě, s čímž bych nesouhlasil. Jaký máte názor vy?
avatar
mdr
Re: Dopravní předpisy
07. 08. 2021 18:25
Obávám se, že by jste byl obviněn z nedání přednosti skútristovi.

Připomíná mi to jedn případ, kdy se srazilo auto v připojovacím pruhu s náklaďákem, který jel po hlavní v odstavném pruhu a v připojovacím se pak srazili. Taky porušil zákaz jízdy v odstavném pruhu, ale policie dala vinu řidiči osobního auta, že nedal přednost autu na hlavní.
Re: Dopravní předpisy
07. 08. 2021 22:38
Neznám předpisy v Chorvatsku, ale v ČR musí řidič vjíždějící z místa ležícího mimo silnici dát přednost všem vozidlům jedoucím po silnici. V ČR by byla vina čistě na vás.
I na běžné křižovatce dává řidič přijíždějící po vedlejší silnici přednost všem vozidlům jedoucím po hlavní silnici. Je zcela nepodstatné že vozidlo po hlavní jede například v protisměru z důvodu předjíždění, nebo objíždění překážky.
Re: Dopravní předpisy
07. 08. 2021 23:08
Jenže v ČR je předjíždění v křižovatce zakázáno (nevím jak v HR) takže je otázka, jestli se jedná o křižovatku, nebo o místo mimo silnici.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil dvoukvitek (07. 08. 2021 23:14).
avatar
mdr
Re: Dopravní předpisy
08. 08. 2021 05:53
Podle vyhodnocení případu, který jsem popsal v mém příspěvku, je nepodstatné, jestli ten na hlavní něco porušuje, jste povinen mu dát přednost.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 56
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.