Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dopravní předpisy

Autor Karel M. 
Re: Dopravní předpisy
14. 07. 2020 22:42
Pro ty co používáte nosič kol na tažné, tak pozor = již nelze přendávat zadní SPZ z auta ( nově RZ) na nosič kol na tažné, ale nutno používat na nosič kol pouze třetí RZ, kterou vydávájí odbory dopravy na tyto nosiče. Dle ministerstva dopravy se tímto řidič dopustí přestupku, že jede s vozidlem bez RZ = pokuta 5 - 10 tisíc Kč + zákaz řízení 6 - 12 měsíců.
Re: Dopravní předpisy
15. 07. 2020 09:14
Stanovisko ministerstva dopravy k problematice nosičů:
[www.mdcr.cz]
avatar Re: Dopravní předpisy
15. 07. 2020 10:02
Tomáš539, odkaz na (předpokládám) nějakou novelu, která to nařizuje by nebyl?
Nikde jsem tuto informaci nezaznamenal a dokonce i další státy EU nemají problém s přendaváním zadní RZ na nosič...
Re: Dopravní předpisy
15. 07. 2020 11:04
Tak to už platí déle. Prostě vozidlo pak nemá RZ a tak nemůže být použito k jízdě.
avatar Re: Dopravní předpisy
15. 07. 2020 11:36
Opravdu? ... a kde to je psáno?
Nosič se stane součástí vozidla a RZ je na něm pevně umístěna na předepsaném místě...
Pokuid by se nosič nestal nedílnou homologovanou součástí vozidla, tak by to byl problém třeba z pohledu "povinného ručení" atd.
Pokud je mi známo, tak od r. 2016 je možnost (nikoli povinnost) třetí RZ.
Tomáš539 má většinou dobré info, tak se ptám na zdroj (zákon, vyhlášku, prováděcí směrnici atd.)...
Re: Dopravní předpisy
15. 07. 2020 12:19
Ještě jsem dohledal článek k dané problematice na Auto.cz:
[www.auto.cz]
Shoduje se s vyjádřením ministerstva dopravy, u kterého jsem nenašel datum, kdy bylo učiněno.
Re: Dopravní předpisy
15. 07. 2020 12:31
Toto jsem našel, ale nestudoval.

Nákup a použití třetí registrační značky na nosné zařízení vyplývá ze zákona č. 56/2001 Sb., o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích a o změně zákona č. 168/1999 Sb., o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla), ve znění zákona č. 307/1999 Sb. Toto řešení umožňuje komfortní používání nosičů kol bez nutnosti montáže registrační značky (dále jen „RZ“) při každém použití nosiče, ale není to jediná možnost, jak postupovat.
avatar Re: Dopravní předpisy
15. 07. 2020 12:44
... a zajisté to pokračuje další možností "přehazovat" zadní RZ smoking smiley
Re: Dopravní předpisy
15. 07. 2020 14:42
Pavle, např.v Rakousku mají, že nosič na kolo je samostatná věc, která musí mít vlastní RZ. Už dost dlouhou dobu. Oni mají Rakušáci více zajímavých věcí, třeba možnost mít jednu RZ pro vícero vozidel....
Re: Dopravní předpisy
15. 07. 2020 15:49
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Víte že se od 1.7.zelená karta mění na bílou? Nově
> bude k povinnému ručení vydávána karta bílá,
> zelené zůstávají v platnosti.
....
jo jo, mam pocit, ze nekde davali pokuty, ze se jim nezdala zelena karta spravne zelena, predtim myslim platilo, ze kdyz nebyla podepsana ridicem, tak bylo povinne ruceni neplatne, ted se pro zmenu podepisovat nesmi ...
Re: Dopravní předpisy
15. 07. 2020 23:35
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tomáš539, odkaz na (předpokládám) nějakou novelu,
> která to nařizuje by nebyl?
> Nikde jsem tuto informaci nezaznamenal a dokonce i
> další státy EU nemají problém s přendaváním zadní
> RZ na nosič...


To co jsem psal je asi 3 dny staré stanovisko ministerstva dopravy. Text ještě oficielně nevyšel, ale dle jejich vyjádření je umístění zadní registrační značky na nosič kol v rozporu se zákonem. Registrační značky vydané k vozidlu lze použít pouze k umístění na vozidlo a na určené místo.
avatar Re: Dopravní předpisy
15. 07. 2020 23:55
Docela legrace, že chtějí jít proti svému předchozímu výkladu thumbs up smiley

Aha, ANO, Bureš a angličtinářka dali pokyn, že je potřeba něco dalšího "podojit"... Tak třeba dalších n * 650CZK smoking smiley
Re: Dopravní předpisy
16. 07. 2020 08:34
Jelikož jezdím s koly i za hranice, neměl jsem před lety problém zaplatit těch 600 + 50. Nemusím hledat co je kde povinné a co není.
Re: Dopravní předpisy
18. 08. 2020 10:28
Nevíte prosím kde by se dalo dohledat nějaký předpis,zákon že nemůžu pokračovat v jízdě protože jsem unavený, jde mi o to když budu někde fakt odpočívat a třeba 3-4 hodinky spát a bude mě někdo buzerovat ,(v chorvatsku) tak bych mu ukázal jejich zákon že jsem unaven a musím si odpočnout však víte jak to myslím
Re: Dopravní předpisy
18. 08. 2020 10:38
Tak si odpočineš...v hotelu, kempu, penzionu. To jsou zařízení určená pro spánek, nikoliv auto, které nemá lůžko.
Re: Dopravní předpisy
18. 08. 2020 10:40
Přece na trochu spánku u prostřed cesty a navíc asi v noci nebudu někde hledat penzion nebo hotel
Re: Dopravní předpisy
18. 08. 2020 10:42
Pokud poliši netolerují spánek v autě a musíš jet odpočinutý, máš dvě možnosti, buď si to lajzneš na parkovišti, tak jak to dělá většina, nebo si najdeš ubytko. Co na tom chceš více řešit?
Re: Dopravní předpisy
18. 08. 2020 10:58
já jen pro klid duše udělám to jako ostatní děkuji
Re: Dopravní předpisy
18. 08. 2020 13:03
Tak spěte ještě ve slovinsku. cca do 12 hodin v celku smiling smiley
Nev vážně. Pokud jede člověk v obvyklou dobu v noci a má to najeté, většinou 2h v autě na parkáči dá každý. Ale asi ne celou noc, protože je tam riziko, že vás chytí. Ale už tu někdo psal i že na odmorišti Krka si vyndá snad stan nebo karimatku?
Ale Krka je pro našince (z Moravy, či češince z čech) celkem daleko už. Časově tam člověk přijede spíše nad ránem než v noci.
avatar Re: Dopravní předpisy
18. 08. 2020 13:47
Stalo už se někomu v Chorvatsku, že ho při odpočinku (spaní v autě) kontrolovali a vyháněli z parkoviště od čerpací stanice?
Já se s tím ještě nesetkal. Myslím, že tam Policie má dost jiných problémů a ne chodit od zaparkovaného auta k zaparkovanému autu a dívat se do aut, jestli máš zamhouřené oko a sedíš nebo ležíš, čili spíš. Co by pak měli říkat řidiči kamionů. To by je místo povinné přestávky vyháněli od ČS?
Papír totiž snese všechno, i kdejakou blbost. Ale realita života je mnohdy jiná.
Takž i letos, jestli to "nezavřou", klidně v září zaparkuji při jízdě k moři na parkovišti Janjče na 4 -5 hodin a v klidu na ležáka schrupnu.
Re: Dopravní předpisy
18. 08. 2020 17:39
nam se stalo ve Slovinsku, zdrimli jsme si v aute a za par minut a uz nas prisel nekdo budit, rozhoukal alarm a byl sprosty
Re: Dopravní předpisy
18. 08. 2020 20:08
Co tady řešíte? Je úplně normální že na odpočívadle obzvláště dálničním lidi spí! Odmoriště tj.odpočívadlo je na odpočinek jakýkoliv! Předpis myslí na to aby na odpočívadlech např.blízko moře někdo nepřespával!
avatar Re: Dopravní předpisy
18. 08. 2020 20:45
Karel z HK
To jsem moc nepobral...

"Je úplně normální že na odpočívadle obzvláště dálničním lidi spí! Odmoriště je na odpočinek jakýkoliv"
Ale:
"Předpis myslí na to aby na odpočívadlech někdo nepřespával"

Osobně jsem viděl spoustu řidičů, co si zdřímli ať v autě, nebo i vedle na karimatce. Na odpočívadle bez jakýhokoliv zázemí, stejně jako na parkovišti za benzínkou. Nikdy jsem neviděl policajty, že by tohle kontrolovali. Pokud nebudete překážet, nebo moc na očích, nevěřím, že si vás vůbec všimnou
Re: Dopravní předpisy
18. 08. 2020 21:41
V Chorvatsku jsem několikrát viděl policajty pomalu projíždět dálničním odpočívadlem, ale nikdy nikoho nebudili a nevyháněli.
Ten předpis mají pro ochranu ekonomických zájmů. Nikomu nevadí že spíš kdesi ve vnitrozemí. Vadilo by jim ale, když by jsi trávil dovolenou v karavanu po parkovištích u moře.
Re: Dopravní předpisy
18. 08. 2020 21:55
Tak si to Valeri přečti znovu! Odpočívadlo je na odpočinek při kterém se mohu vyspat ale ne tam přespávat!
Re: Dopravní předpisy
25. 08. 2020 19:52
Tak to jste vedle, jak ta jedle! Samozřejmě, ze je za to pokuta. Chtějí Te dostat do apartmanu nebo kempu, ze ktereho ma stát dane.
Jste tu takovy bardi a nikoho z vas nebudil v noci policajt?
Me při stare na rumuny ve slovinsku, nebyli na me zli, ale dali mi najevo, ze mam jet.
Chorvati také. V sezone. U moře, ale i od plitvice odmoriště dolu. To ze tam parkuje karavan a jemu se tezko dokazuje ze tam spi (ale nesmi vyndat nozicky). Nicméně i na me svitili tusim na Brinje baterkou v 23.00
V 2-4 na me nikdo zatim nesvitil. Myslim ze je to laxnosti policie kolem dálnice v okolí splitu.
Ale videl jsem policajty po 20minutach zastavit u polskeho karavanu na odmoristi nad brelou v 7 rano.
Pokud jste to jeste nezazili, mate podle me haluz a jezdite s vlnou a nebo v dobu, kdy maji Ti policisté fakt asi jine starosti. Ale normalně se to děje i vrakousku.
Re: Dopravní předpisy
25. 08. 2020 20:55
Ale nestraš byl jsem letos teprve po 23 tý a cestou tam vždy spíme někde na odpočívadle a nikdy mě ani nikoho jinýho nekontrolovali!
Jo můžou tě zastavit a když zjistí že už skoro spíš tak ti zakážou další jízdu a musíš s celou rodinou vyrazit z dálnice shánět kemp nebo apartmán. thumbs up smiley A kde to Vrakousko?
Re: Dopravní předpisy
26. 08. 2020 00:29
Máte to hoši podivnou debatu ,chorvatskej policajt vás naopak může poslat odpočinout když se mu zdá že jste unavení a únava by ovlivnila bezpečnost provozu .
Jinak pokud hodíte chrupku na odpočivadle u dálnice tak jsem se nesetkal s nějakým pruzením,spíš jen kontrolujou jestli tam někdo nedělá nějakou neplechu ,asi jste někdo už potkal romuny se zlatýma prstýnkama na prodej thumbs up smiley .
Re: Dopravní předpisy
26. 08. 2020 09:01
Karle promin mobil dela chyby a ja to po sobe nectu. Teprve po 23 a mas haluz. 😃
Ja si to nepocitam, ale napsal jsem svoji zkušenost. Nikoho nestrasim.
Treba po ceste na Krk jsem byl ve Slovinsku i rád, pak uz jsem se mezi temi rumuny necitil moc dobre.
Je to situace od situace.
avatar Re: Dopravní předpisy
26. 08. 2020 09:38
Jestli nám to nezavřou (nějakým způsobem) , tak pojedeme a spát budeme 4-5 hodin na odmorišči Janjče.
Zhruba to vychází od půlnoci + ty "spací hodiny" k tomu. Řekl bych, že přes ten odpočinek "vlak nejede". Ten je pevně naplánovaný.
Ale co by bylo zajímavé vědět, je to, je li za to, když tě "pomocník" vzbudí a pošle do pryč, předtím než odjedeš, nezaplatíš mu nějaké "výpalné", neboli pokutu. A když, kolik si má člověk nachystat. Díky za názor.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 52
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.