Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dopravní předpisy

Autor Karel M. 
avatar Re: Dopravní předpisy
10. 10. 2019 06:06
...protože stát optimisticky předpokládá, že vybrané peníze poslouží obcím k něčemu užitečnému, a nebudou na kraji či vládě požadovat nic nad rámec financování podle počtu obyvatel. Jenže je několik obcí, které první výdělek namlsal tak, že ho vrazily do dalších měření, čímž si vysloužily kolony po většinu dne.
Kdyby ty peníze šly aspoň na stavbu obchvatů a zvýšení průjezdnosti, to samo o sobě pomáhá bezpečnosti a zklidnění provozu v obcích daleko účinněji, jak se ukazuje v okolních zemích.
avatar Re: Dopravní předpisy
10. 10. 2019 12:22
tunel před Ostravou … za 1 měsíc 41.000 dopravních přestupků … x 12 měsíců … krát minimálně 1.000,- Kč … kolik to je ?
mimochodem s bleskem Vás fotoslužba vyfotí i v Hustopečích …

smileys with beer
avatar Re: Dopravní předpisy
10. 10. 2019 16:26
V tom tunelu je 80ka a značka je tam několikrát. Navíc před tunelem svítí, že se tam měří. Takže pokud z tama někdo dostane pokutu, může si za to jenom sám.

Tím samozřejmě ale neříkám, že s měřením jako takovým souhlasím, navíc když pokuty jdou obci Klimkovice, kde buzerují jak to jenom jde (např. dva buzer semafory, které vás zastaví, i když jede opravdu 50kou).
Re: Dopravní předpisy
10. 10. 2019 18:16
Zrovna ten druhý pod kruhačem na Bílovec je dobrý ,několik smrťaku jenom kvůli tomu že jeli příliš rychle z kopce od kuhače nahoru. Ty křížky něco vypovídají,a pokud někdo jede rychle a zaplatí městu nebo obci je to jenom jeho problém.
jo
Re: Dopravní předpisy
10. 10. 2019 22:14
čavis napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zrovna ten druhý pod kruhačem na Bílovec je dobrý
...a pokud někdo jede rychle a zaplatí
> městu nebo obci je to jenom jeho problém.

Občas tudy jedu - mohl bys upřesnit, který kruháč máš na mysli?
Re: Dopravní předpisy
11. 10. 2019 09:05
A to byl tunel projektován na rychlost 110km/h. Jen mi to množství pokut připadá nějak vysoké. Kolik tama projede aut? Na drubou stranu, když se otevřel Strahovský tunel v Prahákově, bylo prejetí vyšší rychlostí než povolenou loterie. Buď úředník stihl do roka vyřídit, nebo to propadlo. A oni nestíhali.
avatar Re: Dopravní předpisy
11. 10. 2019 10:53
[www.idnes.cz]
... v roce 2017 to bylo 80.000 přestupků měsíčně …

smileys with beer
Re: Dopravní předpisy
11. 10. 2019 12:25
Chechtáme se videím, jak se jezdí v Rusku a přitom tady je to podobné. Holt je pro většinu řidičů omezení rychlosti jen kus kulatého barevného plechu.
Re: Dopravní předpisy
12. 10. 2019 05:43
Jak jedu od Ostravy tak druhý co je kousek od městského parku . První je pod kinem.Ty semafory reagují na měření rychlosti co je u hřbitova.Upraveno 1krát. Naposledy upravil čavis (12. 10. 2019 05:48).
Re: Dopravní předpisy
12. 10. 2019 05:46
Není tam už Petře napsáno že většina z nich jsou Poláci a ti opravdu jezdí jako ....
avatar Re: Dopravní předpisy
12. 10. 2019 08:10
Jo, tak proto uprostřed tunelu zpomalují, to aby jim vyšel průměr... a pak to dohánějí, kdekoli se neměří. Ani tři pruhy některým nestačí, bez ohledu na to, že jedním směrem vedou pruhy jen dva.
Ale to nedělají jen Poláci.
jo
Re: Dopravní předpisy
12. 10. 2019 08:36
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ...Holt je pro většinu řidičů
> omezení rychlosti jen kus kulatého barevného
> plechu.

Máš pravdu - firmy, které vyrábějí ten "obarvený plech" mají žně. Je přeznačkováno ad absurdum. Obvykle se příkazové značky s omezením rychlosti střídají i po několika desítkách, či stovkách metrů. Plynulé jízdě zdar! Někdy to vypadá, že o jejich umístění se na úřadech losuje ("čím je dnes nasereme?"winking smiley.
Nepříliš úzkostlivě dodržuji tzv. přikázanou rychlost a obvykle ji překračuji +10%. Tím pádem patřím k pomalým účastníkům provozu.
Bolševik před lety vybudoval čtyřproudové komunikace a nyní menševik vše omezil nakreslenými i betonovými překážkami uprostřed i na okrajích cest. Jako by si někdo zlomyslný řekl: vole, jedeš rychle - rozbij si hubu!
A jsou mezi námi jiní zlomyslní, kteří tu rychlostní buzeraci schvalují...

P.S.
Chtěl bych vidět, který posměváček a dodržovač neporuší alespoň jeden ze dvou miliónů právních předpisů, které máme.
Re: Dopravní předpisy
12. 10. 2019 11:00
Pokud se bude jezdit limit plus nějaký ten km navíc, bude pokoj. Ale je zde naprosto normální jezdit 20 přes bez mrknutí oka. To je dle mě špatně. Nejsem svatoušek, přes limit to dám taky o kousek, ale za celou svou řidičskou kariéru trvajíci více jak 30 let jsem pokutu za rychlost nikdy nedostal. A to jezdím ročně k 50k km.
O nesmyslnosti některých omezení je škoda mluvit, protože to dělají úředníci od stolu.
avatar Re: Dopravní předpisy
12. 10. 2019 11:57
To je možná to "jádro pudla", že největší objem výběru pokut je právě z těch banálních překročení rychlostí... navíc "strojně vyhodnocených" smoking smiley
Tady se nebavíme o +20 v obci, ale třeba o +6 za 700-1000CZK.¨
To opravdu není o společenské nebezpečnosti ani o výchově řidičů, ale čistě o výběru peněz...
Rozhodně se považuji za řidiče jezdícího v rámci slušných regulí... za posledních cca 20Tkm po DE mi přišla jedna fotečka... 87 v 80 za 10€... tak si to porovnejte s tím, jak se to mastí u nás v CZ thumbs up smiley
Re: Dopravní předpisy
17. 10. 2019 21:53
Jednoznačně jde státnímu aparátu pouze o výběr pokut. Proč zavedli tzv. objektivní odpovědnost provozovatele vozidla právě na izolovanou skupinu přestupků, za které vybírají velké množství malých pokut? Jednoduše proto, že si celou agendu chtěli zjednodušit. Vůbec nejde o bezpečnost a plynulost provozu. Nejde ani o potrestání pachatele přestupku.
Re: Dopravní předpisy
20. 10. 2019 10:59
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To je možná to "jádro pudla", že největší objem
> výběru pokut je právě z těch banálních překročení
> rychlostí... navíc "strojně vyhodnocených" smoking smiley
> Tady se nebavíme o +20 v obci, ale třeba o +6 za
> 700-1000CZK.¨
> To opravdu není o společenské nebezpečnosti ani o
> výchově řidičů, ale čistě o výběru peněz...
> Rozhodně se považuji za řidiče jezdícího v rámci
> slušných regulí... za posledních cca 20Tkm po DE
> mi přišla jedna fotečka... 87 v 80 za
> 10€
... tak si to porovnejte s tím, jak se to
> mastí u nás v CZ thumbs up smiley


Je to tak. Ten, kdo lítá konstantně 180-200, tomu se nic nestane, protože má v autě na švestky dostatečnou výbavu. Odsere to většinou normální řidič, kterej jede domů z práce nasranej a v obci to přešvihne za 58 a hned maj litr v kase, nebo ho na okresce sejme Octa za kilo. Je to jen hnusnej byznys.
Re: Dopravní předpisy
24. 10. 2019 21:35
Zatím z Pasohlávek nic nepřišlo...... Teď mám na poště něco z jižních Čech, ale tam si nejsem jistej co by to mohlo být.... Obecně - u nás na obvyklých trasách vím o spoustě radarů (někde jsou dělaný tak, že kamera není nad radarem ale třeba cca 30-40 cm vedle a tím pádem není vidět) a tak si dávám hodně pozor.... Tohle je sviňárna na entou... A to nemluvím o tzv. spomalovacích semaforech které vás v lepším případě donutí jet opravdu pod 50 km/hod a v tom horším musíte skoro zabrzdit aby tam ta zelená skočila.... Tohle už je fakt buzerace a bohužel se proti tomu dá bojovat jen a jen u soudu...
Re: Dopravní předpisy
25. 10. 2019 07:04
Některé zpomalovací semafory jsou ještě v pohodě (i když jsem obecně proti těmto opatřením), pustí vás i když jedete 60 a zelená skočí dlouho dopředu. Ale cestou do práce mám jeden zpomalovací semafor, který je vyloženě na facku, je hned za cedulí obce. I když jedete padesát už před značkou, tak tento semafor je schopný ze zelené vám hodit červenou. Jedete podle předpisů, ale stejně musíte zastavit a pak se znovu rozjet. Člověk v té chvíli má chuť vraždit, i když jsem v podstatě kliďas. Taky už jsem ten semafor projel asi dvakrát v noci na červenou, když mi udělal tuhle "kulišárnu", protože jsem neměl nervy zastavovat a znovu se rozjíždět, když nikde v okolí ani auto, ani člověk.

Tahle všechna podobná omezení a kamery na každém rohu nás stejně jednou dovedou do pekel.
Re: Dopravní předpisy
25. 10. 2019 07:50
kikhk napsal(a):
- Tohle už je fakt buzerace a bohužel se proti tomu dá bojovat jen a jen u soudu...

Proč bojovat? Stačí oplatit stejnou mincí, tj. nejlépe tyto buzer semafory jednoduše ignorovat.
avatar Re: Dopravní předpisy
25. 10. 2019 08:28
Na jak dlouho se dává řidičák do čistírny za fotku z projetí na červenou? A kolik se platí za vyčištění?
Neuposlechnutí jiného dopravního značení dnes přijde podobně draho, i když značení samotné je nesmyslné. Dokud tam nebylo, za dvacet let existence té křižovatky k žádné nehodě nedošlo, a vlastně dodnes. Přesto si někdo vymyslel, že nechá všechny, kdo chtějí z města ven, napřed dát 7x přednost zprava, a teprve pak vyjet na výpadovku v nepřehledné křižovatce, kterou vylepší zrcadlem. V něm například poslední dva týdny po ránu stejně není nic vidět, protože je zamlžené. Prostě před několika lety přeznačili velikou a přehlednou křižovatku tak, že se z předměstí smí jet jen do centra, do zbývajících dvu směrů k výpadovkám ne.
À propos, výpadovka: měl jsem léta za to, že se tak jmenuje podle toho, k čemu je určená, to je k vypadnutí z města či obce. Taky na výpadovkách pamatuji omezení na osmdesátku za označníkem konce obce. Ten se většinou s léty nějak záhadně přestěhoval daleko do polí a, asi aby mu tam nebylo smutno, když už poblíž není živá duše, mu postavili aspoň radarovou fotoslužbu. Samozřejmě nastavenou samospoušť na padesát.
Už zase prý u ústavního soudu čeká žaloba o zrušení práva obcím měřit rychlost. Zatím to asi nepřišlo na řadu, ale co myslíte? Vyhraje zdravý rozum, nebo poměrně stabilní příjem do obecních kasiček?
Re: Dopravní předpisy
25. 10. 2019 11:25
Obce si ohýbají zákony a vyhlášky po svém. Dokud je nikdo nezažaluje, jedou v porušování dál. I když na příkladu Vansdorfu, kde to obec u soudů projela na celé čáře a stejně si dál měří svědčí o tom, že mamon vítězí i nad soudy.
Dle legislativy smí měřit rychlost jen Policie ČR a městská či obecní se souhlasem Policie ČR. Když měří obce, na základě čeho měří, když nemají zřízenou policii?
Měšťáci ze zákona nesmí pokutovat jízdu na červenou a přesto to dělají. Fotí na křižovatkách, příjde bumážka, že městská nafotila blebleble..., ale přestupek řeší civil na úřadě, nikoliv měšťák. Přitom nad měšťákem je jen přestupková komise (tj.tři lidi, jeden s právním vzděláním), která řeší přestupek v případě, pokud je měšťákem postoupen výše. Nicmezi tím, myšlen ten ouřada, dle zákona není. Ale prašule se jim z tohoto přestupku sypou, protože na bumážce je uvedeno, že pokud řidič zaplatí do termínu 1500,- Kč, nebude se nic projednávat a nebudou strženy body. Tak to každej mamlas zaplatí a nediskutuje, protože se o body bojí. Já jsem si bez problémů vyřval smetení ze stolu.
Překvapuje mě, že v našem právním státě, tedy alespoň se ti panáčkové nahoře tímto termínem ohánějí, je možné, že Policie ČR může sama spácháním přestupku dokazovat přestupek. Mají to požehnáno soudním rozhodnutím. Jejich dálniční autí měří rychlost dle jejich tachometru, který musí být zkalibrován, ve spolupráci s palubní kamerou. Na to, aby vás mohli změřit při překročení rychlosti, musí s vámi srovnat krok, na cca 6 vteřin jet také rychleji, než je v místě povoleno. Tímto páchají přestupek, protože nemají zapnuté majáky, které by je k vyšší rychlosti opravňovaly.
A sekční měření prý nemá oporu v zákoně. Kamery zaznamenají vše, co projede i když rychlost není překročena. Ale opět není žalobce, jen platící řidič.
Re: Dopravní předpisy
25. 10. 2019 13:54
Ano ,souhlasim,že situace v doprave neni dobra ,ale pro náš " vesnicky " rozpocet je hodne dulezita.
Myslete si o nas , ze jsme zlodeji, vydridusi, ale kazda koruna do nasi kasy je treba ,aby jsme nemuseli zavrit prodejnu potravin, aby mohli rodice dat deti do skolky, pro nas je to opravdu jedinna zachrana ano vydelecna cinnost na ridicich , kteri nedodrzuji rychlost v nasi obci.
Nebudem se zlobit, kdyz v teto cinnosti budete pokracovat nadale.
P.N.Upraveno 1krát. Naposledy upravil darek56 (25. 10. 2019 14:25).
avatar Re: Dopravní předpisy
25. 10. 2019 20:13
Darku, až se bude rychlost omezovat a měřit jen tam, kde by její překročení mohlo někoho ohrozit, pak ať se tam vybírá. Ale měření v místech, kde ve dne v noci nepotkáš chodce ani cyklistu, jen se tam objevilo označení obce v délce 500 metrů, které předtím bylo od pětačtyřicátého roku na odbočce mimo silnici, jde viditelně jen o výběr peněz a, komu se nechce platit, ten způsobuje kolony. A z vedlejších silnic se pak na tu hlavní daleko déle čeká.
K úsekovému měření: zákon nestanoví, jakou metodou se smí měřit. Jestli měřidlo vyhovuje pro daný účel přesností a stabilitou a je dodržena povinnost pravidelné kalibrace (všechna měřidla k oveření bezpečného stavu mají lhůtu kalibrace 2 roky), pak zákon nemůže vyloučit ani úsekové měření. Měření smí provádět PČR nebo městská policie. Soukromé subjekty jako provozovatele měření zákon vylučuje.
Jestli někdo v měřeném úseku překročil povolenou průměrnou rychlost, pak to znamená, že část úseku projížděl rychlostí vyšší. To říká učebnice fyziky pro tuším 7. třídu ZŠ.

Mnozí z nás jezdíme Rakouskem: tam soud pro ochranu osobních údajů nedávno rozhodl, že úsekové měření je nelegální, pokud ho neprovozuje přímo policie, protože kamery zaznamenávají průjezd všech vozidel, tedy i těch, která jedou předpisovou rychlostí. Sdružení obcí tří spolkových zemí se okamžitě odvolaly k soudu vyšší instance, takže žádná úseková měření zatím nemusí nikde vypínat. Tedy než padne poslední pravomocné rozhodnutí...[/i]
avatar Re: Dopravní předpisy
25. 10. 2019 21:35
Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... Ale měření v místech, kde ve
> dne v noci nepotkáš chodce ani cyklistu, jen se
> tam objevilo označení obce v délce 500 metrů,
> které předtím bylo od pětačtyřicátého roku na
> odbočce mimo silnici, jde viditelně jen o výběr
> peněz a, komu se nechce platit, ten způsobuje
> kolony. A z vedlejších silnic se pak na tu hlavní
> daleko déle čeká.

Přesně thumbs up, dalším krásným důkazem jasné účelovosti omezení pouze pro účely úsekového měření je i úsek okolo motorestů Poddubí - Naháč na D1 (cca 28. km). Dlouhou dobu byla v úseku od výjezdu z opočívadla Poddubí po exit 29 omezena rychlost na 100km/h... Před i za bylo 80km/h. Pak se nám tam objevila úsekovka... a místo 100km/h šup na 80km/h thumbs up smiley Mezi tím neproběhla žádná změna šířky pruhů, organizace dopravy atd.
Re: Dopravní předpisy
28. 10. 2019 10:14
Až se zde situace uklidní, téma bude opět otevřeno. Poté prosím příspěvky pouze k tématu, ostatní bude promazáno. Děkuji.
Re: Dopravní předpisy
23. 01. 2020 11:11
Dobrý den
K tomu ještě doporučuji kouknout na článek tu [www.dopravniznaceni.com]
Ohledně nových předpisů zde
smiling smiley
avatar Re: Dopravní předpisy
23. 01. 2020 22:16
Marně v tom článku hledám něco o nových předpisech v Chorvatsku.
avatar Re: Dopravní předpisy
03. 02. 2020 10:18
… jak je to prosím s předjížděním u osobního automobilu s bržděným přívěsem (správně přípojné vozidlo) s povolenou hmotností do 1500 kg a povolenou rychlostí do 100 km/hod
… například na dálnici v levém (rychlém) dálničním pruhu … když jede kolona náklaďáků 90 kilometrovou rychlostí … mohu předjíždět (samozřejmě s ohledem na rychle jedoucí vozidla za mnou) … domnívám se, že mohu předjet celou kolonu nákladních vozidel a do pravého pruhu (pomalejšího) pruhu se zařadit až po předjetí všech náklaďáků v koloně … což třeba osobáky často nedělají a jedou v levém pruhu, bez ohledu na to, že pravý pruh už mají volný … při tom bych měl dodržet max. rychlost pro přívěs, tj. 100 km/hod …

… předpokládám, že v zahraničí, s ohledem na jejich nejvyšší povolenou rychlost (pro mou jízdní soupravu) je obvyklé totéž …

tak nějak jsem o tom přemýšlel, když jsem jel v levém jízdním pruhu dnes ráno po D1 rychlostí cca 120 km/hod … asi deset kilometrů za Pražákem s přívěsem (domnívám se že měl taky povolenou do 1500 kg) a on předjížděl (stejně jako já) jak náklaďáky, tak osobáky …
… podotýkám, že já jel bez přívěsu …

smileys with beer
Re: Dopravní předpisy
08. 07. 2020 09:32
Víte že se od 1.7.zelená karta mění na bílou? Nově bude k povinnému ručení vydávána karta bílá, zelené zůstávají v platnosti.
avatar
mdr
Re: Dopravní předpisy
08. 07. 2020 10:11
Stále to bude zelená karta, jen bude bílá.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 116
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.