Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dopravní předpisy

Autor Karel M. 
Re: Dopravní předpisy
31. 07. 2019 08:24
Někteří rakušáci to s mlhavkama "umí", že jich hodně v koleně vůbec nepoužívá, pak se zase najde někdo, kdo svítí vším, čím má.
Osobně jsem zažil mlhu, kdy byly mlhovky potřeba, ale to bylo možná v dobách jiných "mlh". Na fiatu ducatu bylo rozhodně poznat, zda ti svítí "dole u auta" světla do mlhy.

Co se světel týká. Máte pravdu a moje kamarádky Rndr na fakultě optometrie mi říkala, že se už roky nikdo moc nechce pustit do výzukumu "lumenů" tzv. intenzity svítivosti těch nových diodových světel. Bezpečnost sice dobrá, ale lidské oko dlouhodobě namáhané tímto zdrojem tepla trpí poměrně hodně a unavuje se.
avatar Re: Dopravní předpisy
31. 07. 2019 13:51
Souhlasím s Jardou Hillem - za mlhovkářem se dlouho jet nedá , to mám za chvíli vypálené oči a už nevidím vůbec nic... srovnávat to s někým koho potkám, který mě oslní na 1-2 vteřiny se to teda rozhodně nedá ... a když jede někdo proti mě s mlhovkama , tak je rožnu taky, aby viděl, jak to je příjemný ... ikdyž to spíš na Primerce , u Audiny bych musel moc točit kolečkem a ještě ho vytáhnout .. to soudruzi v NDR teda nedomysleli smiling smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Dopravní předpisy
31. 07. 2019 17:53
Hmmm, z extrému do extrému. Při dešti na dálnici, kdy má kde kdo pneu, za kterým zůstane suchý pruh, protože veškerou vodu vytlačí do vzduchu, je super dojet auto bez mlhovky, keré se najednou vyloupne pár metrů přede mnou a ještě jede o třicet méně. A to nemluvím o těch, co jedou na denní a zadek jim nesvítí. Ty bych střílel bez upozornění. V mlze totéž. Ale je i mnoho kreténů, co dojedou do kolony a mlhovkou svítí dál. Takže ten za ním bez svářecí kukly nevidí.
Jestli má zadní lampa 3 žárovky je rozdíl oproti jedné v mlhovce. Koncovky mají světlo rozptýlené, mlhovka usměrněné a o vyšší watáži. Rozdíl v "objevení" auta přede mnou je i v desítkách metrů. O ledkách se odmítám bavit. Debil, který to dovolil montovat do aut, by už měl kroužit kolem některé z planet. Ale mimo naší sluneční soustavu.
avatar
mdr
Re: Dopravní předpisy
01. 08. 2019 11:27
avatar Re: Dopravní předpisy
30. 08. 2019 21:44
Na FB se objevila zpráva, že u pláže Sakarun na Dugim Otoku se našla registrační značka z auta (začíná na 4L5 5...).
Autor zprávy je Nicolas Vyskala z Ostravice.
Jestli víte o někom, komu by tato informace byla užitečná, dejte mu, prosím, vědět, ať Nicolase kontaktuje na facebooku. Třeba se ještě ta registračka hledá.

Edit: oprava překlepu, nejen, že nemám facebook, ale ani mnohá písmenka na klábosnici.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (30. 08. 2019 21:47).
Re: Dopravní předpisy
31. 08. 2019 07:28
A co omezeni rychlosti na chorvatske dalnici
Jel jsem chvili podle toho, ale vsichni me predjizdeli a helznacne rychle....co stim...
Re: Dopravní předpisy
31. 08. 2019 08:27
Co s tím....zastav a omezující značky odšroubujeye rolling smiley
Re: Dopravní předpisy
31. 08. 2019 09:13
A jak jsi jel ty....co delat...
Pribrzdil.jsi nekde nebo s proudem...
avatar Re: Dopravní předpisy
31. 08. 2019 11:22
Ty znacky jsou tam proto, aby ti rychlejsi mohli snaz predjet ty, co nechvataji. Vetsinou je to omezeni jen na kratky usek a na rovince. Predpoklada se, ze pomalejsi dodrzi rychlost a uhnou do praveho pruhu, levy rychly nechaji tem rychlejsim. Ma to pomahat plynulosti provozu



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (31. 08. 2019 16:23).
Re: Dopravní předpisy
31. 08. 2019 14:03
Valeri diky za snahu...
Pri navratu na to budu myslet...
Re: Dopravní předpisy
31. 08. 2019 15:51
Veleri má fajn náladu :-)
Re: Dopravní předpisy
31. 08. 2019 19:32
Taky myslim....
More teple..to je to.hlavni..)))
Re: Dopravní předpisy
31. 08. 2019 21:57
Mucik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A co omezeni rychlosti na chorvatske dalnici
> Jel jsem chvili podle toho, ale vsichni me
> predjizdeli a helznacne rychle....co stim...


Co s tím? Podle momentální situace. Letos jsem to brzy ráno jedoucí sám po prázdné dálnici zcela ignoroval. Cestou zpět jsem to v davu ignoroval také a jel s davem. V obou případech minimální šance na nějakou interakci s policií. Na poloprázdné dálnici bych to dodržoval.
Ve skutečnosti jsou ta omezení většinou zbytečná. Nějaká vlna na povrchu, nebo prohnuté svodidlo nemůže nás harcovníky z D1 vůbec vyděsit.
Re: Dopravní předpisy
01. 09. 2019 10:31
Výše uvedené je pravda :-)
Ovšem když jede vlna namixovaná s domácími, jedou i 60km více. Což už je na případné pokutě masakr. Ale zase já jsem to střídal a při bedlivem sledování červnové predsezónní přípravy celého Chorvatska včetně policie. Konkrétně ale třeba dnes bych si dával asi radši velký pozor.
Re: Dopravní předpisy
14. 09. 2019 15:12
Dnes měřili na vjezdu do Orebiče.Mezi pumpou a marketem.
Re: Dopravní předpisy
16. 09. 2019 00:18
Jadranská magistrála - Pakoštane - tento týden jsem tu viděl místní policii 3x měřit rychlost - 50 (odpoledne i dopoledne) - měří skoro na konci na výjezdu směr Drage (a dále na Šibenik) - jsou tam dobře zašitý za křovím a kasírujou o stošest.
Re: Dopravní předpisy
19. 09. 2019 20:15
Obecně se snažím předpisy dodržovat - až mi žena letos říkala, že jsem v tunelech jak želva. Ale v těch tunelech opravdu jezdím max. povolenou rychlostí. Mimo ně na dálnici jedu tak 135 km/hod (AT, SLO i HR), v obcích dodržuji rychlost podle značek (přece jenom mě už u nás párkrát nachytali a venku by to bylo ještě dražší). Cestou tam mě na výjezdu z Vídně na Graz - je tam 80-tka - dokonce předjížděl jak bus tak i kamion a žena mi nadávala, že se plazím jak šnek.... Po skončení omezení jsem je samozřejmě ihned předjel.
avatar Re: Dopravní předpisy
20. 09. 2019 05:45
Jak zlevňují radary, tak se nám prodraží ježdění. Taky nepotřebuju, aby mi chodily fotky šneka, kterému náporem větru vlají oči, a jezdím podle toho hlavně v zahraničí. U nás už fotku mám.
Ale, pravda, mně žena nenadávala ani kvůli ní...
Re: Dopravní předpisy
20. 09. 2019 08:24
Ahoj Hille
Samozrejme pravda, stali jsme se na cestach lovnou zveri...
Me osobne letos prekvapila to mnozstvi ruznych omezeni rychlosti atd.
Cestovani je ted trosku na nervy...
Pozor na viden foti vsude...
Re: Dopravní předpisy
21. 09. 2019 19:47
Před týdnem (z Brna 17:00) při cestě na Hvar bylo v Rakousku dost omezeni IGL a prakticky od Grace až na A/SLO hranici. Jinak cesta pohodová, velmi slabý provoz, Cvetlin trochu zamotané ruce. HR dálnice prázdná.
avatar Re: Dopravní předpisy
21. 09. 2019 22:47
To je pokrok: před mnoha lety jsem běžně jezdil trasu z Hořic do Kopřivnice (asi 250 km), půl cesty po betonkách, vozem Š440 Spartak ve dne do 3:40, v noci se to dalo jet i nějakou minutu pod tři hodiny, protože od 23 do 5 hodin neplatila ani ta šedesátka skrz obce. A to se tehdy jezdilo skrz Hradec, Holice, Svitavy, přes Koclířov a kolem hřebečského lomu na Moravskou Třebovou, dál skrz Mohelnici, přes Mohelníčák se kličkovalo po staré silnici, jelo se skrz Loštice, Litovel, Olomouc, Lipník i Nový Jičín vždy městem.
Dnes to jakýmkoli vozem nestíhám pod 4:20, když už, tak jen v noci, kdy je slabý provoz, a to zatím přibylo několik obchvatů a kousek dálnice, takže se skrz města nemusí. Za normálně hustého provozu je to obvykle o nějakých 20 minut pomalejší, protože omezení ryvhlosti platí ve dne v noci a přibyl jich nespočet. Protože koukám nikoho neohrozit, pokud možno ani neomezit, a rychlostní omezení nepřetahovat o víc, než 10, ro mi u policajtů měřících obvykle projde (tam, kde mají stacionární radar, raději do limitu, ten netoleruje), rychleji to nezvládnu. Vyzkoušel jsem to naposledy loni, obávám se, že s omezením na sedmdesát u kdejaké křižovatky v polích se ten čas opět prodlouží.
Srovnal jsem si i trasu přes Chlumec do Prahy na Vinohrady: to v roce 1966 táta jezdil něco málo pod dvě hodiny. Před 30 lety jsem totéž jel za 1:25', dnes už se zase sotva vejdu do těch dvou hodin, a to mám polovinu cesty po dálnici.
Jak říkám: pokrok.
Re: Dopravní předpisy
22. 09. 2019 09:42
Ani nevím, jestli se už můžu přiznat, ale snad už je to promlčeno. V roce 1990 se neměřilo, takže jsem cestu Rožnov p.R. - Praha, Jižní město cca 320 km Žigulíkem zvládl nejrychleji za 2:35. A jezdil jsem to často, obvykle o 5 až 10 minut pomaleji. Ano, D1 už tenkrát byla, ale spoustu kilometrů jsem jel ještě po jedničkách a přes obce. Dneska D1 využívám jen výjimečně, protože už jsem to jel i 6 hodin. Takže raději jezdím přes Hradec a je to rychlejší. A už se těším, že v roce 2022 se bude jezdit po D35 až před Vysoké Mýto. To se ta D1 nejspíš ještě pořád bude opravovat. Jen doufám, že mi neseberou řidičák kvůli věku.
Aby to mělo vazbu na Chorvatsko. Jezdím každý rok, předpisy dodržuji, celou cestu odřídím sám. Letos cesta tam 1100 km za 12 hodin včetně přestávek. Odjezd v pátek odpoledne na začátku prázdnin, provoz v pohodě. Jezdím přes Maďarsko, přes Komárno.
Re: Dopravní předpisy
22. 09. 2019 10:30
To je skvely cas....
Ja 1050..
Kdys se zadari tak 12,5
To zdrzuje to Znojmo....
Re: Dopravní předpisy
26. 09. 2019 11:50
Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jak zlevňují radary, tak se nám prodraží ježdění.

Je to tak. Vidina snadně vydělanejch peněz pod záminkou “zvýšení” bezpečnosti provozu.
avatar Re: Dopravní předpisy
26. 09. 2019 16:45
Jak se ukazuje, tyto vybírací radary se na nehodovosti vůbec neprojevily. Bourá se dál, dokonce i v měřených úsecích. Ale obce se bijí v prsa, jak se jim podařilo zvýšit bezpečnost. Nepodařilo, je to jen jiné jméno peněžního toku do obecní pokladny.
Městům ta měření sypou, takže se brání požadavku, aby právo měření měla opět jen policie.
Re: Dopravní předpisy
27. 09. 2019 12:00
Mas pravdu...
Me to taky stve...porad v pozoru...
A na dalnici omezeni kvuli stavbe a 80 km
Jedu s kolonou treba 87
Misto aby byli radi ze to jede pokuta...
Skety...
avatar Re: Dopravní předpisy
29. 09. 2019 11:54
Aby to tu nebylo tak jednostranné, narazil jsem na extra specialitu, prý ale platí jen na hlavní silnici letoviskem Manga: na několika světly řízených křižovatkách zůstávají dva pruhy přímé, není dovoleno z nich odbočit, ale pravý pruh je odbočovací vlevo (a někde i vpravo). Přímo se většinou jede zaparkovat.
Na této křižovatce je to celkem pochopitelné, úrovňově imituje mimoúrovňovou, navíc i na semaforech jsou šipky, pro který směr platí.
Zato na této křižovatce lze odbočit vpravo i vlevo, tak je třeba se řídit vodorovným značením, protože na pravém semaforu žádná šipka není.
A po každém, kdo odbočoval z těch dvou přímých pruhů, tu policajti jdou.
Když jsem psal o tom, že jsme evropský unikát, protože s sebou my, 65+, musíme vozit papír od doktora, omlouvám se. O unikátu v La Manga v provincii Murcía ve Španělsku jsem totiž nevěděl.
Re: Dopravní předpisy
09. 10. 2019 20:11
Obecně - radary mě slušně řečeno štvou. Letos cestou dolů jsem objížděl Nové Mlýny a v Pasohlávkách to na mě bliklo. Ano, jel jsem tam přes 70 km/hod. ale bylo to někdy po 23:00.... Zatím domů nic nepřišlo.... Pár let zpátky jsme platil při výjezdu z Hustopečí na Dolní Věstonice, kde mi to pár metrů před cedulí konec obce naměřilo lehce přes 65 km/hod a stálo mě to cca 700 Kč.
To pravidlo, které platilo za sociko - neomezená rychlost cca mezi 23:00 a 5:00 - bylo fajn a je jen škoda, že už neplatí. Ono se stejně v těch městech zase až tak rychle nejezdilo....
Jen tak na okraj - cca před 3 roky jsme byli v Praze na koncertě Nicka Cave. Koncert končil lehce asi ve 22:30 a my byli v HK těsně před půlnocí. Ano, po D11 jsem jel asi 160 km/hod, ale vlastně jsme byli doma stejně jako manželčina sestřenice, která bydlí v Praze asi 10 minut od I. P. Pavlova.
avatar Re: Dopravní předpisy
09. 10. 2019 20:42
Hele to blikání radarů asi neber moc vážně. Jezdím občas přes Mirošovice - Mnichovice - Říčany po okresce a bliká to tam na mě pořád. Úsekový radar je i ve Struhařově a taky na mě bliknul. Pokuta žádná nikdy nepřišla. Ale za předpokladu že dodržuješ rychlost.
Re: Dopravní předpisy
09. 10. 2019 22:22
kikhk napsal(a):
-------------------------------------------------------
>
> objížděl Nové Mlýny a v Pasohlávkách to na mě bliklo. .......

> My co tam jezdíme často o těch radarech víme, takže počítej že ti to dojde. Jsou v Pasohlávkách, Židlochovicích to měří i na odjezdu ve všech směrech,
Holasicích pár metrů od povolené 70, v Pohořelicích. A všichni vybírají. V Židlochovicích si radnice dokonce stanovuje plán kolik vyberou. A mám dojem že to bylo vloni kolem 16 mega.
Je to zlodějna státem tolerovaná!!!
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 43
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.