Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dopravní předpisy

Autor Karel M. 
avatar Re: Dopravní předpisy
20. 05. 2019 10:15
Peťo, to je přechodné ustanovení, které u nás zatím platí. Do zahraničí, zvláště německy hovořícího, to radši nezkoušej.
avatar Re: Dopravní předpisy
20. 05. 2019 10:26
Jardo, tohle byla jen teorie, kvůli mé "při o 1 l světlýho Morgana, myšleno Rum" … loni jsem to (nevědouce, co je to ŘP sk. B+E eye rolling smiley … dosud jsem měl jen B,C,T,M) v klidu projel do Chorvatska s lodí za autem o okamžité hmotnosti 2200 kg (max. má psanou 2500 kg) a přívěsem s lodí o celkové hmotnosti asi 1200 kg (dle TP auta jsem mohl táhnou 2500 kg a přívěs měl atest do 1300 kg ) …
… proto letos rychle to B+E … grinning smiley s možností mít soupravu o celkové hmotnosti 7 tun, se stávajícím autem 5 tun …
a nebo si půjčit tatrovku a na korbu naložit 10 tunovou jachtu … ( což je samozřejmě blbost, na kterou nemám, ale když už mám to "Céčko" ) grinning smiley

smileys with beer



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (20. 05. 2019 10:35).
Re: Dopravní předpisy
20. 05. 2019 11:10
Petře, máš pravdu. Bohužel se zákon o provozu na pozemních komunikacích mění dosti často a podchytit všechny změny se vždy nedaří. Né všechny změny jsou ale k dobrému.
Poptám se na jednu věc. Zákon o provozu na pozemních komunikacích uvádí v §6, odst.7), co vše musím mít při řízení vozidla za doklady. Není ale uvedena zelená karta. Takže pokud jí po mě pomahač bude chtít, můžu ho poslat do....třeba pro pivo? Asi jo. Nebo tuto povinnost ukládá jiný zákon?
avatar Re: Dopravní předpisy
20. 05. 2019 12:31
Re: Dopravní předpisy
20. 05. 2019 12:50
Jardo díky. Klasika našeho Banánistánu, povinnosti k jedné věci jsou roztroušeny ve vícero zákonech.
avatar Re: Dopravní předpisy
20. 05. 2019 13:06
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
>... I když v některých případech se
> celková u nás počítá, např.ve vztahu k poplatkům
> za dálnici, kdy je třeba mýti krabku a tachograf,
> i když okamžitá váha soupravy nepřekročí 3,5t


Co to je zase za snahu spustit nějaký HOAX eye popping smiley

To jako "akademicky vytvoříš" soupravu s náklaďákem nad 3,5t celkové hmotnosti (krabka + tachograf), kdy okamžitá hmotnost soupravy bude pod 3,5t? Jako jo, možná někaká prázdná Daily-na nad 3,5t (dělá se i 3,5t, které se krabka samozřejmě netýká) a k ní nějaký prázný vlek... Nicméně poplatky na dálnici vyplývají již z celkové hmotnosti tažného vozidla nad 3,5t.

Pro ostatní běžné cestovatele, jsou dálniční poplatky u nás (v ČR) odvozeny POUZE od celkové hmotnosti tažného vozidla.

Tzn. mám-li např. i "dodávku" (v ČR je jedno zda M1 či N1) do 3,5t a dám za ní vlek s maximální hmotností povolenou na kouli tažného vozidla, tak i když bude mít souprava 6 tun... pojedu na obyčejnou dálniční známku do 3,5t smoking smiley

Že k tomu potřebuji patřičný řidičák... že např. v HU to s N1 do 3,5t bude jinak atd. to je jasné...
avatar Re: Dopravní předpisy
20. 05. 2019 15:29
Závazné vyjádření MD ke skupinám řidičáků B+E je tu ke stažení. A je už z roku 2011. O nějakém přechodném období tu také nějak není řeč, takže se můžeme právem obávat, že s tolerancí je už delší dobu konec, jen na nikoho ještě netrhlo, protože s novelizovaným zněním nejspíš nebyli dopravní policisté ještě seznámení, podobně, jako jim zapomněli dát vědět i o jiných změnách (ale o tom už jsem tu psal dříve)...
Tedy okamžitá hmotnost soupravy či vozidla zůstává od roku 2012 významnou jen v souvislosti s dopravní značkou č. B13 "Zákaz vjezdu vozidel, jejichž okamžitá hmotnost přesahuje vyznačenou mez" a dodatkovou tabulkou č. E12 s textem "Jediné vozidlo ... t".

Omlouvám se, že ty informace jsou na svět takto po kouskách a se zpožděním, ale zkuste si kolem našich zákonů z někoho něco jednoznačného vytáhnout.
Inu, asu máme zákony, jaké si zasloužíme.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (20. 05. 2019 16:56).
avatar Re: Dopravní předpisy
20. 05. 2019 18:49
Jardo, díky za vyčerpávající odpověď, na kterou jsem čekal, než pojedu pro ten litr Rumu od Morgana ...
no, třeba bude tahle diskuze dobrá pro někoho dalšího, jelikož já žil v nevědomí půl roku ...

... já za to, že jsem nepřišel o papíry, o loď a nedostal tučný flastr ... můžu poděkovat couddymu, když jsem si v Dopravě přečetl jeho odpověď a začal přemýšlet ... co je to Sk. B+E a k čemu to vůbec je ...

couddy
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
25. 02. 2019 15:27
Tož ty jsi drsňák
Budu muset začít šetřit a z padlleboardu přesedlat aspoň na ten "gumák". Zajít do Přerova na úřad, udělat si "lodní lístek" a hurá s vozíkem Jo ještě kulu za auto ...
Ps B+E mám už roky ...


smileys with beer
Re: Dopravní předpisy
20. 05. 2019 19:57
Tygře (Bessy) smiling smiley
Není zač. Já to kdysi řešil poměrně intenzívně a v mém věku a komunitě jako první. Holt myšlenka "Opel Vivaro + karavan 5m" si to vyžádala. Samozřejmě jsem to nikomu neřekl, študoval a "tradičně" již od malého motocyklu udělal na 100procent. Ale je fakt, že v té učebně si všichni mysleli, že mám papíry v čistírně .)
Autoškola se realizovala jako jízdy prvních pět minut a pak na dálnici a do Hranic pro vozík. Nejlepší hláška byla od školitele: "Šlápni na to, jinak to nestihnem". Takže s Fabčou I. s autoškolou na střeše 150 po dálnici... Pecka zážitek .) Jinak couvání a tak no problem. Otázka: "umíš couvat" odpověď "umím".
Jediné, že tehdy začal "boom" velkých suv a bohaté paničky, co chtěli tahat koně si také chtěli "kupovat" B+E, takže se to víc hlídalo... Nic víc ani nic méně jsem tehdy nijak nezjištoval. Je to už cca 10let.

Jinak díky Bessy za pochvalu. Ne ve všech informacích jsem někomu "po chuti" smiling smiley
Ale i tak vás tu mám rád smiling smiley
avatar Re: Dopravní předpisy
20. 05. 2019 20:53
Citaci
Bessy napsal(a):
Jardo, díky za vyčerpávající odpověď, na kterou jsem čekal, než pojedu pro ten litr Rumu od Morgana ...

Ale no tak, Peťo, stejně ho s Evou ztrestáte společně, tak to jsi zase tak moc neprohrál.
Re: Dopravní předpisy
25. 05. 2019 23:48
Delší čas jsem zde nebyl a teď čtu jak se zde řeší vozíky a je zde několik nesmyslů.
Nejprve novinka= byla vytvořena úpně nová vyhláška č.209/2018, která řeší spojitelnost souprav. Spojitelnost již od října 2018 vůbec neřeší vyhláška 341/2014 Sb.,: [www.vezeko.cz]
Zde to ministerstvo dopravy podělalo a proto vydalo vysvětlení výše. Úředník zapomenul, že veškeré dosud platné zákony a vyhlášky pracují s pojmem "okamžitá hmotnost" = úředník použil ve vyhlášce pouze pojem hmotnost, kterou zákony neznají a proto vysvětluje, že jím použitý pojem hmotnost = pojem okamžitá hmotnost
Vysvětlím polopaticky co aktuálně platí v rámci EU:

Nejprve co se řeší z hlediska řidičského oprávnění:
Pokud mám pouze sk. B, tak mohu tvořit soupravy o celkové hmotnosti ( dle TP) do 3500 Kg a nemusím hlídat kolik váží přívěs = například auto 2000 Kg + přívěs 1500 Kg. Pokud ovšem souprava překročí 3500 Kg, tak v tomto případě přívěs nesmí překročit hmotnost 750 Kg . například mohu tvořit soupravu: auto 3000 Kg + přívěs 750 Kg. Lze tedy i vytvořit soupravu do 4250 Kg například auto 3500 Kg + přívěs max. 750 kg. Na toto stále pořád stačí řidičák sk. B !!!
Se skupinou B nemohu vytvořit soupravu: auto 3000 Kg + přívěs 751 Kg = na to je třeba řidičák B96.

Pokud si uděláte řidičák sk. B96, tak mohu tvořit soupravy také do hmotnosti 4250 Kg, ale v tomto případě nemusím hlídat kolik váží přívěs = například auto 3000 Kg + vlek až 1250 Kg. Řidičák B96 se dělá v autoškole bez testů, pouze zkušební jízda s komisařem. = platí v celé EU !!!!
Pokud mne výše uvedené nestačí, tak pak musím mít skupinu B+E a lze pak tvořit soupravu až do 7000 Kg.

Z hlediska spojitelnosti souprav rozhoduje okamžitá hmotnost = zjištěná při vážení v daném okamžiku:
=pokud má auto povoleno na kouly maximální hmotnost přívěsu 500 Kg, tak mohu klidně připojit přívěs, který má v TP celkovou hmotnost 2000 Kg, pokud při kontrolním vážení nebude jeho okamžitá hmotnost větší jak 500 Kg = platí v celé EU !!! Nevím, kde scháníte ty nesmysly, že to je v EU jinak. Navíc platí pro EU ještě zákon, který říká: " pokud dojde k nesouladu mezi zákony členských zemí, tak se uplatní ten zákon, který je pro danou osobu výhodnější = jsem Čech a u nás platí toto, tak mne nemusí zajímat co platí v cizině ( =v rámci EU). Je to stejné jako to, že chorvatský řidiči do 24 roků musí jezdit v obci pomaleji (asi max 40 Km/hod)., ale pro české řidiče to neplatí.

Jinak ale pozor spojitelnost souprav musím řešit z hlediska řidičáků: pokud mám pouze skupinu B, tak nemohu tánout soupravu, kde auto je 3000 Kg + vlek, který je sice prázdný a váží 200 Kg, ale jeho celková hmotnost je 1000 Kg. To by Vás začali stíhat zato, že celková hmotnost Vaší soupravy je 4000 Kg i když okamžitá hmotnost je 3200 Kg. Za tento přestupek pokuta od 25000 Kč do 50000 Kč + zákaz řízení 12 až 24 měsíců.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Tomáš539 (25. 05. 2019 23:57).
Re: Dopravní předpisy
26. 05. 2019 07:07
Aha, nevylučuje se náhodou první s druhým? Pokud tomu dobře rozumím, tak podle řidičáku můžu a podle spojitelnosti nemůžu?
avatar Re: Dopravní předpisy
26. 05. 2019 08:40
Teď jde ještě o to, za jak dlouho to změní v příručkách, které nodí policie s sebou. Zatím je pro ně směrodatný údaj v malém techničáku. Nebo už někoho při silniční kontrole vážili?
Re: Dopravní předpisy
26. 05. 2019 22:42
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Aha, nevylučuje se náhodou první s druhým? Pokud
> tomu dobře rozumím, tak podle řidičáku můžu a
> podle spojitelnosti nemůžu?


Jedno vylučuje opravdu druhé, ale obráceně než myslíš , podle spojitelnosti souprav můžež spojit skoro vše, ale podle řidičáku vše spojit nelze. U řidičáku to mají policajti jednoduché = vezmou malé TP a sečtou maximální přípustné hmotnosti (= dříve se říkalo celkové) a nemusí nic vážit. Pokud papírově přesáhneš 3500 Kg a vozík je nad 750 kg, tak ti skupina B nestačí i když by tě zvážili a okamžitá hmotnost by byla pod 3500 Kg.
Re: Dopravní předpisy
27. 05. 2019 10:04
Mě tohle netrápí, B+E mám už několik let. Mě na tom točí ta papírová džungle a změny každou chvilku jinam. A mnoho z nich v tichosti, bez mediální masáže, takže na změnu člověk narazí až v okamžiku, kdy mu to pomahač mlátí o hlavu. Teď je otázka, jak uvedl Hill, zda to pomahač ví správně.
avatar Re: Dopravní předpisy
27. 05. 2019 10:58
… takže … zaplať Bůh, že mě loni nechytili … ani v Česku, ani Rakousku, ani v Maďarsku, ani v Chorvatsku … a ani tam, ani zpět grinning smiley
auto skutečně vážilo 2150 kg, přívěs s lodí skutečně vážil 1300 kg, celkem 3450 kg, ale v malém TP je povolena souprava 2500 kg + 2500 kg, takže to by bylo i za 2 roky bez papírů a 50.000,- flastr …

smileys with beer
avatar Re: Dopravní předpisy
27. 05. 2019 18:26
Už vidím to sr*ní (pardón, vážení) s okamžitými hmotnostmi thumbs up smiley
Už tam jenom chybí (to mnohem podstatnější) = vyvážení / těžiště... smoking smiley
Tak se raději nachystejte, že budete mít vše připevněno certifikovanými přípravky... Budete mít adekvátní výhled ze zpětných zrcátek atd.
Re: Dopravní předpisy
27. 05. 2019 23:01
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mě tohle netrápí, B+E mám už několik let. Mě na
> tom točí ta papírová džungle a změny každou
> chvilku jinam. A mnoho z nich v tichosti, bez
> mediální masáže, takže na změnu člověk narazí až v
> okamžiku, kdy mu to pomahač mlátí o hlavu. Teď je
> otázka, jak uvedl Hill, zda to pomahač ví správně.


Dle mých zkušeností pomahačí moc nevědí, tak to zkouší. Zde jednoduchá obrana = nikdy na místě nesouhlasit s přestupkem a trvat na správním řízení = pokud jsem si tedy jistý, že já mám pravdu. Zaplacením pokuty souhlasíte s přestupkem a i když pak zjistíte, že se policie plete, tak peníze zpět nedostanete. Dle našich zákonů se k vadám blokového řízení nepřihlíží.
Nedávno mne volá kamarád, že ho zrovna stopla hlídka a chtějí mů dát pokutu, že dle TP má na kouly povoleno táhnout 500 Kg a on táhne prázdný vlek vážící prázdný 200 Kg , který má v TP zapsanou celkovou hmotnost 1000 Kg, že mu policie tvrdí, že to spojit prý nelze, tak mu chtějí dát z milosti 1000 Kč pokutu. Když policajt slyšel z mobilu kamaráda můj hlas se slovy: "ať se s tím "debilem" co by potřeboval proškolit z aktuálních vyhlášek a zákonů vůbec nebaví a trvá na správním řízení", tak mu najednou policajt vrátil doklady a nechal ho odjet, se slovy, že si to určitě ještě prověří.
Re: Dopravní předpisy
28. 05. 2019 07:01
Re: Dopravní předpisy
30. 05. 2019 15:09
Zítra tam jedu a upně urvaný z toho nejsem. Přeh Hradec na Prahu (letiště) a kolem 20-21 zpět a "bohužel" do Brna. úplně moc se nětěším smiling smiley
Re: Dopravní předpisy
05. 06. 2019 10:29
Přátelé pokud je tu někdo, kdo odebírá odborný a jiný dopravní tisk. Tak zase plno novinek ve SM aktuálním. Téma dopavní předpisy v okolních zemích. Prověřoval jsem to na ostatních webech a opravdu buď to mají už z venku, a nebo ostatní weby (včetně slavného UAMK, které se nadá použít prakticky na nic) nic takového nepíšou. Mrkněte na to.
V podstatě v čem se shodnou jsou jen promile. Jinak každá země skoro jinak dětské sedačky, trojuhelníky, a samozřejmě hodně diskutované téma kamer (v tom rakousku jestli někdo bude platit, tak se bude divit. Ta pálka za veřejná místa je fakt raketa).
Emisní viněty a podobně. Počet vest, hasičáků, lékarniček. Zajímavé a poutavé čtení.

Shrnuto článkem o neplatnosti Vídeňské úmluvy ve smyslu, že země dohodu obcházejí tzv.: "obecnou povinností", a tedy jejich předepsané prvky mít musíte...
Re: Dopravní předpisy
05. 06. 2019 11:12
No nevím, ale SM sklouzl již dávno k bulváru a zvýšit prodejnost "zaručenými" zprávami již v minulosti dokázali. Nehledě na to, že se vždy před sezónou takových nejlépe na 300% ověřených zpráv objevují mraky, viz.poslední příloha MF o cestování do HR. Kdo ví, vo co gou, se alespoň při čtení pobaví.
Re: Dopravní předpisy
05. 06. 2019 15:32
Zahajskej, úplně nesouhlasím. Články šeéfredaktora Zbyška Pechra mi přijdou racionální. Nevím tedy, kterému voliči je co po vůli. Jsem odběratelem roky a nejsem zastáncem bulváru. Pro info si chodím sem, na asfinag a podobně. Ale když tam napíšou něco, co je zajímavé a možná v budoucnu i pravdivé...
Narozdíl od jiných automotosport redakcí nepřejímají jen texty k překladu.

Kdybychom se přeli o informační hodnotě MF DNES přílohy, ano už ji mám také přečtenou a také se bavím. Otázkou je, zda tam klucííí zase byli nebo jen jezdili u monituoru prstem po mapě.

Koneckonců, loni jsem tu jejich "zkratku přes SLO" jel první já a jaká to byla "lapálie" jsem popisoval.... No letos píšou o radě od Slovinských kolegů a trasa vede mírně jínak. Asi se jim to líbí smiling smiley

BTW: pokud existuje v rakousku vyhláška / zákon o zákazu natáčení veřejných prostranství (a vůbec bych se tomu v dobách dnešního terorismu nedivil), pak je možná na místě uvažovat, zda to tak není. To byl ostatně i můj úplně první přízpěvěk v jíném vlákně.
Přesto příloha MF Dnes - nezklamala smiling smiley

Pikantní je i dávát trasy zároven v jednom okně do Tom Tom map, do Googlu, do Viamichelin a nebo jiného routeplaneru. Časy dojezdů se liší v hodinovém rozpjetí smiling smiley Ale to je už na jiné vlákno, že... smiling smiley
avatar Re: Dopravní předpisy
30. 07. 2019 17:37
Chtel bych jeste reagovat na nasi diskuzi ve vlakne Kdo uz jste se vratil... Osobne zadní mlhovky nezapinam vubec. Predni jen minimalne, jeste kdyz jsem mel dvojkovou oktavku, tak jsem si v USA objednal zluty zarovky, ty byly do mlhy fajn. Ty soucasny bily jsou k nicemu. Kdybych nemel corner funkci, dal bych tam zluty taky. K tem zadnim... myslim ze ve vetsine pripadu ani nejsou treba. Zda se mi, ze poslední dobou se zadni svetla delaji tak velka, ze sviti dostatecne. Treba ta dvojkova oktavka ma v kazdym svetle 3 zarovky. To uz nejde prehlidnout. Nerikam ze to tak maji všechny značky, treba u ty skodovky je to ale dobrej napad. Ted mam vzadu ledky, myslim ze sviti dostatecne, abych nemusel poustet mlhovky. Pul roku po koupi auta jsem si nechal aktivovat funkci, aby mi zadni svetla svitila porad, i na denni sviceni. Nepiste mi, ze to necemu odporuje. Je mi to jedno, muj dojem je, ze to tak je lepsi.
Re: Dopravní předpisy
30. 07. 2019 18:25
Poradím ti. Skús raz v úplnej hmle odstaviť auto nechaj rozsvietené tie dostatočné stretávacie vzadu a potom to skúšaj na metre kedy zbadáš tie svetlá. No a potom skús ten rozdiel s hmlovkou. Ono inak logika by velila že ak by tie zadné stretávačky svietili tak dostatočne tak by vlastne oslepovali tak isto ako zadné hmlovky :-)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil triplex (30. 07. 2019 23:52).
Re: Dopravní předpisy
30. 07. 2019 19:13
Také mlhovky používám opravdu pouze v extrémních podmínkách a ve zvláštních případech. Většinou jezdíme pořád ve štrůdlu aut a je hodavina těm zasebou svítit do ksichtu.

Přední jsou k ničemu. Ještě jsem nezažil mlhu, aby bylo po zapnutí mlhovek vidět lépe.
Zadní zapínám jen když zasebou nikoho nevidím. Když už za mnou někdo jede ustálenou rychlostí, tak to zhasnu. Zhasnu to už jehom proto, že když mám zapnuté zadní, tak svítí i přední a to vadí mě i protijedoucím. Nevím kdo ve Škodě Auto vymyslel, že není možné mlhovky ovládat samostatně a navíc se zapínají nejdřív přední a pak zadní.

Souhlasím s Valerim, že současná auta mají tak šílená zadní světla, že například Favorit nesvítí mlhovkama tolik, jako ta dnešní ledková zvěrstva.

PS: Povolil bych všem účastníkům provozu použít násilí proti vozidlům jedinců, kteží jezdí na přední mlhovky pořád. Bylo by legální jim mlhovky vymlátit.
avatar Re: Dopravní předpisy
30. 07. 2019 19:15
Hele, debatu o porušování předpisů nechám raději stranou...
Já zadní mlhovku / - ky zapínám dle toho, jak vidím koncová světla aut před sebou. Pokud mám s viditelností problém a usoudím, že je ta vzdálenost již malá (pro rychlost přiblížení cca 40km/h), tak zapínám. Na to není nutné po "někom" chtít ani, aby koukal do zpětných zrcátek thumbs up smiley Že to někoho oslňujě? U "klasiky" 21W žárovka... co pak protijedoucí xenony? To je fakt argument o h*vně...
O debilech, kteří si pořídí auto plné asistentů... a pak mají problém s dením svícením např. v tunelech, neboť další asistent je za příplatek... se nemá smysl bavit. Zde bych byl přesně pro to, co jsi udělal ty - tzn. denní svícení i včetně koncových vzadu. Bohužel naši posranci v parlamentu jsou výkvět společnosti, tak to legislativně asi jen tak nebude... a pokud jim budou našeptávat "odborníci" alá Vomáčka z ÚAMK, tak tuplem...
Abych řekl pravdu, tak nějaké "oslňování" zadní mlhovkou za snížených viditelnostních podmínek mi nijak nevadí, spíš mi vadí ti kreténi (a že jich je), kteří jezdí s mlhovkama vpředu jen za tmy (bez mlhy, bez deště...) O dobastelných xenonech bez niveláků, HID sadách či vyosených čínských "OSRAM" výbojkách ani nemluvě thumbs down
Re: Dopravní předpisy
30. 07. 2019 19:29
Naprostý souhlas atnarfus!A denně potkávám spousty aut u kterých chytří řidiči používají obrysovky s mlhovkami a myslí si, že mají denní svícení.Pokud někde náhodou stojí policajti, absolutně je to nezajímá.Viděl jsem to mockrát, v mém bydlišti mají často jedno stanoviště.Navíc takoví umělci tak
jedou i po setmění, zapomenou čím svítí.Dále pozoruji velkou módu majitelů SUV, prakticky každé druhé svítí vším co tam má.Asi chtějí ukázat, že jsou něco více.A ti co používají přední mlhovky při mrholení ve dne - smysl to nedává.Bohužel to idiotské ovládání přední-zadní má spousta značek.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil digisis (30. 07. 2019 19:30).
avatar Re: Dopravní předpisy
30. 07. 2019 22:51
triplex napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Poradím ti. Skús raz v úplnej hmle odstaviť auto
> nechaj rozsvietené tie dostatočné stretávacie
> vzadu a potom to skúšaj na metre kedy zbadáš tie
> svetlá. No a potom skús ten rozdiel z hmlovkou.

Jasny, ale to je jina situace. Za provozu, kdyz te bude nekdo dojizdet za snizene viditelnosti, urcite nepojede o moc vic nez ty. Tzn bude mit vic casu na reakci, nez když budeš nekde stat. Ta rychlost priblizeni bude uplne jina. Tim se zkrati i cas na reakci, tam to smysl ma.
avatar Re: Dopravní předpisy
30. 07. 2019 22:59
Ale tady se nebavíme o úplné mlze, ale o jízdě v koloně v dešti či v noci, to se za někým, kdo nezhasl zadní mlhovku nedá dlouho. Leda zvětšit odstup. Ale to se do té mezery zase nacpe další s rozsvícenou mlhovkou...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 56
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.