Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dopravní předpisy

Autor Karel M. 
Re: Dopravní předpisy
30. 05. 2016 19:10
Stačí dodržovat předpisy a ušetřit si tak zábavu smiling smiley
Re: Dopravní předpisy
30. 05. 2016 20:41
Jako vždy před sezonou. Každoročně vyhrožují s pokutama, vestama... To nemá smysl číst.
O emisních plaketách nic, o kamerách v autech nic...
Re: Dopravní předpisy
30. 05. 2016 22:04
Kéž by i u nás chtěli řešit bezpečné rozestupy...přijde mi, že řidiči vůbec nemají rozum. Ve stovce 5 nebo 10 metrů je standardní vzdálenost, pokud je třeba ukázat, že chci jet rychleji, tak klidně metr.
Re: Dopravní předpisy
22. 06. 2016 19:53
Kdo z vas videl dnes reportaz v TV novinach na Nove o pokutach v Rakousku ? Pro me nemci v teplakach definitivne skoncili a radsi je objedu pres uheraky.
Re: Dopravní předpisy
22. 06. 2016 20:12
Copak tam bylo, snad ne zase ta polopravda o blinkrech.
Re: Dopravní předpisy
22. 06. 2016 20:46
Tak se podivej.Ale nejde jen o pokuty,ale i treba o tu buzeraci na dalnici,kde uprostred noci stahnou cely provoz na odpocivadlo a sviti lampickou do ksichtu,jesti mas nalepenou znamku.Gestapacky narod se nezapre.
avatar Re: Dopravní předpisy
22. 06. 2016 20:49
Joo,blinkr a kamery jiné pokuty až v řádech 300k jak to na "drbně" umí.
Darko:
tolik bych si toho zrovna z tété stanice nebral! Bez kamery jsme to jeli i před 25 lety,tak proč to řešit? I když tu kameru užívám,tak jí tam prostě uklidím.
avatar Re: Dopravní předpisy
22. 06. 2016 21:12
Jen strašili horní mezí pokut za zveřejnění záznamu z kamery (to při prokázaném porušení ochrany osobnosti), umístění kamery v zorném poli řidiče, nepoužití blinkrů při změně jízdního pruhu, nepoužití autosedačky pro děti a ještě čehosi, ale strašili pokutami, které se v takové výši dávají v případě zaviněné nehody s vážnými následky, pokud je toto porušení prokazatelně příčinou.
Nějak u toho zapomněli, že například nepoužití blinkrů před změnou směru jízdy nebo změnou jízdního pruhu,když to policajt uvidí, ale nikoho to neomezí ani neohrozí, začíná na 35 € (sloupec OM v odkazu, který jsem tu už dříve vyvěsil).
Teprve tehdy, když nebezpečnost chování na silnici nebo rozsah příslušného ohrožení přesáhne pravomoc policisty polem pracujícího, dojde k řízení, v němž může být využito celého rozsahu pokut, v ojedinělém případě se ale pokuta pohybuje do poloviny zákonem stanovené maximální výše.
Jenže to by tak neděsilo.
Re: Dopravní předpisy
22. 06. 2016 22:12
Přesně tak! Prostě polopravdy, aby byla senzace za každou cenu!
Re: Dopravní předpisy
22. 06. 2016 22:18
Tyhlety reportáže v TV a rádoby návody pro cestu do Chorvatska v tisku vůbec nečtu.
Včera mně manželka (antitalent na cestování) upozornila na článek v Deníku Rovnost, "taťko tady píšou, že týdenní Slovinská dálniční známka je za 7,5 Eura, to je asi blbost že ?!!!"

Má odpověď zněla: Ne, je to správně, ale museli bychom na levé nebo pravé straně auta odmontovat obě kola ! thumbs up smiley
avatar Re: Dopravní předpisy
22. 06. 2016 22:19
Ano, máte oba pravdu. Nás informačně nasycené to nezaskočí :-)

Edit: byl jsem ještě předběhnut, tak si počet souhlasících upravte sami :-)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil pavel72 (22. 06. 2016 22:31).
Re: Dopravní předpisy
23. 06. 2016 09:29
Darko, klidně si přes Uhry jeď. A i další. Alespoň bude v Rakousku volněji. Jak můžeš takové zhovadilosti v televizi věřit?
Jinak jsem kontrolu známek v A již zažil a né jednou. Napřed zavřený levý pruh dálnice, poté pravý a sjezd na odpočívadlo. Zde ulička z policajtů, která se nižší rychistí projela. Pár aut "odložených" stranou. Žádné svícení baterkou do ksichtu, jen první polda ukázal, že mám zpomalit a poslední, ža mám zmizet.
Totéž dělají poliši i u nás, podstatně brutálněji. Jejich poslední akce, o které vím, bylo svedení hradecké D11 těsně před Práglem jen do jednoho pruhu, omezeni rychlosti na 30 a kontrola známek. V ranní špičce!!! Kolona byla asi 20km. Takže Darko, nebudeš kvůli tomu jezdit Čechama?
Re: Dopravní předpisy
23. 06. 2016 11:45
to Zahajskej: nějak ses nám po ránu rozjel.neboj budu jezdit čechama,protože to co píšeš jsem u nás nikdy nezažil,v rakousku pravidelně.není nutno ze sebe dělat neustále blbce a třepat se v rakousku před policajtama kvůli blbé autokameře .Jestli se ti reportáž nelíbila,tak jim tam do NOVY napiš.Jistě tě rádi vyslechnou....
avatar Re: Dopravní předpisy
23. 06. 2016 13:23
Ono takhle fungují kontroly na dálnicích po celé evropě,co vím a zažil jsem,takže nic nového pod sluncem.Navíc v Rakousku už kontruluje známky i mýtná brána,která rozpozná i to,zda byla známka již jednou nalepena,nebo jestli je fejk.
Re: Dopravní předpisy
23. 06. 2016 16:06
Taky mě jedenkrát v noci při cestě do itálie kontrolovali. Zdržení minimální.
Re: Dopravní předpisy
23. 06. 2016 20:11
Před pár lety v Poysdorfu v neděli večer - plácačka a zastavit, chtěl malý techničák a šel se dozadu podívat, jestli souhlasí SPZ s techničákem a pak asi zda mám platnou STK. Když jsme odjížděli tak stavěli nějakého Poláka....
A kdysi dávno ještě s Felicií nás při návratu stavěli možná v Erbergu (byly tak 2 ráno, děti spaly) a policajt chtěl zase vidět pasy. Po cca 5 minutách nás pustil. A v Poysdorfu bylo vinobraní, po silnici se motala spousta ožralých Rakušáků a policajti nikde....
Re: Dopravní předpisy
23. 06. 2016 22:29
Protože tam by mohl dostat po hubě...
Re: Dopravní předpisy
01. 07. 2016 11:55
Hele, kluci, jak je to v Chorvatsku s omezením výkonu a rychlosti pro mladé řidiče? Platí to jen pro Chorvaty nebo i cizince?confused smiley
Re: Dopravní předpisy
01. 07. 2016 11:56
platí to pre všetkých a myslím, že to platí do 23 r.
povolena hladina alkoholu do 0,5 je od 25 r.

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj



Upraveno 1krát. Naposledy upravil foco (01. 07. 2016 11:58).
avatar Re: Dopravní předpisy
01. 07. 2016 11:58
jak na tom radaru pozná že je mladej? pokud pojede v obci 50 a po dálnici 130 tak si ho nikdo nevšimne....

_______________________________________________________
Re: Dopravní předpisy
01. 07. 2016 12:07
foco napsal(a):
-------------------------------------------------------
> platí to pre všetkých a myslím, že to platí do 23
> r.
> povolena hladina alkoholu do 0,5 je od 25 r.


Dík.
Re: Dopravní předpisy
01. 07. 2016 12:15
Omezení pro mladé řidiče platí podle mě jen pro Chorvatské občany, cizinců se to netýká.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jejule (01. 07. 2016 12:17).
Re: Dopravní předpisy
01. 07. 2016 12:18
Aha, tak jak teda? Popravdě jsem jednoznačnou odpověď nenašel ani na netu
avatar Re: Dopravní předpisy
01. 07. 2016 12:23
Citaci
agent007 napsal(a):
Hele, kluci, jak je to v Chorvatsku s omezením výkonu a rychlosti pro mladé řidiče? Platí to jen pro Chorvaty nebo i cizince?

Už to tu bylo i s originálem vyjádření od kompetentních chorvatských orgánů: limity rychlosti a výkonu vozidla se vztahují pouze na mladé držitele řidičského oprávnění vydaného v Chorvatsku.
Na držitele řidičáku vydaného v jiné zemi se to nevztahuje. HAK tímto přeje všem šťastné a bezpečné putování.
Re: Dopravní předpisy
01. 07. 2016 12:32
Díky chlapismileys with beer
Re: Dopravní předpisy
05. 07. 2016 09:52
Nevíte náhodou někdo, jak to je v Chorvatsku s půjčením si moto/skůtru, když mám jen řidičák na auto? V ČR můžu řídit i skůtr do 125ccm, ale jak to je v HR? smiling smiley
Re: Dopravní předpisy
05. 07. 2016 11:46
125cc se skupinou B můžeš s jistotou a bez obav řídit jen u nás. Respektive ať je to přesnější. V každé zemi mohou mít úpravu v tomto ohledu odlišnou a můžeš, nikoliv musíš, narazit na problém.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jejule (05. 07. 2016 11:58).
avatar Re: Dopravní předpisy
05. 07. 2016 13:50
Zřejmě jsi dělal papíry podle zákona 247/2000 Sb., to chtěli dělat zkoušky na každou skupinu zvlášť, jinak ji nenapsali do řidičáku. Od 16.1.2013 už to tam zase píšou (i když evropské sjednocování sklupin motorových vozidel a kvalifikací začalo už tuším 2003), jako za platnosti předcházejících vyhlášek a zákonů. V tomto znění nic neměnila ani novela zákona z října 2014.
Nech si vydat nový řidičák, do nového ti ke skupině B připíšou i tu A1, když tak se připomeň, ať se nemusíš starat o to, jestli to v zahraničí platí taky. V EU toto sjednocení skupin proběhlo docela úspěšně, jak rychle to ale budou zavádět v nově přijatých zemích, netuším.

Citaci

skupina B (spodní věková hranice18 let):
Motorová vozidla, která nespadají do žádné ze skupin AM, A1, A2, A a B1, s největší povolenou hmotností nepřevyšující 3,5 tuny a maximálně 8 místy k sezení mimo řidiče, ke kterým smí být připojeno přípojné vozidlo:
* o největší povolené hmotnosti nepřevyšující 750 kg, pokud největší povolená hmotnost této jízdní soupravy nepřevyšuje 3 500 kg
* o největší povolené hmotnosti nepřevyšující 750 kg, pokud největší povolená hmotnost této jízdní soupravy nepřevyšuje 4 250 kg, jedná-li se o řidičské oprávnění skupiny B v rozšířeném rozsahu
K řidičskému oprávnění v rozšířeném rozsahu „Harmonizační kód 96“ postačuje složení tzv. „doplňovací zkoušky“ podle § 45a zákona č. 247/2000 Sb.

Řidičské oprávnění skupiny B platí i pro vozidla skupiny A1 s automatickou převodovkou a pro vozidla skupiny B1. Řidičské oprávnění skupiny B opravňuje držitele, který dosáhl věku 21 let, i k řízení tříkolových vozidel skupiny A.
Re: Dopravní předpisy
14. 07. 2016 21:46
Ahoj,
chtěl bych Vám upřesnit řízení skůtru v cizině.Jejule to napsal dobře. Pokud nemám řidičák na motocykl dělaný extra samostaně, tak téměř nelze v zahraničí řídit motocykl.Skupina A1 ke skupině B se píše pouze u řidičáků získaných do roku 2000, ale zároveň se u toho objevuje harmonizační kód, dle kterého policie (i ta v zahraničí) pozná, že to je pouze řidičák na dřívějšího pionýra (simsona) s obsahem do 50 ccm bez omezení rychlosti a manuální převodovkou.To jest, že na tento typ řidičáku si v cizině můžu půjčit skůtra s obsahem do 50 ccm. Pokud mám skupinu B získanou po roce 2000, tak v cizině žádný skůtr ani motocykl řídit nemůžu. To opravňuje řídit pouze v ČR= je to tzv. národní skupina a v řidičáku bude zapsána stejně pouze skupina B. Žádná výměna za nový řidičák nepomůže.Stejně blbě dopadl i řidičák na traktor.Kdo od 19.ledna 2013 získal řidičák na náklaďák = sk.C, tak již nesmí řídit traktor.A ještě jeden velký přešlap ministerstva dopravy.Všihni kdo získali řidičák na sk. C v období od roku 2000 do 19.ledna 2013, tak těm traktor nechali, ale ministerstvo těmto řidičům odebralo možnost připojit k tomuto traktoru vlek těžší jak 750 kg.(= i když s ním do té doby jezdili).Po výměně řidičáku za nový se toto v řidičáku napíše.Pokud chtějí tito řidiči s traktorem táhnou vlek, tak si musí dodělat ke skupině C vleky = skupinu C+E.
Re: Dopravní předpisy
19. 07. 2016 10:40
Já mám zkušennost přesně opačnou. Půjčí ti, co chceš. Tvojí starostí pak bude polišovi vysvětlit, proč nemáš ty "správné" papíry. Pro půjčovnu to je kšeft. Takto jsem řídil skůtříka 250-sátku jen se starým B+malé M, tj.jen do 50-ky fichtla. A né jednou. Totéž je i s půjčovnou lodí v HR. Půjčí i když nemáš papíry. Ty se pak starej při vysvětlování.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 49
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.