Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dopravní předpisy

Autor Karel M. 
Re: Dopravní předpisy
28. 06. 2014 20:30
U mě v tom OPUZENU si rychlost vyloženě vymyslel. Já jel pomalu, protože jsem se rozhlížel kolem sebe. Chtěl 300 kun s papírem nebo 200 bez papíru. Asi 20 minut jsme se dohadovali, začal mluvit dokonce o fotbalu, znal i české hráče,tak jsem si myslel, že se na pokutu nakonec vykašle, ale pak začal znovu mlet svoji.
Nakonec jsem již rezignoval, podal jsem mu 200 kun a on mně stovku vrátil. Ale, jak jsem psal, je to již 10 let. Buď je to ten samý policajt, nebo už dalšího "vyučil".
Re: Dopravní předpisy
29. 06. 2014 18:37
Mimulý rok mě stavěli při cestě z Mostaru někde u Ploce, byla tma, přišel polda, koukl do auta, usmál se a řekl turista. Můžeš jet, volno a nechtěl ani doklady, byl jsem mile překvapen.
Re: Dopravní předpisy
29. 06. 2014 18:47
Schimi, tak tam jsem po velkém krupobití jel až na podruhé a taky mě chytli. Divné bylo že jsem jel v pravém pruhu tak 50 do kopce (kde na značce bylo tuším levým pruhem 80 pravým 50 nebo tak nějak, to si nepamautuji přesně). Co ale vím přesně, že mě tlačil chorvat. Vyhoupl jsem ze zatáčky a "hulahop" policajti. Jeden kasíroval předemnou němce ( smiling smiley ) , a druhej měl ruku z okýnka a držel něco jako kalkulačku. Klasický postup a dialog turisti: ano, v chorvatsku poprvé ano (lež jako věž, ale milosrdná) v domění, že sleví. Neslevil, ale na důkaze, že jsem jel 86km, říkám mu, že to jsem fakt nejel, že je tam zatáčka, on zase že 86. Tak říkám, kde to má napsaný? Donesl tu věc, co ten první držel v ruce - fakt to vypadalo jako kalkulačka z tržnice - naťukal na tom 86km a říká: zaplať. Pak jestli s papírem nebo bez....No stálo mě to 300kn. Holt po němci si vylosovali mě smiling smiley
Re: Dopravní předpisy
29. 06. 2014 19:20
Jak tu píšou někteří z Vás, i já jsem měl pochybnosti o tom, že jsem překročil rychlost. Nicméně byl jsem na odjezdu a komplikovat si život dohadováním bylo to poslední, co jsem chtěl. Každopádně taková ta hořkost pochybnosti o mém přestupku, že mě fízl podojil jen proto, že jsem turista zůstala. Letos jsem samozřejmě přemýšlel, jak se případně zachovám, protože jedu zase přes inkriminované místo.... No, přidal jsem do pojistky i právní služby. Doufám, že to nebudu potřebovat, ale nechci dělat zase oslíčku otřes se, jen proto, že někdo má malou výplatu....
Docela by mě zajímalo, zda někdo tady uhádal, že rychlost nepřekročil, případně mu to místní orgáni nebyli schopní prokázat? Asi ne co? Nakonec všichni jsme asi volili cestu menšího odporu, zaplatit a nemít starosti....
Re: Dopravní předpisy
29. 06. 2014 20:07
Známí, kteří tam jezdí už 35let. Starší pár a 2 dcery. Ti to jednou uhádali "na příjemno", navíc byli 4 a všichni 4 docela obstojně mluvili chorvatsky - tatínek z praxe, dcera u nich studovala 3 roky. "Vyšlápli si na ně tak nějak po jižansku" a povedlo se. smiling smiley
Ale to se každému nepodaří. thumbs up
Re: Dopravní předpisy
29. 06. 2014 20:11
Mě se to povedlo u Imotski. Taky na mě zkoušel, že jsem jel rychle i když to nebyla pravda, ukázal mi to na displeji kobry. Řekl jsem mu, že mi navigace nahrává posledních pár km a že mu ukážu, kolik jsem jel. Hodně taky zahrálo to, že mám jejich příjmení. Tak mě jen s úsměvem řekl, že mám jet příšte o malinko pomaleji a bylo to bez ztráty kytičky. Kdybych se jmenoval Pepa Novák, asi bych platil.
Re: Dopravní předpisy
29. 06. 2014 20:27
Koukám měl jsem štěstí na mladého HR policajta, že mě nechtěl buzerovat:-) Že by to byl jeden z těch co přežili před-unijní protikorupční čistky v tamní státní správě? smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Schimi (29. 06. 2014 20:28).
Re: Dopravní předpisy
29. 06. 2014 20:32
Já jsem to kdysi ukecal s 500sto kuna na stovka stačí. Měl tam nacvakané71km.
avatar Re: Dopravní předpisy
30. 06. 2014 08:12
Nevím zda se mě povedlo něco ukecat nebo zda by mě chtěli pokutovat. Zastavili mě letos a při obcházení auta si všimnul kamery za předním sklem jenom se zeptal zda natáčí a když jsem mu řekl,že ano odmávnul mě ať jedu a popřál šťastnou cestu. Jinak doporučuji pro ty kdo mohou používat navigaci Waze díky ní jsem o nich věděl dopředu.

Opuzen radar

Publikováno



Upraveno 2krát. Naposledy upravil petr70 (30. 06. 2014 09:45).
Re: Dopravní předpisy
30. 06. 2014 08:37
Tak jak píše ajaxovi.
Rogotin směr Dubrovník.
Zdarec
smileys with beer
avatar Re: Dopravní předpisy
30. 06. 2014 09:26
petr70, uvedený odkaz hlásí: "Toto video je soukromé"
avatar Re: Dopravní předpisy
30. 06. 2014 10:45
smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (04. 09. 2016 19:32).
Re: Dopravní předpisy
30. 06. 2014 11:13
Se mnou se ten podplacený policajt, kterému jsem dal 100 jun do kapsy, rozloučil pozdravem "čao"
avatar Re: Dopravní předpisy
30. 06. 2014 12:24
Se mnou se kdysi ve Slunji na týhle 40tce poté, co mi naměřil skoro 90 a stálo mě to 30E, rozloučil úsměvem a slovy "langsam aber sicher".
Re: Dopravní předpisy
30. 06. 2014 17:53
V tom Opuzenu někdy stávají i pod tím mostem, a jakoukoli denní i noční dobu.Jednou jsme se vreceli od někud ve tři v noci a měřil .Navíc měří na dost velkou dálku , proto se někomu může zdát že už zpomalil ale už byl dávno změřen .
avatar Re: Dopravní předpisy
02. 07. 2014 16:35
... tak třeba sem ...
pro zajímavost ... co se může od kolika let v Chorvatsku řídit ... [www.hak.hr]
smileys with beer
Re: Dopravní předpisy
13. 07. 2014 19:38
čau přátelé,
tak jsem dnes jel ze Stokerau hore na moravu, jelikož jsem něco potřeboval vyřídit, stalo se mi, že jsem jel až po dálnici k Odrám. V radiu Xpress pan prezident policie Lech. Tak ho poslouchám a od olomouce nahoru jsem krom sledování poláků a ostraváků vracejících se hore zkoušel jet "plynule", jako to šlo před naší milovanou hranicí /státní/.

Pan prezident zrovna "solil" z rukávu statistiky, jak češi více pijou a nebo berou drogy za volantem. Skoro mi to tak přišlo. Nechci nikoho moralizovat, věřím, že tady na fóru jsou cestovatelé "vyježdění" - doufám. Ale co jsem pozoroval. 110km/h v prostřední pruhu a neuhnu do pravýho a neunhu, nebo úplně zcestné vjíždění do rychlého pruhu při předjížděcím manévru....změna směru během vteřiny. Co by se stalo, podívat se, a plynule ten manévr nechat několika stovkám metrů a "posouvat se za pruhu do pruhu pěkně v ose".... To ty nešvary nikdy nevýléčí to, že by se lidi třeba aspoň jednou za 5 vteřin podívali "do špíglu"? Hrozný, hrozný hrozný. A to je na téhle trase dálnice celkem v klidu a provoz "omezují" opravdu jen poláci "hovada". Ale proč polovina ostravských značek, vracejících se nahoru na sever, jela jak po snězení bábovky z mariánky nevím. Mrzí mě. Zařazování se do pravého pruhu (z tří) nula. Osvěta malá. Disciplína nula. Požitek z jízdy nula. Plynulost nula. Bezpečnost na pozoru... škoda a je to pořád do kola....

Tak ať vás to na cestě na a z dovolené otravuje co nejméně.
ps nespěchal jsem, pozoroval jsem.
avatar Re: Dopravní předpisy
13. 07. 2014 20:09
Na silnicích to je často k "posmání"drinking smiley
Re: Dopravní předpisy
13. 07. 2014 23:04
Ho*no malá osvěta, ale disciplína nula, však za hranicema všichni, nebo 99% lidí ví, jak se má chovat. Ale doma to jaksi nejde, čím to asi bude, že by příliš demokracie, málo kázně, žádná vymahatelnost práva v této zemi, asi všechno dohromady.
Re: Dopravní předpisy
13. 07. 2014 23:31
S tím prostředním pruhem je to podle mě kombinace neznalosti, blbosti, arogance a vědomí, že za to žádný policajt nepokutuje.
Re: Dopravní předpisy
14. 07. 2014 10:33
Někdy se na této trase neubráním pocitu výchovného. Jedu v pravým, v prostředním jede nějaký "koryto". Tak hodím 400m za ním blinkr do prostředního. Když si nevšímne a neuhne, tak 300m za ním do levého, pak blinkr do prosředního a za stálého blinkru to plynule střelím až do toho pravého, i kdyby na 5vteřín, že budu zase předjíždět zpět do prostředního....
Málokteré "koryto" v prostředním to pochopí a zařadí se. Řekl bych, že se jim v hlavě točí : jsou tu tři pruhy, tak proč bych uhýbal....
Re: Dopravní předpisy
14. 07. 2014 11:20
Schimi napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ho*no malá osvěta, ale disciplína nula, však za
> hranicema všichni, nebo 99% lidí ví, jak se má
> chovat. Ale doma to jaksi nejde, čím to asi bude,
> že by příliš demokracie, málo kázně, žádná
> vymahatelnost práva v této zemi, asi všechno
> dohromady.


Jak se chovat v cizině neví i naši bratři, jel jsem kolem půlnoci po I/50 směrem na Slovensko, provoz 0 a na úseku 10 km mě předjeli 3x v zákazu a přes zebru rychlostí vysoce nad 90 odbočovacím pruhem ... slyšel jsem jaké jsou u nich pálky za přestupky tož tak.
Re: Dopravní předpisy
14. 07. 2014 14:15
Poldové na takovéhle "voloviny" nemají čas. Sedí v autě s radarem ze třicítkou na rovině. Nebo čekají, až jim do dálničního passata nelejou nějaký benzín, pokud jim na dvoře už nezreznul. Kdyby takový lidičky polda ocenil za bůra a bez diskuze, pokud by neměl na zaplacení, dva měsíce v turmě, vychovávalo by to. Tady se každý děsí, kolik chtějí za pokuty za našimi hranicemi, proto tam našinec jezdí dle pravidel a zdejším pokutám se smějou. A hlavně vymýšlením různých kliček osob blízkých či vzdálených apod. Jenže když všichni vidí, co se děje nahoře, tak se to dělá i v podhradí.
Re: Dopravní předpisy
14. 07. 2014 14:45
S tím nesouhlasím, pasat mě šmíroval i na souběžné silnici s rychlostkou,
jen reaguju na to že se v cizině snažíme chovat pod hrozbou pokut slušněji, ale při cestách každý týden z Prahy 300km na východ a zpět to u některých cizinců nepozoruju
Re: Dopravní předpisy
14. 07. 2014 17:08
Zahajskej thumbs up
Re: Dopravní předpisy
14. 07. 2014 19:57
... v Italii se normalka jede porad ve srednim pruhu, pokud jedeš pres stovku...v pravem ti co jedou pod 100...predjiždi se v levem...
avatar Re: Dopravní předpisy
18. 07. 2014 05:51
thumbs upcouddy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Někdy se na této trase neubráním pocitu
> výchovného. Jedu v pravým, v prostředním jede
> nějaký "koryto". Tak hodím 400m za ním blinkr do
> prostředního. Když si nevšímne a neuhne, tak 300m
> za ním do levého, pak blinkr do prosředního a za
> stálého blinkru to plynule střelím až do toho
> pravého, i kdyby na 5vteřín, že budu zase
> předjíždět zpět do prostředního....
> Málokteré "koryto" v prostředním to pochopí a
> zařadí se. Řekl bych, že se jim v hlavě točí :
> jsou tu tři pruhy, tak proč bych uhýbal....
thumbs up
avatar Re: Dopravní předpisy
18. 07. 2014 10:45
Jeden poměrně inteligentní člověk mě kdysi poučil a musím mu dát za pravdu, že není dobré a moudré na silnici někoho vychovávat. Také mě štve když někdo jede v prostředním pruhu, ale já nemohu vědět důvod proč tak jede. Nebo když se někdo řítí rychle, nevím zda neveze třeba zraněné dítě do nemocnice a tak mi nepřísluší ho omezovat aby nemohl projet. Pokud se tímto člověk řídí tak předejde spoustě problémům. A tak jak je popisováno, jedu vpravo, předjedu vlevo zařadím se do pravého a věřím, že ten co jede uprostřed třeba časem pochopí, že tak jet nemá a nebo má nějaký důvod aby tak jel.
V USA se jezdí ve všech proudech jako ve městě u nás, ale faktem je, že tam prostě všichni jedou stejně rychle, nikdo nejede pomaleji a ani rychleji. Daleko menší únava při řízení.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: Dopravní předpisy
18. 07. 2014 11:04
Tak by mne zajímalo, kolik metrů "prostředních" průhů v ČR existuje. Že jste se tady tak rozohnili.
avatar Re: Dopravní předpisy
18. 07. 2014 11:15
Tak třeba ten 20 km úsek Praha odbočka na Benešov. Tam jezdím hodně. Potom i bývalé, dnes již bývalé stoupací pruhy v mnoha úsecích.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 75
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.