Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dopravní předpisy

Autor Karel M. 
Re: Dopravní předpisy
03. 03. 2014 10:26
Ahoj Zahajskej,kluk z naší firmy jel v Ostravě na červenou ze služebním autem a přišlo dostavte se k projednání a zaplacení 1500,-Kč.
Bez ztráty bodu.
Zdarecsmileys with beer
Re: Dopravní předpisy
03. 03. 2014 11:37
Tak dle zjištění je to jednoduché. Městská policie nemůže v blokovém řízení tento přestupek vůbec řešit, protože jí to nedovoluje zákon. Konkrétně 200/1995 Zákon o přestupcích, §86. Je k tomu i vyjádření ombudsmana, že MP nesmí za tento přestupek pokutovat.
avatar Re: Dopravní předpisy
03. 03. 2014 12:35
Podle mě k tomu přistupují tak, že se jim nepodařilo zjistit viníka přestupku a tak se obracení na provozovatele nebo majitele vozidla aby díky nesmyslné odpovědnosti tento přestupek uhradil.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: Dopravní předpisy
14. 03. 2014 11:00
Zdravím.
Jak je to s nálepkou CZ, keď už je HR v EU ? Počul som, že HR stále vyžaduje mať na aute nalepenú MPZ Ale žiadne overené info som zatial nenašiel.
Jediné čo akceptujem je HR Fórum CZ thumbs up grinning smiley
Tom
Re: Dopravní předpisy
14. 03. 2014 11:07
No já jsem od té doby co jsme v EU nikdy neměl na autě CZtku, stavěli mě několikrát a žádný problém. Tak nevím jak ostatní.
avatar Re: Dopravní předpisy
14. 03. 2014 11:14
CZka je povinná pro ty co nemají RZ s modrým pruhem EU (navíc musí splňovat rozměry, taková ta od pumpy s reklamou neplatí)

_______________________________________________________
Tom
Re: Dopravní předpisy
14. 03. 2014 11:21
Ano. Nepsal jsem to, co napsal Peter1. Mám pruh.
Re: Dopravní předpisy
14. 03. 2014 12:21
Tom, Peter1 - dik za info, takže CZ nelepím smiling smiley, na jednom aute ju mám, tak to neriešim, ale druhé auto už nechcem špatiť s nálepkou ( AUTO má čiernu farbu a nálepka by tam svietila ) smiling smiley

záver - obe autá majú modrý pruh EU - NERIEŠIM thumbs up
avatar Re: Dopravní předpisy
14. 03. 2014 12:39
Nechal jsem si nalepit velkou CZku na magnet co používají třeba taxikáři nebo firmy na služebních autech a nasazuju ji na kufr při cestě mimo EU třeba Srbsko a Černá hora. Rada pro ty co nechtějí znetvořit auto a nemají SPZ s modrým logem CZ EU.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil petr70 (14. 03. 2014 12:40).
avatar Re: Dopravní předpisy
17. 03. 2014 19:00
V oblasti Slavonic se mluví kratce? Pan pozna po polski? Zajímavý poznatek, k nějaké úvaze mě to vede....

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: Dopravní předpisy
18. 03. 2014 10:32
... Fousi, Ty máš teda " za ušima " ...
Cagivu má jeho kamarád ...
smileys with beer
Re: Dopravní předpisy
24. 04. 2014 18:16
vážení na toto si v chorvátsku za volantom dajte bacha grinning smiley
[www.news-bar.hr]
pre silné žalúdky doporučujem diskusiu pod článkom eye rolling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil peter964 (24. 04. 2014 18:24).
Re: Dopravní předpisy
24. 04. 2014 18:26
To jako, že můžeme dostat za šťourání se v rypáku flastr 500kn smiling smiley Může mi někdo znalý tamního jazyka napsat o co tam šlo ?
Re: Dopravní předpisy
24. 04. 2014 19:57
Koukám, že v HR je stejné procento ovcí (co si nechají nakukat cokoli) jako u nás. V té diskuzi tomu uvěřilo podobné procento lidí jako u nás tomu faku s výměnou křesel v EP za 10 km pobřeží Istrie.

Článek 197 je bez odstavců, tedy 7.odstavec neexistuje.
Viz
[www.zakon.hr]
je to aktualizované



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Globík (24. 04. 2014 19:59).
Re: Dopravní předpisy
28. 04. 2014 11:35
Pakoši.
thumbs down
Re: Dopravní předpisy
06. 05. 2014 15:06
Re: Dopravní předpisy
10. 05. 2014 20:45
Zdravím kamarádi a přátelé smiling smiley

Mám jeden dotaz, ale nevěděl jsem kde spešl jej napsat, tak píšu tady smiling smiley
Pro letošní rok jsem se rozhodl, že si koupím na ležení tajné, polohovací lehátko, což se i stalo, akorát je dosti velké i když je složené (a to i na můj velký kufr je co říct). Tak mě napadlo, že jej hodím na střechu a nebo rozmontuju to uvidím, ale zajímá mě spíše, že pokud si seženu příčné nosníky a upevním je (Kamarád co jede semnou si jej koupil taky) ráčnou s popruhy, zda proti tomu nebudou celníci nic namítat?

Možná hloupý dotaz, ale jistota je jistota smiling smiley

Díky za odpověďi.. smiling smiley

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..
Re: Dopravní předpisy
11. 05. 2014 09:44
foco, domníváš se, že je to odradí ?

Opilý mladík za volantem srazil vozíčkáře a ujel, muž na místě zemřel
Mladý řidič osobního vozu Fiat Punto srazil v sobotu večer v Českých Budějovicích 47letého vozíčkáře, který na místě zemřel. Řidič auta z místa nehody ujel, ale později havaroval, řekl mluvčí krajské policie Milan Bajcura.


před pár dny jsem zde vložil toto :

Já přeji nám všem aby nás zbavil stát takovýchto idiotů a potencionálních vrahů.
Nedal Janoušek zářný příklad že je to jenom o "ničem"? Bylo to o havarii zfetovaného a opilého mladíky na benzinové pumpě v Novém Bydžově.

[hradec.idnes.cz]

Dnes by bylo opět několik dalších podobných případů. Benevolence u některých řidičů je skutečně do nebe volající. A naši poslanci i když jsou na svých postech řádově pár dní, tak se starají o zvýšení svých platů než aby řešili takovéto případy.
Kdyby ten parchant zabil nebo zranil někoho z jeho rodiny, zítra je to na pořadu jednání. To již by krev tekla z vlastního a to je již na potrestání.
avatar Re: Dopravní předpisy
11. 05. 2014 14:29
Pokud je náklad řádně upevněn, co by namítali. Mnozí vozí na střeše rozličnou skladbu nákladu, až se někdy divím. Jinak příčníky na hagusy mám navíc, kdyby něco.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: Dopravní předpisy
11. 05. 2014 16:40
Fous57 - díky za potvrzení mých myšlenek smiling smiley) a jaký máš rozměr? smiling smiley bylo by to fajn!

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..
avatar Re: Dopravní předpisy
11. 05. 2014 17:26
Bacha, vyjma šířky můžete mít problém v úchytech na hagusy... bohužel nejsou všechny stejné a zcela univerzálně použitelné.
Tudíž vyzkoušet včas a ne na poslední chvíli smoking smiley
Re: Dopravní předpisy
11. 05. 2014 19:36
Slavkov - jj, neboj. Myslím na to smiling smiley díky smiling smiley

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..
avatar Re: Dopravní předpisy
11. 05. 2014 22:23
... sice je to akce týden stará, ale stále mají v Lídlech v regálech ... v akci ... příčníky 120 cm, docela slušné za 1.000,- Kč ...
na Passata B6 nebyly popsány pro typ Variant, takže jsem před pár dny koupil příčníky na míru ... v Brně, v Hakru ... za 2.200,- ...
... na B5 jsem měl originály, ale ty byly za 6,5 litru ...
smileys with beer
Re: Dopravní předpisy
11. 05. 2014 23:16
Bessy - jj, viděl jsem je v tom letáku, akorát já potřebuju 135 cm sad smiley

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..
avatar Re: Dopravní předpisy
12. 05. 2014 11:53
Používal jsem je na jedničkové Octavii combi, ale měly by sedět i na další typy /Opel,Audi, VW ap./. Kupované nové v Hakr BM. Na požádání změřím délku, jsou zamykatelné.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: Dopravní předpisy
12. 05. 2014 16:59
Jak jsem Ti psal do SZ - škoda no sad smiley

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..
Re: Dopravní předpisy
06. 06. 2014 21:43
Zdravím
mám dva dotazy ohledně předpisu jízdy přes Rakousko,Slovinsko,Německo a Chorvatsko kdy řidiči je 22 let a vlastní řidičák od 18 let zda jsou nějaké rychlostní limity.
a pak jak je to , když dceři je 11 let váží 36 kg měří 155 cm zda potřebuje podsedák a zda může sedět vepředu.co jsem zatím dohledal tak v každé zemi je to jinak.
Re: Dopravní předpisy
06. 06. 2014 22:40
Re: Dopravní předpisy
06. 06. 2014 22:46
Ahoj,
zřejmě máte na mysli to omezení pro řidiče do 24 roků, kteří mají omezení řídit vozidla s omezeným výkonem a musí jezdit o 10 KM/hod pomaleji, než starší řidiči. Tak to vás uklidním, to se na české řidiče nevztahuje i když jedou na území jiného státu, to platí jen pro domorodce.
Pokud se týká dcery, tak v autosedačce sedět nemusí, ale do 12 roků nesmí sedět vpředu na území mimo ČR.
V čechách může sedět vpředu pokud je větší jak 150 cm. Novelou zákona Od 1.7.2006 byla v čechách zrušena podmínka minimálního věku 12 roků, ale jen v česku.
Můžete mě věřit.
Re: Dopravní předpisy
06. 06. 2014 23:14
Dík moc
pročetl jsem náš zákon a u nás je to tak ,ale na to že jsou všechny země v EU tak to má každý jinak a nebyl jsem si jistý.Syn jede prvně sám ale pro klid v duši mu budu tvrdit že to platí i na nějsmiling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 54
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.