Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dopravní předpisy

Autor Karel M. 
Re: Dopravní předpisy
28. 02. 2010 20:20
Tak koukám,že nejsem sám koho ten vítr odfouk.
avatar Re: Dopravní předpisy
28. 02. 2010 20:51
dtto, mne dole u nového Maslenického mostu...
ale, jsou tam nahoře doporučující nebo příkazové značky ? ( kvůli pokutě, když to přeženu o cca 10-20 km/hod)....
jinak těch čtyřicet jsem pak jel s očima jako tenisáky a sevřenými půlkami...smiling smiley
Re: Dopravní předpisy
28. 02. 2010 21:20
Ty značky jsou v červeném kruhu,to asi doporučení nebudegrinning smiley

Karel
avatar Re: Dopravní předpisy
28. 02. 2010 22:07
housle napsal(a): >> Omezení rychlosti na výjezdu z tunelu Sv.Rok doporučuji dodržovat sám jsem to předloni podcenil...rychlost nedodržel a následně jsem se hódně divil co dělám ve vedlejším pruhu! ...klika,že vedle mě nikdo nejel...vítr je prevít!<<
-------------------------------------------------------
To nemusí být jen za tunelem a za silného větru: za bezvětří na dálnici, v té placce kolem hory Zir, 130 na tachometru, a najednou koukám, že zleva pod svodidly jede něco jako kus protektoru. A byl to.
Vedle mne nikdo, tak jsem se chtěl vyhnout do levého pruhu a to mě zřejmě zachránilo: pecka zleva a už jsem byl zase půlkou v pravém. Kámoš za mnou s těžším autem se jen zhoupl do odstavného pruhu a zpět. U pumpy v Janjče mi říkal že jsem měl levé zadní kolo skoro dvacet čísel nad vozovkou a už hledal, jak se vyhnout. Ale ještě jsme nezažili, že by někde táhlo tak silně a v tak úzkém pruhu.
Nikde totiž žádné omezení nebylo a větrné rukávy na mostech před i za tím jen splihle visely.
Loni už jsme od Ziru až po Lički Osik (a v opačném směru raději taky) drželi vždy opratě o deset méně.

Takže nejen na výjezdu z tunelu, vítr může být zákeřný, když si vzpomene fouknout i za normálního bezvětří.
avatar Re: Dopravní předpisy
01. 03. 2010 13:48
Hille .. nerozumím .. to jako že jsi letěl vzduchem i s autem ?? eye popping smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Dopravní předpisy
01. 03. 2010 22:53
Neletěl, prostě v rovině, kde obvykle fouká v celé délce, nebo nefouká vůbec, opřel se mi do auta boční vítr.
V jediném místě, jako by tam funěl klimatizační kanál široký nějakých 10m. Byl to prostě náraz zleva a pak zase klid. Ale dokázal naklonit auto tak, že se zadní kolo odlepilo od vozovky (v tu chvíli jsem zrovna vzal za volant doprava, tak si zase sedlo zpět). Taky jsem netušil, že to bylo o tolik, kdyby mi to později při zastávce kámoš neřekl. Barvitěji už to asi nepopíšu, subjektivní dojem to nějak nezanechalo, protože se lekám až třetí den, Červánek mého života taky, a mladej jako obvykle chrněl - drcnutí ho teda probudilo, ale, když konečně otevřel oči, už jsme byli srovnaní, nic zvláštního nepozoroval, tak je zase zaklapl. A pak, když to slyšel, nechtělo se mu věřit zrovna tak, jako mně.
Podotýkám, že moje auto má prázdné 8 metráků, byli jsme v něm tři, nikdo s nadváhou, za zadní nápravou jen pár hadříků v tašce, kytara a pár litrů vína (to byla asi nejvýznamnější zátěž). Takže se ten vítr nemusel ani moc namáhat.

Mě prostě takové věci potkávají: tuhle kousek před Landshutem se služební oktávkou, na tachu 175, možná o chlup víc, jedu za nějakým SUV a najednou se pod ním vynoří dvě holínky. Uhnout se už nedalo, ani nebylo kam. No zkuste si ten moment představit. Naštěstí v nich nikdo nebyl, ale ukoply oktávce schutzplech. Ředitelku, co seděla vedle mne a dělala omezovač, to na chvíli oněmělo a pak přenastavilo o asi třicet dolů. Syčela už při 145, že je v důchodu teprve chvilku a chce si ho ještě užít. V Dorfenu to pak spravily do schutzplechu dva štefty a do ředitelky telecí řízek, pak ji to přešlo. Při pendlování do Mnichova a zpět už mi do toho celý týden nepípla a na zpáteční cestě taky ne. Zeptejte se jí, kdo ji znáte, ono v Dolní Branné víc ex-ředitelek asi nebude, a ještě méně takových, před nimiž smekám...
Tohle bylo poněkud dost drsně OT, myslím však, že pro ilustraci to stačí a bude mi to odpuštěno.
avatar Re: Dopravní předpisy
02. 03. 2010 09:46
...Hill ... nesměji se, ani nejsem ortodoxně nábožensky založen ... ale pokud se Ti při Tvé rychlosti a Tvé váhové ...( ehm ... hmotnostní kategorii ) ...zvedlo levé zadní kolo a Ty jsi to ve zlomku té samé vteřiny točil do prava ...tak Ti ruce vedl vedl Tvůj Anděl strážný... smiling smiley
... to samé ...ale vodní překvápko ... jsem zažil při návratu z Chorvatska... až v Brně Modřicích ...
... celou cestu v pohodě ...od Rakouska už v dešti ...až na dálničním ( rychlostka ) přivaděči od Pohořelic ...v Brně Modřicích jsem vletěl do kolejí ...Aquaplaining... a při nějakých 110 ...120ti mě to tak rozkmitalo až jsem málem dostal kopřivku... ale nakonec si ty 2 tuny zase sedly zpět do koleje ...
...nicméně jsem v ten moment míjel nesvítící menší osobák... na svodidlech z prava...smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (02. 03. 2010 09:55).
Re: Dopravní předpisy
15. 05. 2010 20:43
Toto téma dávám zase jako aktuální. Dokáže někdo konečně říct, jak je to s omezením rychlosti, co ji ruší, zda konec obce,křižovatka, nebo samostatně značka, jak je uveden dotaz uvnitř tohoto vlákna.Myslím, že je to daleko důležitější, než některá jiná vlákna. Tady jde totiž o možné pokuty,kde sranda končí.

Karel
Re: Dopravní předpisy
16. 05. 2010 00:41
Já myslím že to nikdo pořádně neví ... spinning smiley sticking its tongue out
Re: Dopravní předpisy
16. 05. 2010 14:05
ale vi, maji tzv. silne vyziskaci dopravni predpisy tzv kasirovaci. Omezeni rychlosti rusi az znacka, tj. zadna krizovatka, zadny konec obce. A mistni na to se*ou, takze se vam nalepi na zadek a snazi se vas primet k rychlejsi jizde. A kdyz dojde na lamani chleba, tak mistnim je to tolerovano, protoze to podle slov policajtu znaji a vedi, co si mohou dovolti na rozdil od cizincu, kteri se rozhodli usetrit za dalnicni znamku. Zvlast na nekterych usecich, kdy je jako dedina oznacen liduprazdny les je to az komicke
Re: Dopravní předpisy
01. 07. 2010 18:25
Zdravim, pred par tydny jsem se docetl, ze ridic ktery ma min jak 24 roku ma snizenou maximalni povolenou rychlost ze 130/90 na 120/80. To by me bylo jeste celkem jedno, ale dnes v blesku pisou, ze ridic mladsi 24 roku nesmi ridit auto ktere ma vic jak 100/75 koni/kW. Coz uz me celkem rozhodilo jelikoz je mi 22 a auto ma 106 koni. Mate nekdo zkusenosti jestli to kontroluji a jak moc pokutuji? V blesku pisou, ze za ty kone je 3500kc pokuta. Stejne tim autem pojedu, ale rad bych vedel jake mate zkusenosti.
avatar Re: Dopravní předpisy
01. 07. 2010 18:55
artmle9..... psal jsem to v jiném vlákně...první mail je z naší ambasády v Záhřebu a druhý z HR ministerstva:

Dobrý den, 
 
dle sdělení Policie Chorvatské republiky se vztahuje předmětné omezení,
 dle kterého osoby mladší 24 let nesmí řídit automobil o síle větší než 75kW,  pouze na 
občany Chorvatska a nikoliv na cizince. Občané ČR tedy této podmínce nepodléhají.
 
Limity povolené rychlosti na silnicích v Chorvatsku nicméně platí pro všechny účastníky silničního provozu,
 tedy i pro cizince. 
 
S pozdravem,

Markéta Dudková
konzulární oddělení ZÚ Záhřeb


edit: ještě mám vyjádření Chorvatské policie:
Dear Sir,

 

regulations about young drivers in our law doesn't concern foreigners. 
Those regulations concern only drivers with Croatian drivers licence.

However,You have to abide the speed limitations in our country following the traffic signs.
 Also, if there is no sign, Your speed limit is 130 km/h on highway, 110 km/h on motorway, 
90 km/h on other roads and 50km/h inside the settlements.


Kind regards,

 

Department of Public Relations oft he Ministry of Interior

Takže pro naše mladé řidiče žádné koně a žádných -10 km/h.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Tony Stark (01. 07. 2010 18:59).
avatar Re: Dopravní předpisy
01. 07. 2010 18:58
Re: Dopravní předpisy
01. 07. 2010 19:01
Mockrat dekuji za vycerpavajici odpoved
avatar Re: Dopravní předpisy
01. 07. 2010 19:05
Hill thumbs up

No a ještě jsem k tomu četl na chorvatských webech(google translate), že je hodně lidí proti tomu, protože je to dost omezující.... Argumentace je založena i na tom, že pokud si někdo udělá řidíčák až třeba v 25, tak na něho žádné omezení neplatí, ačkoliv se nedá předpokládát, že je lepší řidič, než ten, kdo si udělal noty už v 18....

Jasně, za volantem se učíme neustále, ale někdo by dle mého názoru za tím volantem neměl být. Ale autoškoly, a vůbec systém, je nastavený tak aby to udělali všichni, protože řidič je pro stát velmi perspektivní dojná kráva(vůl).



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Tony Stark (01. 07. 2010 19:06).
avatar Re: Dopravní předpisy
01. 07. 2010 19:39
Naprostý souhlas, Tony. Ne, že by existovaly nějaké specializované buňky na něco (třeba na sánskrt, krasobruslení nebo řízení vozidla... to volně parafrázuji Vodňanského), ale prostě na to někdo ty buňky má a nasbírá řidičské zkušenosti nepozorován, nepřekážející, neohrožující a v pohodě, jiný je nemá a jakákoli zkušenost se ho nedotkne ani po letech. A pak je široké spektrum nás mezi tím. Naježděné kilometry to u většiny zlepší, k posuzování podle ročníku narození jsem poněkud skeptičtější. Ale v různých dalších zemích (i v EU) platí podobná omezení, dokonce se mnohde dává řidičák napřed "na zkoušku", jinde platí už citované rychlostní či alkoholové limity odstupňované podle věku nebo délky držení řidičáku...

Zkusím to zobecnit: na naše začínající řidiče v zahraničí se předpis o snížených rychlostních a výkonových limitech nevztahuje, jsou povinní se ale řídit obecnými limity platnými pro všechny.
Když nic nevyvedou, nikoho tam nebude zajímat jejich věk ani délka držení řidičáku. Ovšem, pokud dojde k nehodě, bude se to policajtům těžko vysvětlovat, že "stranac sam...", tedy, že jsem cizinec a snížené limity se na mne nevztahují. S tím lze pak uspět leda u soudu, na silnici u žoldnéřů polem pracujících bych za to ruku do ohně nedal.
Re: Dopravní předpisy
01. 07. 2010 20:44
Tak dneska na zprávách ČT 1 zase na to upozornovali aby si Češi mladší 24 let dávali pozor že to platí i pro nás smoking smileyTak jsem taky z toho jelen ,mladýmu je 18 a chce tam jezdit ale já mám auto se 160 koní ,tak jak to tedy je ?eye popping smiley
avatar Re: Dopravní předpisy
01. 07. 2010 21:02
Věříš víc našim médiím, než oficiálnímu vyjádření chorvatského ministerstva vnitra?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (01. 07. 2010 21:33).
avatar Re: Dopravní předpisy
01. 07. 2010 21:05
renonnous...nebuď jelen, mladého za volant pusť...já věřím tomu, co mi napsali z chorvatského Ministerstva vnitra(pod které policajti patří) - tzn. uvedené regulace platí jen pro řidiče s chorvatským řidičským průkazem



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tony Stark (01. 07. 2010 21:05).
Re: Dopravní předpisy
01. 07. 2010 21:13
No uvidíme jak to dopadne smoking smileyale jezdit bude muset a to když se bude smileys with beer smoking smiley a někam pojedeme mě ta rychlost tam nějak vadí a nechci platit potom zbytečně pokutu i za cenu že dám na auto Z smoking smiley to nebude asi na škodu .
Re: Dopravní předpisy
02. 07. 2010 11:30
No ruku na srdce, půjčit osmnáctiletýmu floutkovi ještě s mokrým razítkem v řidičáku auto v zahraničí? Jak bude reagovat na bláznivé ježdění domácích? Asi chce jet někdo zpět vlakem...
Re: Dopravní předpisy
02. 07. 2010 11:36
Určitě je to o řidičském umění, pokud to bez problémů zvlává, nevidím důvod proč bych mu v zahraničí auto nenechala řídit. Má vlastní zkušenost, v 18 letech v březnu jsem dostala řidičák a koncem června hurá k moři-no problema grinning smiley Odřídila jsem celou cestu, ptž jiný řidič nebyl, hold to je v každém z nás. Jen ti celníci se na mě dívali dost zvlášně-2 baby samy autem k moři thumbs up smiley
avatar Re: Dopravní předpisy
02. 07. 2010 11:55
Zahajskej, určitě máš taky pravdu...domací jezdí trochu jinak než je člověk zvyklý z domova...ALE...když jsem se bavil s chorvatským klukem, který spolupracuje s nějakou českou firmou a jezdil po česku, tak říkal, že hrůza! Prý jezdíme hodně agresivně a nepředvídatelně. Něco na tom bude. Takže ono to asi výjde nastejno.
Re: Dopravní předpisy
02. 07. 2010 17:01
Tony Stark si nějak odporuje.

V dopise z ministerstva píší "Limity povolené rychlosti na silnicích v Chorvatsku nicméně platí pro všechny účastníky silničního provozu, tedy i pro cizince."

a o pár řádků níže napíšeš

"Takže pro naše mladé řidiče žádné koně a žádných -10 km/h."
avatar Re: Dopravní předpisy
02. 07. 2010 17:08
Tony Stark vychází s druhého dopisu z Ministerstva vnitra. Pretože z věty :

"Limity povolené rychlosti na silnicích v Chorvatsku nicméně platí pro všechny účastníky silničního provozu, tedy i pro cizince."

není jasné nic o -10km/h za hodinu pro naše mladé řidiče...

"regulations about young drivers in our law doesn't concern foreigners.
Those regulations concern only drivers with Croatian drivers licence." ->>>> toto je BINGO!

spinning smiley sticking its tongue out
Re: Dopravní předpisy
02. 07. 2010 17:52
10km/h nehraje stejně roli a navíc to nikdo nebude zjišťovat.
Re: Dopravní předpisy
02. 07. 2010 23:01
smoking smileyHele mezi náma dospěláky smoking smiley taky jsme jednou začínali a to že jsme jezdily jenom po Čr není pochyb tak nevím proč bych nepustil mladýho kluka za volant třeba v HR ?Vůbec nevidím žádný rozdíl řídit auto v Hr a natož v Čr a to přímo v Praze ,dle mě co najezdím po Praze dosti km to je v Hr procházka růžovým sadem smoking smiley tam se jezdí pomalu .
avatar Re: Dopravní předpisy
03. 07. 2010 05:39
renonnous napsal(a):
-------------------------------------------------------
> smoking smileyHele mezi náma dospěláky smoking smiley taky jsme jednou
> začínali a to že jsme jezdily jenom po Čr není
> pochyb tak nevím proč bych nepustil mladýho kluka
> za volant třeba v HR ?Vůbec nevidím žádný rozdíl
> řídit auto v Hr a natož v Čr a to přímo v Praze
> ,dle mě co najezdím po Praze dosti km to je v Hr
> procházka růžovým sadem smoking smiley tam se jezdí pomalu
> .

Jasně každý nějak začínal a pod dohledem si myslím,že je to nejlepší jak se naučit jezdit......a hlavně záleží na povaze každého,ja se za tím kolečkem chová...
Re: Dopravní předpisy
11. 07. 2010 17:06
Mě zajímá jízda na světlem řízené křižovatce v Rakousku.Jedu si to takhle 4.7.2010 k večeru od Vídně na Mikulov po 7-ce a na jedné křižovatce v polích na mě jednou nebo dvakrát blikla zelená ,na hranici křižovatky na asi 1vteřinu žlutá a křižovatku jsem projel na červenou, Kdybych brzdil tak zastavím uprostřed křižovatky.Ví někdo jak v Rakousku fungují světla na křižovatkách.Dík Karel.
avatar Re: Dopravní předpisy
11. 07. 2010 17:55
"Pokud na semaforu zelená nebliká, řidič se může spolehnout, že křižovatkou projede bez toho, aby musel zrychlit. Když však během posledních dvou vteřin začne vblikat, řidič by měl vzít na vědomí, že vzápětí naskočí oranžová."

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tony Stark (11. 07. 2010 19:54).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 71
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.