Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Slovinsko - Dálniční známka 35 euro

Autor sparrow75 
Taky si myslím, že úsek od Mariboru na jih bude zpoplatněn později, po roce 2008, takže alfou omegou je dostat se z A za MAribor (pokud se vybere Slovinsko pro průjezd).
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
23. 05. 2008 22:22
Já už to neřeším !! Prostě to tak je a nic s tím nenadělám !! Zkoušet novou trasu se mě nechce !! V práci už jsme se dohodli a já známku koupím a nalepím na fólii.Po dovče ji předám kolegovi a celkem se vystřídá na čtyřech autech tudíž nás to vyjde něco málo přes 200kč a to už je přijatelný !!
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
24. 05. 2008 11:05
to Oplík: - to o čem uvažuješ ty je asi nejleší řešení. Jen je otázkou, jak bude DZ vpadat. Pokud tam nebude nutnost napsat RZ tak není co řešit. Zkoušel jsem plánovač tras Routeplanner přes:
SLO ( Plzeň - Graz - Maribor - Senj = 785km, 12hod., 1650Kč ( 6l/100 x 35kč/l)
HU ( Plzeň - Graz - Körmend - Senj = 910km, 15hod., 1991Kč ( - // - )
takže pokud spočítám peníze za naftu tak mi to děla na jedné cestě přes HU navíc 341,-Kč ( x 2 = 682,-Kč). To je už úspora jen 218,-Kč oproti zakoupení DZ ve SLO a to ještě neberu v úvahu levnější PHM ve SLO. Za 200,-Kč má kuřák 4 krabičky obyč. cigaret a pivař 10 piv ( z obojího Vám bude stejně špatně :-)).
Takže závěrem, toto není reklama na DZ Slovinska to určitě ne, mě to jejich rozhodnutí taky se.., ale nic s tím nenaděláme. Pokud bude známka SLO stejná jako v A, takže bez nutnosti psaní RZ, je rozhodnuto. Určitě každý má nějakého známého který jede do HR a pokud si to spočítám, tak už na jednom otočení známky se to vyplatí. V červnu se rozhodne, jak bude vypadat DZ SLO.
Bohuzel RZ se tam bude psat.Nekde uz tady byla ukazana.
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
24. 05. 2008 12:21
Známka už tady je [www.ihvar.cz]
a rámeček na RZ tam nevidím
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
24. 05. 2008 12:31
A i kdyby se psala ! Napísám běžnou fixou a ironem se to smázne.
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
24. 05. 2008 13:33
Se známkama se tady asi rozjede zajímavý business. V tomto jsem ale dost nepoučený - jak se ta známka sundá ze skla bez porušení???
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
24. 05. 2008 15:01
to: forester:
přečti si nějaké návody zde:
[www.ihvar.cz]
AlTo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> to Oplík: - to o čem uvažuješ ty je asi nejleší
> řešení. Jen je otázkou, jak bude DZ vpadat. Pokud
> tam nebude nutnost napsat RZ tak není co řešit.
> Zkoušel jsem plánovač tras Routeplanner přes:
> SLO ( Plzeň - Graz - Maribor - Senj = 785km,
> 12hod., 1650Kč ( 6l/100 x 35kč/l)
> HU ( Plzeň - Graz - Körmend - Senj = 910km,
> 15hod., 1991Kč ( - // - )
> takže pokud spočítám peníze za naftu tak mi to
> děla na jedné cestě přes HU navíc 341,-Kč ( x 2 =
> 682,-Kč). To je už úspora jen 218,-Kč oproti
> zakoupení DZ ve SLO a to ještě neberu v úvahu
> levnější PHM ve SLO. Za 200,-Kč má kuřák 4
> krabičky obyč. cigaret a pivař 10 piv ( z obojího
> Vám bude stejně špatně :-)).
> Takže závěrem, toto není reklama na DZ Slovinska
> to určitě ne, mě to jejich rozhodnutí taky se..,
> ale nic s tím nenaděláme. Pokud bude známka SLO
> stejná jako v A, takže bez nutnosti psaní RZ, je
> rozhodnuto. Určitě každý má nějakého známého který
> jede do HR a pokud si to spočítám, tak už na
> jednom otočení známky se to vyplatí. V červnu se
> rozhodne, jak bude vypadat DZ SLO.

omlouvám se,nikam moc nepíšu,ale tohle vlákno sleduju a nesedí mi tvoje počty a hlavně časy-podle tebe rozdíl 125km jsou 3 hodiny navíc?
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
25. 05. 2008 13:18
rozdíl není podle mě , je to podle Routeplanner na stránkách www.skoda-auto.cz. Z vlastní zkušenosti mám vyzkoušenou první uvedenou cestu přes SLO za 10hod. ale ne v pátek, kdy tam jede celá Evropa. Já jezdím v týdnu a na noc.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil AlTo (25. 05. 2008 13:18).
Kdybys byl tak hodný a poslal mi na mail detailní popis té tvé trasy,taky bych se vůbec nezlobil yawning smiley) btw. v jakém termínu se tam chystáš ?
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
25. 05. 2008 20:46
to : AITO
No nevím, zkoušel jsem zadat dvě varianty , dle vyhledávače na www.mapy.idnes.cz.
Trasa:1) Praha -Brno-Mikulov-Víděň - GRatz-Maribor- Karlovac ( dál už je to stejné ) a vyhodilo to 753 kM a čas 9:17 hod.
2) Praha-Brno -Bratislava- Csorna-Szombathely-Kormed- Čakovec-Karlovac a vyhodilo to 747kM a čas 9:27 hod.
Takže to vychází jinak než z Plzně, a nelze to paušalizovat na jiné lokality.
Dalibor
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
26. 05. 2008 02:12
forester napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Se známkama se tady asi rozjede zajímavý business.
> V tomto jsem ale dost nepoučený - jak se ta známka
> sundá ze skla bez porušení???

Návod.
Uchopíš kousek potravinářské fólie (větší než je známka)
Připravíš známku na nalepení.
Na rovném povrchu vyrovnáš fólii(pokud nejsi chobotnice je lépe mít zručného pomocníka) a nalepíš na ni známku.
Přečuhující fólii obřízneš,či odstříhneš.
Dále stačí na známku dýchnout a přitisknout na sklo.Pokud na okně nemáš centimetrovej UV filtr mastnoty tak známka
bude držet jako přilepená !!
Následně můžeš známku sundavat a nandavat zcela bez omezení a poškození známky !!yawning smiley
V dobách,kdy se kvůli známkám vytloukali okna aut jsem měl takto upravenou českou známku pro autobus.
Nandaval jsem ji při jízdě po dálnici jinak byla schovaná aby nelákala. Funguje to skvěle !



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Luboš (26. 05. 2008 02:18).
asi jsem lama, ale co je to potravinářská fólie ?
to jsou ty pytlíky z mikrotenu, jak se v nich dává třeba maso do mrazáku?
ten mikroten by se asi krabatil, né ?
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
26. 05. 2008 08:59
v hypermarketech v tom mas zabelene treba maso,zeleninu atd.


Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
26. 05. 2008 09:30
Má to háček, je potřeba tu fólii nechat chvíli až se sama narovná, když je natažená začne krabatit známku jak se začne stahovat a je to potom poznat. Slunce taky udělá své. Skoro je lepší známku nalepit 2 x na kalhoty, potom na ruku a pak na sklo, aby tolik nelepila a potom jde dobře sloupnout buď stěrkou na kytování aut nebo ostrou špachtlí. Jde přelepit min. 5 x, potom se začínají odlepovat rohy, jak je tam málo lepidla. Stěrkou jde odlepit i když je normálně přilepená, chce to lepit ji na přístupné místo. Pro nemehla je dobrý ty které jsou nařezané ji ze strany kabiny přelepit středem průhlednou izolepou kvůli perforaci. A je dobrý ji při přenosu lepit na původní štítek od nálepky.
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
26. 05. 2008 11:37
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> asi jsem lama, ale co je to potravinářská fólie ?
> to jsou ty pytlíky z mikrotenu, jak se v nich dává
> třeba maso do mrazáku?
> ten mikroten by se asi krabatil, né ?

Prodává se to v oddělení kuchyňských potřeb !! Váleček o délce cca. 30 cm. Leží to v regálu většinou vedle alobalu a taky to tak vypadá !!! Balící fólie nebo smršťovací fólie,nebo potravinářská fólie pod vším je tahle užitečná věc.
Co se týče problému co píše xxx tak samozřejmě fólii nenapínat silou !! Jen vyrovnat !! Možná je lepší fólii vyrovnat na rovném povrchu a známku přiložit na ni.
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
26. 05. 2008 13:17
thumbs up smileySakryš, to z nás ti Slovinci budou divocí......thumbs up smiley
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
26. 05. 2008 14:15
Tady chybí už jen zorganizovat přímé předávání dálničních známek z auta na auto přímo na hranicích A/SLO CH/SLO a prodají jich tak deset a jsou v pr…! smoking smiley
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
26. 05. 2008 14:32
to PetrV:
No, a ještě by se to mohlo zkombinovat s těma příjmeníma pro děti do 15 let, jak už tady někdo v jiném vlákně navrhoval, a můžou se jít všichni bodnout grinning smiley
To budou Slovinci čumět, až prodají pár známek a po dálnici vesele povalí štrůdly aut s CZ plný nezletilců!!! grinning smiley
Divocí to teda budou až zjistěj že po jejich dálnici projelo 500 tisíc aut z česka, ale znamek prodali jen 100 tisícgrinning smiley Tak mně napadá kde asi udělali soudruzi ze Slovinska chybu?eye popping smiley
Tak já předpokládám, že nebudou úplně blbí a tuto diskusi taky čtou. Mají tu velvyslanectví, tak snad se i zajímají co se o nich píše. A na spoustu dotazů ohledně chorvatska/slovinska vám google vyhodí občas i něco s adresou ...ihvar.cz/...
Anonymní uživatel
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
26. 05. 2008 17:14
Vlastně je to tristní, veřejně tu hledáme způsob, jak podvést. Já souhlasím s tím, že 35 E je za dvojí průjezd Slovinskem moc. Ano, hledají se a nacházejí cesty, jak objet Slovinsko, především přes Maďarsko, to je legitimní a není podvodem.Je však důstojné se tady zabývat hledáním způsobu, jak podvést? Není právě to, co se tu předvádáí, jedním z prvků, které podporují jistou nedůvěru a nevraživost k Čechům?
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
26. 05. 2008 17:34
Myslím že si na nás stejně počíhají na okreskách a vyberou víc než 35€.grinning smiley
Tomm napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Vlastně je to tristní, veřejně tu hledáme způsob,
> jak podvést. Já souhlasím s tím, že 35 E je za
> dvojí průjezd Slovinskem moc. Ano, hledají se a
> nacházejí cesty, jak objet Slovinsko, především
> přes Maďarsko, to je legitimní a není
> podvodem.Je však důstojné se tady zabývat
> hledáním způsobu, jak podvést? Není právě to, co
> se tu předvádáí, jedním z prvků, které podporují
> jistou nedůvěru a nevraživost k Čechům?


No mas naprostou pravdu ale lidi si tu znamku koupej akorat ji treba 3x otocej to by tak vyslo na 10 Euro to je celkem optimalni cena za prujezd si myslim kdyby vydali slovinci 10-ti denni za 10 nebylo by kolem toho takovy halo.
Proc nikdo neresi Rakouskou znamku..... tydy si meli Slovinci vzit prikklad cool smiley
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
26. 05. 2008 18:18
nemůžu si pomoct,tlemim se tu jk cvok...prostě českej člověk si pomoc vždycky najdespinning smiley sticking its tongue out
Jsem moc zvědavá,na tohle fórum tak kolem 10.7....to bude burza známeksmileys with beer
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
26. 05. 2008 20:57
AlTo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> to Oplík: - to o čem uvažuješ ty je asi nejleší
> řešení. Jen je otázkou, jak bude DZ vpadat. Pokud
> tam nebude nutnost napsat RZ tak není co řešit.
> Zkoušel jsem plánovač tras Routeplanner přes:
> SLO ( Plzeň - Graz - Maribor - Senj = 785km,
> 12hod., 1650Kč ( 6l/100 x 35kč/l)
> HU ( Plzeň - Graz - Körmend - Senj = 910km,
> 15hod., 1991Kč ( - // - )
> takže pokud spočítám peníze za naftu tak mi to
> děla na jedné cestě přes HU navíc 341,-Kč ( x 2 =
> 682,-Kč). To je už úspora jen 218,-Kč oproti
> zakoupení DZ ve SLO a to ještě neberu v úvahu
> levnější PHM ve SLO. Za 200,-Kč má kuřák 4
> krabičky obyč. cigaret a pivař 10 piv ( z obojího
> Vám bude stejně špatně :-)).
> Takže závěrem, toto není reklama na DZ Slovinska
> to určitě ne, mě to jejich rozhodnutí taky se..,
> ale nic s tím nenaděláme. Pokud bude známka SLO
> stejná jako v A, takže bez nutnosti psaní RZ, je
> rozhodnuto. Určitě každý má nějakého známého který
> jede do HR a pokud si to spočítám, tak už na
> jednom otočení známky se to vyplatí. V červnu se
> rozhodne, jak bude vypadat DZ SLO.


K ceně pohoných hmot nutno připočíst i asi 100 kč za delší cestu pro Chorvatské dálnici na jednu cestu. pokud to trochu zaokrouhlím tak 200Kč za PH +100+100 za dálnici HR = 400Kč známka 35 x 25Kč = 875 když budeme na známku dva tak to bude za jedny peníze.
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
26. 05. 2008 21:07
Luboš napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A i kdyby se psala ! Napísám běžnou fixou a ironem
> se to smázne.

Nejlepší je napsat na známku značku lihovým fixem( permanent) třeba co se popisují CD. Pak lihem (nebo i kolínskou) lze bez problémů smazat. Aspoň z naší staré dálniční známky to jde.
Kurňa jakou fixou to si znamku jako chcete namalovat lihovkou přímo na sklothumbs up smiley No jak vás Slovinec uvidí tak ho jebnegrinning smiley

Hele někde tu byl ta známka vyfocená žadná značka se tam podle toho vzoru nepsala.
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
26. 05. 2008 22:44
Já teda s níkým známku jak trotl měnit nebudu.
Sice mě to strašně sere ale když to nepujde objet holt jí koupím.
Asi nejsem typickej vyčůranej čecháček jinak samozřejmě nic proti
dělejte jak chcete ale mě to přijde trochu pod úrověn ten výměnej obchodyawning smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 56
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.