Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Slovinsko - Dálniční známka 35 euro

Autor sparrow75 
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
30. 04. 2008 17:18
Pro Jitku:
Díky za dobré zprávy. Jedeme po sezóně, tak už tím pádem máme trasu zvolenou. smiling smiley
To u.rle - mě to taky není lhostejné,dotýká se to samozřejmě nás všech ,kteří jezdíme dolů a jak jsem teď netoval se Splitem tak Chorvati v tom něco hodlají též cosi podniknout,ale nejsem natolik znalý chorvatštiny,abych si to bezezbytku přeložil a třeba publikoval dál.Je to cosi o dotaci kterou Chorvati dostali na výstavbu dálnice až na Slovinské hranice atd.Takže uvidíme a nezbývá než doufat.
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
30. 04. 2008 20:49
...Vašku...anžto jsem teprve nyní sedl k PC...zkusím něco vymyslet na veselém vláknu...(bude to video o největších rybách v Jadranu ...cca za 15 minut...než to stáhnu z naší loňské databáze )...
...Nicméně ...ještě k tomuto vláknu...nejblíž pravdě je Jitka2 taky tama brázdí asi daleko více než kdokoliv z nás, a proto...čím více se rozptýlíme mimo SLO při cestě do HR... tím uděláme lépe nejen pro sebe...
Totiž... za 1 celý rok očekává slovinská vláda příjem z poplatků za jejich dálnice ...od cizozemců ve výši 0,9 miliardy Euro (včetně nákladních automobilů) a prachy do rozpočtu nutně potřebují, aby nemuseli ve zvýšené míře vydávat státní dluhopisy...
Proto nám nic při průjezdu svou (krásnou) zemičkou neusnadní...
...i to je pro Slovinsko nepřijemná daň za vstup do " Evropy "...Ono si totiž Slovinsko kromě farmaceutického průmyslu, turistiky a částečně průmyslu na výrobu spotřebního zboží... moc foukat nemůže...: a s ohledem na jejich nynější předsednictví v EP je ve SLO pakt o neútočení mezi stranami z důvodu sociálních problémů...



Upraveno 4krát. Naposledy upravil Bessy (30. 04. 2008 21:26).
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
30. 04. 2008 21:15
Zdravim vespolek, jak je to tedy s dalnicni znamkou, na netu se daji najit 2 varianty, od kdy se zavadi dalnicni znamka ve slovinsku, jednou to je 1.6., pak 1.7.... docela me to zajima, jelikoz z chorvatska se vracime dom 28.6. :-)
Da se to nekde overit, jak to je doopravdy?
Dikes
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
01. 05. 2008 01:26
znamky se zavadi od 1.7. proc asi?.....
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
01. 05. 2008 01:44
....protože prosím ...soudružko učitelko...Šebestová chce jet k vodě....yawning smiley...a protože chce s sebou i Macha...tak bude prosím potřebovat kouzelné sluchátko...prosím....
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
01. 05. 2008 04:59
Sakra BESSY kdy spíšthumbs up smiley
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
01. 05. 2008 06:42
Tak nevím ale v deníku Dnes je napsáno že od 1.června tak nevím komu věřit vyšel 18.dubna
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
01. 05. 2008 07:11
Jsem přesvědčena, soudě podle odpovědi mi zaslané ze Slovinské ambasády, že to bude od 1.7.2008, vzhledem k tomu, že budou přísně a nekompromisně rozlišovat 1. polovinu a 2. polovinu roku. Ani před vlastními obyvateli by totiž neuhájili nákup půlroční známky platné pouze od 1.6 - 30.6.2008. Ale.........
PS. Taky jsem brzo vzhůru, jedu pracovat na chaloupku......květinky...jahůdky...
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
01. 05. 2008 10:30
koukal jsem na trasu že by se dalo jet jak už jsem předtím navrhoval kus Slovinskem a pak za Ljubljanou to střihnout dolu na Karlovac
tak by se dalo ušetřit za část poplatkú za HR jedu ve čtvrtek v noci takže hustoty doprava ve Slovinsku se nebojím.
Praha - Mikulov - Graz -Maribor - Celje - Ljubljana - Karlovac - Split - Brela
Takže při nájezdu v Karlovacu to dělá 110kun za obě cesty což jsou dejme tomu 400kč.
Slovinská známka 900kč takže ztráta 500kč ale nevím o kolik je to víc km a časově.
No jsem zvědavej jak to dopadne.
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
01. 05. 2008 13:31
pro Rero: půlroční známka platí půl roku od zakoupení. Nikoliv na 1. polovinu roku, nebo 2. polovinu roku.
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
01. 05. 2008 13:55
Ivoši, přečti si znovu, co mi odpověděli z toho Slovinska, a z toho lze opravdu usoudit, že půlroční známka platí od 1.1 - 30.6, a druhá půlroční od 1.7 - 31.12.

Dobré ráno,

známky ve Slovinsku budou ve dvou vydáních - půlroční a roční. Půlroční má platnost od 1. 1. do 30. 6. nebo od 1. 7. do 31. 12., roční má platnost od 1. 1. do 31. 12. Nejsou zde tedy "přechodné" lhůty jako u českých známek, které platí ještě přes limit. I na krátký úsek si budete muset koupit půlroční známku, nebo můžete jet po "staré" cestě, které se tyto poplatky netýkají. Slovinsko v žádném případě nepočítá s vydáním známek na kratší termíny, což bylo několikrát jasně řečeno.

Přeji hezký den a příjemný víkend.
Šárka Jarc Rydziová
----- Original Message -----
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
01. 05. 2008 14:19
Rero - zkopírováno z www.dars.si:


* Letna vinjeta za tekoče leto bo veljala od 1. decembra predhodnega leta do 31. januarja prihodnjega leta (skupaj 14
mesecev).
* Polletna vinjeta bo veljala šest mesecev od dneva njenega nakupa.
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
01. 05. 2008 16:27
co je to " bo veljala" ?

to Rero
je fakt, že to jsou darebáci s cenou, ale aby snad chtěli pro někoho, který pojede příští rok třeba od 25.6. do 10.7. známky dvě je nesmysl...už tu byl vzor a tam jsou kolonky pro proštípnutí.... a letos je to až od 1.7.....
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
01. 05. 2008 16:29
Tak jak je vidno, levá ruka neví co dělá pravá, když i kompetentní místa podávají rozporuplné a rozdílné informace.
To se pak můžem udiskutovat........Zkusila jsem poslat nový dotaz s tím textem co mi předtím odpověděli, a dále s tou informací zkopírovanou od Kudu......Jsem zvědavá, co odpoví.....
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
02. 05. 2008 11:53
Rero napsal(a):
-------------------------------------------------------
> >
> známky ve Slovinsku budou ve dvou vydáních -
> půlroční a roční. Půlroční má platnost od 1. 1. do
> 30. 6. nebo od 1. 7. do 31. 12., roční má platnost
> od 1. 1. do 31. 12. Nejsou zde tedy "přechodné"
> lhůty jako u českých známek, které platí ještě
> přes limit. I na krátký úsek si budete muset
> koupit půlroční známku, nebo můžete jet po "staré"
> cestě, které se tyto poplatky netýkají. Slovinsko
> v žádném případě nepočítá s vydáním známek na
> kratší termíny, což bylo několikrát jasně řečeno.
> >


Teda tohle je fakt BOMBA, takže kdybychom chtěli jet po dálnici, tak si musíme koupit roční známku, jelikož jedeme tam v červnu azpátky v červenci :-/ fakt úžasný vynález, okresky to fakt jistí!
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
02. 05. 2008 13:03
Jájino, neděj si prosím prdel....
už to tu nejde číst, bič a pryč....angry smiley
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
02. 05. 2008 15:40
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil housle (30. 01. 2011 18:31).
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
04. 05. 2008 01:02
jj. nejlepší kauf pro příští rok je jet v červnu tam a zpět v červenci, no to je zhovadilost 2 x známku-to teda počítám s variantou se zákonnejma represema tamních úřadů aby auta vytlačily na dálnici, neb si nedovedu představit, že budou naše objíždění trpět-tak tomu ani náhodou nevěřím........
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
04. 05. 2008 12:00
Schimi napsal(a):
-------------------------------------------------------
> jj. nejlepší kauf pro příští rok je jet v červnu
> tam a zpět v červenci, no to je zhovadilost 2 x
> známku......
Já si příští rok koupím pouze jednu, protože platí 6 měsíců od nákupu. thumbs up Schimmi a JJ - kupte si dvě roční, pro jistotu.thumbs up smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil torcida (04. 05. 2008 12:00).
sta
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
04. 05. 2008 18:17
Jak už bylo řečeno s kratší platností SLO známky se nepočítá, takže těch 15 km do Mariboru objedem po staré přes bývalou celnici JUGOSLÁVIE ze Spielfildu je na ni sjezd a používají ji kamiony pokud se nepletu.Ostatně to omrknu, jedu v úterý 6.5.nějak jsme to nemohli vydržet do léta tak jedem na trochu turistiky po horách a NP.Dám vám vědět všem jak to s tím objezdem Mariboru vypadá
Samozřejmě je mi jasné že do 1.6.se platí mýto 0.8E



Upraveno 1krát. Naposledy upravil sta (04. 05. 2008 18:21).
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
04. 05. 2008 20:15
Snad do 30.6.08 se platí mýtné ne? Pokaždé se to tu píše jinak a, když jsem se ptala v ck bktour tak na mě paní koukala co to vlastně po ní chci. Jedeme 27.6. tak snad ještě stihnem jednu cestu přes Slovinsko jen za mýtné a zpátky přes Maďary.
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
04. 05. 2008 20:22
Ale vždyť tu někdo psal, že na kratší vzdálenosti se může jednorázově použít mýtnice, bourat je nebudou - pojedou tudy auta nad 3,5t. Představuju si to tak, že při sjezdu z dálnice (placeného úseku) buď pojedu mýtem a zaplatím, nebo "volnou" bránou, kde mi zhlídnou známku. Je to snad jednoduché, nebo už to zase neplatí? Ti Slovinci budou asi větší magoři než my, takovouhle změnu mají dát vědět podrobně a pořádně dopředu (říká se tomu mediální kampaň) !!!

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
04. 05. 2008 20:30
Zdar lidi. Právě jsem se díval na výše uvedené www.dars.si - vinjete a přestože neumím slovinsky, docela jsem porozuměl tomu, že půlroční známka platí 6 měsíců ode dne nákupu, což vylučuje výše zmiňovaný údaj, že pokud příští rok pojedu tam v červnu a zpět v červenci, musím kupovat dvě známky. Pokud někdo umíte slovinsky mrkněte na to, ať se to už rozštípne.
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
04. 05. 2008 22:31
no tak tak takovej bordel není ani u nás, a to je co říci, a sezóna začíná :-))
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
05. 05. 2008 08:23
Na stránkách Turistické informace UAMK je uvedeno, že půlroční známka bude platná 6 měsíců po označení a roční bude platit od prosince po dobu 14 měsíců, tj. asi jako u nás prosinec - leden.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil xxxx (05. 05. 2008 08:27).
A za tohle chtějí známku za 35E?? thumbs up smiley


[www.srandaweb.com]
Virtuál
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
05. 05. 2008 20:42
V rakouském Spielfeldu se musí sjet z dálnice a do Slovinska přejet mimo hlavní přechod Spielfeld/Sentilj.Objíždka je dlouhá asi 26 km, ale ušetří 900Kč.Vyjede se v Mariboru.
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
05. 05. 2008 22:10
Pedro napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A za tohle chtějí známku za 35E?? thumbs up smiley
> > [www.srandaweb.com]
> ni-kamionu-2007110177.html

Kriste pane, to jde až mráz po zádech !!!!!!!!

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Zdravím všechny diskutující.

Dělá to na mě dojem, že jak Chorvati, tak i Slovinci, každý ze svých vnitřních důvodů, nám házejí klacky pod nohy.
Kdo to odnese ? Ti normální Chorvati a Slovinci, kteří každé léto nabízejí pronájem, jsou vstřícní a milí......

Jezdím do Chorvatska pravidelně a nebýt osobního přátelství s majiteli, tak by mě tam nikdo nedostal.
Když pročítám všechna vlákna o problémech na hranicích, potvrzeních, autech a známkách, převládá u chuť zkusit třeba Itálii a na "kruhové objezdy před Mariborem" se vykašlat.

P.S. A propó, jak se dostanu na Istrii do Puly bez slovinské dálniční známky :-)

Hezký den

JIK
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 106
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.