Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Slovinsko - Dálniční známka 35 euro

Autor sparrow75 
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
13. 04. 2008 21:00
No co. Někdo šikovný naprogramuje web, kde budeme přeprodávat známky.
Prostě ten kdo pojede v červnu jí koupí a pak nabídne o čtvrtinu levněji. Pošle jí poštou zájemci.
Druhý v řadě až se vrátí, tak jí tam hodí zase a to za polovinu ceny.
Nebude problém známku otočit i víc než čtyřikrát.

Jenom aby hned na začátku dálnice nestál policajt a nezkoušel u všech českých aut, jestli je známka nelepená.
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
13. 04. 2008 21:20
Myslím si, že Slovinci se pořád chtějí vyrovnat Rakušanům, a ono to pořád není ono - že jo, a příliš tu snahu a povýšenost dávají najevo Chorvatům, potažmo i nám Čechům.....asi si říkají, my jim ten průjezd "osladíme ", no, ale my víme, že "Pýcha předchází pád".... ale taky si říkám "Nesuď dne před večerem" - možná je to teprve ve stadiu jednání, a známe novináře, jak někteří vynesou nehotové a nepřesné, či dokonce zcela opačné " zaručené" informace....
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
13. 04. 2008 21:23
Já říkám jediná cesta je to objet..jak už tu bylo psáno dříve..z dálnice vyjet na exitu 222 směr STRASS, Wogau...LICHENDORF-LIHOVCI..dále Mureck, Trate, Lenart, Gočova, Biš, Placar, Ptuj a dál sa napojiť na stávající trasu k Chorvatským hranicámsmoking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vasnivykolista (14. 04. 2008 08:46).
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
13. 04. 2008 21:26
Ahojte, tak jsem nedávno na jiném vlákně schytal málem pár facek, když jsem popsal Slovince podobnými výrazy jako výše přítomní kolegové,...hááá a tak to tady máme nanovo, natvrdo a legálně...už to nebudou jen přičmoudlí oraženci na pumpách, ale prostě to tam letos pojede asi ve velkém....takže budu dál sledovat tohle vlákno a snad se něco nového dovím od Vás všech, co se budete vracet....
Můj názor je, že tohle vlákno pomalu sklouzne na "kudy přes Maďary" a tak i já už dnes uvažuji o tom, že změna je život grinning smiley
Ale myslím, že stresovat z toho také nebudu, nějak se k tomu našemu vysněnýmu moři dostanem, protože už dávno víme že nevedou všechny cesty do Říma...ale do Chorvatska...ahoj Karel thumbs up smiley
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
13. 04. 2008 21:33
Slovinci zlikvidovali i autovlak Jadran expres !! Loni nejezdil,páč Slovinci měli tak vysoké finanční nároky za průjezd vlaku a navíc ho nechávali bezdůvodně několik hodin stát v Ljublani,že ho ČD loni nevypravila,ale letos jezdit bude !! A proč ?? Protože se Slovincum vyhne přes Maďarsko !!!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Luboš (13. 04. 2008 21:47).
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
13. 04. 2008 21:50
A já si asi prodloužím dovolenou o 3 dny, pojedu do Harkán - asi 2 noci, a pak dále na jih - buď přes Bosnu, nebo se napojíme na dálnici od Srbska na Zagreb. Už jsme jeli obě varianty, byly fajn, a Harkány mám moc ráda. Peníze navíc to sice budou, ale investované pro mé příjemno.....
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
13. 04. 2008 22:27
Jak jsem slibila, jela jsem po ani nevim kolika-ti letech po te" dlouhe" slovinske dalnici. Mela jsem stesti na sympatickeho mladeho pana, ktery byl v budce a ten me ochotne potvrdil. ze to tak bude od 1.6 Platit budou pouze rocni znamky i pro tento usek, coz by me ani tak nevadilo, kdyz jezdim porad ten kousek po stare kde se stavuji na kave, ale kdyz me zdelil, ze i na usek z okruhu do Mariboru, tak jsem skoro vypadla z auta. Kdyz jsem mu rekla, ze je to hloupost, souhlasil s tim, i o kolik penez prijdou kdyz tama nebude nikdo jezdit i za tech 0,75 euro. Jeho nazor je, ze to muze vydrzet jednu sezonu a kdo vi jestli i to a ze je za tim polika ( Drnovsek) . Do politiky nemluvim a zdravy rozum se nad tim jenom pozastavi. Udajne je to i kvuli tirakum.
Ptala jsem se ho jak se dostat nejkratsi pres Slovinsko bez dalnice , neco me vykladal ze od Gratze, ale byla za mnou fronta, tak jsem ho radeji nechala. Jak se vratim, zastavim se opet na kave v Pesnici a nekoho vyzpovidam na cestu bez dalnice.
Mam nejvetsi chut udelat slovincum vyssi ceny za ubytovani,.... ale to sem nepatri.
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
14. 04. 2008 07:32
Tak jsem to tipoval přesně, Zpoplatněný i od kruháče do Mariboru. To znamená, že bude z poplatněný i ten kruháč. Pro mě to znamená že si vyberu jednu ze 3 tras, které jsem si ve Slovinsku našel, ale 35 E jim prostě nedám.
Anonymní uživatel
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
14. 04. 2008 08:01
Cimrmane, mohl bys mitu trasy popsat? Taky se mi nechce za pár kilometrů ...
měl jsem k Slovincům respekt jako k národu Slovanů s rakouským pořádkem, a do velké míry ten respekt přinášel sympatie. Ovšem stou půlroční známkou a kratší ně, to mne nas..li. Nějak přehodnocuju vztah, ikdyž bled a Julský Alpy asi mír rád nepřestanu. Tomm
Jandule
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
14. 04. 2008 08:42
A co zkusit trasu Šentilj - Sladky Vrh (směr východ) a po č.433 na Lenart - 229 Ptuj, je to o pár km delší, ale vzhledem k menšímu počtu obcí snad rychlejší (56km). Jel už tudy někdo?
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
14. 04. 2008 08:51
Tak že Tomme , moje cesta je v Rakousku po A9, přejedu řeku Murr a hned sjedu na exitu 228, který mě přivede na křižovatku se silnicí č. 67, na křižovat ce se dám doprava směr hranice, "starý přechod". (nebudu riskovat, že Slovinci tu malou spojku z dálnice uzavřou nějakou značkou, aby nás udrželi na dálnici) Po přejetí hranic má silnice č. 437 a po ní se dostaneš až ke kruháku , ale ten bude pravděpodobně taky zpoplatněn, tak že mnusíš cca 300m před ním odbočit doprava směr Spodnja Kungota. Je to taková spojka 3. třídy, ale dovedě tě na silnici č. 436 a vyhneš se kruháku. Silnice č. 436 tzv. " Šentiljska cesta" tě přivede až do Mariboru je souběžná s placenou H2. V mariboru se mění název na "Patrizanska cesta". Ta tě přivede až k nádraží (patrně je to nádraží) a zde se mírně stáčí do prava až k velké křižovatce s "Titova cesta". Odbočíš doleva na Titovu cestu a Titův most tě převede přes řeku Dravu. Titova cesta je v mapě označena jako silnice č. 1, tedy ta co vede do HR. Tady jeď opatrně a na první velké křižovatce tvaru kříže odboč doleva. Podjedeš železniční trať a jsi na křižovatce kde se kříží placená H2 a kam bys přijel kdyby Slovinci nebyli pitomci. Dál už to jede normálně jako dřív. Tedy jen v případě, že ta okreska na HR hranice nebu taky za peníze. Ještě si to všechno projdi na [maps.google.com] a [www.geopedia.si]. Není to jediná cesta, ale mě se líbí a není o moc delší.. Zdar JC



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jarda Cimrman (14. 04. 2008 08:55).
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
14. 04. 2008 09:18
Jitka2 napsal(a):
-------------------------------------------------------
.....ale kdyz me zdelil, ze i na usek z okruhu
> do Mariboru, tak jsem skoro vypadla z auta. Kdyz
> jsem mu rekla, ze je to hloupost, souhlasil s
> tim, i o kolik penez prijdou kdyz tama nebude
> nikdo jezdit i za tech 0,75 euro....

Jitko,mně se to furt nezdá a to vzhledem k dalšímu co se psalo, že totiž náklaďáky mít nálepky nebudou a systém mýtnic pro ně zůstane zachován ... mýtnice je dosud jenom jedna a to hned za hranicemi.. když však ještě budou chtít platit ještě za úsek od kruháku (kde se sbíhá asi 5 cest) do Mariboru, tak si říkám z logiky věci, že tam budou muset do léta (u kruháku) postavit mýtnici další... kruhák - Maribor....jinak řečeno, když náklaďák pojede třeba od Lenartu do Mariboru na jih přes kruhák, tak by jel zadarmo, kdyby tam nebyla další mýtnice ?
Bylo by dobré se toho mládence v budce se ještě zeptat, jak to bude platit pro náklaďáky...nebo tu mýtnici už staví??
Jeníček
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
14. 04. 2008 09:32
Přátelé, komu není rady... Pár z nás se tady snaží dát dobré rady a pár si není schopno ani přečíst výše uvedené příspěvky.
Takže když to shrnu - podle oficiálních informací bude zpoplatněno až od 1. července, ne v červnu. Letos bude zpoplatněno vše viz mapka výše, tz. hranice-kruháč, kruháč-Maribor, po dokončení nového úseku i kruháč-Lenart, kromě ostatních dálnic samozřejmě. Roční dálniční známka bude platit od 1. prosince předchozího roku do 31. ledna následujícího roku, půlroční bude platit 6 měsíců od zakoupení.
Kdo chce více informací: [www.cestnina.si] a [www.cestnina.si]
Italové a většina Němců to řešit nebudou, protože stejně pojedou i po jiných SLO dálnicích. Část Němců a Rakušanů sice zanadává, ale zaplatí a pojedou po placených úsecích, jednak pro ně to není to co pro nás a hlavně to nejsou tací kujóni co my, aby hledali alternativy. Tím pádem jen oni zacpou cestu od hranic k Mariboru, protože si nedovedu představit, jak strašné fronty tam budou, když místo hození pár mincí budou všichni muset zastavit, dojít si koupit známku, nalepit ji na okno... Většina Poláků, všichni Slováci a dost Moravanů i Čechů pojede přes Maďarsko, takže tam bude taky dost rušno.
Já řídím celou cestu sám a za svůj osobní "bezpečnostní" limit považuji 1200 km v tahu. Ale zdaleka mě neunaví 100 km navíc tolik, jako byť jen hodinová zácpa, všichni přitom známe několikahodinová zdržení. Kdyby byla dálnice od Šentilju do Macelju, nic neřeším a zaplatím i nepřiměřených 35 EUR. Takhle pojedu jinudy. Je na každém z vás co zvolíte, pokud nepojedete dle dobře míněných rad viz příspěvky výše, tak budu jen rád. Je asi 5 dobře objízdných tras, každý se může podívat na výše uvedené ortofoto a do detailu si naplánovat trasu.

Jardo, jak jsem tu psal, tvoji trasu jsem jel. V obráceném směru, odbočil jsem už v Miklavži na té největší křižovatce (hned jsem jel podle ramene Dravy), ale jinak přesně po těch tebou uvedených ulicích, ve městě naprostý klid. Jen jsem nemohl před kruháčem přejet na 437, protože tam zrovna budovali trasu na Lenart. Nevím jak to bude letos. Takže jsem se otočil a jel po 436 na Plintovec a potom už na starý hraniční přechod. Pohoda.

Já mám vyřešeno, končím, šťastnou cestu a bezpečný návrat všem.
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
14. 04. 2008 09:35
Nejvíce mne štve ta za roky vyjetá cesta přes rakouskou dálnici až za Maribor a teď dokonce bez hraničních zdržování a natankování zatím stále nejlevnější nafty na trase.Ten konečný Slovinský úsek okresky jsem již vždy překousnul.Navíc začaly cosi kutat před přechodem.Tak jsem si myslel zase další pohodlnější úsek a teď podpásovka v podobě známky.Maďary jsem nejezdil,ale poněvadž také je před hranicí nějaký úsek dálnice tak to za chvíli bude zase s objížděním a nebo ze známkou.Tak teď jak na to.Okresky a okresky,zvířata na cestě a spousta vesnic,babo raď.confused smiley

MirekŠi
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
14. 04. 2008 11:36
Jeníček napsal
-------------------------------------------------------
> Přátelé, komu není rady... Pár z nás se tady snaží
> dát dobré rady a pár si není schopno ani přečíst
> výše uvedené příspěvky.

Ale to víš, že je čteme...ty si přečti, co jsem psal já...tak raď dál...
existuje ještě jeden ceník dosud platný:
[www.cestnina.si]
kategorie 1.a 2. padne zavedením dálničních nálepek....
vyšší kategorie budou platit na mýtnicích...
DARS tam dal nějakou mapku zpoplatněných dálnic včetně expresních silnic jako je tu omílaná H2, která vplatném ceníku pro náklaďaky není uvedena...
jinak řečeno, autobusy (což zajímá cestovky) by byly za vodou...zaplatily by pouze 4 € za Šentilj Pesnice a po H2 zadarmo??

a to jsem asi neobratně naznačil Jitce, aby se zeptala, zda u kruháku budou stavět další mýtnici, pokud vůbec na H2 budou zpoplatněny i náklaďáky..nic víc, nic míň....

koho toto nezajímá, tak omluva za OT
Jeníček
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
14. 04. 2008 12:50
To Jeliman: Ty jsi nějaký ouzkoprsý. Sice je můj příspěvek za tvým, ale nereaguji na něj, nýbrž na ty věčné dotazy jestli to platí už od června, jestli půlroční znamená 1. a 2. pololetí atd. Jen si to přečti výše. Naopak tebe jsem myslel jako jednoho z těch co chtějí doopravdy pomoct jiným.
Neboj s radami končím, snad jen poslední pro tebe, když tě tak pálí problém náklaďáků. Kdyby jsi si pořádně přečetl můj, ale i tvůj odkaz, tak se tam dočteš:
Toll for the vehicles of 3rd and 4th toll class will still be payable in the same way as now, at the cashier at a toll station, until the implementation of a satellite toll-collection system, which is envisaged for the middle of the next year.
Čili pro 3. a 4. kategorii platí nadále systém placeného mýtného do vybudování podobného systému známek jako u ostatních, což se předpokládá uprostřed příštího roku.
Jeníček
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
14. 04. 2008 13:00
Aby mě někdo nenapadl za volný překlad - upřesnění: Slovinci chtějí pro vozidla nad 3,5 t zavést systém placení mýtného přes satelit, tedy jako jinde v EU. Jak to bude konkrétně netuším, zamýšlejí to od poloviny příštího roku, ale nikde jsem nenalezl, zda je to termín pro přijetí systému nebo uvedení do praxe. Do té doby budou vozidla 3. a 4. kategorie platit mýtné po staru. Informace je to opravdu pro cestovky, nebo ty co jezdí s mikrobusem (Lado z Brely čau). Pro nás ostatní prostě budou platit známky.
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
14. 04. 2008 13:03
Tak po dnešku mám z toho uplně guláš.Nevím čemu věřit.Jituš se ptala a tý řekli že od 1.6. se kupuju známka a v novinách píšou od 1.7. platí známka,tak co včil.Já jedu v polovině června(Hvar),má někdo opravdu přesné informace?Děkuju
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
14. 04. 2008 13:15
to Slofik: 1.7.2008 - 1. julija 2008 (červenec)

www.chorvatsko.cz

www.dars.si
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
14. 04. 2008 13:29
To já jsem taky četl,diky ale proč říkali Jitce2 že od 1.6. to mi vrtá hlavou ale i tak díky.
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
14. 04. 2008 13:48
on Jun a Jul je hodne podobny pak muze dojit k chybe
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
14. 04. 2008 14:27
Kééééééééééééééž by jsi měl pravdu.
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
14. 04. 2008 15:27
Jeníček to upřesnil a je to pravda...
letos je třeba jet s autem viz obrázek...
bude vás to stát od Šentilju do Macejlu 2,90 € a zpět také....
žádnejch 35 €....
no, řekněte, jsou to vydřiduši? smiling smileysmiling smiley

opraveno - 6,7t



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jeliman (14. 04. 2008 17:55).
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
14. 04. 2008 16:17
pro jeliman:
známe pár lidí, kteří mají takovéto "mobilhousy" ... ale papírově to mají udělaný do 3,5 t. Tak jich by se ta známka týkala taky.eye rolling smiley
Jednou jsem tak omylem odbočil.Na kruháči před nájezdem na dálnici o odbočku dřív.Je to asi nastejno,kámoš na mě čekal asi pět minut.Ale z Rakouska nevím.Ani jsem si nevšiml jestli tam je nějaký sjezd.
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
14. 04. 2008 19:13
To je hezký,ale pokud tam pojedou všichni,tak to tam bude jedno velký parkoviště !! Pokud bude zpoplatněn úsek od kulaťáku do Mariboru,tak je to stejně o ničem !!A pochybuju,že si to Slovinci ňák neohlídaji,když ty tůristi co jedou utratit svoje prachy ke "kamarádům" Chorvatům mají tak rádi !!
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
14. 04. 2008 21:11
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Veškeré nejasnosti a zbožná přání o neplacení
> vyvrací a vysvětluje odkaz uvedený Jirkou-S. Pokud
> si na odkázané stránce kliknete na otázky a
> odpovědi, tak je jasno - platit se bude všude.
> Jardo, tu polní přes Ptuj bych nezatracoval. Mám
> na ni nejlepší vzpomínky. Vloni mě potkalo to
> neštěstí, že jsem musel jet v půli července v
> sobotu. Kolona už od hranic, tak jsem zadal do
> navigace "problém-objeď!", zařadil se před
> kruháčem do volného pruhu, na něm jsem to střihnul
> směr Lenart, Murska Sobota, na nejbližší možné
> zahnout na Ptuj, a kousek dál jsem se napojil na
> silnici z Mariboru.A teď se podržte - bylo to o
> necelých 20 km delší, ale jel jsem to jen o 10
> minut déle, než jezdím pokud je naprosté volno od
> Šentilju až do Krapiny. V ten den jsem si ušetřil
> několik hodin čekání.
> Protože nechci přes Maďarsko, pojedu zase přes
> Vídeň a buď sjedu u Ilzu a vezmu to po B66 na
> Feldbach, Gornja Radgona, Ptuj (kilometry kratší
> než přes Graz), nebo když budu líný kroutit
> volantem tak to vezmu po dálnici až těsně k
> hranicím, u Spielfedu zahnu vlevo na Lichendorf a
> zkusím, jestli je funkční hraniční přechod Trate,
> pokud ne, tak dojedu do Gornja Radgona a dál na
> Ptuj. Pokud funguje Trate,

Zdravim,nemohl bys prosím tě nějak zjistit a pak dát vědět nám všem zoufalcům co nechtějí platit za již zmíněný kus dálnice,jestli je tento hraniční přechod v provozu? Nebo kde by se to dalo alespoň zjistit.Díkesthumbs up
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
14. 04. 2008 21:30
Trasa přes Maďary : Brno - Záhřeb 497 km/6.58 hod
Trasa přes Rakousko : Brno - Záhřeb 498 km/5:43 hod
smoking smiley
Jeníček
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
14. 04. 2008 21:35
To dolphino: Bohužel nejsem si jist. Ale otevřel jsem si odkaz uvedený Jardou Cimrmanem [www.geopedia.si], jde tam i krásné zvětšení a podle mne je funkční. Navíc při jednom rozlišení je na mapě uvedeno "Mednarodni mejni prehod Trate" a jedna moje známá mi mezitím psala, že tam normálně jezdili. Jedu až v polovině července, bude to muset prubnout někdo jiný. Nebo Jituš až se budeš vracet z Čech, co? Alespoň se zeptat na čáře, jestli je Trate v pohodě? Díky.
Myslím, že máš na Hvaru plný stav Čechů, ale kdyby se ti tam objevili SLO, tak je klíďo osol a ještě jim řekni za co to je, ať to vyřídí své vládě.
Já myslím,že od tohoto roku,kdy jsou i Slovinci v Šengenu,tak už to není přechod,ale jen průjezdní cesta-Mureck.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 207
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.