Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Slovinsko - Dálniční známka 35 euro

Autor sparrow75 
mm
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
25. 03. 2008 17:25
slofik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A co když chtějí Slovinci udělat dálnici do
> Mariboru bez poplatku a známky budou platit až za
> Mariborem směr Ljubjlana.Neví to někdo?


Přesně nic nevím ale podobný názor padnul dneska v práci když sme to tam probírali. Podle mě jim přeci musí být jasný že se to každý bude snažit objet a tím se jim totálně ucpaly okresky. Uvídíme až to vypukne.
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
25. 03. 2008 17:38
Jo pánové,my to bereme všechno na sebe,ale je to věc Slovinců.Pokud jsem Slovinec a jezdím po cestách tak je určitě příjemnější si zakoupit roční známku a jezdit celý rok,bez dalšího placení.Je to stejné jako u nás.Známka na rok stojí 900 Kč a je prostě jedno jestli jezdím každý den do Prahy a nebo ne.Prostě smůla je jen v tom,že my prostě využíváme jen těch us...ných 10 km do Mariboru.Ten kdo pojede třeba až na Istrii tak už na tom moc škodný ani nebude.Viz Standův propočet.U nás také mohou cizinci nadávat,poněvadž také jim nic jiného nezbývá než si zakoupit kupón,pokud chtějí použít dálnice,že mají větší možnost výběru je věc druhá.Já to beru jako hotovou věc,prostě mé jednoznačné stanovisko je,pokud bych měl dát 35 EU za ten kousek tak to raději pojedu krokem,stejně se tomu nevyhnu od Mariboru k HR hranicím.Tak jestli jedu o deset km víc a nebo méně mne nezabije,ale 35 EU je pro mne skoro 2 dny v kempu a to je fakt již rozdíl,hodný k zamyšlení.confused smiley Každý má své možnosti,každý jiný výdělek,my na dovolenou musíme šetřit celý rok a vyhazovat peníze prostě nemusím.

MirekŠi
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
25. 03. 2008 21:02
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (19. 12. 2012 19:46).
Anonymní návštěvník
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
25. 03. 2008 21:20
Vážení porušuji své odmlčení,ale myslím že tato informace vše zodpoví,jelikož spolupracuji s několika cestovkami,mám vyjádření Slovinské cestovky-Slovinci po vzoru EU zavádějí dálniční známky půlroční a roční od 1.7.2008,známky desetidenní a čtrnáctidenní se řeší.Pokud má někdo zájem přepošlu odpověď cestovky soukromým mailem.
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
25. 03. 2008 22:55
...Vážení, pokud budou ve Slovinsku problémy, tak Ti, co jedou přes Moravu... můžou jet ...jak jsem už výše popsal...z Rakouské A2 na 138 km...po E66 na Kórmend HUN a dolů po 86 ...Zalalóvo..Lenti...za Tornyiszentmiklos na polodálnici bez poplatku...až na Goričan...
Z rakouské A2... po Goričan 2 hodinky (150 km)...platíte jen rakouskou známku, nejedete přes Slovinsko, neplatíte nic na Slovensku ani v Maďarsku...(princip...je prťavý..ale to už si najdete v mapě)smiling smiley
smiling smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (25. 03. 2008 23:16).
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
25. 03. 2008 23:21
majkl napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Vážení porušuji své odmlčení,ale myslím že tato
> informace vše zodpoví,jelikož spolupracuji s
> několika cestovkami,mám vyjádření Slovinské
> cestovky-Slovinci po vzoru EU zavádějí dálniční
> známky půlroční a roční od 1.7.2008,známky
> desetidenní a čtrnáctidenní se řeší.Pokud má někdo
> zájem přepošlu odpověď cestovky soukromým mailem.

Já myslím že i když budou 10-ti denní nebo 14-ti denní známky, tak se jim na ně zvysoka vy... a objedu to po staré. Kvůli 10-ti kilometrům si vystát frontu na známku lepit ji na okno, škrabat ji z okna .... Leda kdyby je prodávali někde u nás.
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
26. 03. 2008 08:18
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ...Vážení, pokud budou ve Slovinsku problémy, tak Ti, co jedou přes Moravu... můžou jet ...jak jsem
> už výše popsal...z Rakouské A2 na 138 km...po E66 na Kórmend HUN a dolů po 86
> ...Zalalóvo..Lenti...za Tornyiszentmiklos na polodálnici bez poplatku...až na Goričan...
> Z rakouské A2... po Goričan 2 hodinky (150 km)...platíte jen rakouskou známku, nejedete přes
> Slovinsko, neplatíte nic na Slovensku ani v Maďarsku...
---------------------------------------
Vážení, druhou a dobrou variantou dostat se na Goričan je přes Slovensko a HU. Neplatíte nic v Rakousku, při vhodně volené trase nic v Maďrasku a pro skrblíky je slovenská známka levnější než rakouská. V neposlední řadě slovenskou známku koupíte kdekoliv v CZ stejně jako rakouskou. Valíte to po dálnici až na odbočku na Moson v HU (cca 15 km od hranic) a pak mezinárodní silnice až na tu polodálnici jako Bessy. Z Brna se jedná o cca 5 hodin svižnější jízdy. Z pohledu dopravy žádná riziková místa na cestě jako např. Vídeň. A pokud použijete navigaci, nemůžete se v HU ztratit.. Já to jel poprvé za tmy a i-GO nezaváhalo ani jednou, stejně jako já spinning smiley sticking its tongue out



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Prof.Klaus (26. 03. 2008 08:20).
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
26. 03. 2008 11:53
Zdravím cestovatele a asi budeme muset počkat jak to dopadne. Slovinci mají od toho kulaťáku až do Mariboru značenou silnici (modrá barva) H 2 a tak nevím jestli i tato část bude potřebovat známku? Luďku, zdroje ale uvádějí 1.6. a né jak píšeš Ty (1.7.08). Každému se to nehodí přes Maďarsko a tak se zájmem čekám jaký bude výsledek.
Lepení známky
26. 03. 2008 12:06
Lepení a následné strhávání bych moc neřešil. Není nic snazšího, než známku na okno přitisknout jen lehce a po dvou týdnech ji lehce sejmout. Rakouskou známku jsem minulý rok "lehce sejmutou" předal doma kolegovi, který si ji nalepil na své auto a valil do Chorvatska. Úspora sice skoro žádná, ale měl pocit, že nad jejich systémem trošičku vyzrál a nemusel kupovat jednu na cestu tam a jednu na cestu zpět. smiling smiley
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
26. 03. 2008 12:24
to jéřa:
mé zdroje uvádějí 1.červenec né červen

kamoš se vrací HR 1.července předá známku druhému,který se vrací 11 já tam jedu 11 a předá ji mě
já se vracím 26 července ..... a zde je ještě volno kdo ji chce
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
26. 03. 2008 14:30
Přeloží to někdo,podle mne tady píší o známce na 10 dníVinjete so stroškovno nekoliko bolj učinkovite, predvsem pri letnih vinjetah, bistveno manj pa pri denimo 10-dnevnih vinjetah, saj naj bi strošek tiskanja vinjete znašal nekje med 4 in 8 evrov. Poleg tega pa se postavlja vprašanje smiselnosti uvajanja novih nalepk na avtomobile, saj je eden najpomembnejših dosežkov te vlade prav ukinitev nalepk, ki so dokazovale, da ima avtomobil opravljen tehnični pregled.

celý článek zde známka na 10 dní?
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
26. 03. 2008 15:40
Ono to asi dopadne, jak prorokuje StandaM. Prostě Češi jsou chytří, a tady vypukne burza slovinských dálničních známek. Já osobně chci letos dvakrát na Istrii, takže jsem víceméně v plusu, ale už vidím známé, co jedou na Zadar, Omiš nebo Makarskou, jak si známku navzájem povexlujem. A jeden můj kámoš jezdí do Slovinska na kolo (Julské Alpy, či jak se to jmenuje) takže na tom nakonec ještě vyděláme (pokud se minem v termínech). No a pokud to dopadne, jak tady píše pavkakral (10-ti denní známka), tak taky.
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
26. 03. 2008 17:06
"strošek tiskanja vinjete znašal nekje med 4 in 8 evrov. Poleg tega pa se postavlja vprašanje smiselnosti uvajanja novih nalepk"

náklady tisku známky jsou někde mezi 4 a 8 eury, v tom případe se vyskytne otázka smysluplnosti nových známek

--- levne UBYTOVANI v CHORVATSKU jedine s primymi kontakty na majitele ! expres preklady zdarma na ...
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
28. 03. 2008 11:00
Jak to je s dálnicí do Splitu, dá se platit na mítnicích kartou??? Děkuji jestli máte někdo zprávy z loňského roku a jestli se to vyplatí????
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
28. 03. 2008 11:29
odpověd máš u tvého přízpěvku v sekci "Jak jet do Chorvatska?..."



Upraveno 1krát. Naposledy upravil StandaM (28. 03. 2008 11:32).
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
28. 03. 2008 12:01
Zdravím, Luďku Tvoje informace od 1.7. je zprávná (špatnou informaci jsem měl já) takže když v průběhu času budeš mít i podrobnější budu rád.Jedu sice 15.6. a tak tam se mně to netýká ale vracím se 4.7. a nerad bych měl nějaké potíže. Dík i Standovi M. za nákres. Měl jsem ten pocit ,že to tak jde ale né jistotu.Každá podložená informace bude dobrá a tak ať to tu pěkně pokračuje.
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
28. 03. 2008 13:14
Prosím poraďte, jak tomu rozumíte vy... dohadujeme se se známým... On má Ford combi + vlek s lodí (v HR 2. kategorie) a my MB Sprinter + vlek s lodí (v HR 3. kategorie - dodávka + vlek). Já podle dnešního článku na chorvatsko.cz chápu, že nás se týká jednodenní mýto (i když jsme osobák, ale nad 3,5t). On tvrdí, že se nás týká dálniční známka, protože jsme osobák.
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
28. 03. 2008 13:20
Sečti oba techničáky jakou mají užitečnou nostnost a pokud ti vyjde vic jak 3,5t tak je to jasné.Můj názor.
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
28. 03. 2008 17:46
...Věro...hmotnost auta a přívěsu se sečítají, ...pokud se ptáš na cestu, o které jsme spolu komunikovali...máš za to, že se ve Vašem případě neplatí dálniční poplatky nad 3,5 tuny...?



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (28. 03. 2008 19:20).
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
28. 03. 2008 21:20
Sečti oba techničáky jakou mají užitečnou nostnost a pokud ti vyjde vic jak 3,5t tak je to jasné.Můj názor.


Ahoj není to zas až tak pravda ????
Dálnice u nás - auto,trailer, loď sečtu váha okolo 5,5t musím mít dálniční známku od 3,5t do 7t
Dálnice Rakousko známka jako osobák 3,5t nezajímá je přívěs za autem to znamená 3,5t auto + vlek 3,5t = 7t známka do 3,5t
Smůla je ještě ta že na tom traileru jde vést opravdu jen ta loď kterou nechám v HR a jedu li zpět tak u nás musím koupit tu dálniční 7t i když jedu prázdný /auto 2,2t trailer 0,5t/.
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
29. 03. 2008 14:38
Neverim, ze za tak kratky usek z hranice do Mariboru budou platit pouze dalnicni znamky a bude i mitne jako minule roky pro ty kdo znamky nemaji. Slovinci nejsou tak hloupi aby si nespocitali o kolik penez prijdou pokud vsichni budou jezdit po stare.
Za 14 dnu tama pojedu, tak udelam vyjimku a pojedu dalnici do hranice, coz jsem neudela asi 10 let, jelikoz jezdim po stare , kde se pravidelne zastavuji na kave. Zeptam se, jak to bude a dam vam vedet.
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
29. 03. 2008 18:26
Jitko budeme rádi když vše zjistíš aby jsme věděli co nás čeká.yawning smiley
Proboha snad nemyslíte vážně že udělají nějakou vyjímku kvůli čechům????? eye popping smiley Proč by to dělali???? Vždyť jsou to peníze pro ně!!!! Jediný co lze očekávat od Slovinců je, že až zjistí že se to všechno hrne na okresku tak se nějakým dopravním značením budou snažit to vytlačit na dálnici... Oni nemusí na turisty brát ohled jako Chorvati kterým přivážíme peníze. Slovinci z nás nic nemají, pro ně jsme jen na obtíž a tak proč z toho nevyrazit nějaké peníze....
Že se tím bude zabývat EU? No to určitě a proč by to dělali??? Co jim je do toho? Ti tam nejsou proto aby řešili něčí problém někde, ti jsou tam proto aby si sami problém vymysleli (viz causa rum, tvarůžky atd) a pak ukázali jak jsou tam důležití....
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
29. 03. 2008 19:09
Dopravní značení pro souběžnou silnici na trase Šentilj - Maribor zasílám Slovincůmgrinning smiley

avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
29. 03. 2008 19:43
...Hezky...smileys with beer
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
29. 03. 2008 19:48
Pokud to tak bude, tak to Torcida vystihl přesně. Vemou si příklad z doby nedávné, kdy nás myslím tím Moraváky a Čechy nechtěli slovenští celníci na starém přechodu v Rajce pustit a cpali nás na dálniční příjezd k nové, kde jsme museli cvakat. No a jelikož je pouze týdenní, tak zpátky nanovo.
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
30. 03. 2008 15:58
Prosím vás,myslím si,že je to jen otázka času,kdy přijdou s jiným řešením,tato značka je blbost,to je jasné,bylo by to na vyhlášení války,diskriminace cizinců v EU.Vemte si,kdyby to bylo obráceně,napálit všem cizincům,zpoplatnění třeba vjezdu do Prahy,a rovnou v Eurech,pálku.Myslím si,že by to neprošlo.Chci tím říci,že pokud tuto placenou "dálnici"budu chtít objet tak to musí jít jinudy.Pokud přijede k nám cizinec a nebude chtít vyzkoušet naši D 1 tak to objede kolem ní a je to,to samé bude prostě platit ve Slovinsku.Např.v Londýně jsou též placené úseky,které se dají objet,sice zdlouhavě a úmorně(to samé bude platit pro Slovinsko).Myslím,že se brzy dozvíme víc.Relevantní diskuze na toto téma vypukne nejpozději po 1.7. Zdravím a pevné nervy přeji.Radomír
Zaplať a jeď!
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
30. 03. 2008 16:53
Radomír napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Např.v Londýně jsou též placené
> úseky,které se dají objet,sice zdlouhavě a
> úmorně

V Londýně žádné placené úseky nejsou! Jsou na obchvatu Londýna a to je ještě před Londýnem.
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
30. 03. 2008 17:17
Ano máš pravdu,myslel jsem to tak,jen stojí za zamyšlení otázka,když Slovinský parlament schvaloval novelu o dál.popl. zajisté poslanci diskutovali o důsledcích které tyto poplatky přinesou.Se všemi důsledky.Ale jak říkám poplatky jsou nastaveny-nyní záleží na místních orgánech jak s touto situací naloží.Reagujte.Radomír
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 49
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.