Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Slovinsko - Dálniční známka 35 euro

Autor sparrow75 
Kolony byly na už na dalnici a co nastane až se to celý nahrne na nějakou okresku... Kdo bude ochotný zaplatit 1000kč za 10km a tam a 10 zpět... když někteří nejsou ochotní zaplatit ani 800 za Křupina spinning smiley sticking its tongue out - Šestanovac a jedou radši x hodin po staré... a ještě riskovat že vás jediný radar bude stát víc než celá dálnice

PS nezapomeňte prosím Vy potrefené husy sem hned napsat jak se rádi kocháte krásnou přírodou, jak na dálnici usínáte, jak jste tam už jeli x krát a nikdy vás nezměřili... thumbs up smiley
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
23. 03. 2008 13:58
Tak uděláme burzu dálničních známek thumbs up
jen tak
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
23. 03. 2008 14:07
v běžný všední den okolo půlnoci bude těžko nějaká 15 km okreska přecpaná a cesta zpět bude podobná. zatím není co řešit smoking smiley
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
23. 03. 2008 14:17
Dál od Mariboru se taky jede po okresce. Tak se pojede celé Slovinsko po okreskách.
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
23. 03. 2008 15:27
Bessy píše:
...je to jednoduché...přes Vídeň, po A2 až nad Graz ...na 182 km na HU..Kórmend, 120 km po maďarsku podél SLO hranic včetně polodálnice (zdarma) na Lenti..Letenye...Goričan...t.j. Maďarskem bez poplatku za 1,5 hodiny... a platíte jen 10denní rakouskou známku...neplatíte ani slovenskou, ani maďarskou...časově to vychází jak přes Slovinsko

Co říká Škoda routeplanner:

Furstenfeld, Kormed, Zalaegerszeg, Zagreb - 266,6 km, doba jízdy 5 hod 35 min, průměrná rychlost 48 km/hod

Furstenfeld, Graz, Maribor, Zagreb - 230,3 km, doba jízdy 3 hod 52 min, průměrná rychlost 60 km/hod

A teď : babo raď! confused smiley
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
23. 03. 2008 15:58
to kabinet32:
podle "tvých" výpočtů je lepší přes Maribor,ale nemáš tam započten objezd dálnice ve SLO,ale i přesto pořád bude tato cesta vycházet časově nejlépe
rozhodně 900,- platit nebudu,protože se mě to nevyplatí a už jen z principu bych to neplatil moc drahý kousek dálnice
myslím,že bohatě stačí cena za dálnici v chorvatsku,ale i přesto raději pojedu po dálnici až na makarskou než
neplatit a jet tzv. po starý

to Pedro:
že by se přidal do diskuse další anonymní hňup
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
23. 03. 2008 17:56
Stando, klid. Já těch 900 dám. Tu okresku od Šjentilju znám. Dovedu si tam představit tu kolonu, až to každej začne objíždět. Mě osobně mají Slovinci v hrsti. Nakonec, o to jim asi jdeyawning smiley
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
23. 03. 2008 18:04
si fěláš prdel nééé?...900kč za 10km?..na to dělám v práci jak hňup 2 dny..kdyby ti šulini rači ten kousek dálnice zpoplatnili jak doposud



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vasnivykolista (23. 03. 2008 18:06).
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
23. 03. 2008 18:08
...pro Kabinet 302.....oprava...odbočka na Kórmend je na 138 km A2....Maďarsko jsem jel kolem 1,5 hodiny a kromě celkem úseků okolo Lenti, a dolů z kopce do Kórmendu od Goričanu, kde jsou vyjeté koleje...ale to už bylo tady psáno loni ...v pohodě, přes varování o zvířatech v příhraničních lesích jsem viděl akorát 2 lišky...pokud bude chtít někdo poradit přes osobní zprávy, sms , či po telefonu ...nejsu anonymní...
...s ohledem na polodálnici z Lenti do Letenye a celkem dobrých úseků od rakouských hranic do Kórmendu i dále... (pozn. jel jsem vždy v noci) jsem měl průměrnou rychlost asi 2x vyšší než uvádí Route.... Kabinete, kolik to vychází km po HUN....? Děkuji...smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (23. 03. 2008 18:53).
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
23. 03. 2008 18:20
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Kolony byly na už na dalnici a co nastane až se to
> celý nahrne na nějakou okresku... Kdo bude ochotný
> zaplatit 1000kč za 10km a tam a 10 zpět... když
> někteří nejsou ochotní zaplatit ani 800 za
> Křupina spinning smiley sticking its tongue out - Šestanovac a jedou radši x hodin
> po staré... a ještě riskovat že vás jediný radar
> bude stát víc než celá dálnice
>
> PS nezapomeňte prosím Vy potrefené husy sem hned
> napsat jak se rádi kocháte krásnou přírodou, jak
> na dálnici usínáte, jak jste tam už jeli x krát a
> nikdy vás nezměřili... thumbs up smiley

Chorvatsko 7 X tam a zpět a další km. při výletech. Nikdy s policií žádnej problém !!!!
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
23. 03. 2008 18:32
Trasa mimo ten kousek dálnice do Mariboru vede vedle ní,tak to nebude o moc delší.Od přechodu k přechodu A-HR je to mimo dálnici 57 km a po ní 56 km. Za přechodem před PHM PETROL se odbočí v pravo a najede se na 437 a ta končí na kruháčí před Mariborem.Zpět to je vlastně stejné,najede se na 437 na kruháči a před PETROLEM na druhé straně se najede k přechodu.Na PHM PETROL se nabere PHM do plna a zakoupí dálniční známka /pro ty kdo u moře budou víc jak 10 dní/ a najede se na A9 Rakousko.Snad je to tak dobře.Neměl by být problém.Možná,že se dá najet na 437 i za PETROLEL,také je tam nájezd s takovým malým kruháčem ? Třeba mne i někdo doplní. 1 euro je přijatelné,ale 35 to je fakt moc.Za to pojedu až na Makarskou

MirekŠi
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
23. 03. 2008 19:10
Toto je malý zjednodušený náčrtek objížďky toho krátkého úseku dálnice. Jezdím tudy každý rok a je to mnohdy rychlejší než po dálnici.
www.galerie-jadran.net/albums/userpics/10314/thumb_A_Maribor.jpg



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ragu (23. 03. 2008 19:12).
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
23. 03. 2008 19:41
si na to mám vzat mikroskop?eye popping smiley spíš bych tam dal tento odkaz..a každej si obrázek najde [www.galerie-jadran.net]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vasnivykolista (23. 03. 2008 20:05).
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
23. 03. 2008 20:11
to vasnivykolista:
špatně....spíš bych to udělal takto

to ragu:
dovolil jsem si to sem dát za tebe


Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
23. 03. 2008 20:38
f



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Fido (19. 12. 2012 19:49).
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
23. 03. 2008 20:48
Nahoubec bude jakákoli známka. Zastavovat o půlnoci a kupovat známku, to mne fakt moc nepotěší. To to fakt raději těch pár kilometrů máznu po silnici.
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
23. 03. 2008 20:49
Musím souhlasit se strýčkem Fidem,má určitě pravdu,sami by si nas........li do vlastního,snad je každému jasné,že ta cena pro turistu projíždějícího Slovinskem je neakceptovatelná.Osobně si myslím,že to ještě upraví a zavedou podobný systém jako např. v Rakousku,tudíž známky zohlední turistům.Proto si počkejme,objet se ten nesmysl ale bude muset dát. Zdravím a přeji všem pěkné Velikonoce.Radomír.
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
23. 03. 2008 20:57
Myslím si , že silný a účinný tlak vznikne skôr než z EU - zo strany miestnej samosprávy obcí na vedľajšej súbežnej ceste . Prejazd kolón turistov v týchto obciach (nielen z ČR ale napríklad aj z Poľska ) môže urobiť pre miestnych obyvateľov takúto situáciu neprijateľnou a budú sa domáhať rázne nápravy u centrálnych orgánov .
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
23. 03. 2008 21:16
Vášnivý kolisto...si prdel nedělám. Tvůj měsíční příjem je asi 9 tisíc??? Jestli jo, tak se přezdívky,,paštikáři" jen tak nezbavíme. Je to docela ranec, ale to, že pijeme pivko za 6 pětek je asi v pořádku. Ahojsmileys with beer
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
24. 03. 2008 10:22
martas: kurňa, tož to bych chtěl vidět kde béváš...já piju ZUBRA GOLD 11° za 17kč...a stou véplatou sem to taky podělal...thumbs up smiley..mám o něco vícgrinning smiley

StandaM: no vidíš jaký si šikula...když umíš tak umíš






Upraveno 3krát. Naposledy upravil vasnivykolista (24. 03. 2008 10:46).
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
24. 03. 2008 11:41
Tak jestli mi tady ještě někdo bude tvrdit,že mu nevadí,že dá 35 EUro za 11 km cesty tak si o něm budu myslet svoje.cool smiley A ohodnotím ho snad božím frajerem smiling bouncing smiley To by byl nejdražší km dálnice v Evropě a možná i ve světě confused smiley Prvního adepta už možná znám .........

MirekŠi
35 EUR nedám.
24. 03. 2008 11:42
35 EUR za 10 km dálnice je opravdu hodně. Jezdím vždy po dálnici, nic neobjíždím, ale dálnici ve Slovinsku objedu. I když.... pojedeme s největší pravděpodobností v polovině června, možná dříve, takže letos se nás poplatky netýkají. A příští rok už snad budou měsíční, nebo podobné. Docela jim to přeji, ten provoz na objížďce, snad je to donutí vymyslet něco lepšího, než půlroční známky.
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
24. 03. 2008 12:37
Nebudu vás už dráždit. Chtěl jsem jen říct, že 14 dní dovolené mě stojí 45-50 tisíc, počítaje 4 členy rodiny. Jestli to bude 50900, tak mě to asi nezlomí. Pořád se mi to zdá lepší, než se trápit v koloně na objížďkách. To je můj názor. Na druhou stranu uznávám, že ta půlroční známka je od Slovinců rána pod pás pro nás, co jen Slovinskem projíždíme. Ale třeba se jim to rozleží v hlavě a budou prodávat známky alespoň s měsíční platností. Tak klid a jestli jsem se dotkl nicku vasnivykolista, tak se mu omlouvámthumbs up
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
24. 03. 2008 16:43
návštěvníci v HR 2007

bude zajímavé, co na to Němci, kde je dálniční ráj nebo Rakušáci, kteří jinudy než přes SLO projedou těžko....

a myslet si, že u nich je 35€ pár drobáků je veliký omyl, co znám Němce, tak obecně obracejí každý peníz daleko častěji než my, než ho utratí ....furianta tam lze najít hůře než u nás...
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
24. 03. 2008 16:57
StandoM, díky, mě se to nějak nepovedlo.
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
25. 03. 2008 11:07
Já myslím, že ani s těmi případnými krátkodobými známkami to nevyhrajeme (a kdo ví jestli vůbec budou). Nebo si myslíte, že budou levnější než u nás (220 Kč) nebo v Rakousku (7,70 Euro) ?
A za tu cenu ještě pořád velká většina z nás raději těch 10 km objede. eye rolling smiley
serem naně jedem na chatu na Sazavu
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
25. 03. 2008 11:58
Pro ty co jako já jezdí s vlekem (tedy kategorie 2) na Istrii (Pesnica- Videž) to zas není tak hrozný jedna cesta teď 15.8 a představa, že nebudu muset když žena v noci chrní počítat peníze a čekat u cestin není tak špatná za 3 Eura navíc.
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
25. 03. 2008 12:05
osobně se budu chtít poplatku vyhnout,ale co si budem povídat pokud bude velká zácpa nic jiného asi nezbyde
je to na ho...,ale než čekat třeba tři hodiny tam a pak zpět,tak si asi koupím
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
25. 03. 2008 14:33
A co když chtějí Slovinci udělat dálnici do Mariboru bez poplatku a známky budou platit až za Mariborem směr Ljubjlana.Neví to někdo?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 184
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.