Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

maléry s rychlostí na mýtnicích?

Autor jeliman 
avatar maléry s rychlostí na mýtnicích?
22. 02. 2008 13:45
jeden přispěvatel napsal :
při vjezdu na dálnici a při výjezdu vám počítač vypočte nejen sazbu,ale i průměrnou rychlost !! Nezapomeňte,že při průjezdu kolem Velebitu a v tunelech pod ním a Malou Kapelou je snížená rychlost,takže průměr nemůžete mít 130 i když vím,že při kvalitě dálnice je problém dodržet.Byl jsem svědkem velké kasírky před Zagrebem a bylo to husté.Policie má podle zákona vám právo zabavit majetek ve výši pokuty.

nevěřím....
dovoluji si požádat o stanovisko někoho, koho opravdu skřípli, žádné jedna paní povídala
asi strašení neviňátek, nebo reklama na odmoriště, aby ti co to valí 150-160 se tam zastavili a něco při zastávce utratili??
nebo mají na mýtnicích kompjůtry, co tu rychlost spočítají? nebo třeba na mýtnici v Lučku, v těch stálých zácpách, to tam někdo s kalkulačkou přepočítává?
teoreticky je to možné, ale proč by poliši někoho nesejmuli radarem přímo po cestě?
vyhrabal jsem účtenku z loňska Zagreb-Pirovac - co to komu řekne?? (jel jsem na prázdné dálnici těch 140 - 150)





Upraveno 1krát. Naposledy upravil jeliman (22. 02. 2008 15:34).
Anonymní návštěvník
Re: maléry s rychlostí na mýtnicích?
22. 02. 2008 16:26
Taky tomu nevěřím,ale psal jsem vloni někde do příspěvku pozor,několikrát jsem byl měřen v omezené rychlosti na "cestarině" mají tam ale klasické radary mám taky jednu účtenku ale nic jsem tam nenašel.
Re: maléry s rychlostí na mýtnicích?
22. 02. 2008 16:43
Na lístku rychlost pochopitelně není. Můžou si to spočítat podle
času vjezdu a času výjezdu. Nejde o sledování rychlosti jako takové.
Fakt je že jsem tuto možnost kontroly četl už loni na netu na
oficiálních stránkách nějakého turistického průvodce. Už nevím
kde.
Re: maléry s rychlostí na mýtnicích?
23. 02. 2008 14:33
Já si myslím, že je to nesmysl. Dejme tomu, že ze sta aut, bude mít po projetí úsekem polovina aut větší průměr, než jaký by měla mít, kdyby dodržovala sníženou rychlost. Při vjezdu na mýtnici odevzdá lístek a zaplatí. To by tam musela být další osoba, která by výsledek rychle vyhodnotila a podala zprávu policajtům někde dál po trase. Jenomže každé auto jede do jiného cíle, tak kde by je hledali? Jedině kdyby dostali sjetinu faxem, kde by byly uvedeny vozy, co měly rrychlost větší, na některém místě by všechna auta zastavili a vybrali hříšníky. Tohle se nám stalo v ČR, kdy policajt zastavil všechna auta, měl v ruce papír, šel od vozu k vozu a těm, co tam nebyli napsaní, dovolil odjet.
avatar Re: maléry s rychlostí na mýtnicích?
23. 02. 2008 16:26
To Pak333 :
Nějak pozapomínáš, že ti tiskne účtenku počítač a ten to vyhodnotí sakra rychle. Na účtence máš místo nájezdu a čas, místo sjezdu a čas. Takže věř tomu jakmile to zavedou, tak se ti závora nezvedne dokud nezaplatíš pokutu. Trochu mě tenhle scénář děsí, a rozhodně to není since fiction.
Re: maléry s rychlostí na mýtnicích?
23. 02. 2008 17:08
Už jsem to tady psal !
Kamarád na mýtnici před Rijekou zaplatil 800 veverek za vyšší průměr s kamionem ze Splitu !!!!!
Re: maléry s rychlostí na mýtnicích?
23. 02. 2008 17:18
Děsilo by mne to, když bych na jejich dálnici jezdil krátké úseky. Na 300km ale neudržím průměr nad 130 ani náhodou. Stačí dvě-tři zastávky a jsem na průměrné stovce i když to jinak celou cestu valim 140
avatar Re: maléry s rychlostí na mýtnicích?
23. 02. 2008 17:45
To si mi vzal z jazyka. Okrem toho, nie si blbší ako počítač a vieš si pozrieť čas na lístku pri vjazde a spočítať či nie si pred výjazdom príliš rýchly. Pre jednoduchosť - 120km/h = 2km/min., 130 km/h = cca 21km za 10min.
Kto chce byť puntičkár, môže si dopredu spočítať koľko km bude mať od vjazdu po výjazd a ako dlho má byť na diaľnici.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Eifel (23. 02. 2008 17:49).
Vážení nemám zájem nikoho přesvědčovat natož umravňovat.Já tuto skutečnost vím přímo od domorodce,který je na tom zainteresován,ale nikomu nic nevnucuji.Mluvil jsem o průměrné rychlosti,o namátkových kontrolách nikoli.Příklad:bude-li ti jízda ze Splitu do Zagrebu trvat dvě hodiny a jsou tací pak to asi košer nebudeSamozřejmě se zastavením se průměr snižuje.Ani já nejsem svatý a tu povolenou maximální 130 mám problém uhlídat.Průměr není na računu ten vyvolá na počítači ajestli jste si všimli tak na velkých sjezdech z dálnice se poflakují policajti.No nic, já jen se zapojil do diskuze o cestování.Takže šťastnou cestu všem i těm nevěřícím.Nejsem zdaleka žádný útlocitný začátečník ani moralista,kdo chce ať si to přebere.Vašek
avatar Re: maléry s rychlostí na mýtnicích?
23. 02. 2008 19:26
Luboš napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Už jsem to tady psal !
> Kamarád na mýtnici před Rijekou zaplatil 800
> veverek za vyšší průměr s kamionem ze Splitu
> !!!!!

jasně, stál na mýtnici před Rijekou, podívali se na jeho tachograf (nebo elektronickou čipkartu) a byli doma....
kamarád asi práší...proč by to asi dělali složitě, když to jde jednoduše...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jeliman (23. 02. 2008 19:35).
Re: maléry s rychlostí na mýtnicích?
23. 02. 2008 20:18
Většina z vás počítá že by se průměr počítal od nájezdu až po sjezd z dálnice . Pak stačí zastavit na benzínce a průměr si snížit ale tak hloupý asi zřizovatel tohoto systému nebude , aspon já bych ho nepodcenoval .
Stačí maličkost , kdekoliv na dálnici zřídit kratší měřící úseky( třeba 3 km) a na cestě k Dubrovníku jich může být několik pak můžete jet 100 km třeba 80km/h a na těch několik km to trošku přehnat a je hotovo a čekání na benzínce je asi zbytečný . Kamery jsou na dálnici prakticky všude tak bych spíše věřil této možnosti .
Takhle vás to naměří třeba 40 km před mýtnicí a to si můžou benga dát ještě kávičku než k nim dorazíte .
Re: maléry s rychlostí na mýtnicích?
23. 02. 2008 21:36
Dost mě překvapuje toto téma na foru. Stanovená max. rychlost na dálnici je 130, takže kdo povalí třeba
160, musí počítat s postihem, a to nejen v Chorvatsku.
Pokud by bylo povoleno 160, zase by se našli závodníci jedoucí 190...atd.
Překvapuje mě, že již podobně jako já reagoval málokdo.
avatar Re: maléry s rychlostí na mýtnicích?
23. 02. 2008 23:02
to Zbyněk971
nepohoršuj se nad tématem, už tu byly horší a předpisy a rizika z nedodržování zná každý....
asi jsi tam nikdy nejel, chtěl bych tě vidět třeba 400 km na jejich dálnici, kde mimo špičky o víkendech tam někdy jedeš úplně sám, až se bojíš a jedeš 129 km/hod ?
zde šlo o to, že někdo něco někde slyšel a pustil to do fora...
ono to není tak jednoduché, např v Německu a Rakousku chtěli k podobnému sledování rychlosti použít mýtné brány pro elektronické mýtné pro náklaďáky a u ústavních soudů to neprošlo....
Vidím,že můj příspěvek se dostal na úrověň-jedna paní povídala-je to kec-čistě naše mentalita.Takže najde se někdo z řidičů a přizná barvu,že ho nejen na dálnici v Chorvatsku policajti zkasírovali a jak?Nebo se přihlásí řidič pražské SPZ myslím,že to byla tmavá audina,jehož v roce 2006 dusili právě při sjezdu před Zagrebem?Byly tam odstavené 3 vozy z toho jeden Němec.Kápne dotyčný božskou?
avatar Re: maléry s rychlostí na mýtnicích?
24. 02. 2008 09:27
to vašek,
nechtěl jsem se tě dotknout, je jasné, že když tě budou chtít v HR podusit, tak si něco vždy najdou, jako u nás...
ale mělo by to mít nějaký zákonný rámec...dle mne účtenka z dálnice to není...
kdyby sem ještě chodil JIRKA z RI, tak by bylo zajímavé, jak se se na to dívají motoristé tam...

a je fakt. že jsou zajímavější fóra než toto, už asi bylo řečeno vše...smileys with beer
Re: maléry s rychlostí na mýtnicích?
24. 02. 2008 10:31
Také se my to nezdá,jezdíl jsem tam všude o 30-40 víc než se má a žádná pokuta. A dá se říct,že jsem byl spíše pomalejší,něž domorodci.
Re: maléry s rychlostí na mýtnicích?
24. 02. 2008 13:43
jeliman napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Luboš napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Už jsem to tady psal !
> > Kamarád na mýtnici před Rijekou zaplatil 800
> > veverek za vyšší průměr s kamionem ze Splitu
> > !!!!!
>
> jasně, stál na mýtnici před Rijekou, podívali se
> na jeho tachograf (nebo elektronickou čipkartu) a
> byli doma....
> kamarád asi práší...proč by to asi dělali složitě,
> když to jde jednoduše...


Sakra !!Zapoměl jsem,že jsi všude byl a vše výš líp a jsi tady nejchytřejší !! Pardon !!
Re: maléry s rychlostí na mýtnicích?
24. 02. 2008 13:52
to jeliman:
Jedu letos Chorvatsko po cca dvanácté, po dálnici alespoň jedna cesta
Pokud jedeš po prázdné dálnici 200, tvoje věc, ale pokud je za mnou při předjíždění
kolony kamionů nalepenej nějakej šílenec třeba i s lodí, blikáním, trubením apod. mi
dává na jevo, že ho ve 140km/hod zdržuji, tak co k tomu dodat?
Pak ho 4x po cestě míjím, jak kouří na odpočívadle...
Těch se tedy bojím, protože jsem jich již několik viděl jak dojeli...
Většinou sestřelí někoho, kdo se jen tak připlete.
A konečně k tematu - počítání průměru mezi mýtnicema se mě zdá při současné
možnosti techniky nepravděpodobné, více bych se obával fotek z radarů,
případně lovců s mobilníma kamerama přímo na dálnci - jednoduchý důkaz - snadná kořist.

přeji hezký zbytek neděle,

- ahoj, ( na jiném vlákně )
Anonymní návštěvník
Re: maléry s rychlostí na mýtnicích?
24. 02. 2008 20:41
Nevím nezdá se mi že by chorvati nějak moc dusili každého řidiče který překročí rychlost o nějakých 10 km ale pokud jedu s autobusem tak je pro ně směrodatné kolečko a to nejen pro chorvaty ale i pro maďary rakušáky a slovince nevyjímaje to si netroufám překračovat i když klienti prskají ale pokud jedu soukromě tak se vždy podívám na internet kde se dá zjistit přesně kde jsou radary a podle toho jedu.
JIRKA Z RI-
Re: maléry s rychlostí na mýtnicích?
25. 02. 2008 08:53
Na zdejšich dalnicich se mužete bat jenom policejnich "presretaču" - podivny vyraz = (neco jako?) "stihač-potkavavač", (predjede, ty kteri jedou tak nejak pres 150, vas obyčejne auto se silnym motorem, vzadu se pak rosviti modra svetla a červeny nadpis POLICE - FOLLOW ME - SLIJEDI ME....nikoliv však na mytnicich, to je jiste!
avatar Re: maléry s rychlostí na mýtnicích?
25. 02. 2008 09:13
a je to,
JIRKO, veliký HVALA !
thumbs up
JIRKA Z RI-
Re: maléry s rychlostí na mýtnicích?
26. 02. 2008 13:15
...Tak treba včerejši pripad....nicmene, až za mytnici...Vraci se srbska zpevačka "turbo-folku" z Ljubljany do Belehradu...Nekde mezi Zahrebem a Belehradem na dalnici jeji ridič jede 210...Predjeli, zastavili a hteli pokutu 2000 kun a mesic zakazu jizdy (v Chorvatsku)...On, že zaplati...Ale ona, uražena, že ji neznaji...a nedaji na jeji šarm, je začala nekam posilat...když neprestala ani po nekolikratem upozorneni (viz situaci v techto dnech v Srbsku...) tak ji precejenom zabasli...zadrželi ji v polic. stanici 2 hodiny...potom k prestupkovemu soudu...když priznala (častečne) vinnu - dostala pokutu 768 kun mene 300 kun za "den" vazby...Pak odvezla sebe i ridiče domu...
avatar Re: maléry s rychlostí na mýtnicích?
26. 02. 2008 14:03
Šikovná kočka. Otázka je, kde má rozum.
Re: maléry s rychlostí na mýtnicích?
02. 03. 2008 01:58
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ...Tak treba včerejši pripad....nicmene, až za
> mytnici...Vraci se srbska zpevačka "turbo-folku" z
> Ljubljany do Belehradu...Nekde mezi Zahrebem a
> Belehradem na dalnici jeji ridič jede
> 210...Predjeli, zastavili a hteli pokutu 2000 kun
> a mesic zakazu jizdy (v Chorvatsku)...On, že
> zaplati...Ale ona, uražena, že ji neznaji...a
> nedaji na jeji šarm, je začala nekam
> posilat...když neprestala ani po nekolikratem
> upozorneni (viz situaci v techto dnech v
> Srbsku...) tak ji precejenom zabasli...zadrželi ji
> v polic. stanici 2 hodiny...potom k prestupkovemu
> soudu...když priznala (častečne) vinnu - dostala
> pokutu 768 kun mene 300 kun za "den" vazby...Pak
> odvezla sebe i ridiče domu...

Ale do tlamy nedostala až z toho začala koktat,jako ty naše turistky ??



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Luboš (02. 03. 2008 02:12).
avatar Re: maléry s rychlostí na mýtnicích?
02. 03. 2008 10:13
...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (08. 03. 2008 11:05).
Re: maléry s rychlostí na mýtnicích?
07. 03. 2008 15:06
Zdravím všechny!...Mně doběhli na (nebo spíš dojeli) na dálnici tak 100km od Splitu bílým Pasatem na obrkolech(asi 15),asi jediné auto na plechách bez puklic v HR smiling smiley,jejich auto jsem předjel,dokonce i komentoval vzhled(někdo prohlásil,že takové auto můžou mít jen poliši a nebyl daleko od pravdy),bohužel pro mně jsem to vzal na lehkou váhu....Pak si mně stáhli na odpočívadlo,pustili mi krásné video s mým vozem..Dále následovalo vyjednávání o výše pokuty...Chorvat mně ujistil,že má rád všechny čechy a že tolerance radaru je 153km/h,dále mně ujistil,že jeho tolerance pro čechy je 160km/h,takže,když nastavím tempomat na 160km/h tak "no probléma",že je taky člověk,ale že já jsem trochu přestřelil(178-180km/h),tak že chce 400kuna,že to je mimimum co musí chtít...Dál jsem mu 40eu,kuny jsem už neměl,poděkoval za bloček,nastavil tempomat na 160 a jel...Ps:podle navigace to jede 151km/h...Jinak mi říkal,že nejlíp se měří na prázdné dálnici,že kolega sedne na motorku,vyjede na kopeček a měří pistolí(radarem)..chtějsem argumentovat,že jsem tam jel sám,...tak právě když je prázdná dálnice,tak oni fungujou...na to právě je dobré si dát pozor...
kamillas
Re: maléry s rychlostí na mýtnicích?
13. 03. 2008 12:06
Co je na tom divnyho, kdyz ve Francii podobny model funguje odjakziva.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 78
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.