Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

mýtnice Lučko a Macelj

Autor kabinet302 
Re: mýtnice Lučko a Macelj
03. 09. 2012 20:45
Radši do toho nerejpej, ať to tak zůstane i do budoucna smoking smiley
Re: mýtnice Lučko a Macelj
03. 09. 2012 20:59
tom61 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jel jsem v pátek přes Demerje, které bylo úplně
> prázdné a na Lučku kolona cca 3 km. Nechápu to.
Je to jednoduché. Lidi jsou pitomí.
Re: mýtnice Lučko a Macelj
03. 09. 2012 23:06
Tak, tak. To jsou zvláštní lidé, kteří rádi čichají výpary z výfuků v kolonách a také si asi myslí, že na Lučku ušetří, když si koupí v Česku kuny ve směnárně s poplatkem (nechť si nikdo nemyslí, že směnárny nemají oproti bance přirážku, také musí z něčeho žít) a nevěří, že platba kartou je rychlejí a levnější (o tu směnárenskou přirážku).
Re: mýtnice Lučko a Macelj
04. 09. 2012 05:13
Správně, platba kartou je levnější i díky jinému, lepšímu kurzu (valuta-deviza). Takže kartou všude, kde to jde (benzin, restaurace, obchody).
Re: mýtnice Lučko a Macelj
04. 09. 2012 05:54
Ano při platbě kartou je kurz výhodnější. Letos to bylo o čtyři haléře yawning smiley . Cestuji dost (služebně) a za hlavní výhodu karty vidím to, že nemusím v každé zemi mít jejich měnu. Kurzové rozdíly proti směnárně jsou ale při běžné útratě opravdu zanedbatelné.
Re: mýtnice Lučko a Macelj
04. 09. 2012 06:57
Já jsem měl nějaké kuny sebou, je dost míst, kde chtějí hotovost. Mýta platím kartou, loni na Maslenici paní kartu nevzala. Letos jsem zkoušel platit v Primoštenu i ve dvou restauracích, ale neuspěl jsem. Takže jsem si vybral kuny kartou z bankomatu.
Re: mýtnice Lučko a Macelj
04. 09. 2012 07:33
Tož ono když člověk zapomene utrácet a nějaké ty kuniska zůstanou... Tak za ně koupím benzín a mýto platím stejně kartou winking smiley
Re: mýtnice Lučko a Macelj
05. 09. 2012 07:56
Pár kun jsme s sebou měli, dost jsme toho platili kartou a nakonec jsme i vybírali hotovost a stejně ten výběr i s poplatkem vyšel daleko výhodněji (AXA karta je naprosto bezkonkurenční!) než výměna ve směnárně v Čechách, cestou zpět byla v pátek na Lučku snad 5 km fronta a na Demerje nikdo. Ale jo, ať co nejvíc lidí platí cash, hlavně na mýtnicích, mně to vyhovuje yawning smiley
Re: mýtnice Lučko a Macelj
08. 09. 2012 18:44
Včera Lučko cash - dopoledne cestou domů: přede mnou 1 (slovy JEDNO) autothumbs up.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mirekxy (08. 09. 2012 18:45).
Re: mýtnice Lučko a Macelj
10. 09. 2012 08:22
No ono v září je asi už prázdno všude...na mýtnicích, na přechodech... nejhorší je to o prázdninách a to taky ne pořád, záleží na dnu v týdnu a na čase, jak jsem tak tady vyčetla.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 215
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.