Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

mýtnice Lučko a Macelj

Autor kabinet302 
Re: mýtnice Lučko a Macelj
02. 07. 2011 15:59
To máš sice pravdu, Hille, ale kde bereš jistotu že případní kartaři nestojej v tý zácpě a nečekaj až dojedou k tomu sjezdu na Demerje. To mě zajímá.
avatar Re: mýtnice Lučko a Macelj
02. 07. 2011 16:05
Alda nechci kecat, ale minulý rok v sezonu se stálo až po Demerje, ale asi nikdy až tak daleko(alespoň dle webcam), aby to zbrzdilo kartaře. Možná mě někdo opraví.
Re: mýtnice Lučko a Macelj
02. 07. 2011 16:23
To je ono, Tony, já netuším, jestli Demerje je 20m nebo 2km před Lučkem, to mě zajímá.
avatar Re: mýtnice Lučko a Macelj
02. 07. 2011 16:32
Odbočka na Demerje je asi 600m dlouhá, zaplatím a pak je to těsně pod 4km, než minu hotovostní brány na Lučku.
Loni jsem se trefil jednou, že kolony dosahovaly až k odbočce, ale to už regulovali předem přenosnými značkami s omezením rychlosti napřed na osmdesátku kousek za Jastrebarskem, posledních asi 5km šedesátkou (a policajti u toho asistovali, dodržovalo se to), takže odbočka Demerje byla volná.
A, i kdyby nebyla: pak jsem se zdržel nějakých 15 vteřin v bráně a za další tři minuty minul hotovostní mýtnice na Lučku, k nimž se ty fronty za svodidly cukaly ještě odhadem další půlhodinu.

Ale to jsem trefil mimořádně smolné termíny tam i zpět (střídání prázdninových turnusů v Německu a stěhování národů z končin Německa, kde vlastně ani Němci nejsou) a ještě ke všemu jsem v obou případech vyjížděl o 6 -10 hodin později, než obvykle jezdím.
Jinak, co otevřeli Demerje, jsem se parkování před Lučkem nezúčastnil.
jo
Re: mýtnice Lučko a Macelj
02. 07. 2011 16:38
Mýtné brány (budky) Demerje - Lučko jsou od sebe 3km, nájezd na Demerje je 800m před mýtnicí.
Re: mýtnice Lučko a Macelj
02. 07. 2011 16:44
A tedy i kdyby byla kolona až tam, je to stále o 800 metrů kratší kolona. Bez karty na dálnici nelez smiling smiley
Re: mýtnice Lučko a Macelj
02. 07. 2011 17:17
Mezi mýtnicemi je skutečně ca 3 km, ale nájezd na Demerje (i s odbočovacím pruhem) je ca 1,5 km. V každém případě tedy, i kdyby kolona byla jakkoliv dlouhá, budu poskakovat o 4,5 km kratším úsekem.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Alf60 (02. 07. 2011 18:23).
Re: mýtnice Lučko a Macelj
02. 07. 2011 17:57
Díky chlapi, přesně tyhle informace jsem chtěl slyšet. Ještě tak mít nějaký "Demerje" na Macejlu a nemá to chybu smiling smiley
Re: mýtnice Lučko a Macelj
02. 07. 2011 18:48
Na Macejlu máš NO CASH ty dvě závory úplně vlevo. Je to značeno za včasu cedulemi i malbou na zemi. Jenže hodně lidí nečte nebo je negramotných, protože pak pár metrů před mýtnicí to vše přejíždí sem tam. Jako by se nemohli všichni podle způsobu platby do správného pruhu zařadit už dřív, tj.hotovost pravý, karty levý. Pak by byl provoz na Macejlu plynulý. Jenomže tukanů se najde stále dost a pak se např. na Demerje dožadují platby hotově.
Taky už jsem zažil před Lučkem frontu až za odbočku na Demerje, tak jsme jeli odstavným pruhem a když jsem viděl těsně před odbočením poldy, tak ve mě hrklo, ale oni mi ještě máváním ruky ukázali, že mám jet dál.
Re: mýtnice Lučko a Macelj
02. 07. 2011 19:20
Zajímalo by mě, co se děje s těmi, kteří přijedou na Demerje a nemají platební kartu.
Re: mýtnice Lučko a Macelj
02. 07. 2011 19:35
Zahajskej napsal(a):
> Taky už jsem zažil před Lučkem frontu až za
> odbočku na Demerje, tak jsme jeli odstavným pruhem
> a když jsem viděl těsně před odbočením poldy, tak
> ve mě hrklo, ale oni mi ještě máváním ruky
> ukázali, že mám jet dál.
Ještěže jsou i rozumní poldové, kteří zbytečně nebuzerují-
Re: mýtnice Lučko a Macelj
02. 07. 2011 20:22
Já vím, Zahajskej, myslel jsem to tak že by ty noukeše mohly být přístupné taky mimo kolonu.
avatar Re: mýtnice Lučko a Macelj
03. 07. 2011 15:01
Citaci
jo napsal(a):
Mýtné brány (budky) Demerje - Lučko jsou od sebe 3km, nájezd na Demerje je 800m před mýtnicí.

Vzdálenost jsem odhadl, neměřil jsem to. Nejspíš to někde je i napsané, ale kdo si to má pamatovat... ale pravda, ten příjezd k mýtnici je podstatně delší, takže jsem těch celkem 4,5 km i s odstavným pruhem (sic Alf60) odhadl poměrně slušně.

To hanah: především pro ty, kdo vjedou na Demerje bez karty je připravená zcela vlevo těsně před budkami propojka zpátky na starou dálnici k Lučku. Pak jde o to, zařadit se.

To Globik: u odbočky na Demerje nejsou poliši proto, aby buzerovali, ale aby zajistili přístupnost odbočky v případě, že by ji jinak kolony na Lučko mohly ucpat. Nejde totiž o nedovolené předjíždění odstavným pruhem, které někteří rádi pěstují hlavně v blízkosti Maclju, ale o zajištění výjezdu do odbočky, kterou ostatně využívají i zásahová vozidla policie a záchranářů - a těm je nutné udržet vjezd volný.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (04. 07. 2011 17:47).
Re: mýtnice Lučko a Macelj
29. 07. 2011 18:05
Může mi někdo poradit? Předloni jme byli na Krku,takže jsme se Lučku vyhnuli a dál má paměť vadne.Pojedu v něděli 31.7.přes Maďarsko a v Zagrebu bychom měli být mezi 7-8 raní.Otázkou je zda musím na Lučku vzít tiket a nebo poze projedu s tím co už budu mít od hranic H/CRO a poplatek zaplatím při sjezdu u Zadaru?Pro někoho možná banální dotaz,ale pokud bych měl stát několik hodin v zácpě tak to raději nějako objedu-pokut to jde.
Re: mýtnice Lučko a Macelj
29. 07. 2011 18:22
Pokud pojedeš přes Goričan, zaplatíš za úsek A4 Goričan-Sveta Helena (36 KN), obchvat kolem Zagrebu je bez poplatku, a na Lučku si vezmeš nový tiket. V neděli ráno na vstupu může být malá kolona, ale určitě ne na hodiny...
Re: mýtnice Lučko a Macelj
29. 07. 2011 18:42
Dík,už to máme za pár a tak se snažím "vše" doladit ať jedeme v klídku a nestresujem se co,kde,jak.....
avatar Re: mýtnice Lučko a Macelj
30. 07. 2011 12:42
opět sem nechápal včera kolem 15:30hod lidi na mýtnici Lučko při cestě zpěz...řada na hotovost 4,5km...Demerje přede mnou 2 auta..takže 1,5minuty a hotovo...pro větší rychlost odbavení tam stála obsluhathumbs up...akorát zdržení na Macelju mýtnice + přechod asi 45minut
Re: mýtnice Lučko a Macelj
30. 07. 2011 15:47
Chápu to dobře?Při cestě zpět zaplatit kartou na Demerje a Lučko se projede bez "kolon" a placení?...Dnes to sleduji celý den a je to fakt síla.
avatar Re: mýtnice Lučko a Macelj
30. 07. 2011 16:15
Chápeš to dobře, už to tu proběhlo mockrát - kartou zaplatíš už na mýtnici Demerje a pak jedeš dlouho kolem parkoviště (původně A1), na němž se čeká na placení v hotovosti na mýtnici Lučko.
Tebe to vyvede kolem té mýtnice přímo do čvoru Lučko a tam už jen stačí koukat, do kterého směru se včas zařadit, protože za Demerje už žádná další závora není a na obchvatu Zagrebu se neplatí.
Re: mýtnice Lučko a Macelj
10. 04. 2012 21:31
Předloni jsem musel bohužel projet Macelj i Lučko v sobotu dopoledne. Už od křižovatky dálnice A3 Bregana - Záhřeb (západ) jsem popojížděl po kouskách cca 3 hodiny. Letos musím zase v sobotu v půlce prázdnin, tak to Lučko i hranici Macelj musím objet. Přes Cvetlin a Trakoščan jsem si to vyzkoušel loni a bylo to OK. Chtěl bych se zeptat, jestli jste někdo Lučko objížděl a kudy. Já jsem si vymyslel cestu v Google. Jel jste někdo tudy? Nebo jinudy?

Mimo Lučko
[g.co]
Re: mýtnice Lučko a Macelj
10. 04. 2012 22:47
avatar Re: mýtnice Lučko a Macelj
11. 04. 2012 05:39
/ deda / jel jsem to tak ze zvědavosti loni zpátky Jastrebarsko - Zagreb - Krapina atd. V sobotu bývá Lučko ucpané a rozhodně se to časově vyplatí..projíždí se pár na sebe navazujících vesnicemi a vyjedeš na A2, potom buď doleva na Krapinu - Macelj nebo doprava po A3 okolo Zagrebu sm. Varaždin atd.
avatar Re: mýtnice Lučko a Macelj
11. 04. 2012 11:34
A co jet přes Demerje? Není to nejjednodušší?
avatar Re: mýtnice Lučko a Macelj
11. 04. 2012 11:45
To víš že je, ale pokud už nebude fronta s popojížděním ještě daleko před ním (nájezdem) cool smiley
avatar Re: mýtnice Lučko a Macelj
11. 04. 2012 11:46
Jestli jsem to dobře pochopila, tak deda se ptá na cestu směrem k moři. A tam přes Demerje nejedeš ...
avatar Re: mýtnice Lučko a Macelj
11. 04. 2012 14:52
Tak to mě nenapadlo, tu mapku jsem neotvíral. Osobně bych se spíš bál Macelje, Lůčko bych neobjížděl. Ať jede jako loni, když to bylo OK
avatar Re: mýtnice Lučko a Macelj
11. 04. 2012 14:56
je tu nějakej informační šum a tom Lučku.....
když jedu od moře, tak samozřejmě Demerje zcela bez front, ale platit kartou...
když jedu k moři, tak speciálně i v nejnarvanějších sobotách to odsejpá, dost pomalu, průběžně, ale jistě...proč?..u.závor v nejhorším stojí brigádnice, co podávají účtenky na další cestu a těch průjezdů je tam třeba 10 ...
objíždětLučko mi v tomto případě hlava nebere...smoking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jeliman (11. 04. 2012 15:01).
Re: mýtnice Lučko a Macelj
11. 04. 2012 16:22
Vážení, dosud jsem si myslel, že se vyjadřuji dost rozumně, tak abych na svoje otázky dostal rozumnou odpověď. Bohužel jsem se zmýlil.
valeri: Napsal jsem: Přes Cvetlin a Trakoščan jsem si to vyzkoušel loni a bylo to OK. To znamená, že jsem objel Macelj přes Cvetlin a Trakoščan a bylo to OK. Jasné?
jeliman: Ano, u závor jsou brigádnice, nicméně píšu, že "Už od křižovatky dálnice A3 Bregana - Záhřeb (západ) jsem popojížděl po kouskách cca 3 hodiny". Jel jsem pravděpodobně v krajně nevhodnou dobu a nehodlám znovu riskovat popojíždění, proto hledám jinou cestu.
milošhr: díky za popis
avatar Re: mýtnice Lučko a Macelj
11. 04. 2012 16:29
/deda/ taky to tak vidím smileys with beer
Re: mýtnice Lučko a Macelj
11. 04. 2012 18:04
pro: deda
Stejnou objízdnou trasu pro Lučko jsem minulý rok jako pojistku naplánoval i já, osobně jsem toto bohužel zatím nevyzkoušel, navigace mne tudy normálně pustila, takže nepředpokládám, že by tady měl být nějaký problém s průjezdnosti. Má varianta je trochu jiná v tom, že já jsem naplánoval nájezd na dálnici A1 již na mýtnici Donja Zdenčina viz: [map.hak.hr]
Tato mýtnice je vybudovaná teprve krátce, nicméně vloni jsem na ni zaměřil svou pozornost a opravdu tam je. Jen pro zajímavost, tato trasa je dokonce o několik stovek metrů kratší, než varianta přes mýtnici Lučko.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 280
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.