Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska

Autor palko 
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
11. 08. 2011 13:28
To radek: Dik za foto odpisem na SZ
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
11. 08. 2011 13:33
To radek:Vdaka za foto poslem SZ ak mi pojde net normalne.
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
10. 10. 2011 21:21
Nerad jezdím na noc a cestu přes BiH bych si chtěl vychutnat přes den. Ideální se mě jeví přenocovat v Daruvaru nebo poblíž a druhý den ráno pokračovat k moři. Nemá někdo kontakt na ubytování, před časem tu stenly publikoval odkaz, ale zdá se mě dost drahý - 210 kun/osobu.
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
11. 10. 2011 10:43
Moji inspirací pro cestu do Chorvatska přes BIH bylo právě toto diskusní forum. Letošní cestu do Chovatska v září jsme proto uskutečnili přes BIH. Vzhledem k tomu, že jsme chtěli trošku poznat BIH, tak jsme se zde zdrželi 2 dny a teprve poté pokračovali dál pod Dubrovník do Molunatu.
Přes Internet jsem objednával noclehy na cestu do Chorvatska. První nocleh byl ještě v Chorvatsku ve městě Kutina v hotelu pod stejným názvem. Hotel byl jen pár kilometrů před přechodem do BIH. Spaní v BIH jsem volil v horách nad Mostarem v hotelu Sněžná kuča ( ve vyhledávači zvolit Snjezna kuca ). Hotel je 14 km nad Mostarem, po asfaltové cestě. V Mostaru bylo v době naší návštěvy 36 stupňů ve stínu a u hotelu bylo příjemných 23 stupňů. Ubytování super, kuchyně výborná-veliký výběr a lacino oproti Chorvatsku. Byli jsme zde ubytováni společně s našim psem, jorkšírským terierem. Bosna je krásná, nepoznamenaná turistickým průmyslem a malebná. Opravdu stojí za to, podívat se do kaňonů řek, jezer a náhorních planin. Policejní hlídku jsem nepotkal ani jednu za celý pobyt v BIH. Je pravdou, že cestování po BIH je pomalejší, ale o nic víc než-li po " staré " cestě přes Plitvická jezera, kudy se jezdívalo v minulosti. Tam také byla omezena rychlost od nevidím do nevidim.
Jirka
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
16. 01. 2012 18:37
Přátelé doba pomalu zraje a je třeba něco s tím dělat,lépe řečeno začít plánovat.Po delší odmlce se jen touto cestou zeptám,nemůžete mi někdo doporučit ubytování v Sarajevu nebo blízkém okolí,neb hodlám své putování tam k tomu blankytu letos proložit cestou přes BIH a jak to vychází tak bych chtěl dát odpočinek svým oudům právě v této lokalitě.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Vašek (16. 01. 2012 18:38).
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
24. 01. 2012 10:09
Něco málo z Objektivu o Daruvaru: thumbs up

video: [www.ceskatelevize.cz]
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
04. 06. 2012 18:02
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil radek (29. 07. 2012 12:07).
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
15. 06. 2012 10:07
Na této trase skutečně nemusíte mít obavy o dopravní zácpy, nadto vede po dobrých silnicích a podmanivou krajinou, projel jsem ji několikrát a doporučuji. Rovněž další trasy přes Bosnu jsou zajímavé a dobře sjízdné, ať již přes Doboj, Sarajevo, Mostar, nebo Tuzlu, Sarajevo,Foču, Trebinje do Dubrovnikuspinning smiley sticking its tongue out
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
08. 07. 2012 13:55
Tady se to ještě neobjevilo, ale od 30.11.2011 funguje už prakticky celý dálniční úsek Banja Luka - Bosanska Gradiška v délce 36 km. Projekt mostu přes Sávu by měl již být hotov, bude se stavět. Jinak aktuální info o dálnicích nejen v BiH a RS je na ceskedalnice.cz v příslušné geografické sekci.
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
16. 07. 2012 20:51
Něco na tom fakt bude thumbs up smiley

[lat.rtrs.tv]
avatar
mdr
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
17. 07. 2012 08:26
A je tato dálnice spoplatněná?

A našla by se někde mapa tohoto úseku?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mdr (17. 07. 2012 08:28).
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
17. 07. 2012 09:26
Mapa by mohla být tady:

Mapa
avatar
mdr
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
17. 07. 2012 14:44
Dík, my jsme se loni v září dostali po dálnici jen do Laktaši a pak jsme se v hrozné koloně posunovali ke Gradišce. Zjímavá je ale podle té mapy zatím nedostavěná křižovatka u Laktaši eye popping smiley
avatar
mdr
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
17. 07. 2012 15:26
Tady jsou nějaká videa [www.youtube.com] - vidím tam i mýtnici, takže platit se bude
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
17. 07. 2012 21:51
To Beran, super mapa, o nej som zatiaľ nevedel.
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
18. 07. 2012 07:26
Eifel napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To Beran, super mapa, o nej som zatiaľ nevedel.


Ja se o ní dozvěděl tady na fóru minulý rok, když jsem hledal mapu Neumu. smiling smiley
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
22. 07. 2012 23:51
MapQuest má výraznější vykreslení komunikací, stačí zvolit volbu mapy, Openstreetmap se díky aktivním tvůrcům rychle rozvíjí a má někde nejaktuálnější komunikace, jinde zase leccos chybí. Dík za doplnění Berane.
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
31. 07. 2012 12:22
co to je na hraničním přechodu stara gradiška, čím to ty auta projíždějí??? viz webcam na [map.hak.hr] kamera GP Stara Gradiska.
Vypadá to jako průjezd váhou nebo něčím takovým... eye rolling smiley
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
02. 08. 2012 20:51
A jak to vypadá aktuálně s cenou benzínu při průjezdu bosnou a má někdo typ na vhodnou benzínku na trase s dobrou cenou i kvalitou???

smoking smiley
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
04. 08. 2012 19:11
a jak ta nová dálnice do banja luky? je nějaké info zda je zpoplatněná? spinning smiley sticking its tongue out
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
05. 08. 2012 19:51
Před týdnem jsme se tudy vraceli, bez problémů, Jajce pod hradbami jako vždy perfektní oběd, nová dálnice z Banja Luky perfekt, škoda, že nevede přes hranice, v Gradišce čekání na hranici cca 20 min v důsledku velkého provozu, dále přes Daruvar, Barcs, Keszthely úplně volná silnice......yawning smiley
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
05. 08. 2012 20:29
Jak to dáváte těch, dle viamichelin 17 a více hodin... ?
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
06. 08. 2012 12:09
já to letos odhaduju na cca 16 hodin, ze severní moravy na makarskou . . . hot smiley
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
06. 08. 2012 21:46
no a jak to dáváš? ja mít motorhoume, tak to beru jako výlet, ale v rámci volby trasy chce být člověk za určitý čas na určitém místě v rámci určité tolerance (ne nadarmo jezdí němci a italové jen na makarskou v rámci jednoho dne).
Přemýšlel jsem o té trase, ale je to bez spaní fakt dost hodin...
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
07. 08. 2012 14:20
neberu to jako výlet... v 19:00 vyjet z ČR abych byl za svítání cca kolem páté na přechodu do Bosny a u moře kolem jedenácté... neberu to jako rychlou trasu, ale jako cenově méně náročnou... eye rolling smiley
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
08. 08. 2012 18:45
zaza76 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> neberu to jako výlet... v 19:00 vyjet z ČR abych
> byl za svítání cca kolem páté na přechodu do Bosny
> a u moře kolem jedenácté... neberu to jako rychlou
> trasu, ale jako cenově méně náročnou... eye rolling smiley

Ten čas bych taky volil. Jen ta noční maďarská zvěř migrující bez ohledu na přibližující se světla... Ale pamatuji v protisměru i v dopoledním čase jakési mondeo se zrušeným přením papírovým nárazníkem s jakousi krvavou chlupatou hmotou na jeho torzu... Letos tudy nejedu, musí stačit Istrie...
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
11. 08. 2012 11:40
Nejde niekto 1.9.2012-sobota týmto smerom od Omišu na Slovensko?
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
26. 08. 2012 11:35
Tak už jsme se taky vrátili . . . vyjížděli jsme touto trasou do Tučepi v pátek 17.8. ve 20:00 z Rožnova pod Radhoštěm a druhý den ve 12:00 už projížděli Makarskou . . . Mezitím asi hodinový spánek na parkovišti u Lidlu v Daruvaru, bylo to ještě před svítáním a nějaké dvě tři krátké přestávky po cestě . . . Od bratislavy po silnici 86 po odbočku na Balaton ještě trochu provoz, ale potom jsme zbytkem Maďarska a částí Chorvatska jesli sami klidnou ale obezřetnou jízdou, aby mi nějaká srnka neskočila pod auto, ale naštěstí jich moc nebylo, až po přechod do BiH. Ale ten jsme projeli celkem hladce, pak najeli na novou, úplně prázdnou dálnici (zatím bez poplatku) až do Banja Luky. Ale za Banjou se doprava zase rozplynula a v klidu jsme projeli celou Bosnou. Benzín od 2.45 do 2.55 BAM ale i o týden později cestou zpět po zdražení se dal benzín pořídit přímo v Banja Luce za 2.50 BAM - 1,281€. Provoz zhoustl až při sjezdu k jadranské magistrále, zprvu to vypadalo na kolonu cca 6km od obce Gornja Brela až po křižovatku Makraská Omiš, ale asi po 15 minutách se kolona plynule rozjela, jelikož zmíněnou křižovatku začala řídit policie a nechala auta volně projíždět. V opačném směru od Makarské se také vytvořila pěkná kolona, od kamaráda co jel ještě chvíli po mě jsem se dověděl že pak měla snad až osum kilometrů. Na cestu zpět jsme se vydali už v pátek ráno před osmou a o půlnoci byli doma. Ani jízdou přes den nebyl velký provoz, snad jen chvilku kolem Balatonu, ale pak už zase v klidu. Při cestě zpět ještě asi 40 minut zdržení na přechodu Barcs, Maďaři prováděli tak důkladné kontroly, některým prošacovali i celé auto, ale minimálně každému nakoukli do kufru. No a asi jako nejhorší úsek celé cesty byl začátek dálnice z Bratislavy na Žilinu, kde je provizorně z dvouproudé dálnice udělali tříproudou, tím že úplně zrušili krajnici a jednotlivé pruhy zúžili. No večer když byl celkem provoz tak to byl taky celkem masakr a nechtěl bych v tomto úseku dostat třeba defekt, nebo mít poruchu na autě, proto že životnost na dálnici bez krajnice asi není dlouhá . . . Jen asi pro rekapitulaci, nízkým rychlostním průměrem byla i velmi příznivá spotřeba a levnou cenou benzínu klesly i celkové náklady na tuto trasu.

Naštěstí jsme se v pořádku a bez problémů vrátili a těšíme se zase na příští rok že zase vyrazíme a zase touto trasou . . . thumbs up smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil zaza76 (26. 08. 2012 11:36).
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
23. 12. 2012 15:47
Uvažuji o cestě do Č.H. právě touto cestou s tím rozdílem, že bych odbočil na Sarajevo, pak Nikšič, Podgorica. Jel někdo touto trasou? Dá se sehnat někde cenově dostupné ubytování, někde před Sarajevem?
Re: Benzínky v noci?
06. 02. 2013 19:42
Chtěl jsem se zeptat zda jste v Bosně platil za benzín kartou nebo hotovostí a zda se dá vyměnit někde jejich měna.Díky za odpověd.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 56
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.