Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska

Autor palko 
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
06. 09. 2010 21:33
Ad Eifel: Já myslím, že Aržano v září normálně pojede. Na starších mapách je sice vedený jako přechod "jen pro místní" nebo něco takového, ale před 2 lety jsem tam jel v červnu a normálka. Letos taky, ale bylo to v červenci, takže vzhledem ke tvému dotazu nerelevantní. Je sice fakt, že před těmi 2 roky jsem to jel na kole a tudíž se možná financové slitovali, když to viděli...smoking smiley Ale ne, myslím, že nenechají místní zajíždět až na Kamensko či kam.

Sentimental Road zdar!
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
06. 09. 2010 21:43
To Krysator, vďaka za info. Je to logické. Verím, že to bude otvorené. Už sa veľmi teším.
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
10. 09. 2010 07:01
Na poslední chvili nas napadla domu takhle trasa. Byli jsme v Vrulja zátoky. Cesta zpet ted Aržano otevřené, jukli do psau a chteli zelenou kartu. Jajce Banja LUka paráda, co v té řece Vrbas dělají ty Petflašky?? Jinak Do Jajce z Livna lilo jako prase. Ty serpentýny jsme neviděly, přes které jsme jeli . Gradiška ok, Barcs taky. Madari chteli juknout do kufru, ale ten byl tak nacpanej že jsme to zase zabouchli. Kolik hodin tuhle trasu jezdite?
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
10. 09. 2010 11:03
tento rok (v opacnom smere)
Bratislava - Sumeg - Kesztehely - Barcs - Gradiska - Banja Luka - Jajce - Livno - Arzano - Gornja Brela - Medici 14 hodin s obedom v Banja Luke, a asi tromi dalsimi prestavkami...
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
14. 09. 2010 17:47
Letos jsem jel poprvé přes Bosnu...od Bosanske Gradišky přes Banja Luku,Jajce,Bugojno,Jablanici,Mostar a Metkovič.
Příroda nádherná,ale kolem bordel.Trasa velmi zdlouhavá-jel jsem to zhruba 8 hodin.Dával jsem si pozor na policii,takže vše OK i když policejních hlídek bylo více než zdrávo.

Od moře(Živogošče) jsme si udělali výlet na vodopády Kravica...čuměl jsem jak si bosenští celnící přivydělávají.Projížděli jsme celnicí ve Velkém Prologu a zapoměli si na apartmánu papíry včetně zelené karty,což byla osudová chyba...bosenského celníka nezajímaly pasy,ale právě zelená karta,že mě bez ní nepustí dál.Říkal mi,že v přilehlé restauraci mi ji vystaví,samozřejmě za úplatu...no nevěřil jsem vlastním uším.Zaparkoval jsem a šel do restaurace...tam chlápek u stolu vystavoval nějaký dokumenty.Všiml jsem si,že jsme nebyli jediní co šli z celnice rovnou za podvodníkem a platili.Němeli jsme ani malý techničák,takže jsme se otočili a vrátili se do apartmánu.Nenechali jsme se odbít a jeli na vodopády druhý den...opět ten samý scénář.Na pasy se celník pomalu ani nepodíval a hned se dotazoval na zelenou kartu,ale to jsme již měli vše nachystaný(druhý den byl jiný celník).Holt jiný kraj jiný mrav.
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
14. 09. 2010 22:11
Cesta Bosnou přes Mostar je opravdu zdlouhavější než přes Livno a je pravda že taty potkáte policejní kontroly za každým patníkem. Má teké hodně omezení, hlavně v oblasti okolo Mostaru a dále na jih. Oproti tomu cesta přes Livno , popř. Glamoč je rychlejší a policejní hlídku zde potkáte vyjímečně. Ale všechny cesty napříč Bosnou jsou krásné a mají svoje kouzlo. Rád vzpomínám, ať už na to dobré nebo i to, co se moc nevyvedlo.
Ještě foto jako vzpomínka na tu nádheru


Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
15. 09. 2010 06:49
Ano byl jsem si vědom toho,že přes Mostar je to jak delší tak pomalejší,ale to neznamená,že toho lituji.Bosna je opravdu nádherná co se týče přírody a krajiny kolem,o to víc mě zarazilo jak k ní přistupují místní...místy jsem si připadal jak na smeťáku.Ten bordel byl i v blízkém okolí vodopádů Kravica...je to škoda,když mají pod nosem takovou krásu a neváží si toho.
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
15. 09. 2010 10:47
to Oplik, vezmi ČR alebo SR, odpočítaj x rokov späť a máš BiH. Ak budú ďalej okrem poriadku sa zmení aj pár iných vecí - napr. Kravice nebudú zadarmo, ale hlavne ľudia nebudú takí otvorení ako sú momentálne. A to prispieva ku kráse Bosny.
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
15. 09. 2010 12:00
palko:také vzpomínka na Prozor
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
15. 09. 2010 12:09
Tady byl pořádek na odpočívadle.Je to u Plivko jezero.
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
15. 09. 2010 14:19
Ano, jízda přes Bosnu směr Jajce - Mostar je krásná a díky krajině také kochací. Sever Bosny je hornatý a čím více se člověk blíží jihu tím i kopce ustupují. Často si na tuto cestu vzpomenu.
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
15. 09. 2010 15:27
To Eifel:souhlasím s tebou
To LOVA:řekl bych,že je to přesně naopak...sever placka a jih hornatý nebo že bych jel přes jinou Bosnu a hercegovinu?smiling smiley
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
15. 09. 2010 16:26
Chlapi, nešiel som cez Mostar, ale cestou cez Bugojno a na Kupreška Vrata som zažil prvý raz prekvapko. DO tunela sa hrabete po serpentínach, samý les a na druhej strane (na Livno) náhorná plošina, otvorené lúky skaly, na oko placka. Pri ceste cez Glamoč sa to z hôr postupne čistí na lúky, ale rovina to nie je. Najrovinatejší kraj, ale tiež s kopcami som videl v okolí Medjugorje. Ale sem som prichádzal z HR cez Vrgorac(?) a Ljubuški. Tiež zaujímavé ideš po kopci v HR a pod sebou vidíš BiH, rovinu.
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
05. 06. 2011 08:38
Chtěl bych tuto trasu letos vyzkoušet. Má někdo zkušenost s ubytováním, např. v Daruvaru?
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
05. 06. 2011 14:07
Doporučuji toto
Jel jsem to v 2008 a byla to nejlepší cesta jakou jsem podnikl. V tom pensionu jsme byli přes noc.
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
09. 07. 2011 18:28
Chcem vytiahnuť toto vlákno hore, pretože leto je tu a určite už niekto touto trasou (alebo aspoň jej časťou šiel). Príspevok o kolónach na Lučku ma opäť utvrdil, že pre cestu od Splitu nižšie je to vhodná alternatíva. Absolvoval som túto cestu 4x s rôznymi obmenami. Je to popísané aj tuto vyššie. Tentokrát sa chystám z Prešova cez Maďarsko, objazd Budapešti a po M6 na juh (Mohacs), cca 60 km mimo diaľnice po Osijek (HR). Nasleduje diaľnica A5 a A3 po výjazd Okučani - Stará Gradiška. Vjazd do BiH, za Banja Luka odbočka vpravo na Gornje Ratkovo (tu som ešte nešiel, ale pred rokom to už ktosi vyskúšal a popísal), Čadavica, Podrašnica Glamoč, Livno, Cista Provo, Gornja Brela, Drvenik - Hvar.
Ak máte niekto čerstvé info prosím napíšte. Myslím, že čosi písal v inom vlákne Mike.
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
15. 07. 2011 23:09
Mně by zajímalo, jak je to s dálnicí Gradiška - Banja Luka. Rozhodně se jezdí tunelem u Laktaši a snad kolem letiště (Googleearth), ale jak dál na Gradišku? Díky moc.
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
16. 07. 2011 10:08
Od Gradišky ideš cez viacero dedín, často obmedzená rýchlosť na 60. 4prúdová cesta (nie je to daiľnica) začína až cca 10 km pred Banja Lukou. Tunel si medzi Gradiškou a Banja Lukou nepamätám, ale upresniť môžem zajtra, ak sa dostanem k PC a wifi na Hvare. Úsekom, ktorý spomínaš by som mal ísť dnes cca o 2.00 v noci, ak pôjde všetko podľa plánu.
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
19. 07. 2011 13:36
->Eifel: Díky, zatím to vypadá, že otevřeli jen krátký úsek, do Gradišky to dodělají asi až napřesrok...
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
19. 07. 2011 13:46
petr164 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ->Eifel: Díky, zatím to vypadá, že otevřeli jen
> krátký úsek, do Gradišky to dodělají asi až
> napřesrok...

Ahoj, prešiel som to v nedeľu nad ránom. O žiadnej diaľnici ani chýru. O tuneli rovnako. Za Laktaši opravujú prvú časť 4 prúdovky v smere na Banja Luku. Odrazu je pred tabou len smerovník vľavo Banja Luka, smerovník vpravo Banja Luka. Mal som ísť vpravo, táto obchádzka sa po chvíli pripájala na 4 prúdovku. Sekol som sa šiel som vľavo, cez ďalšie tri dediny a do centra Banja Luky = zdržanie.
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
19. 07. 2011 20:09
Někde jsi to musel minout. Úsek Glamočani - Mahovjlani obsahuje tunely Klašnica a Laktaši a ústí na staré E661 u beznínové pumpy za Laktaši. Otevřeli to koncem dubna. Info a video
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
26. 07. 2011 17:47
Škoda, keby som bol videl video skôr dal by som pozor. Podľa záveru videa končí či začína diaľničná prípojka ešte pred Laktaši od Gradišky. Žiadna značka, info o diaľnici tam nebolo. Zase tých 5,7 km diaľnice ma nebolí.
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
09. 08. 2011 13:28
To petr164 a Eifel:Video je pekne ale pokec k tomu je nezrozumitelny, viete mi popisat trasu tak aby som nezabludil? Nemam ani navigaciu a ani mapu nechal som ju doma, v sobotu sa vraciam z Drvenika smer Kosice chcem absolvovat trasu co uz Lubo-Eifel prsiel asi 4x. Vdaka
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
09. 08. 2011 14:35
Tento kousek dálnice se zatím neplatí, ale budky na výběr mýtného jsou již připraveny. Pokud ale jedete trasou na Sarajevo, je potřeba 2KM (prkotina). Bohužel ale neberou karty a EURA pouze papírová. Nepochopila jsem důvod.
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
09. 08. 2011 18:08
Bobila1, keď pôjdeš cez, či okolo Banja Luky, (cez centrum tá hlavná cesta nevedie) tak ťa to navedie samo na na diaľnicu. Sleduj smerovníky na Bosansku Gradišku.
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
09. 08. 2011 19:03
Chtěl jsem, dát fotky. průjezdu Banja Lukou ,ale nezobrazuje se mě lišta na vkládání.Tak jsem poslal Bobile1 SZ.
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
09. 08. 2011 21:33
radku, nakopíruj do príspevku odkaz na obrázok. Ide to.
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
10. 08. 2011 10:06
Zdravím, chápu to dobře, že když vjedu do Banja Luky z kopce dolů, myslím tím cestu zpět, tudíž domů, tak pojedu furt rovně, pořáááááád rovně, potom se silnice změní jako by na "dálnici" a pojedu pořád směrem k hranicím s HR tak nic nebudu platit? Já jsem tam jel dva roky nazpět a nikde se nic neplatilo a jen budovalo. Je to tak tedy?
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
10. 08. 2011 18:09
To Eifel:Vdaka poslem Ti SZ ak budem mat net na dlhsie
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
10. 08. 2011 23:11
to Alien - áno podľa informácií vyššie spustili pár km diaľnice do prevádzky (po Laktaši), zatiaľ bez poplatku.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 66
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.