Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska

Autor palko 
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
25. 05. 2009 19:26
Neviem posúdiť Praha - Orebič, napíšem vlastnú skúsenosť Prešov - Omiš. Úsek Stará Gradiška - Aržano (BiH od hranice po hranicu) cca 5 - 6 hodín. Podľa prestávok. Cez Mostar a Metkovič som nešiel, neviem posúdiť.
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
25. 05. 2009 20:05
Jel jsem po trase z Makarské přes Livno, Kupres , Jajce a Banju Luku dále na sever přes Slavonii do Maďarska a cesta jen na území BiH (250km)mi trvala 6 hodin i s pauzou v Jajcích , kávičkou u jezera a pár foto-zastávkami. Letos, pokud bude uzavřená silnice z Gračacu do Kninu, zvolím tuto trasu s tím, že pojedu z Bratislavi přes Maďarsko do Čakovce a dál po dálnici směr Zagreb a Okučani. Odtud pak do Bosanské Gradišky a dál na jih k moři.
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
25. 05. 2009 21:06
Díky kluci, s tím už se dá trochu počítat.
Je zajívavé, že zde nepanuje horká diskuse na vše možné, ale tím lépe, toto vlákno je hodně užitečné a zcela jasné a ta cesta je podle mě suprová.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Alien (25. 05. 2009 21:08).
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
25. 05. 2009 21:31
Jeli jsme přes Bosnu minulý rok jak cestou tam tak i zpět.Při cestě tam jsme jeli trasu Jablunkov-Žilina-Trenčín-Komárno-Szekesfehervár-Szekszárd-Udvar-Osijek-Bosanski Šamac-Zenica-Sarajevo-Mostar-Metkovič-Borak.Vyjížděli jsme okolo 17 hod. večer a na místě jsme byli okolo 13 hod.Takže zhruba těch 20 hodin.Zpět jsme jeli trasou Borak-Metkovič-Mostar-Bugojno-Jajce-Banja Luka-Bos.Gradiška-Daruvar-Virovitica-Barcs-Marcali-Keszthély-Sumeg-Sarvar-Csorna-Bratislava a po dálnici domu směr Havířov.Vyjížděli jsme v 5 hodin ráno a přijeli domu okolo pul 2 v noci.S tím že jsme měli víc jak hodinovou přestávku v Daruvaru na oběd.Zde doporučuji se zastavit. Sídlí tam česká menšina žijící v Chotvatsku,takže se v restauracích bez problému domluvíte česky.Navíc ceny jsou zde poloviční oproti cenám u moře..Jinak trasa přes Bosnu je nádherná..Krásné hory i divoké řeky-to je Bosna.Na spěchání to rozhodně není.Ale kdo má rád přírodu ten si trasu zcela jistě užije.Samotný prujezd Bosnou opravdu trvá zhruba 6-7 hodin.Letos chceme jet podobnou trasu jen s tím rozdílem,že cestou tam chci jet ne na Zenicu ale na Tuzlu a pak na Sarajevo.Už se moc těšíme.Vyjíždíme 20.6.
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
14. 06. 2009 22:40
Jezdívám 2x do roka do Černé Hory již od roku 2004a nemohu než doporučit tuto trasu:
Trasa – výpis větších měst – směru jízdy

Česko: Holešov, Otrokovice, Spytihněv, Uh Hradiště, Nedakonice, Mor, Písek, Bzenec, Strážnice, Petrov.
Slovensko: Skalica, Holíč, Kopčany, Kúty, Sekule, Velké Leváre, Malacky, Lozorno, Bratislava Lamač, Bratislava Jarovce, Rajka,
Maďarsko: Mosonmagyarovar, Janossomorya, Czorna, Szilsarkany, Rabakocel, Kemenessentmárton, Nemeskeresztur, Súmeg, Vindormyafok, Balatonszentgyorgy, Nygytad, Lábod, Barcz.
Chorvatsko: Virtovica, Daruvar, Pakrac, Okučani,
Bosna: Bosanska Gradiška, Banja Luka, Jajce, Donja Vakuf, Bugojno, Gornja Vakuf, Jablanica, Potoci, Mostar, Neum, Dubrovník,
Černá Hora:Herzeg Novi, Baošiči. A dále kam chcete. Chcete li dále na jih, trajekt na druhou stranu Kotorské zátoky stojí 4 eura.
Nikde žádné poplatky, raději to projím v restauraci.
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
22. 06. 2009 17:42
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil radek (09. 11. 2009 16:17).
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
18. 07. 2009 15:57
Tak jsem opět absolvoval tuto hezkou cesu a tentokrát jsem si ji opravdu užil.Děkuji Pedrosovi za opravdu skvělou radu zastavit se na jídlo v Daruvaru. Ceny mírné a obsluha vzorná. Jídlo - prostě pošušňáníčko. Cesta v neděli 28.6. tam přes Mostar a zpět rovněž v neděli o dva týdny později přes Livno.Přes Mostar byla cesta hodně omezená dopravními značkami a byl i dost silný provoz, přes Livno plynulá a pohodová. Ceny benzínu v přepočtu 22,61Kč - 24,47 Kč.Levnější byl u Gradišky, dražší na jihu.
cena benzínu v Bosně(28.6.09)
Jablanica
tunely


řeka Vrbas
údolí Vrbasu
Daruvar-náměstí
jídelníček v Daruvaru

Večerní Balaton u Keszthely
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
19. 07. 2009 09:56
Palko:Není zač děkovat,hlavně že ti chutnalo a byl jsi spokojen.Nás čeká Daruvar společně s Jadranem až někdy v září.
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
19. 07. 2009 22:00
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil radek (09. 11. 2009 16:18).
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
20. 07. 2009 14:14
Palko a zvysok kolektivu:
Chystam sa buduci tyzden na tuto trasu (zo soboty na nedelu), viete mi odhadom napisat kolko trvala cesta v Bosne Livno - Gradiska? Aka je narocnost tej cesty? Su tam nejake useky, z ktorych by sa spolujazdci mohli posr...? (myslim serpentiny, uzke cesty, 300m priepast bez zvodidiel atd...)
Dakujem.
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
20. 07. 2009 16:08
Ahoj Jozo, cesta z Livna do Gradišky je pohodová. Z Livna vede širokým údolím a před Kupresem vystoupá k tunelu Kupreská vrata. Pak dlouhé klesání serpentinami. Nejsou nijak ostré, celkem pohoda. Dál se cesta klikatí překrásným údolím k Jajcím. Pokud budeš chtít vidět vodopád, musíš do města. Dále kolem Vrbasu sice úzkou a klikatou silnicí mnoha tunely, kde se oko nabaží krásné přírody. Z Banje Luky vede čtyřproudová silnice asi 20 km a pak dlouhá rovná silnice k hraničnímu přechodu v Gradišce.. V autě se raději zamkněte, když jsme jeli m, tak tam bylo plno pouličních prodejců a žebrajících cikánů, kteří lezli i do auta. Cesta z Livna do Gradišky mi trvala čtyři a půl hodiny i s 2x tankováním a jednou přestávkou u Vrbasu. A co se týče posádky, ta se určitě strachy nepo.... , pokud mají rádi přírodu , tak si užijí.
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
20. 07. 2009 16:38
Super, vdaka za odpoved. Cez Rakusko, Slovinsko som isiel niekolkokrat, cez Madarsko cesta 86, v Chorvatsku po starej ceste tiez a tato trasa cez Bosnu ma laka velmi. Bol som pozriet 2x v Mostare, bracho "sluzil" v Tuzle, Sarajeve, tak mam predstavu. Prirodu poznam, parada, preto chcem ist tadial.
Rano v nedelu 2.8. okolo 3:00 chcem vyrazit z Bratislavy po dialnici, co najrychlejsie cez Szekesfehervar smer Nagykanizsa, potom dole na Marcali, Barcs a aby som bol v rannych hodinach v Bih, dalej Banja Luka, Livno, Cista Provo, Brela, Drasnice. Kedze pojdem v noci a skoro rano v nedelu, nepredpokladam hustu premavku..
(Mam pocit, ze si ma zlomil, a uz som sa rozhodol smiling smiley)

Jo este otazka, ako to vyzera na trase Livno - Cista Provo?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jozo (20. 07. 2009 16:39).
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
20. 07. 2009 19:05
.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil radek (09. 11. 2009 16:19).
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
20. 07. 2009 19:34
Vezmu to obráceně. Cista Provo -st. hr. s Bosnou je silnice hodně klikatá šplhající do výšky téměř 1100m.n.m s povrchem ze starého asfaltu, který za deště klouže. Od hranic na území Bosny je silnice hezká a široká.Průjezd Livnem bez problémů.
Radku, prosín napiš k fotkám i drobný popisek ať víme kde to je. Díky
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
20. 07. 2009 20:20
Chalani, vdaka... neodradi ma nic... :-)
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
28. 07. 2009 22:31
Na Bosně je skvělý, jak se tam "na fleku" mění vzhled krajiny. Mě uchvátila náhorní plošina za Kupresem (po přejetí průsmyku Kupreška Vrata směrem k moři) - to je něco, co jsem mírně nečekal. Jinak do Livna ani nemusíte jet, lze to i bez problémů střihnout přes Makronoge a Tomislavgrad (v Šuici doleva), cesta je povětšinou úplně prázdná a asfalt byl loni slušný. Za Stipanjiči je pomník posádce českého vrtulníku mírových sil, který tam spadl v roce 98. V některých mapách je hraniční přechod Aržano (směr Svib, Cista Provo) uveden pouze jako přechod pro Chorvaty a Bosňany, ale normálně funguje i pro jinozemce. Kochačům cestu doporučuju (a to, že hodně!).

[www.ihvar.cz]
[www.ihvar.cz]
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
29. 07. 2009 22:04
to Krysator. Presne to som pred rokom zažil ja. Po štveraní sa na Kupreška Vrata som očakával presne to isté smerom dolu a nemal som na to už chuť. Tá otvorená krajina na druhej strane bolo veľmi príjemné prekvapenie.
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
31. 07. 2009 21:55
Takze zo soboty na nedelu odchadzam touto cestou, este jedna otazka, su na trase Banja Luka - Livno nejake "normalne" cerpacie stanice? Veziem tri baby, tak to zrejme bude nutnost nie kvoli benzinu...
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
31. 07. 2009 22:46
Sú, ale počítajte so stupačkovými záchodmi. Šťastnú cestu.
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
31. 07. 2009 22:47
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 19:28).
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
01. 08. 2009 08:42
jasne, vdaka
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
17. 08. 2009 14:22
Takze som sa 14.8. v noci vratil... Dal som sa nahovorit na tuto cestu a... a nelutujem! Fantazia!
Odchod 2.8. z Bratislavy, po dialnici smer Gyor, Budapest, Szekesfehervar, Siofok (viem, da sa aj cez Kesztehely). Chyba bola platit dialnicu na prvej cerpacke na dialnici. Napriek pokrocilej nocnej/rannej hodine (3:15) velke rady pri pokladni... Kilometer na to prazdne parkovisko kde sa dali matrice kupit. Za Balatonom smer Marcali, Nagyatad, Barcs. Prechod do HR v pohode. Cesta v HR, okolo Virovitice, Daruvar az po Bosansku Gradisku bez problemov, trochu nuda pozerat na zrucaniny v dedinach. Prechod v Gradiske prazdny, par aut, zdrzanie do 5 minut. Cesta po Banja Luku trochu frekventovana, husta doprava, napriek tomu, ze bola nedela rano. Ale tych 40km sa to dalo vydrzat. Od Banja Luky rozpravkova priroda, Republika Srpska nema chybu, oci sme mali vyplestene na skle non stop. Cesta vo velmi dobrom stave, doprava riedka, niektore useky som siel uplne sam v oboch smeroch. Cesta z Livna do Arzana v pohode, na colnici ani jedno auto, colnici ani nevysli z chladku, len kyvli rukou. A potom uz len bleskovo cez Cista Provo, Sestanovac do Drasnic. Na celom useku v Bosne 3x merali rychlost, 2x na ceste z Gradisky do B. Luky, raz pri zjazde za Kupreskymi Vratami. Toalety na benzinkach boli europske a cistejsie ako hocikde u nas... samozrejme zadamo. Benzin E95 v rozmedzi 1,71-1,91KM. Na dvoch benzinkach 1,45KM, ale bolo zavrete, takze asi stare ceny.
Cesta spat tou istou trasou, s tymi istymi policajnymi hliadkami. Sli sme v piatok doobeda, napriek tomu v Bosne minimalna doprava, az po BL. V Gradiske je velkyyy Merkator, da sa pekne este nakupit, napr. 1kg sardiniek za 1,5€... Na hraniciach kolona asi na 15 minut. Problemy ziadne. Jediny, kto si nas vsimol bola az madarska colnicka. Na skomolenu otazku "alkohol, tobako?" som jej odpovedal, ze "dakujem, ale mam toho plne auto" (kedze nerozumela). Odmavala a valili sme cez Budapest domov.
Zhrnutie? Ak pojdem znovu do oblasti pod Makarsku, tak opat touto cestou. Paci sa mi viac ako stara cesta cez Plitvice.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jozo (17. 08. 2009 14:26).
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
24. 06. 2010 22:10
Zdar po roku, chystate sa niekto na tuto trasu aj tento rok? Ja na 100% ano, odchod 30.7.
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
24. 06. 2010 22:38
Jozo, já tudy jedu i letos a už se moc těším. Jedeme 3.7. yawning smiley
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
24. 06. 2010 23:03
to je super, to mas uz za par... potom som zvedavy na nove info, ceny benzinu v BiH atd... uz sa tesim na tu cestu.
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
25. 06. 2010 21:44
pánové kdo z Vás tama pojedete zkuzte prosím ověřit zda to co jsem popsal v itineráři sedí.
Díky.

292 KO vlevo na Sárvár
309 KO rovno
329 Sárvár
348 Sůmeg
.......Balatonederics
372 Keszthely - vpravo
384 KO rovno
387 Na semaforech doprava
.......KO vlevo na Balatonszentgyorgy
390 Za městem vlevo na Balatonszentgyorgy
392 Vpravo na křižovatce - NE na Zalaegerszeg
.......Marcali po 71
401 Vlevo na 76
409 KO rovno
450 Nagyatád – vlevo
457 Odbočka na Bacs vpravo a pak vlevo
480 vpravo
512 Barcs - celnice Chorvatsko
.......Virovitica - rovno
.......Veliki Zdenci – vlevo na Daruvar
564 Daruvar – vpravo
.......Badljevina – držet se vlevo
602 Parkac – rovno na Zadar,Lipik
.......Lipik – vlevo
626 Okučani doleva
628 Doleva na Banja Luku
629 vpravo na Banja Luku
642 Bosanská Gradiša – rovno - celnice BiH
.......Laktaši
686 Banja Luka – rovno
766 Jajce – rovno
800 Donji Vakuf na křižovatce směr Mostar,Bugojno
814 Doleva na Mostar
.......Bugojno - rovno ne vpravo
.......Gračanica
.......Uskopolje
856 Prozor – rovno
887 Jablanica – vlevo pak vpravo na Mostar
935 Mostar
983 Metkovič - celnice do Chorvatska
.......Opuzen – vlevo
1070 Dubrovník
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
25. 06. 2010 23:00
mno, ja pojdem lahko modifikovanou cestou, z Bratislavy po dialnici smer Budapest a potom po dialnici okolo Balatonu smer Nagykanizsa , Marcali atd...
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
25. 06. 2010 23:42
AK to vyjde a pôjdem, tak chcem skúsiť z východu novú trasu. Chodil som na Miskolc, Budapešť, koniec Balatonu a spomínaný Marcali, Barcs.... Akurát na posledne zmienenom úseku som v noci stretával veľa zveri.
Dočítal som sa, že Maďari otvorili nový úsek diaľnice a teda dá sa južne po M6 dostať z Budapešti až po Pecs. Odtiaľ zamýšľam na D. Miholjac, Našice, Nova Gradiška, kúsok po diaľnici, Bosanská Gradiška, Banja Luka a potom znovu odskúšať odbočka na Kola, Gornje Ratkovo, Čadavica, ďalej 5 km na Jajce a odbočka na cestu, ktorú už mám vyskúšanú a je v pohode - Podrašnica, Barači, Glavice, Glamoč, Livno, Aržano, Šestanovac, G. Brela, Omiš. Spomínaná cesta je cez kopčeky, krásna a minimum áut. Smer Jajce, Bugojno má tú vlastnosť, že ide dolinou pri rieke a je preplnená.
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
01. 07. 2010 13:59
Eifel, prosím Tě, jak vypadá cesta přes Glamoč? Rád bych ji letos vyzkoušel cestou k moři. Jezdím přes Jajce, ale tato varianta mě připadá zajímavá. A navíc se chci vyhnout stoupání ke kupreským vratům. Už jsem jel i přes Mostar, ale tam to bylo moc frekventované. Mám raději klidnější cesty. Díky
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
01. 07. 2010 19:55
hm, minuly rok Jajce - Bugojno nebola vobec plna, ani tam ani spat... asi som mal stastie
Ale aj tento variant nevyzera zle...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 189
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.