Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Split vlakem ...

Autor ivak 
Re: Split vlakem ...
09. 11. 2008 03:08
Vytahuji z hlubin toto téma, ale jen pro ty z vás, kteří se eventuelně hodlají v létě 2009 vydat do Splitu Jadran Expresem ČD ... Pokud budou podmínky slevy City Star stejné jako v minulých letech, a aby se mohlo využít této slevy pro tento vlak, je potřeba, aby alespoň jeden spolucestující vlastnil In-kartu ČD. Tato karta platí 3 roky, a do konce platnosti letošního JŘ, to je do 13. prosince, stojí 600,- Kč. S novým JŘ bude za 990,- Kč.
Ve smyslu hesla KKD (každá koruna dobrá), možná tato informace bude někomu k užitku.
I.K.
Re: Split vlakem ...
23. 03. 2009 10:42
Opět si dovolím oživit téma Split vlakem. Kdo si chce počíst, otevřete si www.zelpage.cz, a tam v rubrice Aktuality a články, byl včera vložen dosti fundovaný článek Cestování vlakem na Jadran ...
Pro ty, kteří chtějí, nebo musí yawning smiley vlakem, přes mnohá pro i proti, v sezoně je tento vlak cenově nejlepší možná varianta.
Jela bych, jela, ale letos je mi souzen jiný směr. Ale již jsem tu někde psala, za rok, jo za rok, to je tutovka, v předsezoně, tím pádem co do spojení komplikovaně, a co do ceny, to raději ani nepíšu, ale fakt se těším. Už teď.
Ivana
Re: Split vlakem ...
24. 07. 2009 15:47
xx



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Vašek (24. 07. 2009 16:25).
avatar Re: Split vlakem ...
24. 07. 2009 16:18
Vašek napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Vážení nelehce se mi o tom ...

Ježiš lidi nechte toho sentimentu. To se prostě stává... V Rusku zas narazil autobus do cisterny, 21 mrtvých. Každý den někdo někam narazí, něco spadne, vykolejí anebo se nějakej fanatik odpálí na náměstí. Každý máme svůj osud..........
Těch mrtvých je mi líto ale život jde dál
Zbytečná tragedie
26. 07. 2009 23:36
To je pravda. Tady ale asi k tomu došlo naprosto zbytečně, díky balkánskému diletantismu (předem se omlouvám všem, kteří si nemyslí, že Chorvatsko patří na balkán, bohužel pokud se ukáže, že indicie jsou správné, tak toto se jinde v Evropě snad stát nemůže). Jak píší dnešní noviny, příčinou pravděpodobně byla chemikálie, která byla aplikována na kolejnice a pražce jako ochrana před zapálením plevele, který roste na svršku. Tato chemikálie nebyla vyzkoušena a byla aplikována právě v tomto úseku, kde je mimořádný sklon trati! Včera došlo k rekonstrukci brzdění na jiné koleji, ošetřené zkušebně také touto chemikálií a lokomotiva se chovala jako na ledu!!! Měli by všechny odpovědné osoby zavřít na doživotí, je to ukázkový příklad obecného ohrožení. To by se snad v žádné jiné zemi nestalo.

Až do ukončení vyšetřování je uzavřena trať Perković - Split, jezdí náhradní autobusová doprava. Takže kdo si zaplatil dopravu auta, bude muset auto nastartovat auto už v Pekovići brzy ráno. ASI. Protože na webu Chorvatských železnic o této výluce není zmínka angry smiley
Re: Zbytečná tragedie
27. 07. 2009 17:06
kazda tragicka smrt je zbytecna a v 99% pripadu za to muze clovek. Divil by ses ceho jsou lidi schopny, at z neznalosti, lenosti nebo blbosti. Kolikrat to neskonci tragicky jen diky neskutecnymu stesti. Ber to tak, ze jsme ty lidi neznali a za tyden si na ne nevzpomenes.
Re: Zbytečná tragedie
27. 07. 2009 19:30
Rychlík Jadran jezdí z dúvodu mimořádné události jen do Zagrebu.
[www.cd.cz]
Re: Split vlakem ...
17. 11. 2009 13:09
Zatím je dost času, ale zahlédla jsem na Želpage zmínku, že Jadranexpres by měl být v příští sezoně (GVD 2010) provozován pouze o víkendech. Tak já tedy nevím, co kdo zase vymyslel, a nakolik to je ověřená zpráva. Pokud tomu tak bude, pak tedy jako vždy, každá změna je jen k horšímu moody smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ivak (17. 11. 2009 13:21).
Re: Split vlakem ...
26. 01. 2010 17:06
Tak to dopadlo ještě hůř. Jadranexpres prý byl zrušen úplně.
Snad ještě někdo přijde k rozumu a není to konečné rozhodnutí.
Re: Split vlakem ...
26. 01. 2010 17:27
Je to tak,tady to píšou.
avatar Re: Split vlakem ...
26. 01. 2010 17:42
...mám obavu, že je...
[www.novinky.cz] thumbs down
avatar Re: Split vlakem ...
26. 01. 2010 17:44
škoda, ti drážní režisti, kteří plnili vlak dříve za pár šupů, budou muset volit cestu jinou....yawning smiley
rj
Re: Split vlakem ...
27. 01. 2010 12:37
Pokud vím, tak na tenhle vlak měli drážní zaměstnanci maximálně 10% slevu.
avatar Re: Split vlakem ...
27. 01. 2010 14:34
...přátelé...víte co, ...?... koupíme si vlak ... teď mají ve Studénce slevu na vagony ( ze 4 na 3,5 miliony za vagon ) ... ve VVP mají nějaký vyřazený tanky... vyměníme pásy za žel. kola... nebojte, něco vymyslíme ...návrh projektové dokumentace bude předložen na srazu ve Vyškově 20.03.2010 ...grinning smiley
avatar Re: Split vlakem ...
27. 01. 2010 15:31
Bessy .. to už by se vyplatilo spíš koupit 20-30 aut ... a na střídačku jezdit sem , tam , stačila by jedna roční známka na každé auto ... yawning smiley grinning smiley hot smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Split vlakem ...
27. 01. 2010 17:25
.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil MORAVÁK (24. 03. 2010 11:28).
avatar Re: Split vlakem ...
27. 01. 2010 17:40
....chlapi...já nemyslel ...že pojedem na Jadran tankama...chtěl jsem jen využít sílu motorů...jeden má 780 hp... ale jestli chcete jet rovnou tankama... ...tak už neuvažujte " přízemně " ...jaké připojit přívěsy... mluvte už o tom...jaké připojit území... grinning smiley
... [www.armypoint.cz] po silnici frčí 60kou a na jedno tankování dojezd 700 km...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (27. 01. 2010 17:51).
avatar Re: Split vlakem ...
28. 01. 2010 10:26
eye popping smiley ... to si dělají prdel ?? eye popping smiley ... prodávají funkční tank ?? ... kua , doufám , že sem nechodí mack yawning smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Split vlakem ...
28. 01. 2010 12:12
...Isekon... ...thumbs up
...co teď v zimě ...krom srandy...
...ale s tím T 72 ...je to skutečnost.... ovšem dají se tam koupit i vojenské spodky... hahaha grinning smiley
avatar Re: Split vlakem ...
28. 01. 2010 12:47
Hele .. toto by možná bylo k moři praktičtější : [www.armypoint.cz]
yawning smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Split vlakem ...
28. 01. 2010 22:43
...Ivak...a takový to bylo hezký vlákno...
...ale to jsme nezdrbali my, účastníci zájezdu...to byla prosím " zázračná ruka trhu..." yawning smiley
Re: Split vlakem ...
29. 01. 2010 01:29
Bessy, to je v pohodě, občas se zabloudí i v myšlenkových pochodech, někdy to bývá k užitku, někdy k smíchu ale někdy i k pláči ...
My nemáme problém, Jadran Expres by stejně nebyl naše volba. Jednak jsem zpovykaná, nicméně připomínám, že jednou jsme s ním jeli a přežila jsem, a jednak mimo sezónu nikdy nejezdil, a zřejmě by nejel ani kdyby ho nezrušili ...
Do Splitu lze i jinudy a poněkud pohodlnějšími vlaky, s příjemnějším odjezdem z Prahy i příjezdem do cíle. A zajímavější trasou, kde je na co se dívat z okna. Jediná vada je cena jízdenky. Ale dá se to ... yawning smiley
Jen kdyby nám to letos vyšlo. Ani ve snu mě nenapadlo, kolik okolností mi bude zasahovat do důchodcovského časoprostoru, který jsem, já bláhová, myslela, že bude jen a jen můj ...
Re: Split vlakem ...
14. 02. 2010 13:41
Verča napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak to dopadlo ještě hůř. Jadranexpres prý byl
> zrušen úplně.
> Snad ještě někdo přijde k rozumu a není to konečné
> rozhodnutí.

Muzu potvrdit bylo to v novinach i v televizi tuto sezonu jezdit nebude.
Re: Split vlakem ...
12. 03. 2010 15:03
Našel jsem zajímavý popis cesty vlakem z ČR do Splitu.
Bohužel, na konci se píše, že Jadranexpres zkutečně letos nepojede.
Autor píše o možnosti přímého spojení Praha-Lublaň (SLO), a pak přesednout na vlak směr Chorvatsko.

http://spolecnecestovani.cz/discussion/65/cesta-vlakem-na-balk-n
Re: Split vlakem ...
27. 04. 2010 02:34
Ahoj,
v sezoně lze použít přímé spojení Praha - Záhřeb, rychlík Matthias Braun (pouze jeden lůžkový vagon - od 7. 5. do 11.9), který jede z Prahy v 17.16 a v Záhřebu je druhý den ráno v 8.39, do Splitu pak pokračovat chorvatským Pendolinem nebo busem smiling smiley a ze Splitu dál ... busem, či trajektem.
Zpět ze Záhřebu v 21.15, DNZ Lisinski (opět pouze jeden přímý lůžkový vagon do Prahy, od 2.5. do 12.9.), příjezd do Prahy druhý den v 11.40. Spojení celkově pohodlné, nicméně šíleně drahé : cena zpáteční jízdenky se slevou City Star ( jízdenka tam i zpět a pobyt v Chorvatsku min. přes víkend), je pro dvě dospělé osoby s IN kartou ČD, včetně lůžek (double kupé), cca 9 050,- Kč.
Ale může se mírně lišit s ohledem na vývoj kurzu koruna/euro.
Mě nekamenujte, já to nevymyslela ... jen našla v jízdním řádu ... případné stížnosti směřujte na lampárnu ...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ivak (27. 04. 2010 02:53).
avatar Re: Split vlakem ...
27. 04. 2010 05:33
Lenka Ivanac napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Verča napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Tak to dopadlo ještě hůř. Jadranexpres prý byl
> > zrušen úplně.
> > Snad ještě někdo přijde k rozumu a není to
> konečné
> > rozhodnutí.
>
> Muzu potvrdit bylo to v novinach i v televizi tuto
> sezonu jezdit nebude.

Ani se tomu nedivím,když měli tak hříšné ceny.Když to člověk sečetl,tak to dalo ta jejich cesta na půl dovolené:-(
Re: Split vlakem ...
27. 04. 2010 06:18
Ale Jirko, ta cena co jsem uvedla výše je cca 2x vyšší, než za co se jezdilo JadranExpresem, ale odpovídal tomu i "komfort", mám to vyzkoušeno osobně smiling smiley
avatar Re: Split vlakem ...
27. 04. 2010 10:46
...a nebo si udelate vylet do Vidne a z Vidne pak pekne vlackem EC 159/D 825 ( Wien Süd-Bruck/Mur-Graz-Zagreb-Split) i s autem do Splitu.Tento vlak jezdi uz od 1.5.2010 az do 26.9.2010 a stoji: jen jizda tam 133 € a nebo tam i zpet 212,80 €. Z Vidne vyjizdi v 15,57 a ve Splitu je druhy den v 6,57 a ze Splitu jede pak ve 22,22 a ve Vidni je ve 14,02 druhy den.Jestli se to oplati....tot otazka.....

avatar Re: Split vlakem ...
27. 04. 2010 11:54
A za posádku se už neplatí?Takhle by ta cena nebyla tak strašná
avatar Re: Split vlakem ...
28. 04. 2010 09:03
..to je cena pouze za vozidlo,posadka jeste k tomu,ale ted jsem na ÖBB radeji zavolala,jistota je jistota a musim zajemce zklamat,od tohoto roku je tento "Autovlak" zrusen ... skoda...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fanky (28. 04. 2010 09:50).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 206
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.