Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Sveti Rok - kdy vyjet na cestu

Autor zenda 
Re: Sveti Rok - kdy vyjet na cestu
20. 09. 2020 13:14
to kabinet302, rozhodne ak hlásia také zlé počasie, tak bude isto aj znížená rýchlosť na diaľnici a potom tá následná obchádzka sv. roku cez hory je v zlom počasí tiež zážitok, aj ja som to zažil už dvakrát a naposledy tiež v 2017....

podľa mňa, bezpečná plynulá mimosezónna cesta cez Plitvice je asi to najlepšie riešenie....thumbs up
Re: Sveti Rok - kdy vyjet na cestu
20. 09. 2020 21:34
Pro osobní auta to zavírají až při opravdu extrémních podmínkách.
Zkusil bych to po dálnici a když by to zavřeli, opustil bych dálnici u Benkovace a objel to přes Obrovac a Gračac. Silnice jsou tam slušné a když pojedeš ve dne, tak se ještě pokocháš.
avatar Re: Sveti Rok - kdy vyjet na cestu
21. 09. 2020 07:04
No snad to nebude tak hrozné, předpověď rychlosti větru snížili. A jízdu Benkovac, Obrovac, Gračac znám, sice už je to dost let, ale též jsme se "kochali".
Re: Sveti Rok - kdy vyjet na cestu
21. 09. 2020 07:35
Presne tak jak píše atnarfus
Po dalnici k tunelu a kdyz to nepujde na benkovac...
Na starou je to kousek...
A hlavne vyjed s plnou nadrzi...
Kdyby vypli proud...
Hezkou dovcu..
avatar Re: Sveti Rok - kdy vyjet na cestu
21. 09. 2020 08:16
Tam mám právě problém v tom, že když dojedu po dálnici až k odbočce pod tunelem a budu ho objíždět, najedu po dálnici zbytečně dost kilometrů (placených).a stejně pak pojedu po "staré" a cesta se protáhne o hodinu (nejmíň). Takže zkusím poslechnout vysílání rozhlasu, popřípadě najít jinde informaci, že bych to po staré v rámci "kochání se" (už to pár let nebylo) střihnul hned od Šestanovace na Cisto Provo atd.Časově o 2 hoďky delší, kilometrově stejně (odhadem), finančně výhodnější, i když o to tak nejde). Uvidím.
Děkuji všem za rady. .Rozhodnutí bude stejně jen a jen na mě.
Re: Sveti Rok - kdy vyjet na cestu
21. 09. 2020 08:28
To.Kabinet. Dnes večer vyrážíme s Drašnice. Jestli chceš mužeš se přidat.thumbs up smiley
avatar Re: Sveti Rok - kdy vyjet na cestu
21. 09. 2020 12:12
A máš tažnou tyč?
My si počkáme, jak to ve skutečnosti bude. Třeba kecají, dnes se nedá věřit nikomu.
avatar Re: Sveti Rok - kdy vyjet na cestu
21. 09. 2020 12:50
kabinet302 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... střihnul hned od Šestanovace na Cisto Provo
> atd.Časově o 2 hoďky delší, kilometrově stejně
> (odhadem), finančně výhodnější, i když o to tak
> nejde). Uvidím.

Předpokládám, že by jsi jel mimo dálnici někde z oblasti makarské riviéry pouze do Karlovace, tudíž se nebavíme ani o 2 hodinách, ale spíš o hodině a půl rozdílu (cca 3,5 vs. cca 5) a to pouze za ideálních podmínek na dálnici. "Stará" je cca o 50km kratší... a o cca 180Kn levnější (za osobák, pokud nemáš ENC či Smart).

Pokud začne silně foukat, tak to srazí na 40km/h nebo uzavřou a pak se to "do hor" zacpe, neboť pak na okresky najedou i "dálniční piloti", kteří po okreskách neumí jezdit... a to je pak teprve masakr thumbs up smiley
Za mne, pokud bude předpoklad nějakých problémů, tak po straré... cestou se kochat, těch 180Kn uvalit někde po cestě v hospodě... a příště už o dálnici ani nebudeš uvažovat grinning smiley
Na straré je pár radarů (navigace znají), na pár profláknutých místech občas měří... Na druhou stranu, na dost místech se objevili v dlouhých dědinách 70...
avatar Re: Sveti Rok - kdy vyjet na cestu
21. 09. 2020 13:44
Byť ne každá stará mne láká, tak tato stará je čestná vyjímka. Ještě musím přesvědčit "starou"......
Cesta by byla jako opakování z mladších let. Navíc bych se stavil na Izvoru Cetiny, zopakoval bych vodopádky v Rastoke. No uvidím, jak a do čeho se v pátek vyspíme.
Re: Sveti Rok - kdy vyjet na cestu
21. 09. 2020 14:26
Zbytečně to hrotíš. Už jsem zažil, že jsem na odpočívadle nevylezl z auta, protože jsem nepřetlačil dveře proti větru. Na dálnici omezená rychlost na 40km, jeli jsme na střídačku - auto v pravém, za ním mezera, auto v levém - protože bychom do sebe mlátili bokem, udržet auto v pruhu byl hodně velký problém. Vedle dálnice lítaly obsahy střešních boxů, jejich majitelé stáli v odstavném pruhu s rozlámaným boxem na střeše. Na Maslenickém mostě spolujezdci z motorek ručkovali po zábradlí, motorkáři tlačili. Zavřeli most asi hoďku po nás, obrátilo to náklaďák, který tam už neměl co dělat, protože ty vyruší jako první.
Píšeš, že hlásí Jugo. To bude v pohodě, to moc nefouká. Bura je jiné kafe.
avatar
mdr
Re: Sveti Rok - kdy vyjet na cestu
21. 09. 2020 16:43
Já jsem tam jednou viděl převrácený kamion, z kterého se rozsypaly role toaletního papíru po celé dálnici. To byla apokalyptycká scéna thumbs up smiley
Re: Sveti Rok - kdy vyjet na cestu
21. 09. 2020 16:49
To je cavyků kvůli jedné běžné cestě.
avatar Re: Sveti Rok - kdy vyjet na cestu
21. 09. 2020 17:25
Když tě to nezajímá, tak co sem lezeš.....
avatar Re: Sveti Rok - kdy vyjet na cestu
21. 09. 2020 21:28
Byla tu zmínka o plné nádrži, tu podepíšu, ta se rozhodně hodí. Až ke Sv.Rochovi bylo krásně, Jugo nás místy docela hezky tlačilo, projeli jsme tunel do bouřky ve vnitrozemí, na tabulích svítila čtyřicítka, jelo se ale maximálně osmdesát, a to i ti místní, co na té čtyřicítce jezdí přes stovku. Ale o tom jsem tu už psal.
Je to už dávno, víckrát jsme na takovou bouřku štěstí neměli, ale třeba právě proto, že jsme přestali jezdit v srpnu a posunuli to na září i říjen. To už ty výkyvy počasí nebyly tak verlké.
Re: Sveti Rok - kdy vyjet na cestu
22. 09. 2020 09:46
Po stary bychnejel...urcite bych dostal pokutu..
Jel.jsem vloni na vylet amerili ubenkovace 2x
Hodny blikajici chorvat mi usetril....
avatar Re: Sveti Rok - kdy vyjet na cestu
28. 09. 2020 16:33
Tak musím napsat, jak to nakonec dopadlo.
Silný vítr a tím i "uzavření" tunelu se nekonalo. Pouze rychlost byla snížená a to spíše kvůli vodě, co asi před hodinou padala z nebes.
Sveti rok tedy projet standardně
Objížďka po staré se taky nekonala, neboť při výjezdu o půl deváté v Tučepech pršelo, až skoro lilo.Kochání žádné. Tak prý jedeme po dálnici. Na cestování to byl opravdu nejlepší rok. Dálnice poloprázdná, na hranicích maximálně do 10 aut. Problém trošku přes Vídeň, přes most přes Dunaj spíše takové popojíždění, ale bez delších zastávek, takže i tam spokojenost. Ve Znojmě v 18.30, jen 10 hodin na cestě, paráda.
Teď ještě, co i při snaze dodržovat stanovené rychlosti, řeknou všudypřítomné kamery. Mám dojem, že jich zase přibylo exponenciální řadou jako nakažených koronavirem.
avatar Re: Sveti Rok - kdy vyjet na cestu
28. 09. 2020 19:13
...

smileys with beer



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (18. 04. 2023 07:41).
jo
Re: Sveti Rok - kdy vyjet na cestu
29. 09. 2020 08:56
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
... a
> pustili jsme se v bouři do vnitrozemí ...

A jak jste se vymotali ze Ziru? Když cesta na jih byla ucpaná.
Re: Sveti Rok - kdy vyjet na cestu
29. 09. 2020 09:07
Ke sjezdu z dálnice je to necelých 2,5km.
avatar Re: Sveti Rok - kdy vyjet na cestu
29. 09. 2020 13:21
...
smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (18. 04. 2023 07:41).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 68
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.