Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Hasicí přístroj

Autor dandy 
Hasicí přístroj
18. 07. 2007 11:06
Krasny den damy a panove,rad bych se dovedel jestli je povinnost mit v Rakousku jako povinnou vybavu hasici pristroj,ze je to blbost,a reflexni vesta pro kazdou osobu v aute???dik za odpoved
Re: Hasicí přístroj
18. 07. 2007 11:19
Povinná výbava

Stejné předpisy jako u nás. Povinnost nosit reflexní vestu že opustí řidič vozidlo (oprava, nehoda) na dálnici, rychl. silnici a mino obec.

Od 1.5.2005 je v Rakousku součástí povinného vybavení každého vícestopého vozidla jeden výstažný oděv.
Odborníci doporučují, aby tneto výstražný oděv byl v autě k dispozici pro případ potřeby pro všechny v autě cestující osoby, vč. dětí (pro děti se např. prodávají vesty ve dvou velikostech), avšak předpis zatím platí jen pro řidiče.

Řidič, který předepsaný oděv nemá nebo jej ve smyslu předpisů nepoužije, ohrožuje svůj život a vystavuje se nebezpečí pokuty. Ta může teoreticky činit až 2180 euro, ve většině případů však musí řidič ihned na místě zaplatit 14 euro. Většinou lze platit kromě hotovosti též kreditní kartou. dosahovat až 36 eur.
Hasičák není potřeba-dokud mi nechytne autogrinning smileyconfused smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil brad (18. 07. 2007 11:33).
Re: Hasicí přístroj
18. 07. 2007 11:41
Jen bych to doplnil, narozdíl od Čech musí mít řidič vestu v Rakousku v přední části vozidla v dosahu řidiče...
Re: Hasicí přístroj
18. 07. 2007 13:13
Kup si Pyrocool, je to jen větší pěnový a hoodně účinný spray, šup s tím pod sedačku a máš klid. Ceny mírné...
Re: Hasicí přístroj
18. 07. 2007 13:14
JJ, vesta musi byt uvnitr auta, ridic musi jiz vystoupit ve veste, obcas to i kontroluji. Co se hasicaku tyka, povinny neni ale nikdy nevis kdy jeho pritomnost na 'palube' muze zachranit treba i zivot. Ja ho vozim po ruce i po CR, navic v posledni dobe nejak pribyva horicich aut po bourackach, nezda se Vam ?

--
TomKa



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tomka (18. 07. 2007 13:15).
Radarus
Re: Hasicí přístroj
18. 07. 2007 15:36
Těch pár stovek za hasičák mne opravdu nezabije. Vozím ho s sebou pod sedačkou (malý litrový) a když nás jede víc aut, mám ještě dvoulitrový v kufru. Je pravdou, že když to auto bouchne, tak je už k prdu, ale malé ohnisko to zrušit pomůže.
A to že auta hoří? Bodejť ne, když je všude u moderních aut vysokotlaké vstřikování. Sice je tam i bezpečnostní vypínač elektriky, ale když se při nárazu rozervou trubky a stříkne to pod tlakem na rozpálenej vejfuk, je na průser zaděláno. Pochopitelně to souvisí se stylem jízy a rychlostí nárazu. Když to budu točit do maxima a vejfuk bude rozpálenej jak kamna, je požár jistější. A zárověň s větším nárazem utrhnu nejen motor, ale poškodím i nádrž.
Re: Hasicí přístroj
18. 07. 2007 17:43
Nejen řidič při vystoupení z auta musí mít vestu,ale také všichni členové posádky.Takže počet cestujících = počet vest.A všechny vozit v autě - ne v kufru.Policie to kontroluje.Jo a taky mít s sebou dva výstražné trojúhelníky.
avatar Re: Hasicí přístroj
18. 07. 2007 18:33
Re: Hasicí přístroj
18. 07. 2007 18:40
Re: Hasicí přístroj
18. 07. 2007 18:55
A taky tři vlečný lanathumbs up smiley

[www.alpy.net]
Re: Hasicí přístroj
19. 07. 2007 11:28
Kachna o dvou trojuhelnikach tu bezela i loni. Overoval jsem to kde se dalo vcetne kolegu co delaji na mezinarodni doprave. Je to blbost jak lampa. Staci jeden. Vsichni se na me divali jak na samce od slepice smiling bouncing smiley

--
TomKa
avatar Re: Hasicí přístroj
19. 07. 2007 11:59
tomka napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Kachna o dvou trojuhelnikach tu bezela i loni.
> Overoval jsem to kde se dalo vcetne kolegu co
> delaji na mezinarodni doprave. Je to blbost jak
> lampa. Staci jeden. Vsichni se na me divali jak na
> samce od slepice smiling bouncing smiley

dva trojúhelníky :

měly by mít vozidla s přívěsem v HR :
[tour.globalassistance.cz]

stejnou ptákovinu má v předpisech také Slovinsko:
[tour.globalassistance.cz]
Re: Hasicí přístroj
19. 07. 2007 12:03
Tomko,ale Pozor.Někde zvláštnosti jsou!Např. Slovinsko a Srbsko.Tam musíš mít dva,jestliže jedeš s přívěsem.Teď už honem nevím v které-v jedné při stání na cestě musí být za sebou a v druhé vedle sebe.To jsou ptákovinky,co?confused smiley
"safra,Jeli mě předběhl...grinning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil brad (19. 07. 2007 12:04).
Re: Hasicí přístroj
19. 07. 2007 12:04
No u vozidel s privesem bych to jeste asi pochopil, ale o tom tu nikde nepadlo ani slovo, takze dik za upresneni thumbs up . Jinak to vsude nekteri psali jako ze musis mit v singl auto 2kusy. Coz by byla zhovadilost.

--
TomKa
Tomikp
Re: Hasicí přístroj
06. 08. 2007 18:13
Hasičák v autě mam. Už jsem viděl pár hořících aut na dálnici a u toho stojících nešťastných majitelů. Těch pár stovek mě nevytrhne. Prodávaj klasický prášky tušim 6 kg a stojí to cca kolem 500,-.
Re: Hasicí přístroj
06. 08. 2007 20:36
Já ho kupoval přímo u dodavatele a 1 kg práškový, bez držáku a bez manometru za 280,--.Kč., každý rok ho mám přinést a přeměří ho a v případě potřeby dofouknou a nalepí nálepku s datumem přeměření. Já jsem chtěl nejdříve 2 kg, ale rozměr mi odradil a tak jsem jen prohodil, že mám ještě koupený sprejový hasičák a na to majitel firmy řekl, že tyto jak přejdou mrazem, tak přestávají fungovat, zda je to pravda a nebo chtěl jen udělat lepší kšeft nevím. Jinak jsem se ptal hasičů jak velký hasičák a bylo mi řečeno, že stačí 1 kg, neboť, když to chytne, tak se to uhasí v zárodku a když už to hoří tak nepomůže nic, jen utéct.
Tomikp
Re: Hasicí přístroj
07. 08. 2007 17:22
Tak ne 6 kg ale 2 kg prášek mam, 6 kilo je už trochu jiný kalibr.Má to i manometr, tak je hned vidět únik tlaku. Dokonce maj tedka v Lidlu akci za 400,- 2 kg prášek.

To Lami: 1 kg je fajn ve chvíli, kdy nezazmatkuješ a deš na oheň s chladnou hlavou. Moje zkušenost je ta že než se člověk vzpamatuje, pulka hasičáku je už ve vzduchu a oheň pořád jede :-).
Re: Hasicí přístroj
12. 08. 2007 19:23
tak jak je to s těma vestama 1 nebo na každého
Re: Hasicí přístroj
12. 08. 2007 22:29
Jedna dostupná z miesta vodiča,pri vystúpení musí byť oblečená
Re: Hasicí přístroj
02. 01. 2008 00:46
Dva trojúhelníky jsou povinné v HR !!!!!!!!! Pokud auto táhne vlek !!! Zároveň se dva trojúhelníky používají v HR při tažení vozidla.Tažné vozidlo se označuje zepředu a tažené zezadu !!
avatar Re: Hasicí přístroj
02. 01. 2008 16:27
...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (08. 03. 2008 19:58).
avatar Re: Hasicí přístroj
26. 05. 2008 17:31
...kdo z Vás vozí na dovolenou hasičák....a jaký....a dokázali by jste jej v případě potřeby použít...i při pomoci...?smiling smiley
Re: Hasicí přístroj
26. 05. 2008 20:22
to Bessy: j

já měl ve felině namontován tlakový přáškový rovnou z výroby, vcelku to podá pocit jistoty, do dalšího auta jistě pořídím také (třeba jen ve spreji). Spíše nejde o to, jestli si při nehodě uhasíš auto, ale že když se naskytneš u nehody někoho jiného, tak třeba by se mohl hodit a zachránit někomu život. Ale i taková vadná elektroinstalace může zařídit horké chvilky... A hledat někde potok... natož někde na dálnici...
avatar Re: Hasicí přístroj
26. 05. 2008 20:41
....vozím 2 kilový CO2 s hubicí pro strýčka příhodu...a dáli PánBůh...snad ho nikdy nebude potřeba...máme naftu...ale už jsem viděl pár aut dýmit a pokud to nefajrujenaplno... dá se to sfouknout...akorát člověk nemůže vědět...jestli je auto na benzin, nebo plyn...CO2 je na vše ...včetně elektriky...yawning smiley
Re: Hasicí přístroj
26. 05. 2008 20:46
Aby tě zelení pak nenechali zastřelit. Pustit dvě kila vražedného CO2 do luftu, to ti neodpustí yawning smiley
Tom
Re: Hasicí přístroj
26. 05. 2008 20:58
To já jdu ekologickou cestou, aby měli zelení radost. Piju hodně moc tekutin .... a jsem připraven pomoct i ostatním spinning smiley sticking its tongue out
Re: Hasicí přístroj
27. 05. 2008 06:41
V autě mám dva hasičáky, sice ještě zakázané typy, ale na auto nejlepší. Tetrachlorový a chlorbrommetanový. Oba 2 kilové. Občas je nechám prověřit u známého (revize PHP), zda jsou funkční. Ale bez hasičáku bych nevyjel. Dokonce bych je povinně nařídil do všech vozidel. Ale bacha na jednu věc. Hasičáky, tedy ty šestikilové, mají dobu účinnosti cca 40 - 60 vteřin, ty malé kilové (resp. 0,8 kg) od 6 do 10 vteřin.
Práškové hasičáky není vhodné používat na motory, zrovna tak sněhové (resp. s náplní CO2). Ono ale když už auto hoří, je to sice jedno, prič si ale dále auto ničit použitím špatného hasičáku. Nejvhodnější jsou halotronové nebo s jinou plynnou náplní, ale ty jsou drahé.
Re: Hasicí přístroj
27. 05. 2008 09:14
Krásný den,
já osobně vozím trvale taky Pyrocool, a pokud jedu na dovolenou přihodím ještě jeden 2kg.
U toho Pyrocoolu je nutný dát si pozor na zmrznutí prostě stuhne a nestříká. Po rozmrznutí je opět funkční, takže na zimu ho nosím domů v igelitce společně s škrabkou a rozmrazovačem.
A co se týče vest, koupil jsem pro všechny co jezdíme autem, takže pro děti i pro ženu a mám je při ruce. Investice v řádu pár stovek, ale budu moc rád pokud zůstanou stále origoš zabaleny.
A tak to přeji i vám všem, hasičáky dávat jen na revize a vesty nepoškozené a zabalené.
Radek
Re: Hasicí přístroj
27. 05. 2008 18:33
->Radek Bene: Nejsi sám, já s Pyrocoolem jezdím od doby, co ho tu prodávají. Při letní cestě je zamrznutí poněkud nepravděpodobné, že? smiling smiley
Re: Hasicí přístroj
15. 08. 2014 21:59
Je neco noveho v teto problematice?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 97
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.