Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Hasicí přístroj

Autor dandy 
Re: Hasicí přístroj
16. 08. 2014 11:04
Hasící přístroj:
nic nového, pokud se týká HR, tak pouze firemní auta (v TP se to pozná, že je tam místo rodného čísla IČ).
Jinak dle úmluvy Vídeň 1968 to stejně češi řešit nemusí, mimo území ČR nám stačí pouze to co je předepsáno u nás.
Trochu problém s vestou v Rakousku, sice nám taky stačí jedna při silniční kontrole, ale pokud posádka nouzově zastaví, tak všichni kdo vystoupí na vozovku, tak jí mít musí.
Re: Hasicí přístroj
16. 08. 2014 11:58
obe auta mame firemni. takze mam ho mit nebo nemam????
Re: Hasicí přístroj
16. 08. 2014 12:43
Martek - áno, hasiací prístroj v služobných autách - POVINNÝ
Re: Hasicí přístroj
16. 08. 2014 13:07
foco napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Martek - áno, hasiací prístroj v služobných
> autách - POVINNÝ


ok
poridim je

a to je novinka?
Re: Hasicí přístroj
16. 08. 2014 14:16
Povinný je pouze pro firemní auta registrovaná v HR.
avatar Re: Hasicí přístroj
16. 08. 2014 14:26
Je to přesně jak píše Tomáš534. Spíš by sis měl nechat potvrdit a ověřit povolení o užívání firemního vozu. dokument
Re: Hasicí přístroj
16. 08. 2014 15:35
tak se panove dohodnete :-D
potvrzeni mam...
Re: Hasicí přístroj
16. 08. 2014 18:51
Můžete mě věřit, hasící přístroj opravdu Češi nepotřebují, ani lano a nic co není povinné v ČR.
Jinak ten souhlas s užitím vozidla musí mít každý kdo jede s vozidlem mimo ČR a není ve vozidle přítomen " VLASTNÍK" vozidla.
Jedno jestli je soukromé nebo firemní. Pozor zejméná u leasingových vozidel, kdy je vlastníkem leasingová společnost.
To, že já budu v uveden jako provozovatel nestačí. Na cestu mimo ČR potřebuje i souhlas leasingové společnosti, že s vozidlem můžete cestovat mimo ČR.
Tento souhlas bude vyžadován do okamžiku, než se podaří český centrální registr vozidel napojit na centrální registr vozidel evropské unie.Zatím veškeré snahy o napojení skončily kolapsem našeho registru.
Tom
Re: Hasicí přístroj
20. 08. 2014 09:30
Tak to jsou tedy infa...Nezpochybňuju to, ale říkám:

Nikdy jsem neměl souhlas od leasingovky s vycestováním mimo ČR. Jestli to existuje tak to nevím...nikdy jsem ani od známých neslyšel...

12.6. letos jsem jel z D-day do Londýna a při výjezdu z trajektu mě odchytla cizinecká a kontrolovala. Měli zcela na háku, že je auto na leasing.
Jen zkontrolovali papíry.A pak se ptali na takové detaily z našeho rodinného života, že jsem si připadal zcela poníženej. Jak socka z východu co jede okouknout ten pravý západ. Byl jsem tam autem 2x protože tam dcera studuje a už tam nikdy - autem - nepojedu. Nacionalismus jaký tam panuje poslední 2 roky je nepříjemný. Oni se začínají zavírat Evropě a samolepek na autech jen přibývá...a tomu odpovídá chování státních úředníků. Zkuste v Londýně potkat rodilého anglána...jako najít čtyřlístek. V malých městech je to samo jiné.

A víte co, já se jim ani nedivím, že se takto chovají. Jen se to nemá dít takto.
Re: Hasicí přístroj
20. 08. 2014 17:43
Některé leasingovky ten souhlas dávají při sepisování smlouvy. U jiných se o to musí extra za poplatek žádat,
ale policajti májí právo toto požadovat. Asi jsi měl štěstí, že to třeba neví ani oni.
Ještě je možný, že máš auto na úvěrovou smlouvu (to nabízí i leasingovky). To jsi pak současně vlastník i provozovatel a souhlas se řešit nemusíš.
avatar Re: Hasicí přístroj
20. 08. 2014 20:15
... hasičák být nemusí, lano být nemusí, ostaně ani startovací kabely ...
vozím všechno ... a vím proč ...
ale ty hasící spraye o velikosti laku na vlasy ... tomu hasičák neříkám ...
smileys with beer
Tom
Re: Hasicí přístroj
21. 08. 2014 13:30
Ahoj,
je to normální leasing. Volal jsem na CSOB leasing a taková věc není potřeba. Jen pokud je auto na firmu tak je potřeba souhlas nejlépe ověřený. je možné, že jiné leasingovky to mají jinak.
Jo a hasičák mám pěkně veliký! Našel jsem ho u rezervy...musím se nad tím zamyslet tam je na 2 věci... grinning smiley
Re: Hasicí přístroj
21. 08. 2014 15:41
Ahoj,
ještě bych si to tvé leasingovky pořádně ověřil, možná jsi mluvil s operátorkou, co toho moc neví.
Leasingovkyna to mají i připravené dokumenty. A zákon EU je jasný, pokud není vlastník přítomen ve vozidle, tak nutný jeho souhlas. A vlastníkem vozidla v případě leasingu je leasingovka.
[www.unicreditleasing.cz]
Re: Hasicí přístroj
21. 08. 2014 16:23
Zpráva pro TOM-leasingová smlouva-souhlas.
Volal jsem do tvé leasingovky ČSOB. A mám informace, co by tě mohli zajímat.
ČSOB ten souhlas s užitím vozidla mimo ČR vystavuje také.Mají tam na to dokonce i pracovnici, které můžeš emailem napsat žádost, kde uvedeš číslo leasingové smlouvy, kdy a kam jedeš a oni ti ten souhlas pošlou poštou na adresu.Je třeba žádat 1 měsíc před odjezdem.
batova@csobleasig.cz

Operátorky na cool centerech toho opravdu moc neví.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tomáš539 (21. 08. 2014 16:23).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 163
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.