Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

jeden ridic, bez prespani, 1100kc

Autor rohlik 
avatar Re: jeden ridic, bez prespani, 1100kc
18. 04. 2009 20:12
....hahahahaha...grinning smiley
avatar Re: jeden ridic, bez prespani, 1100kc
18. 04. 2009 21:00
no já jsem si loni užil bdělosti až nad hlavu..vyjel sem z domu kolem 17:15 a asi o půl 4 ráno před Malou kapelou se mě pokazilo auto..odtah zpět do Karlovace na opravu..čekání na otevření servisu od 6:00 do 8:00hod...samozdřejmě jsme ani oko nezamhouřili..opravené za půl hodky výjezd zpět na dálnicu kolem 9:00hod..jedna přestávka na kuřecí řízečky byla za Sv.Rokem v 11:15.. v průsmyku nad Brelou v 13:30 s nezbytným focením ..do Živogošče jsme dorazili asi v 14:15 hod.. mrskli jsme svoje věci do AP a hrrr do vody..večer na procházku..a ani sme nikdo nepociťovali únavu s tak komplikované cesty smoking smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil vasnivykolista (18. 04. 2009 21:03).
avatar Re: jeden ridic, bez prespani, 1100kc
18. 04. 2009 21:06
...Kolisto...tak to jsi byl Ty, koho Rosmarine s Mirkem v Karlovaci předběhli při opravě výfuku...?...aby jim ho mohli přivařit, tak museli
v dílně sundat nějaký přerovský auto, jehož řidič šel ale stejně na pivo a tak mohl jet až druhý den ...grinning smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (19. 04. 2009 12:15).
avatar Re: jeden ridic, bez prespani, 1100kc
20. 04. 2009 11:55
Bessy, ty jsi fakt číslo thumbs up smiley
avatar Re: jeden ridic, bez prespani, 1100kc
20. 04. 2009 15:36
Bessy na Pivo sem nešel, ale ubyly mě 4 plechovky Zubříka ...dvě sem dal chlapovi u odtahovky a dvě v servisu mechanikovi..a ten véfuk sem si vzal a doma odevzdal do šrotu poněvadž Rosmarine tak foukli místo něho kus zakroucenýho pozónuthumbs up smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vasnivykolista (20. 04. 2009 15:51).
Re: jeden ridic, bez prespani, 1100kc
21. 04. 2009 09:52
Ahoj vasnivykolisto, taky jsme jezdili tahem přes noc vyjeli jsme v půl sedmé a ráno jsme tam byli, ovšem s přibívajícím věkem a počtem šoférů jezdíme nad ránem a jedeme přes den a je opravdu co sledovat, fotita filmovat po cestě. Tak letos až dorazíte na dovču tak se možná ještě uvidíme, budem odjíždět ráno, možná se budem někde míjet po cestě. smiling smiley
avatar Re: jeden ridic, bez prespani, 1100kc
21. 04. 2009 12:33
Taky jsme poprvé do HR v roce 2002 a dalších vyjížděli kolem 21.00 hodiny a pak kolem Grazu přišla krizovka a spánek v autě alespoň 2 hodky.
Loni jsme vyzkoušeli výjezd ve 2.00 ráno a bylo to super - přece jen 2-3 hodiny večerního spánku doma jsou dostatečné.

S dětmi jsme ale vždy jezdili na noc - jenže tehdy to bylo bez dětských sedaček, vzadu měli vystlané lože - ráno se probouzely u moře. Ale taky se jezdilo podstatně pomaleji. 580 km do Prerowa 10 hodin thumbs up smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rosmarine (21. 04. 2009 12:34).
Re: jeden ridic, bez prespani, 1100kc
21. 04. 2009 12:51
My jezdíme od roku 2000 a zatím vždy přes noc. Docela mě láká cesta přes den, jelikož podstatnou část cesty jsem vlastně "viděl" jen v noci. Jenže pokud jezdíme s dětmi, tak není co řešit. Čím víc prospí, tím lépe pro řidiče (kdo má děti, ví o co jde). To je i důvod, proč letos plánuji jet po HR dálnici až do Šestanovace. Málem bych zapomněl napsat - řídím vždy celou cestu sám (netrvám na tom, ovšem jiný "zájemce" jaksi neníyawning smiley).
avatar Re: jeden ridic, bez prespani, 1100kc
21. 04. 2009 14:34
no já se znám ..už den předem mám cestovní horečku, takže bych teho moc nenaspal takže mě vyhovuje odjezd kolem 17-18 hod a dorazit brzo ráno..a z Blata vyzazíme kolem 9:00..stavíme se v konzumu na Makarskej kolem 11:30 jsme v Šestanovacu a do půl noci jsme doma (1054km)
Re: jeden ridic, bez prespani, 1100kc
21. 04. 2009 15:05
do Prerowa do kempu jsme jezdili s našima v letech 1982-1983. Žigul s přívěsem. Úplně na mne dýchlo dětství. Jinak já jezdím v 20,00 hod. Před přechodem do Slovinska chrupka a pak v klídku po dálnici až k moři (jezdíme na Istrii). Spím ráno na pláži, kdy si moje dvě děti a maželka hrají.

Domů jezdíme v sobotu tak v 16-17 hod, to se mi jezdí nejlépe. Doma jsme tak ve 2 -3 hod, to se dá vydržet.

Jezdíme do hotelů, takže vždy v pátek večer. Jezdíme však v červnu nebo v záři, takže fronty nejsou
Re: jeden ridic, bez prespani, 1100kc
22. 04. 2009 14:59
Ahoj výletníci,my jezdíme po odzkoušení obou variant den noc do HR pouze v noci. Cesta z Přerova na Brno přes Bratislavu a Maďary do Tučep cca1100km na jeden zátah. Řídit musím sám protože žena nemá papíry a tak si s dětmi vždycky schrupne a já to dospím 3-4hod. po příjezdu na app. Cesta je sice únavná ale tak nějak se na ni vždy těším, už aby bylo 11.7. a tradá do Tučep
avatar Re: jeden ridic, bez prespani, 1100kc
08. 05. 2009 17:41
...spánkový deficit ...
...alkohol za volant nepatří a to si díky Bohu uvědomuje stále mnoho řidičů...ale k nevyspání je větší tolerance... dle studie německého experta na pracovní lékařství spánkový deficit výrazně snižuje schopnosti soustředění a zužuje zorné pole do tvaru úzkého tunelu...
...po čtyřiadvacetihodinovém bdění se řidič dostane do stavu, jakoby " měl v sobě 1 promile alkoholu v krvi "... k obnovení pozornosti, fyzické kondice apod. je nutné spát sedm až devět hodin...smiling smiley
avatar Re: jeden ridic, bez prespani, 1100kc
08. 05. 2009 19:42
...náhodou jsem narazil na tuto informaci...napadá mě...jestli tato záležitost ( za cca 300,- Kč )...může částečně eliminovat únavu z dlouhé jízdy...tedy alespoň pokud jde o zvýšení pozornosti...?....máte někdo zkušenost...? smiling smiley
[www.oxyfit.sk]
[www.dokonalezeny.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (08. 05. 2009 19:59).
Re: jeden ridic, bez prespani, 1100kc
18. 05. 2009 22:01
Já jezdím stále stějně vyjedu po 8smé večer v týdnu. Na mikulově ještě stíháme večeři. A kolem 6té ráno jsme již pod makarskou. Vyhovuje mi když prší, aspoň se nemusí pouštět klima a bývá o něco menší provoz na noc.
Loni to vyšlo, že mi propršelo velkou část cesty až po tunely. Ovšem uznávám, že je to námaha pro oči.

Redbull nepiju mám tu zkušenost, že lepší je pár dřepů. Všem štastnou cestu letos.
Re: jeden ridic, bez prespani, 1100kc
18. 05. 2009 22:11
Sem to před 5ti lety jel z Cerná Hory 25hod v kuse a poprvní a naposledy. Redbuly a tablety, a 5km před barákem jsem skoro usnul. Od té doby jsem vyučen.
Re: jeden ridic, bez prespani, 1100kc
19. 05. 2009 11:22
my vyzkoušeli také hodně alternativ.

jezdit někdy ve 2 v noci to nám nešlo,rpotže jsme stejně nespali.
přes den je to horší,protože mám 2leté dítě.

nejvíc nám vyhovuje,když vyrazíme z domova cca kolem 18hod a jěště jezdíme pravidelně ve středu.
jezdíme 950km. Malá kolem 22hod usne a spí až na místo. Cesta trvá cca 10hodin a je krásně prázdno. kolem 4hod jsme na místě,zalezeme do peřin a pár hodin chrupneme.
Re: jeden ridic, bez prespani, 1100kc
19. 05. 2009 11:27
Ďuri máš recht ja idem až 20.07. večer a už teraz sa teším smoking smiley
avatar Re: jeden ridic, bez prespani, 1100kc
19. 05. 2009 12:05
[oxyobchod.cz]
Něco na tom bude.Kdo to ale má vyzkoušené?smileys with beer
avatar Re: jeden ridic, bez prespani, 1100kc
19. 05. 2009 13:13
mack napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pavel.R napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Něco na tom bude.Kdo to ale má vyzkoušené?smileys with beer
>
> dost dobrý, já raději před cestou prodělám
> autotransfuzi asi 2L krve, kterou mně okysliči a
> následně vrátí....
> olympijský výbor to ale u sportovců nerad
> vidí....
> buď fit ! smileys with beer

Podle Tvého atavaru by ses měl spíš zaměřit na špenát spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: jeden ridic, bez prespani, 1100kc
19. 05. 2009 13:30
Macku, nezavařuju, pouze mrazím, když toho uvařím víc - klídek a pohodička. Špenát můžu, i bez masíčka.yawning smiley Díky za přání.

A k tématu - chystáme se vyjet v 01.00 hodinu v noci a na místě bychom měli být (i s přestávkou v Rastoke - rezervace noclehu u Vučetů na září) někdy kolem 15.00 hodiny.
Manžel má to štěstí (je naučený z let směnování), že lehne a spí, takže se jde kolem deváté spát a v 0.30, kdy ho budím, je vyspalý. No a já klimbám cestou z Prahy do Brna - pak už začíná vycházet sluníčko, tak se kochám nádhernou krajinou plnou vinohradů a bílých sklípků po stráních......Moraváci, máte opravdu ráj na zemi thumbs upsmiling smiley
Re: jeden ridic, bez prespani, 1100kc
19. 05. 2009 14:47
Pritel,letos uz brzo manzelsmiling smiley se mnou jel loni do chorvatska prvne, driv tam nikdy nebyl a na dovcu autem nejezdil,byl trochu nervozni,ja takyyawning smileyale zvladnul to v pohode.vyrazili jsme okolo17.hodiny.spanek si dal chvilkovy,kdyz uz byl unaven nekde na konci rakouska pred slovinskem, a pak v pohode dojel az na mali losinj k hotelusmiling smileyjen jsme si to spatne nacasovali a pred slovinskou hranici jsme chytli strasnou kolonu,kazdej si tam kupoval dalnicni znamku(my taky)protoze v rakousku nikde nesla sehnat..a pak jeste slusnou dalsi kolonu pred sjezdem k trajektu,-pak uz to byla pohoda.zpatky jsme jeli rovnou,jen s kratkyma zastavkama, ale chce to pred cestou domu odpocivat,rozhodne ne behat cely den po vyletech.Stastnou cestu vsemsmiling smiley
avatar Re: jeden ridic, bez prespani, 1100kc
21. 05. 2009 11:37
...schválně jsem si pořídil na cestu 2 litrovku Oxyfitu...tak uvidím... [www.oxyfit.sk]
jestli ho nespotřebuji cestou, zkusím se s ním potápět...grinning smiley
avatar Re: jeden ridic, bez prespani, 1100kc
22. 06. 2009 19:59
Bessy otestoval jsi Oxyfit? V případě, že ano, tak s jakým výsledkem.
Re: jeden ridic, bez prespani, 1100kc
22. 06. 2009 22:36
V pátek budík v 6, potom do práce (řidič) a ve 20hod start z Prahy do Rabacu... ve SLO k ránu hoďka pauza a kolem 9hod jsem v Rabcu eye rolling smiley
Re: jeden ridic, bez prespani, 1100kc
23. 06. 2009 08:30
Zatím vždy živej, kdybych usínal tak rozhodně zastavím... no asi sem zvyklej když měsíčně najezdím kolem 8000km
Re: jeden ridic, bez prespani, 1100kc
23. 06. 2009 17:49
pokaždé jedu na noc. ale vdycky v 1hod. ráno je největší krize. AT dělám co dělám. Tak zastavit běhat, dřepy atp atp.
Přes den si člověk víc vídí a míň má pocit únavy, ale zase to trvá déle vlivem většího provozu. A mě se nechce okrádat o den u moře.... smiling smiley
vyzkoušeno: sledovat radio (ale ne na spaní hudbu), žvýkačky, čokoláda, cola (i když probém s neustálým zastavováním smiling smiley)))))) dobré je i nesko v plechu, ale samozřejmě na každého jinak působí.
Nemám moc dobrou zkušenost s redbullem, je dobrej ale tahák z nouze to není.
A pozor na takové ty přípravky speed8 apod. např. kamarád si dal něco obdobného, co se používá na cyklistiku a po cestě mu bylo hodně nevolno.... takže bych neexperimentoval.
Nejlepší když už člověk čučí hodně tupě. Zastavit. Proběhnout, nebo schrupnout, někdy i půl hodina zregeneruje..



Upraveno 1krát. Naposledy upravil couddy (23. 06. 2009 18:00).
avatar Re: jeden ridic, bez prespani, 1100kc
24. 06. 2009 20:36
...kupodivu jsem Oxyfit nevyužil, anžto jsem ho ani po 1600 km v jednom zásahu nepotřeboval...zaplaťpánbůh...smiling smiley
Re: jeden ridic, bez prespani, 1100kc
25. 06. 2009 00:40
Manžel jezdí na jeden zátah, vyrážíme o půlnoci, před druhou hodinou jsme v Maďarsku, mezi pátou šestou v Chorvatsku, do desíti určitě ve Splitu. Stavíme u Břeclavi pro slovenskou dáln. známku, to je přestávka na deset minut, dále stavíme 2x v Maďarsku, obvykle jednou na záchod v přírodě a podruhé na jídlo a na kafe - celkem zhruba půl hodiny, potom stavíme zhruba 2x v Chorvatsku - už na dálnici, první zastávka někde za Záhřebem, druhá dejme tomu 200 až 100 km před cílem - celkem zhruba na hodinu, jak manžel potřebuje. Dá se říct, že "propřestávkujeme" zhruba něco mezi hodinou a dvěma. Já po celé Maďarsko a na začátku Chorvatska spím, nezvládám být s ním vzhůru. Jak vyjde slunce, už ho radši hlídám.Mám taky řidičák a jeho auto jsem už párkrát řídila, ale musel by být v opravdu velké krizi, aby mi ho půjčil.

Vozíme s sebou termosku s kafem, nějaké cucavé bonbonky, rockovou muziku na CD a stačí to. Je ale fakt, že manžel najezdí ročně desítky tisíc kilometrů a obecně nemá problém s ponocováním.
Re: jeden ridic, bez prespani, 1100kc
25. 06. 2009 13:33
Jezdíme kolem večera vždy vyjíždíme.. a na druhý den tam jsme(ráno)..jezdíme beze spánku..otec to dělá v poho..jelikož je zvyklý..najezdí ročně i přes 60 tis. km....
s sebou vozíme..samozřejmě..super kafe...po kterém byl loni schopen jet i do Černé hory...hafo moc cedeček - vlastní mix a i ty bonbony apod..hot smiley
Re: jeden ridic, bez prespani, 1100kc
28. 07. 2009 00:45
Loni jsme jeli na noc pač sme sebou měli male děti a ty spali ale jinak se snažíme jezdit přes den
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 235
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.