Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Pelješac

Autor AlTo 
JIRKA Z R
Re: Pelješac
03. 12. 2007 08:27
...VY MLADŠI ASI NEVITE JAK TO CHODI Z VLADY ČERVENYCH...PRVNI USEK DALNIC ONIZČLI STAVETJK V HR TAK V CZ JIŽ V ŠEDESTYCH LETECH MIN. STOLETI...A PAK TO FRČELO...10 KM ROČNE...KONEČNE MA CZ TAKY PRES 1000 KM DALIC...ČERVENI TO NESTAVELI....!?
avatar Re: Pelješac
03. 12. 2007 16:30
Jojo Jirko pravdu díš. Však taky máme bezkonkurenčně nejdražší 1 km dálnice v celé Evropě a možná i na světě. Jakékoliv akce financované z veřejných prostředků jsou v podání české stád(t)ní správy jeden velikej tunel ( a je jedno jestli jsou u toho červení, modří nebo růžoví). Jak je vidno, nikomu u nás to nevadí. Nějak bylo nějak bude. To samé platí i o bankách a bankovních poplatcích. Když viděl jeden Němec co platíme za správu peněz, tak to lakonicky komentoval : takhle by si Němec na hlavu srát nenechal, ale český Švejk si řekne no co, hlavně že mám nohy v teple.thumbs down
avatar Re: Pelješac
04. 12. 2007 11:03
je to přesně tak jak píšeš. 100% ověřené informace mám z lokality Dingač-Borak, kde opravdu je zákaz výstavby nových apartmánů. Je to i vidět, jak před několika lety se tam začalo stavět a do dneška tam jsou jenom rozestavěné nedokončené objekty. samozřejmě i tam se dějí podivnosti jako v CZ - "vyvolení" samozřejmě staví načerno - objekt nad přístavištěm. Naštěstí je jich velice málo.
avatar Re: Pelješac
16. 12. 2007 18:45
Jinak k tomu mostu je něco málo tady




avatar Re: Pelješac
17. 12. 2007 17:49
Netýká se to sice Pelješace, ale někde na Chorvatských stránkách jsem vyčetla, že se plno staveb - asi načerno postavených - má likvidovat v Zečevu / u Rogoznice /. A tam jich vyrostlo opravdu hodně. Tak si pořádně ověřte při objednávání ubytování v tomto místě vše.
avatar Re: Pelješac
05. 03. 2008 16:03
Nevíte někdo tedy jak je to s tím mostem na Pelješac nyní či jak je to s dálnicí do Ploče?

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
avatar Re: Pelješac
06. 03. 2008 07:27
Radomír:dálnice až do Ploče bude hotová v.r.2010.Pro tuto sezonu bude asi konečná v Ravči,ale kdoví jak to bude odsud vypadat z nějakým exitemeye rolling smiley,aby jsme nakonec nejezdili klasicky do Šest. a dál po magistrále.Most by měl být hotový 2012.
mm
Re: Pelješac
06. 03. 2008 07:46
most ten mě až tak netrápí v Neumu se lacino tankuje ale ta dálnice mě štve - přes makarskou atd.je to hrozná zdržovažka.
avatar Re: Pelješac
06. 03. 2008 07:53
mm:pro mě je taky nejúnavnější část cesty,překodrcat se makarskouangry smiley
mm
Re: Pelješac
06. 03. 2008 08:02
přesně tak - přes den mraky lidía aut a vloni když sme tam jeli na noc tak zase v Igrane měřili rychlost - proto mě to mrzí že ta dálnice nebude . Vloni když sme jeli domů tak v Ploče razili tunely říkal sem si paráda tak za rok až sem a ono nic.
avatar Re: Pelješac
06. 03. 2008 09:47
A mě to nevadí, já se rád projedu chvilku kolem moře. Pro mě je nejlepší část dovolený cesta tam. yawning smiley
avatar Re: Pelješac
06. 03. 2008 10:25
Počkejme do léta,potom budeme chytřejší. Ty tunely v Ploče fakt byly už v sezoně 2007.Tak jsem také věřil,že to bude celé už letos.Psalo se o tom jako hotové věci.Ale i tak podle mapy by neměl být problém napojení exitu u Ravči ???Cesta tam jakási je a pokud to porovnám s tím co bylo u Brely tak jsem také nevěřil,že to jsou schopni rozšířit a ti machři to zvládli na jedničku.Člověk to sjede se Šestavace k moři jako po másle.Věřím jim !!!

MirekŠi
Anonymní uživatel
Re: Pelješac
06. 03. 2008 11:14
Věříš, že moje taky? cesta zpět už je jen otrava. Pobyt, no pesimista by napsal, že je čekáním na cestu zpět, ale to raději ne.
avatar Re: Pelješac
06. 03. 2008 11:30
Ahoj,mě to letos čeká poprvé,chtěl bych mít vaše zkušenosti,kde se jak jede,kde levně natankovat,tiše vám závidím,snad to na podzim budu vidět taky tak.eye rolling smiley
avatar Re: Pelješac
28. 03. 2008 15:45
V arhivu dnevníka 22.3. je reportáž o mostu na Pelješac.Víc vám ale nepovím,protože moc nerozumím.:-(
Pet
Re: Pelješac
28. 03. 2008 19:02
Když se jezdilo po staré a dálnice byla jen sen, tak jsme na Pelješac jeli přes Makarskou, nekonečná cesta, tak jsme cestou zpět odbočili v Ploče do prava a potom přes Prolog, Vrgorac, Ravča, Zagvozd, Grabovac, Šestanovac a bylo to v pohodě, mnohem rychlejší, žádný provoz, málo vesnic, žádný radar ani policie. Jediným problémem může být nekvalitní cesta zničená při výstavbě dálnice, tenkrát to byla kvalitní silnice. Kouknul jsem do mapy a z Ploče do Ravči je to 37 km.
avatar Re: Pelješac
28. 03. 2008 19:27
Možná bude možnost jet už o prázdninách dálnicí až do Ravče-pokud otevřou další úsek dálnice a pak by to bylo jen těch 37 km do Ploče.Počkejme jak to bude do léta.Stálo by to pak za úvahu.Škoda,že nestíhají a nedokončí tento celý úsek ještě letos .

MirekŠi
Pedro
Re: Pelješac
29. 03. 2008 01:07
Pet napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Když se jezdilo po staré a dálnice byla jen sen,
> tak jsme na Pelješac jeli přes Makarskou,
> nekonečná cesta, tak jsme cestou zpět odbočili v
> Ploče do prava a potom přes Prolog, Vrgorac,
> Ravča, Zagvozd, Grabovac, Šestanovac a bylo to v
> pohodě, mnohem rychlejší, žádný provoz, málo
> vesnic, žádný radar ani policie. Jediným problémem
> může být nekvalitní cesta zničená při výstavbě
> dálnice, tenkrát to byla kvalitní silnice. Kouknul
> jsem do mapy a z Ploče do Ravči je to 37 km.

Tak tuhle trasu přes Vrgorac a Zagvozd jsem jel jel loni - je to pěkná trasa, ale jako výlet... úzká cesta a samá nepřehledná zatáčka - i když mi to nevadí, tak průměr tam prostě neuděláš ani 50... takže je to velmi, velmi pomalé.... jel jsem až do ˇšestanovace, te´d už bude dálnice až do Ravči tak to bude blíž, ale stejně hoďka...
Re: Pelješac
13. 03. 2011 17:14
OT: trajektem sem v HR nikdy nejel, jak vypadaj nájezdy na loď? Myslíte že tam najedu s autem co je relativně nízko na zemí?

Konkrétně Ploče - Trpanj





Upraveno 1krát. Naposledy upravil dj.DEKL (13. 03. 2011 17:17).
Re: Pelješac
13. 03. 2011 17:34
Trajektem jel několikrát, Mondeem, což je podobná náprava a světlost, jen delší rozvor, takže na nájezd horší, a vždy absolutně bez problémů, jak
Ploče, tak Trpanj.Pohodové svezení, velký vestibul s bufetem, presso, sladoled, zkrátka hezké odpočinutí po cestě tam, zajímavé rozloučení s mořem cestou domů.
Re: Pelješac
13. 03. 2011 18:09
Auto je oproti serii asi 5-6cm níže... tak snad to bude OK spinning smiley sticking its tongue out Kdyžtak vezmu sebou klíč a auto zvednu... díky za info



Upraveno 1krát. Naposledy upravil dj.DEKL (15. 03. 2011 16:59).
avatar Re: Pelješac
15. 03. 2011 14:42
Většinou bys neměl mít problém. Záleží vždy na konkrétním stavu mola v přístavu. Dá se to porovnat se špatným železničním přejezdem. Jednou jsem viděl na Pagu groteskní situaci s těžkým kamionem. Ten najel na trajekt, tím ho stlačil do vody a korbou návěsu se zavěsil za molo hot smiley.
Ale kapitán byl borec. Trajekt natlačil "plnou parou" na molo, tim ho trochu nadzvedl a kamion v pohodě najel na loď. thumbs up smiley
Na Tvém místě bych měl spíše strach z nájezdů k apartmanu. Ty bývají často adrenalinové. Zvláště, pokud jsou v prudkém svahu, tak sjezd přes hranu krajnice stojí často nějaké škrábance na spodku. Kdysi v Novalji jsem musel vždy všechny z auta vyložit a najížděl jsem sám a mezi spodkem auta a betonovým obrubníkem bylo tak 1/2 cm místa.
avatar Re: Pelješac
09. 04. 2011 12:25
...i presto,ze EU nechce dale podporovat stavbu mostu na Peljesac,chteji Chorvati dale se stavbou pokracovat,...
Most
avatar Re: Pelješac
10. 04. 2011 17:31
Mám dotaz.
Nevíte někdo prosím jak často jezdí trajekty z Ploče na Peljašec.
Ceník.
Děkuji



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Milan Hubner (10. 04. 2011 17:32).
avatar
mdr
Re: Pelješac
10. 04. 2011 17:43
Koukni do "jízdního řádu":
[www.jadrolinija.hr]
avatar Re: Pelješac
04. 05. 2011 14:23
no není to krásný? Pár let uteklo a není ani dálnice do Ploče, neb končí kousek za Ravča snad někde u Vrgorač, ba i most asi těžko bude, neb je to v rozporu s ideály EU, že země se mají spojovat a ne objíždět, jo život jde dál a není v tom přeci nic špatného, holt zpomalíme a s úsměvem zaplatíme cestarinu někde v kopcích před, nebo za Vrgorač, je to přeci jedno a budeme se dál kochat pomalou cestou údolím pak okolo ústí Neretvy a buď to si počkáme na trajekt a užijeme si svěží vánek v zálivu, nebo pojedeme si 2 x zamávat Bosenským pohraničníkům, cestou na Ston pak opět hurá na serpentiny a kopečky přes ty vesničky...paráda, nebo snad ne?
Re: Pelješac
04. 05. 2011 15:28
Já se kochám rád a ta cesta mně zase tak pomalá nepříjde. Dálnice mně trochu chybí, bez mostu bych se obešel. Přes Neretvu, Ston, Drače, Janjinu, Potomje aj. jezdím docela rád.
Re: Pelješac
06. 05. 2011 11:58
Bukowski:

Nerad ti rusim kruhy nacelniku, ale EU nerekla, ze most nesmi byt, jen na nej neda prachy. Kdyz si ho Chorvati postavi za sve, jejich vec.
avatar Re: Pelješac
07. 05. 2011 20:26
Jsem na tom podobně jak píše Zdevel, dálnice mě trochu chybí ale bez mostu se klidně obejdu. Naopak mám obavy že pokud někdy ten most bude, tak se Pelješac stane místem mnohem živějším než nyní a než mě bude příjemné.
Za dálnici jsem rád že vede aspoň tam kam nyní, zbytek cesty už vždycky dojedu. Je to aspoň trochu změna na kterou se dokonce i těším a při které se taky rád kochám. Nikam přeci nespěchám, jedu na dovolenou a tu si užívám i s cestou. Kdybyž chce někdo sjet z dálnice téměř rovnou na pláž, má možnost jet jinam yawning smiley

** Petr **



Upraveno 1krát. Naposledy upravil PetrK (07. 05. 2011 20:31).
Re: Pelješac
25. 05. 2011 18:14
Tak rozhodnuto, dnes zaplaceno a jedem na orebič, jako loni.... takže uvidím, zda se letos nepřidám k "objížděčům".
smiling smiley štastnou !!!
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 61
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.