Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Pelješac

Autor AlTo 
avatar Re: Pelješac
25. 05. 2011 20:40
To couddy:

myslím, že to byla ta nejlepší volba. A na jaké místo se chystáte?
Re: Pelješac
09. 07. 2011 14:11
Jel už jste někdo po novém úseku dálnice do Vrgorace a dál do Ploče? Jak vypadá cesta z dálnice do Ploče?
Re: Pelješac
09. 07. 2011 17:26
Cesta není nic moc. Přes Staševicu je o něco kratší, místy dost úzká. Přes Prology je několik úseků kamenitých bez asfaltu. Ta Staševica se mně líbila víc. Ale průjezdné jsou obě a je to jen kolem 30km.
Re: Pelješac
09. 07. 2011 17:39
O kolik se tedy zkrátila cesta oproti Ravče? Přesně jsme to neměřili, ale měla jsem pocit, že to bylo také kolem 30 km. Má to tedy smysl jet až na konec? Jedeme na Pelješac - trajektem z Ploče.
Re: Pelješac
09. 07. 2011 18:38
Není to žádný velký rozdíl oproti minulému roku. Nově je otevřeno jen cca 10km dálnice, zhruba o tolik se zkrátila cesta po úzké silnici. Ten horší úsek bohužel zůstal. Ale nevidím důvod sjíždět dřív než na konci.
edit - Teď jsem se podíval na informaci o kolonách na konci dálnice. Takže ve špičkách je asi lepší sjet u Ravče.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jarek (09. 07. 2011 18:46).
avatar Re: Pelješac
10. 07. 2011 19:20
Tak jak píše Jarek. Včera jsem to jel. Vracel jsem se a žádný velký rozdíl a ušetření km to není. Ale určitě doporučuji jet až do konce.
Byl jsem Dubravě a člunem jsem se byl podívat na rozestavěný most. Už aby to bylo. Ušetří se tím počítám, tak hodina možná hodina a čtvrt. Ale stavba stojí. Někdo tu psal, že nemaj prachy a celá dálnice se teď na čas zastaví. Je to škoda.
avatar Re: Pelješac
11. 07. 2011 15:02
Také mě napadla otázka ceny přejezdu po novém mostě...bude to stát moře peněz a 100% tam daj mýto za přejetí mostu,tak aby se jim stavba zaplatila,aby to nebylo výhodnější zase objet..ale to je otázka budoucích let.

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
avatar Re: Pelješac
11. 07. 2011 16:03
Kdoví jestli z mostu nakonec nebude tunel položený na dně moře.
avatar Re: Pelješac
11. 07. 2011 22:31
stenly.stenly napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Byl jsem Dubravě a člunem jsem se byl podívat na rozestavěný most. Už aby to bylo. Ušetří se tím počítám, tak hodina > možná hodina a čtvrt.......

Tak to já se na most zase tak moc netěším. Cestlu mě sice usnadní a zrychlí, to je pravda. Ale na druhou stranu mám obavy že čím bude Pelješac časově a kilometrově dostupnější, tím bude přeplněnější a klidných míst bude ubývat.

** Petr **
avatar Re: Pelješac
11. 07. 2011 22:54
Peře svatá pravda ale to jak se civilizace to jako my roztahuje bude míst jako Pelješac ubývat rychlostí světla..proto važme si toho co ještě máme a našeho soukromí které např.zde dáváme v šanc...pokud se budeme nadále chovat jako rozhazovači odpadků a všelicos bude těchto míst stejnou svět.rychl.ubývat...yes?Uvědomte si to,a místo které navštívíte v Biokovu,Krkonoších,Alpách,Andách....Himalájích nechť zůstane nepoznamenáno.....Řeknu vám 1 historku z loňska kterou sem za boha nechtěl ventilovat...no prostě sem pozbíral odpadky na pláži Duba po Češích co řádili kousek od nás....byla toho půlka igelitky,docela sem se za ně styděl a přál si,abych mohl nadávat třeba na Germány nebo Poláky....žena mi říkala,žem sem blázen,ale nedalo mi to...stačí???Váš vajgl,igelitka,prasklý kruh,se odplaví kamsi a tam vás znovu akorát v jiném balení,v jiné řeči,pokud mi rozumíte,potká....

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
avatar Re: Pelješac
11. 07. 2011 23:03
Naprosto s tebou souhlasím Radomíre

** Petr **
Re: Pelješac
12. 07. 2011 01:28
Tak já za cca měsíc jedu na Pelješec,k městečku Orebićm,takže říkáte,že je tam klid a pohoda?To jsem rád,přeplněné pláže a hlava na hlavě mě fakt nebere,to mohu jet u nás MHD a je to nastejno smiling bouncing smiley
Ale teď vážně,máme rádi klid a nepřelidněno,takže jak tu čtu,tak to byla asi dobrá volba uvidíme.
Náhodou někdo nějaké tipy na výlety?
avatar Re: Pelješac
12. 07. 2011 01:48
Korčula, národní park Mljet, klášter nad Orebičem s muzeem, kopec Sveti Ilija, Stonské hradby, Dubrovník, římské vykopávky Vid-Narona, vodopády Kravica, Mostar, pramen Buny v Blagaji, stečci u Radimlje, Stolac, jeskyně Badanj, jeskyně Vjetrenica, monastir v Zavale.
Re: Pelješac
12. 07. 2011 01:58
Super,díky za tipy,te´d to ještě najít na mapě a uložit si to do navigace smiling smiley
avatar Re: Pelješac
12. 07. 2011 06:06
Nespěchej, když zkusíš stihnout tři věci za den, budete akorát uštvaní a nic z toho.
Když k tomu přidám některý z ostrůvků Elafitů, arboretum v Trstenu, ptačí rezervaci Hutovo Blato (to jde spojit se Stolacem), návštěvu nějaké té ochutnávky... ještě je toho daleko víc a ty vzdálenosti jsou sice podobné našim, ale řada cest je o dost pomalejších, tak si na to musíš vyhradit čas.
Prostě budeš muset na Pelješac víckrát, abys všechno stihl (my jsme tam byli zatím 10x a ještě nacházíme něco nového).



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (12. 07. 2011 12:11).
avatar Re: Pelješac
12. 07. 2011 08:18
Naprostý souhlas s Hillem. Jezdím tam každý rok už od roku 2001 a stále jsem neobjevil a nenavštívil všechno co v předchozích příspěvcích bylo uvedeno. Pelješac je naprosto úchvatná lokalita. Krepi budeš spokojen.
Re: Pelješac
12. 07. 2011 12:04
Tak nechci to stihnout vše,ale na něco se jet podívat určitě chcem a každý den také nebudem razit,tak obden a ne na celý den,jedu si odpočinout a ne se honit za vším co se dá,to mohu zůstat v práci smiling smiley
avatar Re: Pelješac
12. 07. 2011 13:37
Však proto jsem to za těch deset let ještě taky všechno neprozkoumal.
Re: Pelješac
13. 07. 2011 16:47
Pláž Viganj naproti Korčule nemá chybu co do výhledu.
Jinak kraj trstenice pod slunečníma hodinama je základ....smiling smiley

Hele je tam teď někdo? že by pisnul, jak tam je?
avatar Re: Pelješac
13. 07. 2011 21:13
Zdravim vsechny foristy.
Jsem ve Sreseru, je tady kazdy den slunecno, v noci je az dost horko, spim na balkone. Na trstenici jsem se byl podivat, je to nadhera ale hlava na hlave, par hodin mi to stacilo. Ale pujdu zase.
avatar Re: Pelješac
13. 07. 2011 21:18
Berane, ve Sreseru je bar Fortuna. Doporučuji pizzu Sreser. Je z místních sardelí a je fakt moc dobrá!! Byl jsem na ní před týdnem.
avatar Re: Pelješac
13. 07. 2011 21:35
Stenly.Stenly, pred tydnem si ji dala manzelka, ochutnal jsem ji, neni spatna. Ja si radeji davam Diavolo nebo Gorgonzolu.
Ale Fortuna je fajn. Vyborne se stara majitel i obsluha.
avatar Re: Pelješac
13. 07. 2011 21:39
Jj, ten majitel je fakt dobrej. Cepuje si je dobřethumbs up smiley
Pokud tam někdy zase zajedu určitě tuto hospu nevynechám.
Užívejte si to tam.

Standa
avatar Re: Pelješac
14. 07. 2011 20:44
Diky Stando, dnes mame posledni vecer a zitra bohuzel domu.
Pocasi stale idealni.
avatar Re: Pelješac
14. 07. 2011 21:18
Zdravím zítra ráno odjezd na Pelješac - Trpanj.Pro lapky:máme v bytě tchýni,co si potřebuje odpočinout od dětí....Je nemilosrdná...No habla komprente...

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
Re: Pelješac
15. 07. 2011 19:06
Přesně tak, Radomíre. Ta příroda se musí chánit.
avatar Re: Pelješac
16. 07. 2011 09:30
To Krepi
V Orebiči je plná turistů pouze hlavní pláž, jinak my máme ubytování v Orebiči, ale koupat se jezdíme všude jinde. Spíš nám vyhovuje tamní noční život.V Orebiči jsme letos byly v řadě popáté. Tak už se jím cítím naplněn.Příští sezónu bych chtěl zvolit buď Trpanj nebo ostrov Hvar.
Re: Pelješac
18. 07. 2011 16:02
Pelješac je krásné místo, ať už jde o Orebič, Trpanj nebo třeba krásnou malou zátoku Velika Prapratna, kde jsem byl před dvěma roky a nemělo to chybu, i když voda tam je chladnější, neboť se tam do moře vlévá nějaký spodní proud vody z pevniny, ale místo suprovní, jen pár baráčků a klídek. Nicméně kdyby se někdo nudil, může se přelodit na Korčulu a již samotné město Korčula stojí za to a mi osobně se zamlouvala i Vela Luka, která je na konci ostrova Korčula, když má člověk auto, najde tam několik krásných míst, kde se vykoupat s přvlastkem ,,modrá laguna" :-)
Re: Pelješac
18. 07. 2011 17:56
Ahojky všem,

jóóó Korčula, tam každý rok velmi rád vracím s celou rodinou. I několik přátel už tam jezdí a dovolenou na tomto ostrově moc rádi vzpomínají.
A letos kam jinam než na KORČULU.

Radek Bene
Re: Pelješac
18. 07. 2011 18:26
LOVA napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To Krepi
> V Orebiči je plná turistů pouze hlavní pláž, jinak
> my máme ubytování v Orebiči, ale koupat se jezdíme
> všude jinde. Spíš nám vyhovuje tamní noční život.V
> Orebiči jsme letos byly v řadě popáté. Tak už se
> jím cítím naplněn.Příští sezónu bych chtěl zvolit
> buď Trpanj nebo ostrov Hvar.


My jedeme cca 1km za Orebic,ulice Petra Kresimira,tak snad tam bude klid a ne hlava na hlavě smiling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 199
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.