avatar Re: Přes Maďarsko
18. 10. 2010 10:47
Abych nebyl mimo vlákno, koncem listopadu jedu do Chorvatska, tak trasu volíme raději přes Maďarsko než Alpy. Až se vrátíme, napíšu postřehy z cesty.
Re: Přes Maďarsko
21. 10. 2010 10:33
Roky sme chodili do chorvátska po 86 .... zalaegerseg....letenye.... ,ale tri roky dozadu sme skúsili trasu :
Komárno - Komárom/tu na pumpe OMW známku a natankujeme/ - Kisbér - Mór -Székesfehérvár / tu na diaľnicu M7/ a smer Chorvátsko. Z dialnice zídeme až pri mori. Tak je to rýchle, bez obmädzení - aj tento rok /vyrazili sme z Komárna ráno o 5 a o 12 sme si močili nohy v mori na Krku-Baška. A to sme s deťmi na pár čerpačkách vyskúšali ihriská..... Ahojte Jarka
Re: Přes Maďarsko
21. 10. 2010 13:26
halit13 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Roky sme chodili do chorvátska po 86 ....
> zalaegerseg....letenye.... ,ale tri roky dozadu
> sme skúsili trasu :
> Komárno - Komárom/tu na pumpe OMW známku a
> natankujeme/ - Kisbér - Mór -Székesfehérvár / tu
> na diaľnicu M7/ a smer Chorvátsko. Z dialnice
> zídeme až pri mori. Tak je to rýchle, bez
> obmädzení - aj tento rok /vyrazili sme z Komárna
> ráno o 5 a o 12 sme si močili nohy v mori na
> Krku-Baška. A to sme s deťmi na pár čerpačkách
> vyskúšali ihriská..... Ahojte Jarka

Súhlasím.Ja som bol túto sezonu 3x. 1.Pov.Bystrica-BA-Csorna potom 86 a Redics a kruháče v SLO.
2.PB-BA-Csorna-Sarvar-Vasvar-Letenye-GO
3. PB-NZ-Komárno-Kisber-Szekesfehervár a potom po diaľnici až do Splitu.

Vždy so sebou 3,5 ročné dvojičky.Trasa č.3 je jednoznačne pre mňa najlepšia.Tento rok som bol po asi 8 ročnej prestávke a vyskúšal som si 3 trasy cez HU.Každému vyhovuje niečo iné,mne toto.
Re: Přes Maďarsko
11. 11. 2010 21:04
Nějak to tu spí.Já jsem vyzkoušel snad všechny trasy přes Maďarsko mimo tkzv. Bessyho stezku,a nezjistil jsem žádný velký finanční a časový rozdíl.Naposled jsme tam využili dálnici,tam se "zkratkou"přes Balaton,domů pršelo,tak jsme jeli po dálnici
k Budapešti.Pro všechny,co mají problém s výkonem Fabie:záleží na článku mezi volantem a sedadlem a ten je u naší fabie
super výkonný.
avatar Re: Přes Maďarsko
14. 11. 2010 19:21
Ano, je to tak. Hlavně to chce jezdit ohleduplně, a to nejen na dovolené. Já si myslím, že cesta přes Maďary je pro Moraváky levnějším způsobem dopravy do Chorvatska.
Re: Přes Maďarsko
14. 11. 2010 20:43
Kdyby byla86 v lepším stavu,tak bych asi o jiné trase nepřemýšlel.Dnes jsme se vrátili z Vysočiny z návštěvy známých a jeli jsme kombinovaně po D1 a ostatních silnicích a je to rozbité vše,takže asi na Maďary moc nadávat nemůžeme
avatar Re: Přes Maďarsko
27. 11. 2010 17:10
... aby bylo do Silvestra co řešit ... po růžovofialové přes Graz po A2 a Slovinsko za 800,- ... nebo po černé po E66 , Kórmend, 86 a Goričan ... grinning smiley




Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (27. 11. 2010 17:13).
Re: Přes Maďarsko
27. 11. 2010 17:46
A co jet úplně jinou trasou ?
Re: Přes Maďarsko
27. 11. 2010 18:32
Ahoj! Zdravím hlavně Bessyho. Letos jsem to projel jeho trasou a na zpáteční cestě se zkrácením. Po přetnutí 86tky jsem to vzal úhlopříčkou rovnou na rakouský hranice. Sice jsem ušetřil pár kilometrů a čas ale je to pouze pro silné nervy, chvílema chyběl asfalt a na mapě nebyla silnice malovaná. V noci bych zešílel tak radši po hlavní. Ale teď to HLAVNÍ pro Bessyho. Proč neuhnout 15km za Vídní na A3 a pak na S 31 a dojet do Köszegu a pak obchvatem okolo Szombathely na Kormend. Letos jsem jel po 13 a asi už naposled favoritem a zase jsem se vrátil po 20ti letech k Wartburgu. Dnes se to nazývá Fabia kombi 1,2 HTP. Pro takovýhle auta ale není vhodná cesta po A2 hlavně ty hory pod Vídní a tak bych rád vyzkoušel výše uvedené A3 a S31. Co vy na to?
Čau Karel
Re: Přes Maďarsko
27. 11. 2010 21:31
nejde mi do hlavy proč když už si někdo zaplatí rakouskou známku a jede po dálnici
pak z ní uhne do Maďarska.
Vždyť vyhnout se slovinské dálnici je tak snadné dle popisu od Miruse.
Něco se tu psalo o prudění slovinských celníků ale já neměl s nima nikdy problém dokonce letos po mě nechtěli ani abych ukázal doklady.
avatar Re: Přes Maďarsko
27. 11. 2010 21:48
... nepoučitelný ... dva roky píšu o buzeraci majitelů VW ... kapišto ... ? yawning smiley
... soused s dcerou se vraceli začátkem října po více jak měsíci pobytu v Bašce Vodě v novém VW Golfu... ve Slovinsku krom vypakování všeho na stůl si ... holka ( 27 ) vyzkoušela osobní prohlídku se Slovinkou na WC ... na celnici prosím ...
... ten kdo má Peugeota či Cagivu ... může samozřejmě Slovinsko přejet ... jak po dálnici či přes Babolky bez mrknutí brvou ... smoking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (27. 11. 2010 21:52).
Re: Přes Maďarsko
27. 11. 2010 22:26
Něco na způsob : ...jedna paní povídala... ,ne?
avatar Re: Přes Maďarsko
27. 11. 2010 22:47
Bessy a co kdyby sis koupil pořádné autotongue sticking out smiley ...tím se vyhneš buzeracithumbs up smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vasnivykolista (27. 11. 2010 22:47).
Re: Přes Maďarsko
28. 11. 2010 08:02
Kolisto myslíš takové?
Re: Přes Maďarsko
28. 11. 2010 08:04
S tímto taky nebýval problém ale už má chudák po smrti. Jeho poslední cestaconfused smiley
Re: Přes Maďarsko
28. 11. 2010 08:06
No a s tímto by to taky šlo. Akorát že je to mládého a ještě sem na tom neseděl. 4 kola jsou 4 kola.
avatar Re: Přes Maďarsko
28. 11. 2010 11:43
Citaci

L.K. napsal(a): Něco na způsob : ...jedna paní povídala... ,ne?
No, u osobních prohlídek jsem nebyl, ale pravidelně uvázneme před slovinskou celnicí (a je jedno, kterým směrem), protože před námi je nejméně jedno Audi, Seat, VW nebo Škodovka a probíhá přinejmenším kontrola VINu. U stejných značek s německou či belgickou registrací je pak postup různý podle nějakého nepochopitelného klíče (národnost a státní příslušnost řidiče či zbytku posádky, kdo ví?) - některá se zjevně pokládá za automaticky spolehlivou, jinou šacují důkladně, ale to ostatní tolik nezdrží, protože na to si je pošlou stranou a přechod se ucpe kvůli další "pouhé" kontrole VINu.
Nás si zatím nevšímají, i když, kdo ví - prý VW začíná s Japonci jít do holportu...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (28. 11. 2010 13:01).
avatar Re: Přes Maďarsko
28. 11. 2010 12:46
... Ajaxovy tři příspěvky ... thumbs up
... Hill ... naprosto pravdivé ... thumbs up

... dal jsem tady v týdnu příspěvek do tématu OSTATNÍ ... vlákno ... CO MĚ DNES POTĚŠILO atd... příspěvek, který se přímo týká výše uvedeného problému ... speciálně pro L.K. to dávám i sem na DOPRAVU ... znovu ...
tento skutečný příběh na druhou stranu potvrzuje ... že záchytnost kradených aut putujících na Balkán ... ve Slovinsku funguje ... thumbs up
... ... v tomto případě to dopadlo pro mého známého dobře ... smoking smiley
... jenže s tím mají problémy další turisté ... a tom tom byla moje poznámka, proč nejezdím přes Slovinsko přestože máme
... potvrzení CEBIA ( o tom, že je auto v pořádku ) ... které a to praxe ukázala ... Slovinsko ( když ukážete tento doklad z ČR ) ... NEUZNÁVÁ ... a jste li vybráni ... tak vykládáte obsah kufru bez diskuze ...


Bessy Re: Co mě dnes potěšilo, rozesmálo, nazlobilo nebo rozhodilo.... 24. 11. 2010 19:15


... ze kterého konce to vzít ... ?
... dnes byl za mnou v práci jeden známý, který si řešil své akcie v naší společnosti, ale to není podstatné ... pač je to i známý muzikant a hlavně discjockey ( PB ) ... pokecali jsme i o společných zálibách, nakonec i o dovolené a o Chorvatsku ... a kudy jezdím ... a proč se vyhýbám Slovinsku ...
... a byl voheň na střeše ... samozřejmě v uvozovkách ... takže se nyní pokusím splichtit jeho příběh ... který začal v Liberci ...

... dotyčný PB ... jel loni do Prahy ... svým stříbrným, čerstvě z leasingu vyplaceným Superbem, ( a podle PB ) bez nepotřebného havarijního pojištění, které nevyužil 20 let ...
... cestou se ... 31.03. zastavil u kámoše v Liberci, kde taky přespal ...
... ráno 01.04., když se podíval z okna ... si několik okamžiků myslel, že se ten Apríl kamošovi skutečně podařil ... a že Superba někam přeparkoval ... Apríl to nebyl ... auto bylo v pr..li ...
... litánie, policie, protokol, hořekování ... auto proti krádeži nepojištěné ... a navíc ho policie ujistila, že tou dobou se vůz může pohybovat buď ještě v Polsku, nebo už na Ukrajině ...

... následující měsíce PB utvrdily, že své auto viděl v Liberci ... naposledy ...
jaké bylo ale jeho překvapení, když se na telefon PB ... někdy v září loňského roku ozval člověk ... který se představil jako ... Kriminální policie, Bc. Šlapák a sdělil PB, že se jeho auto našlo ... a že se s ním během krátké doby znovu spojí ... a aby si sehnal překladatele do Slovinštiny, což je cílová země jeho dalšího jednání o vydání auta ... a že všechny potřebné dokumenty a další jednání bude vedeno v jazyce tohoto státu ...

... jestli si PB po tom nešťastném Aprílu na okamžik myslel, že to tehdy byl žert ... z něhož byl záhy vyléčen ... nicméně se s krádeží za půl roku jaksi smířil ... tak při tomto rozhovoru, při němž mu volal " údajný policista " ... už do telefonu s úsměvem přitakával ...
" jistě ... jistěěě ... no samozřejmě ... a to víte že jo ... " ...
PB si říkal ... " tak tohle jako člověk spolupracující s různými rozhlasovými stanicemi znám moc dobře " ... a jenom čekal ... kdo si z něj do živého vysílání udělá ... pr..el ...
... nikde na rozhlasových vlnách ho sice nerozmázli, ale taky se už nikdo neozval ... takže přece jen si z něj někdo, kdo o jeho příběhu věděl ...tu pr..el udělal ...

... neudělal ... trvalo to sice 6 neděl a PB ... se znovu ozval Bc. Šlapák ... " tak pane PB ... vše je už konečně vyřízeno můžete jet do Mariboru pro auto ..."
PB si myslel ... " že ho omyjí " ... volal okamžitě zpět ... burcoval Policii ČR ... a ti mu potvrdili ... že s jeho autem ... je to pravda ...
... PB, měl to štěstí, že kousek od Mariboru má známého, rodilého Slovince, vše s ním vytelefonoval a obratem hrnul ... nach Slovenia ...
... na policii v Mariboru už za PB mluvil kamarád, policie jim sdělila, že pojedou do Celje, kde je centrální parkoviště pro kradené vozy a skutečně, jeho Superb tam stál ... auto s jinými klíči a jinými VIN kódy ... ale v původní stříbrné barvě ... Superba mu vydali, musel zaplatit 150 Euro za parkovné, to mu neodpustili, jeli do Mariboru sepsali protokol a hurá na Moravu ...
ještě je třeba podotknout, že auto bylo v perfektním technickém stavu, od pneu ... přes kapaliny, brzdy, vyčistěné ... vybroušené ( hahaha tedy původní VIN kódy ) ... o to vše se postarali starostliví zloději ... vůz byl totiž v to září vyvážen přes Slovinsko dál ... k okamžité realizaci ... asi do Albánie ... takže pointa docela dobrá ...

... no ... snad ještě ... jak bylo auto zachyceno ... ?

COBRA ... rakouská dálniční policie ( jak je označována v Německu a Rakousku ... u nás jen dálniční policie ) ... si ve chvíli, kdy kradený Superb cestoval po rakouské A2 směr Šentilj ... stáhla do hlídkového vozu kamerový záznam z mýtní brány několika, právě projíždějících vozů ( na mýtních branách jsou i kamery ) ... přes počítač policisté zjistili, že stříbrný Superb má číslo, které žádný stříbrný Superb v Schengenském prostoru nemá ... ale že toto číslo patří vínovému Superbu ( tehdy " čerstvě " kradenému v Jihlavě ) ... policejní vysílačka poslala info ... a před Šentiljem ... už byla posádka auta očekávána se " slavnostním ceremoniálem " a po odsouhlasení přeražených VINů, jiné SPZ na niž byly nové papíry atd. ... došlo i na nezbytná pouta ...

... náš Passat kradený není ... ale nestojím o nějakou buzeraci majitelů vozů značek VW, AUDI, Škoda ... cestou na Jadran ... slovinskými celníky ... a proto jezdíme přes Maďary ...
... v tomto případě však Slovinská policie ve spolupráci s rakouskou COBROU a Interpolem ... slavili úspěch ... za což jim jménem PB ... patří velký dík ...
... tak tento příběh mě dnes opravdu potěšil ...



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Bessy (28. 11. 2010 12:50).
Re: Přes Maďarsko
28. 11. 2010 17:53
tebe Petře už někdy šacovali?
mě ani jednou jelikož nemají důvod
jen jednou na moje auto spadla v Poštorné závora jelikož si Škodovka 120 trochu ščukla při rozjezdu a zakuckala se
a paní snaživá celnice spustila závoru o něco dříve.

Já bych to ukončil heslem
KDO NEMÁ AUTO VPOŘÁDKU AŤ ZA VÍDNÍ ZAHNE thumbs up smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
28. 11. 2010 18:20
... ano hrabali do auta do kufru aby se dostali na VINy ... ale proč se ptáš ... ? ... když byly v pořádku ...
Tebe se to Zdeno netýká ... ty máš Peugeota ... ( raz ... dva ... tři ... po desáté )
... spíš tu dej nějaké fotky ze Hvaru, stále to okecáváš ... yawning smiley
Re: Přes Maďarsko
28. 11. 2010 18:28
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... ano hrabali do auta do kufru aby se dostali na
> VINy ... ale proč se ptáš ... ? ... když byly v
> pořádku ...
> Tebe se to Zdeno netýká ... ty máš Peugeota ... (
> raz ... dva ... tři ... po desáté )
> ... spíš tu dej nějaké fotky ze Hvaru, stále to
> okecáváš ... yawning smiley


Asi zase rozšlapal kartu.thumbs up smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
28. 11. 2010 18:40
... Karle ... kartu ne ... Rohal ve Valmezu rozšlapal flashdisk ... ale jel pro nový domů, což tedy klobouk dolů ... grinning smiley
Re: Přes Maďarsko
28. 11. 2010 20:22
To Bessy: Já mám tedy Oktávku, dovezenou jako ojetou z Francie, tudíž bych se asi měl Slovinců bát, jezdím sice přes Maďarsko, ale nejedu přes Goričan, ale přes Lendavu, a ještě si mě nevšimli.Za dobu, od r. 2003, co jezdím do Chorvatska, jsem otvíral jen jednou na hranicích kufr ve Starém Hrozenkově,při zpáteční cestě, ale to si chtěl pohraničník jen popovídat.

Karel
avatar Re: Přes Maďarsko
28. 11. 2010 22:01
... Karel M.... O.K. ...
... a musím říct že je dobře, že se ve Slovinsku podaří něco odchytnout ... viz. výše ...
... mně stačilo jednou na Slovincích vypakovat auto, jednou jet přes Slovinsko přes 4 hodiny ...
... a jestli jsem si dříve myslel, že Ti, co jedou přes Maďary ... musí být Maďary ...yawning smiley, tak si to už 3 roky nemyslím, nikde jsem v HU nestál déle jako 5 min. letos na semaforech u Kálócfy ... 86 bude příští rok opravena ... takže příští rok s dalšími přes HU ...
nicméně čekám, jak HR vstoupí do EU ( pokud vstoupí ... grinning smiley ) a pak dám za průjezd Slovinskem klidně 40 Euro ... pač se Schengen posune někam jinam ... a ať si opravdu kradená auta ... nahánějí všechny COBRY v EU ... a ne jen Slovinci ... thumbs up
Re: Přes Maďarsko
28. 11. 2010 23:14
No já si myslim že je to jedno protože takováto buzerace se vám může stat kdekoli takže třeba i v Rakousku viz
[zpravy.idnes.cz]

A to je dost na palici protože popelník můžu vyhodit z důvodu že smrdí a jít si koupit novej...
Re: Přes Maďarsko
29. 11. 2010 07:57
bessy, ak aj chorvati vstupia do EU (co ja viem, bezny ludia vstupit nechcu) neznamena to automaticke rozsirenie schengenu (to si iste pamatas aj na CR alebo SK ako to bolo). A to ze sa ten p riestor nejako jednoducho rychlo rozsiri je podla mojho dost nerealne lebo maju vedla seba velku hranicu so statmi ktore pravdepodobne nebudu v EU tak ako HR (napr. Bosna). CR nema potochy co je to birokraci na zabezpecenie hranice so statom mimo EU.
Re: Přes Maďarsko
29. 11. 2010 08:30
to Bessy:
ano všichni to víme že mám Peugeota, Cagivu, manželku, děti, vnuka...... a je nás tu více thumbs up smileythumbs up smileythumbs up smiley
flashdisk nebyl rozšlapán nýbrž při předávání upadnul na zem thumbs up smiley

příště pokud pojedu do HR tak už asi jen přes Rakousko a ve Slovinsku dálnici lehce objedu (to Mirus thumbs up)
střídání klasická cesta s dálnicí mi plně vyhovuje
nejezdil jsem tama jelikož nebylo jasno jestli tam náhodou nenavezli fůru písku,hnoje nebo makadamu aby motoristé museli na dálnici
jelikož jsem jezdil jen na prodloužené víkendy tak mi stačila slovenská dálniční známka na 7 dnů a vlastní zadokumentovaný průjezd těma 10 kilometrama Slovinskem kde jsem nikdy žádný problém neměl.
Re: Přes Maďarsko
30. 11. 2010 17:34
Hoj.Mám Octávku a letos ma Murském Središti mně Slovinec postavil mimo a řekl doslovo-pogladáme čislaconfused smiley.Gladal 30 minut/měl bodovou svítilnu a zvětšovací sklo/ a pak se chtěl připojit na jednotku ,že si prý jde pro kabel.Nenašel ho a tak po 40 minutách mě popřál hezkou dovolenou.
avatar Re: Přes Maďarsko
30. 11. 2010 19:52
... jen malý výňatek z letošních informací o dopravě v Evropě ...
[dumfinanci.cz]

... Slovinské státní orgány na vnější schengenské hranici i ve vnitrozemí provádějí časté a důkladné kontroly, jež se mimo jiné zaměřují i na legální původ vozidel. Nejčastěji na Slovinsko – chorvatských hraničních přechodech dochází k mnoha případům zabavení vozidel pro důvodné podezření jejich nelegálního původu, jedná se především o vozy
„dražších“ značek Audi, BMW, Mercedes, VW (nejčastěji typ Passat) ...


... jedna paní povídala ... ? ... myslím že ne, kradených aut putujících na Balkán je dost ...ale co nevinní turisti ... no co, " svezou " se s tím ...

... a ještě jednou a oficiálně ...
[www.mzv.cz]

... pro klid Vaší duše, že Váš vůz, který jste koupili již jetý ... je doporučení Velvyslanectví ČR v Lubljani ...viz. text poctivé ...

Vlastníkům vozidel, jež nebyla zakoupena přímo od autorizovaného prodejce jako zcela nové, lze obecně doporučovat, aby si ještě před cestou do zahraničí vč.SI nechali odpovídajícím způsobem prověřit původ svého vozu. Toto doporučení je zvláště důležité u „dražších“ a „ojetých“ vozidel koupených „z druhé ruky“ do r.2008. V takových případech je vhodné legální původ prověřit ještě na území ČR (Ministerstvo dopravy ČR). Tuto informaci doporučujeme uveřejnit také do části II. Aktuální doporučení a varování.

... v žádném případě Vám však doklad CEBIA apod. o tom, že je Váš vůz v pořádku ...a že je prověřen v ČR neposlouží jako doklad pro policii
či celníky ve Slovinsku ... jste li vybrán(a) ... jdete " na bok " a následuje kontrola s rozsahem podle požadavků druhé strany ...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (01. 12. 2010 11:04).
Re: Přes Maďarsko
01. 12. 2010 16:52
Ahoj! Tak jsem se ptal na cestu po A3 a S31 ale nedostal jsem odpověď. Jel tam už někdo?
Já taky raději jezdím na Goričan bojím se aby mi Slovinci nezabavili auto, sice jsem si toho favorita před 18 lety koupil ale čert nikdy nespí co když nějaký technický muzeum nahlásí ztrátu a já budu mít problém. Obzvláště pokud bude plná nádrž pak cena vozu obrovsky vzroste.
Ale vážně, myslím si že pro malý auta je ta maďarská rovina lepší než rakouský kopce.
Karel
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 43
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.