Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
Re: Přes Maďarsko
03. 02. 2009 21:44
Jak to tady čtu tak je to Z BLÁTA DO LOUŽEangry smiley
Re: Přes Maďarsko
05. 02. 2009 22:12
Pozor kdo pojede přes slovensko na chování za volantem.Dovolená by se mohla trošku podražit.
[brnensky.denik.cz]sad smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
06. 02. 2009 22:03
vrto napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pred 2 rokmi sme išli cestou, ktorú popisuje
> marosmm. Skutočne žiadny problém, a to sme išli
> prvýkrát. Nedostatok bolo (2x) prerušenie
> diaľnice, nakoľko bola ešte vo výstavbe. Ak je to
> tak, že už je kompletná, je to vynikajúca správa,
> pretože sa chystáme do ČH aj tento rok a to by
> znamenalo, že od Szekesfehervaru by sme mohli ísť
> diaľnicou až po Ravču, čo by bola ohromná úspora
> času. Už sa teším.

Áno, na konci augusta som sa vracal z HR, dialnica z Goričanu okolo Nagykanizse a Balatonu až po Budapešť. Na jeseň tu bola správa, že vybudovali aj dialničný prechod HR - HU.
avatar Re: Přes Maďarsko
08. 02. 2009 12:07
ahoj

zeptám se je tu někdo kdo by v par bodech udělal pro a proti,
jak km, kč a časově rozdíl klasickou cestu cz-a-slo-hr proti cz-sk-hu-hr?
jsem střední čechy KH a jedu k šibeniku
vím že je to tady určitě napsano , ale myslím že by to nebylo špatné v jednom...
přes HU jsem jezdíval za dob minulých... tak si skoro nic nepamatuji...


díky předem
a víc nazoru................

bob
Re: Přes Maďarsko
04. 03. 2009 14:49
Popíšu stručně mojí trasu : Je důležité z kterého místa od nás člověk jede.My jezdíme
z Havířova. Jezdíme přes Maďarsko z prostého důvodu: Když koukneš na mapu a od oka
se podíváš na vzdálenosti tak je to klamné protože mapy ukazují republiku i celou evropu ve vodorovné poloze
a skutečnost je jiná. Když vezmu pravítko a vezmu v úvahu hlavní tahy a vzdálenost , tak nejkratší cesta
do HR i podle Route 66 je : Havířov - Makov - Bytča - dálnicí do Bratislavy - Czorna - Szombathely - Kormend - Redics
- Lendava ( nebo Letenye - Goričan) a pak už kam kdo chce.
Ale pokud bych jezdil třeba na ISTRII tak už by bylo výhodnější přes Rakousko . Moje trasa platí při cestách
pod CRIKVENICU a pod SPLIT.
Slovenská známka za babku - dálnice Žilina - Bratislava na lepší úrovni než u nás !!!
Maďarsko zadarmo, průjezd většinou v noci kolem polí slunečnic , bacha na skákající JELENY.
Akorát letos pojedeme přes Goričan , protože pokaždé když jedeme přes LENDAVU tak je to tam
každý rok ůplně jiné, pořád se tam staví - vlastně50 X stejná trasa a 50X jinou cestou.
Ale zajímavé je to , že když jedu zpátky z HR tak jedu přes Čakovec na LENDAVU tak tam je ta
cesta označená perfektně jako by chtěli abychom už rychle vypadli pryč...............................
avatar Re: Přes Maďarsko
04. 03. 2009 15:23
Jsem kousek od Zlína a tak jsme jeli v loni jako ty přes Lendavu a pak na Čakovec a za Varaždinem nájezd na dálnici. Dálniční známku ve Slovinsku platit nechci takže mám dvě možnosti. Buď objedu Lendavu(Rohál mi poslal podrobný popis)nebo to veznu na Goričan. Rozhodnutí nejspíš bude až na poslední chvíli.
avatar Re: Přes Maďarsko
09. 03. 2009 09:14
Vážení přítomní.Rád bych od někoho znalého aby mi potvrdil můj itinerář který jsem si našel na mapě.Jezdím do HR delší dobu a vždy klasicky přes SLO ale nechce se mi,jako každému,platit drahou známku a tak uvažuji také na trasu přes HU.Cíl mé cesty je Makarská a vyjíždím z Prahy.Podle informací bych na této trase měl kupovat pouze SK známku a pak až mýtné v HR,je to pravda?
Popis trasy:

Praha - Bratislava - Rajka - Csorna - Szombathely - Kormend - Lendava - Senkovec - Strahoninec - Orechovica - Varazdinske Toplice a pak na dálnici směr Zágreb atd.Prosím někoho a komentář této trasy.Děkuju.
Re: Přes Maďarsko
09. 03. 2009 09:55
kolem trasy bylo popsáno hodně, já jezdim na tu Bratislavu, Csorna,Szombathely,Kormend , Lendavu nebo Goričan,
Varaždin , Zagreb , V Karlovaci odbočím na Plitvice a jedu až do Splitu a ze Splitu do Omiše-Nemiry po jadranské magistrále
která je celá zadarmo samozřejmě i na Makarskou.Vyhýbám se i chorvatské dálnici protože stejně furt někde zastavujeme
kvůli děcek. Dálnice Zagreb - Karlovac stála 16 kuna a pak jsem z ní sjel na Plitvice. Jinak Zagreb - Split stojí
cca 160 kuna tam a to samé zpět. Najdi si ve foru různé trasy , jak lidi jezdí a za kolik jezdí. Je dobré si přečíst
celé forum ohledně tras přes maďarsko,je to jako cestovatelský deník a dobře se čte,člověk získá hodně
dobrých informací , kde se třeba dá zastavit na nějakem pěknem místě atd.
avatar Re: Přes Maďarsko
09. 03. 2009 10:21
radimos tvoje odpověď mi úplně stačí neboť oba naše itineráře jsou stejné,jedu tedy přes Maďary,dál od Zágrebu to už znám dobře,jezdím ale po dálnici až do Šestanovace a na stopce doprava a po 5cca km Mimice a CIL .Ahoj
Re: Přes Maďarsko
09. 03. 2009 19:15
To Slofik:
Makarskou přes Madˇary jezdím Czorna - Keszthely (Balaton - nájezd E661) - Barcs - Terezino Polje - Daruvar - Bosanska Gradiška - Banja Luka - Jajce (sjezd z E661) - Bugojmo - Livno - Aržano - Brela atd. Pokud v Cz sjedeš na Břeclav a Sk absolvuješ do Bratislavy starou "2", jedeš bez poplatků. Bosny se neboj, super silnice, perfektní značení, nejlevnější kvalitní PHM na trase (Petrol, Popič). Je to sice "pomalá" trasa, Maďary prokodrcáš, Slavonii prolítneš, ale v Bosně za Banja Lukou budeš nadávat, že musíš jet 40 a víc. A nestíháš koukat (proto absolvovat ve dne).



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ivo1339 (09. 03. 2009 19:16).
Re: Přes Maďarsko
10. 03. 2009 07:38
Pořád nechápu, proč se pomalu kodrcat přes Maďarsko, když můžu totéž zvládnout rychle po dálnici pře Rakousko. Kvůli tomu, abych ušetřil pár korun?confused smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
10. 03. 2009 08:22
zdarec

a to jsem pravě taky prosil jestli nějaký zkušený harcovník to dá do "kostky",
a nikdo se nenašel
Když to tady čtu tak jsem taky uvažoval, ale ještě mě to nepřesvědčilo.
Tak letos opět jak nejrychleji a jak to znám..

bob
avatar Re: Přes Maďarsko
10. 03. 2009 08:24
Sašo,přes Maďary se nejezdí kvůli Rakousku ale Slovinsku a té jejich 35.éčkové dálniční známce za pár km.:



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vojto62 (10. 03. 2009 08:25).
avatar Re: Přes Maďarsko
10. 03. 2009 08:29
To bioubi,vydrž zatím jsem se k tomu nedostal,ale jak bude chvilku času,tak tu něco vyplodím.
Jezdím jen přes HU,tak kdyby jsi chtěl vědět něco konkrétního klidně písni na SZ.smileys with beer

P.S. Sorry za dva příspěvky pod sebou jsem se nějak uklepleye rolling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vojto62 (10. 03. 2009 08:31).
Re: Přes Maďarsko
10. 03. 2009 10:03
Ještě jednou podotýkám , že pokud jedu z Havířova kde bydlím , tak jet přes Rakousko je pro mě
zajížďka a ještě k tomu placená zajížďka .O Slovinsku ani nemluvim. Měl bych to blíž i kdybych jel přes Žilinu
a pak dolů na Bratislavu.
Anonymní uživatel
Re: Přes Maďarsko
10. 03. 2009 13:10
Přes Maďary se nemusí kodrcat, cesty tam jsou kvalitní, značení velmi dobré a jelikož je Maďarsko samá rovina a cesty neobjíždí žádné kopce, tak se to dá celé projet ( Rajka - Lendava ) za 2:25 hod. non-stop jízdou.
avatar Re: Přes Maďarsko
10. 03. 2009 14:52
No, o kvalitě maďarských silnic se v některých místech dá diskutovat - my jsme loni při jízdě za kamionem přehlédli díru a zlomili výfuk.
avatar Re: Přes Maďarsko
10. 03. 2009 15:49
Souhlasím s Rosmarine, kvalita cest v Maďarsku není moc dobrá, rok od roku je to horší. Hlavně si dát pozor na vyjeté koleje od náklaďáků a ještě horší jsou vyjeté koleje za deště.

Hodně se tu na fóru psalo, že značení v Maďarsku je nepřehledné (hlavně ty jejich nápisy), ale opak je pravdou.

A poslední postřeh je, že maďarské vesničky jsou pěkně upravené, řekl bych na úrovni Rakouska.
avatar Re: Přes Maďarsko
10. 03. 2009 16:12
...Rosmarine... Vy jste ale měli ten výfuk naprasklý už z domu...já mluvil s tím opravářem v Karlovacu...( říkal, že ten zlom byl rezatý )yawning smiley
P.S. loni se jelo od Kórmendu na Lenti a Goričan trošku pomaleji, protože se na této trase spravovalo mnoho úseků , resp se cesty i rozšiřovaly...
...takže letos doufám, že značky ...pozor opravy komunikace a omezení i na 30 km !!! budou již pryč...smiling smiley...ještě aby opravili díry u Zalalóvo, tam se opravdu musí dávat bacha...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (10. 03. 2009 17:14).
avatar Re: Přes Maďarsko
10. 03. 2009 17:19
To Ivo1339
Dobrá trasa, skús raz ísť trochu inou. Tam kde bola obchádzka cez Mrkonjich Grad (neviem či ešte je) sa z MG nevracaj na Jajce, ale choď ešte pár km smerom na Čadavica, Bosanski Petrovac a odboč vľavo na Podrašnica, Glavice, Glamoč, Livno. Cesta o čosi kratšia, rovnako kvalitná ako cez Bugojno, nejde údolím rieky, ale fantastické výhľady cez kopce, veľmi málo áut (nákladné žiadne), prakticky žiadni policajti. thumbs up
Re: Přes Maďarsko
10. 03. 2009 17:43
Tak jsem si prolistoval toto vlákno od strany 19 a závěr? Kdo je z Čierne nad Tisou, nepojede do Chorvatska přes Mnichov a bude chválit trasu přes Maďarsko. A kdo je z Aše, nepojede přes Mosonmagyorvár a může být jen rád!
avatar Re: Přes Maďarsko
10. 03. 2009 18:53
Chose napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak jsem si prolistoval toto vlákno od strany 19 a
> závěr? Kdo je z Čierne nad Tisou, nepojede do
> Chorvatska přes Mnichov a bude chválit trasu přes
> Maďarsko. A kdo je z Aše, nepojede přes
> Mosonmagyorvár a může být jen rád!

tedy Chose, to jsi ale napsal pěknou pakárnu
Zdraví Pako, co je pako hot smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
10. 03. 2009 19:02
???



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Rosmarine (11. 03. 2009 17:04).
Anonymní uživatel
Re: Přes Maďarsko
11. 03. 2009 01:05
Tak Vám sem přihodím fotku jedné, zcela běžné dopravní značky v Maďarsku ... všemi dobře známou a oblíbenou ...


Pozor, ÚTHIBÁK ... a hned následuje třicítečka smiling smiley

Jinak doslovný překlad by byl: út=ulice, hibák=chyba - alias JAMA ... takže asi tak grinning smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
11. 03. 2009 14:49
Ještě jeden poznatek
Maďarské cesty jsou užší než první třída našich cest.
Ale taky si všiměte, že v Maďarsku nepotkáte na silnici cyklistu a nebo kráčejícího chodce do místní hospůdky (né, že by nepili). Mají vybudované cyklotrasy kolkem hlavních cest.
Porovnejte si to s chorvatskou magistrálou, plnou pobíhajích turistů hlavně dětí.
Re: Přes Maďarsko
11. 03. 2009 15:54
tak to tu dávám po delší době opět. Je to popis cesty z Bratislavy po odbočku na "starou cestu" v Karlovaci.
O tomto průjezdu přes HU se toho tu napsalo již mnoho. Zatím napíši některé vlastní poznatky.
Ono je jich daleko více tak snad to tu postupně doplním.

1. Z Bratislavy do Rajky je nutná na těch cca 13 km dálniční známka 4.90 Euro. Nevýdoda je ta že platí jen 7 dní.
Lze to však objet bez placení při pohledu na mapu z prava přes tzv. starý přechod.
Někdo to tu podrobně již také popisoval.
2. Dále pak lze jet tzv. Bessyho trasou kdy za Zalabáksou po 4 km se odbočí vlevo a dojede se do Letenye na přechod
Goričan. Tuto trasu zde podrobně i s fotem již dříve popsal Bessy.Je to cesta mimo placený úsek v HU.Kilomerový rozdíl
celkem žádný. Výhoda je snad pro ty kteří pospíchají že najedou na HR dálnici již v Goričanu.
3. ......................................
4. ......................................





0 Bratislava
13 Rajka - Maďarsko
29 nájezd směr Budapest
35 sjezd na E65 - směr Csorna stále po 86
Jánossomorja - směr Csorna
70 Csorna - 1 KO vpravo směr Redic, Szombathely
71 2 KO vlevo směr Redic, Szombathely
117 Vasegerszeg KO rovno - směr Redic
126 Vpravo
143 Szombathely 1 KO u TESKA směr Redic držet se 86
144 2 KO rovno
149 3 KO vlevo
172 Kormed - KO rovno
177 Vpravo stále po 86
213 Zalabáksa - za ní vpravo stále po 86
224 Redics KO rovno
225 Redics, Slovinsko

0 Průjezd Slovinskem mimo placeného úseku - podrobněji
0,2 Benzinka PETROL (po levé straně)
0,4 KO vlevo směr Dolga Vas
Dolga Vas
Lendava
kolem středového ostrůvku vpravo
5 KO vpravo
6 KO rovno
7,2 KO vpravo
7.3 nahoře na KO vlevo

11,5 Mursko Sredisce Chorvatsko

237 Mursko Sredisce Chorvatsko
251 Čakovec hned vpravo
253 Čakovec u Kauflandu vpravo směr Varaždin
Varaždin 5 křižovatek (první světelná vlevo) držet směr Novi Marof
269 Za Varaždinem na KO vlevo
271 Nájezd na dálnici.
320 Sv. Helena ( 23 Kn) - konec dálnice pokračuje se po neplacené dálnici 43 km
361 Odbočení vpravo směr Split
364 Lučko - vjezd na placenou dálnici - směr Karlovac
403 Exit Karlovac (16 kn) - sjezd na starou plitvickou


ps: KO kruhový objezd a výjezd z něho



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Rohal (12. 03. 2009 12:58).
avatar Re: Přes Maďarsko
11. 03. 2009 17:00
Zdeňo,ale slovenskou známku využiješ už při cestě do Bratisĺavy s Lanžhotu přes SK asi 90km.
A kdo si nechce kupovat dvě týdenní může si koupit měsíční za 9.90 Eur.spinning smiley sticking its tongue out
Re: Přes Maďarsko
11. 03. 2009 20:13
Vojto já vím, proto je to psané od Bratislavy pro všechny.
Slovenští přátelé ve většině případů tuto etiketu mají a my z Moravy,Slezska a Česka víme, že pokud najedeme na slovenskou dálnici (v Lanžhotě,Kútech nebo ti co jedou od Ostravy v Považské Bystrici) tak si musíme koupit páč bychom za to dostali flastr. smoking smiley
Re: Přes Maďarsko
11. 03. 2009 20:19
Ak sa chcete vyhnut povestnym 30km tabuliam chodte po dialnici. Tato trasa je od Szekesfehervaru(pripadne od Budapesti) az po Split po dialnici.

Trasa po okresnych cestach meria 233 km po chorvatske hranice

[maps.google.com]

Trasa po dialnici + cast po okresnej 325 km

[maps.google.com]

Existuje aj moznost ist po dialnici takmer cely cas ale ta ma az 390 km

[maps.google.com]

Po tej strednej variante som siel dva krat. Po klasickych okreskach predtym 4x. Kvalita je neporovnatelna.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil marosmm (11. 03. 2009 20:20).
avatar Re: Přes Maďarsko
11. 03. 2009 20:55
Zdeňo....jasan,já jen doplnil,aby to někoho nemátlo,že zaplatí za 13 km dálnice skoro 5 éček.thumbs up
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 176
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.