Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
Re: Přes Maďarsko
12. 09. 2008 12:01
Premek

nejhorší je to na Jadranské magistrále podél moře když začíná pršet. Zde pozor na prudké brždění před zatáčkou a prudké pohyby volantem.Chce to tzv. lehkou nohu na brzdu. Když ale je vozovka pořádně mokrá tak se vozovka přestane smekat.Mě se to přihodilo u Jablanacu, kde jsem si přibrzdil a už jsem byl v protisměru. Naštěstí nikdo proti nejel.Takže v pořádku dojeď, z počasí se netraumuj, vše dobře dopadne a pozdravuj moře.

Přemek
avatar Re: Přes Maďarsko
12. 09. 2008 13:35
Já když si nejsem jist, tak kouknu do zrcátek a na rovném bezpečném úseku zkusím cvičně navodit krizové brždění a hned vím , co se děje. Samozřejmě posádku vozu nejdřív obeznámím se svým záměrem, aby se nelekli a aby se drželi. Test ale neplatí pro celou cestu-jsou různé povrchy, takže to je potřeba na dlouhé cestě v dešti průběžně zkoušet.
Pravda je, že při sjezdu k trajektu na Pag (Prizna-Žigljen) to klouzalo i za sucha tak při 50km/h.
Takže těžko radit - prostě větší míra opatrnosti je na místě.
Šťastnou cestu a lepší počasí...thumbs up
Re: Přes Maďarsko
12. 09. 2008 19:07
Kluzké silnice na začátku deště jsou důsledkem dvou věcí. Protože v Chorvatsku je málo srážek tak je silnice pokryta prachem, takže na počátku deště to klouže jak na ledě a druhý důvod je, že používají na povrch vozovky do asfaltové směsy
vápenec a ten mokrý taky pěkně klouže.
avatar Re: Přes Maďarsko
14. 09. 2008 22:44
Zdravím z Bašky (ostrov KRK), funguje tady nějak záhadně wifi internet ( zapnul jsem noťas, vyhledal bezdrátové siťě, našlo se jich 5 a na jednu znich se normálně připojil a zatím v poho surfuji, když teď venku blbne počasí). 5.9. jsem v cca 22:00 vyjel z Opavy do Rabacu a 13.9. jsem přejel do Bašky. Jel jsem už potřetí, vždy přes maďary a kouskem slovinska kolem Lendavy. Teď jsem byl ovšem vděčný za trasu přes Goričan.Od Körmendu jsem se vlekl za kolonou kamiónů a odbočka na Lenti-M70 byla vysvobozením. Celníci kontrolovali kufry většině autům. Jeden polský minibus nechali vystoupit a vyložit zavazadla. Já měl vzadu dvě spící děti ,( 6 a 3 let) tak jen mávl rukou. Největší z pomalení nastalo v Rijece (není tam hotová dálnice) a potom má dychtivost jet kolem pobřeží. Hodně aut , rychlost 40-60 a málo míst k sjezdu moři. Do Bašky jsem z Rabacu v 11:00 jel už přes Tunel Lučka placený 26 Kn, ale cesta rozhodně rychlejší až po Rijeku, průjezd za cca 30 min, po odbočení už byla cesta volná. Druhé auto pokračovalo směr Zagreb a narazili na velkou objížďku kousek za Rijekou . Celou cestu jim pršelo, ale na kluzkou dálnici si nestěžovali. Zpátky určitě pojedu zase přes Goričan, jen se chci zeptat, jak je to s provozem v maďarsku přes den. Zkušenost mám jen průjezdem v noci, kde potkávám pár kamiónů. Pojedu v pátek 19.9.

.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Kamil (14. 09. 2008 22:51).
Re: Přes Maďarsko
21. 09. 2008 21:16
Návod na průjezd RÉDICS-LENDAVA bez poplatku : thumbs up

Projížděl jsem jak tam i zpět na konci prázdnin - takže pokud již došlo k nějaké změně, tak se omlouvám.

Po projetí bývalého hraničního přechodu Rédics máte po levé straně (cca 200 m ) benzinku PETROL.Rozhodně neváhejte a natlačte do auta co nejvíce.1,15 Eur/l Natural 95, nebo 1,16 Eur/l Natural 98.Po vyjetí a najetí opět na silnici směr HR po 200 kruhový objezd.
!!! Zde POZOR !!! Exit na Dolga Vas nebyl vůbez označen - vše Vás to směřovalo na dálnici.Takže žádnou paniku.Odbočte klidně z KO na neznačenou odbočku (je to poslední exit a při pohledu z "ptačí perspektivy" je to vlevo) a pokračujte dále. Silnice je tu zpočátku užší, takže máte dojem, jakoby jste najeli do nějakého údržbového pruhu.
Projedete Dolga Vas a dále do Lendavy. Zbytečně nespíchejte, na začátku po pravé straně mají Policajti základnu a viděl jsem tam asi 10 jejich aut. Budete přijíždět po Glavna ulica a za cca 2 km budete přijíždět okolo kostela.
A zde máte dvě možnosti :

1) odbočit doprava a držet se stále na Glavna ulica, po 200m se držte vpravo stále po Glavna ulica, po 200m na KO rovně, po 100m doleva na Kolodvorska ulica (myslím, že tam byl taky KO). Po cca 1 km doprava na Trimlini a Petišovci a stále se držíte po hlavní rovně a vyjedete 800m před celnicí.



2) držet se rovně na Kranjčeva ulica a po cca 1 km odbočíte vpravo na Trimlini a stále po hlavní cestě a vyjedete tamtéž - tzn. 800m před celnicí.



Držte se ukazatelů na Trimlini,Petišovci,Mursko Središče.

Při cestě zpět je to až druhá odbočka vpravo - ne první po cca 200m.Tam by jste dojeli taky, ale musíte na prvním možném místě odbočit vlevo a pak po 700m doprava a jste na té správné cestě.Jinak se zamotáte v Petišovcích.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil dala (21. 09. 2008 21:27).
Re: Přes Maďarsko
21. 09. 2008 21:21
Prosím o vysvětlivku: Odbočte klidně na kruháči vlevo, jak se to dělá?
Re: Přes Maďarsko
21. 09. 2008 21:28
JirkaD napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Prosím o vysvětlivku: Odbočte klidně na kruháči
> vlevo, jak se to dělá?
Sorry, už jsem to upřesnil :-)
PS: mno, můžeš ten kruháč celej objet zprava, nebo pokud jsi borec - tak doleva a první odbočka vlevo smiling bouncing smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil dala (21. 09. 2008 21:31).
Re: Přes Maďarsko
21. 09. 2008 21:51
Právě že borec nejsem a cca před 10 dny mně nějakej borec tento manévr udělal, byl jsem z toho v šoku, kdybych prudce nezabrzdil byla by to srážka z blbcem (borcem).
Re: Přes Maďarsko
21. 09. 2008 22:44
Já zažil to, jak si to jeden před měsícem krátil přes kruháč rovno. Snad to nikdo nebude kopírovat, protože při představě, že na KO to z protisměru na mne hrne zleva i zprava a dokonce i prostředkem.............. confused smiley
Re: Přes Maďarsko
21. 09. 2008 23:02
To se mi stalo na kruháči v Shopping parku - nějaká blondýna ve slunečních brýlích si to šine na kruháči DOLEVA zrovna když tam chci jet a ani ji to nepřijde divné - to co si vyslechla pak moc příjemné nebylo....
Re: Přes Maďarsko
21. 09. 2008 23:09
Jinak ještě doplním - tam 1185km, zpět 1250 - plně naložená Fabia Combi - 1,2 - ve čtyřech lidech - průměrná spotřeba 5,9 l !
Re: Přes Maďarsko
22. 09. 2008 19:51
Premek84 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jinak ještě doplním - tam 1185km, zpět 1250 - plně
> naložená Fabia Combi - 1,2 - ve čtyřech lidech -
> průměrná spotřeba 5,9 l !


jo ono se s tímhle motorem možná dá jet za 6 litrů, ale je to o nervy. Manželka má Polo HTP a dcera Fabii II combi HTP a já když s tím náhodou někdy jedu, mám starost dostat se do 8 litrů. Jeli jsme do HR, já vpředu s 2.0 TDI, dcera za mnou s tou 1,2 HTP. Pořád jsem na ní čekal, protože jí to nejelo a jak se snažila aspoň trochu držet krok, jela s průměrem přes 8 a já asi za 6 litrů. Přitom jsem jel pomaleji, než když jedu sám. Takže taková je realita.
Re: Přes Maďarsko
22. 09. 2008 21:13
To tedy nevím jak tvoje dcera jezdí, ale já jsem byl s fabkou 1,2 6x v Chorvatsku, ve třech, plný kufr, na střeše box a vždy spotřeba
6 - 7 litrů. Ovšem doma jezdím v létě za 9 a v zimě za 11 (denně cca 10km, 10 startů). Takže na dlouhé jízdy si neztěžuji a v podstatě ani na ty krátké, protože jezdím na studený motor.
Re: Přes Maďarsko
22. 09. 2008 21:29
No vždyť to píšu, jela tak aby mi stačila. Jinak možná taky jezdí za 6 - 7. Nevím.
Re: Přes Maďarsko
22. 09. 2008 21:40
Stejně jsem to nepochopil. Proč jela pomalu?
avatar Re: Přes Maďarsko
22. 09. 2008 21:54
K tomu průjezdu Slovinskem...... Celkem by mě zajímalo, kudyma jsem to teda jel já, protože po projetí Lendavy jsem už žádnou vesnicí neprojížděl, na žádnou cestu jsem se nenapojil a dojel jsem rovnou na celnici, přes kterou jsem vždy projížděl v minulých letech. A dálnici jsem podjel asi v polovině cesty mezi Lendavou a celnicí.....
Re: Přes Maďarsko
22. 09. 2008 22:13
JirkaD napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Stejně jsem to nepochopil. Proč jela pomalu?

Člověče, taky nevím. Jestli to třeba nebylo tím, že její auto má asi tak o 100 koní míň, než to moje yawning smiley
Re: Přes Maďarsko
22. 09. 2008 22:25
Ještě jednou a naposled. Co znamená 100 koní navíc? I ta fabka 1,2 jede stejně rychle (90-130) po dálnici a i na jiné dobré silnici tak jako to
tvoje 140 koňové auto.
Re: Přes Maďarsko
22. 09. 2008 22:43
s tebou je docela humorná rozprávka. Tys ještě asi se silnějším autem nejel co ?! To přece není jen o tom, že auto dokáže udržet nějakou konstantní rychlost. Taky někde brzdíš, rozjíždíš se nebo jedeš do pořádnýho kopce. A buď si jist, že to je pak sakra rozdíl. Mimochodem mám 170 PS a zrychlení z 0 na 100 je cca dvojnásobný, než u tý Fabky. To je pak velmi jednoduchý tomu druhýmu autu, byť nechtěně, ujet.
Re: Přes Maďarsko
22. 09. 2008 23:22
Přes Maďarsko .....????????
Re: Přes Maďarsko
22. 09. 2008 23:27
No, nechci se míchat do diskuze, která sem ani nepatří, ale když s Fabkou pojedeš do 130km/hod tak se do 7 litrů v pohodě vejdeš. Pokud jsi ovšem frčel 160 a ona se tě snažile chudinka držet, tak se nediv, že měla takovou spotřebu! Mám 1,2ku čtyři roky, najeto 110 000km a při rychlostech do 130km je spotřeba 7l/100km. Každých10km/hod navíc pak vyžene spotřebu nahoru, to je jasné. Při cestě do Chorvatska s naloženým autem a zaplou klimou se s lehkou nohou dostanu bez problému k 6,7l/100km.
Re: Přes Maďarsko
22. 09. 2008 23:30
Já vím Mildousi. Už se stahuju a omlouvám.


Re: Přes Maďarsko
23. 09. 2008 06:02
2 jirkaK: Tak nevim potom jestli jsi jel podle predpisu, ale nejak se mi to nezda, anebo Tva dcera mozna nezdelila Tve super ridicske sklony po Tobe a nebude to tak trosku mezi volantem a sedadlem kdyz Ti nestacila co?
Jinak nevim co resis - je jasne, ze motor o vykonu 2.0 l bude silnejsi nez 1.2 l za vsech situaci - taky je jasne, ze Tvuj moturek bude proti motoru 3.0 taky takovy odvar - a tak muzeme pokracovat donekonecna... smoking smiley smileys with beer
Re: Přes Maďarsko
23. 09. 2008 07:58
Až se někdy svezeš s trochu silnějším autem, tak si vzpomeň, o čem jsme se tady dohadovali. Možná ti to dodatečně sepne. Ale zpět k Maďarsku. Tam už jsem dlouho nebyl smiling smiley
Re: Přes Maďarsko
23. 09. 2008 08:23
Chlapi, já si vždycky připadám jako debil, protože nevím kolik mi to přesně žere. Musím ovšem říct, že naši známí na dovolené měli nějakého Fiata 1,2 a já Ford focus kombi 1,6. Oba benzín. Ać nejsem žádný rychlík, čekal jsem je na každém kopci. Ono to tu sílu a zrychlení opravdu nemá. Ovšem k moři nejedeme na závod, tak to stačí. Omlouvám se za odbočku. Maďarsku fandím nemálo let.
Re: Přes Maďarsko
23. 09. 2008 21:02
Jíra napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Chlapi, já si vždycky připadám jako debil, protože
> nevím kolik mi to přesně žere. Musím ovšem říct,
> že naši známí na dovolené měli nějakého Fiata 1,2
> a já Ford focus kombi 1,6. Oba benzín. Ać nejsem
> žádný rychlík, čekal jsem je na každém kopci. Ono
> to tu sílu a zrychlení opravdu nemá. Ovšem k moři
> nejedeme na závod, tak to stačí. Omlouvám se za
> odbočku. Maďarsku fandím nemálo let.
Myslím, že tys to naprosto přesně pochopil a nebylo to ani tak těžký, viď ?
avatar Re: Přes Maďarsko
23. 09. 2008 21:18
Lidi, proboha dost!!! Je tu hodně užitečných příspěvků, které mají pomoci při cestě na dovču přes Maďarsko. Už tak tu byl problém všechny aktuality pohltat.Vy se tu dohadujete o tom kolik to komu žere a je-li to možné nebo ne a vzniká tu pěkný zmatek!!!. To je takový problém si založit nové téma a tam se tomu věnovat?
Re: Přes Maďarsko
23. 09. 2008 22:02
hluboce se ti omlouvám, jestli jsem svými několika nejapnými příspěvky narušil tvoje hltání. Doufám jen, že díky tomu příští rok v Maďarsku nezabloudíš, či neutrpíš nějakou nepříjemnou újmu.
avatar Re: Přes Maďarsko
24. 09. 2008 10:21
...netuše, jak to tady bude vypadat...Přes Maďarsko...(bez Maďarska ...až na vyjímky...viz poslední stránka) jsem už v červnu založil vlakno na OSTATNÍm...Bessy...přes Maďarsko...a ač i tam je spousta ptákovin (včetně mnou psaných) možná Ti Kamile trošku pomůže...resp. soukromou poštou...smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (24. 09. 2008 10:23).
Re: Přes Maďarsko
25. 09. 2008 09:13
Dovoluji si se také přispět svou troškou do mlýna, byť se značným zpožděním. Mimo jiné i na revanš za info, podle kterých jsem se mohl lépe rozhodnout při výběru cesty k našemu moři. Podle původního plánu jsme jeli ve dvou na více než 10 dnů, tzn. při klasické trase Wien-Graz-Marigor-Zagreb-Šibenik = 2x rakouská DZ (+ slovinská DZ??). Díky info z fora vyhrála varianta přes Maďary, neb jsem dal na rady zde uvedené.
Tam St ráno, 20.7. (5:15 hod) Pe - D1 - D2 - hranice Cz/Sk -Sk d.z. 1 měs.=300 Sk - Bratislava (7:30) - hranice Sk/Hu po dálnici, cca 250 km. Pak kousek po maďarské dálnici M1 (bez poplatku do 3,5t), na pumpě káva, na prvním výjezdu za pumpou jsme sjeli na E65-Csorna a dál stále po E 65 směr Szombathely. Od Csorny dost silný provoz náklaďáků v našem směru, jelo se v koloně 60-90, takže se nedalo dobře předjíždět, což bylo dosti otravné. Po cca 40 km jsme zastavili na pumpě (asi ÖMV) vedle KO v polích za vesnicí Vasegerszeg, před Hegyfalu. Jednak další káva a hlavně střídání řidičů, až sem jela manželka. Po zvážení situace jsem se rozhodl pokračovat po silnici č. 84, směr Sárvár, Balaton (z KO vlevo), což se později ukázalo jako prozíravé. Původní plán byl totiž Szombathely, Körmed, Lenti, Goričan. Takže z KO směr Sárvár - kolem něj po obchvatu směr Balaton, pak v lese na křižovatce nenápadná odbočka na Sótoni a dál pořád rovno směr Kám.
V Kámu klička vlevo a vpravo na E66-směr Vasvár. Z Vasváru vlevo přes centum, značeno, na silnici č.74 -směr Zalaegerszeg. Ten se objede obchvatem zleva a najede se na E65 směr Bak, Nagykanizsa. Asi 10 km za Zalaegerszegem v lese je KO - na něm odbočit vpravo směr Bak a po projetí serpentiny z kopce, mimochodem jediná v Maďarech, odbočit vlevo -směr Söjtör, Borsfa. Za Borsfou se přijede na křižovatku s E65,E71- odbočit vpravo na Becsehely, Letenye (rovně je to na dálnici M7 - platí se!). Na kraji Letenye je pumpa MOL (cena BA 95 N=32 Kč). V Letenye přes centrum - na "návsi" vlevo - hr.přechod Goričan.
Na Goričanu (11:30) přede mnou 3 auta, ale zdržení 10 min, protože maďaři v autě před námi prudili celníky, že zdržují, tak si je, když přišli na forhont, chvíli vychutnávali. Nás pak jen odmávli. Pak už Chorvatská dálnice, oběd a další káva, provoz žádný, skoro sami až po Lučko, zde dávali lístky, takže plynule bez zastávky a čekání, stejně tak oba tunely, slabý až žádný provoz, Šibenik APP 16:30, 920 km (max. o 30 km více než klasickou cestou přes Wien).
Počasí nám ale nepřálo, od Po večer zataženo, přeháňky, silný vítr-bura, předpověď až do So stejná, pročež jsme se zpět vydali ve Čt 16:00 z Orebiče, stejnou trasou, ale s odpočinkem. Od 0:30 do 7:00 Pá spánek na P před Goričanem, BA 11:30 (2x pauza na kávu), pak tradiční oběd v Hustopečích v hotelu (vřele doporučuji, výborná kuchyně), doma 16:30. Opět na pohodu a v pohodě.
/pokračování v dalším příspěvku/
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 173
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.